Υπάρχει ζωή πέρα από τη Γη;

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Μου φαίνεται ότι έχει αποδειχθεί πως υπάρχουν αλλά σε απλή μορφή μικροοργανισμών και όχι με τριγωνικά κεφάλια; και λοιπές μα*@#!@ που δείχνει το σταρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Καλά, αν πιστέψουμε ότι λέει το Star καήκαμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexanderV

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Μου φαίνεται ότι έχει αποδειχθεί πως υπάρχουν αλλά σε απλή μορφή μικροοργανισμών και όχι με τριγωνικά κεφάλια; και λοιπές μα*@#!@ που δείχνει το σταρ
Συμφωνώ στο ότι αν πιστεύουμε το star σε επιστημονικά θέματα καηκαμε.
Εμένα πάντος μου φαίνεται πως κάνεις λάθος.
Για να "αποδειχτεί" κάτι πρέπει να είμαστε 100% σίγουροι (βλ. τις αποδείξεις στα θεωρήματα των μαθηματικών!) και όχι 99,999...999...%
Αλλο οι προβλέψεις οτι υπάρχουν εξωγήινοι μικροοργανισμοί (σχεδόν σίγουρο ότι υπάρχουν αν όχι στο ηλιακό μας σύστημα σε ένα άλλο...) και άλλο ότι βρέθηκαν.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Συμφωνώ στο ότι αν πιστεύουμε το star σε επιστημονικά θέματα καηκαμε.
Εμένα πάντος μου φαίνεται πως κάνεις λάθος.
Για να "αποδειχτεί" κάτι πρέπει να είμαστε 100% σίγουροι (βλ. τις αποδείξεις στα θεωρήματα των μαθηματικών!) και όχι 99,999...999...%
Αλλο οι προβλέψεις οτι υπάρχουν εξωγήινοι μικροοργανισμοί (σχεδόν σίγουρο ότι υπάρχουν αν όχι στο ηλιακό μας σύστημα σε ένα άλλο...) και άλλο ότι βρέθηκαν.:no1:


Τα Μαθηματικα ειναι η επιστήμη της απόλυτης παραδοχής και προσέγγισης. Ποιος σου είπε οτι υπάρχει έστω μια 100% κλειστή αποδειξη στην επιστήμη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexanderV

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Τα Μαθηματικα ειναι η επιστήμη της απόλυτης παραδοχής και προσέγγισης. Ποιος σου είπε οτι υπάρχει έστω μια 100% κλειστή αποδειξη στην επιστήμη;
Εντάξη στην επιστήμη καθώς γνωρίζουμε νέα πράγματα κάποιες θεωρίες καταρίπτονται και ειδικά στην φυσική δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι. Όμως αυτό που θέλω να πω είναι πρέπει να βρούμε κάτι για να θεωρίσουμε ότι υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valia_92

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κασσάνδρεια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
και εγώ πιστεύω οτι σίγουρα υπλαρχουν.. θα πρέπει να είμαστε πολύ ψώνια γ ν πιστεύουμε οτι όλο το σύμπαν είνα δικό μας.. ακόμα και να μην υπάρχουν κάπου αλλού οι συνθήκες που υπάρχουν στη γη, πως ξέρουμε οτι χρειάζοντε ο,τι και εμείς γ ν ζήσουν?? μπορεί να μην πίνουν καν νερό (λέω εγώ τώρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εντάξη στην επιστήμη καθώς γνωρίζουμε νέα πράγματα κάποιες θεωρίες καταρίπτονται και ειδικά στην φυσική δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι. Όμως αυτό που θέλω να πω είναι πρέπει να βρούμε κάτι για να θεωρίσουμε ότι υπάρχει.

Εντάξει, η επιστήμη λειτουργεί με θεωρίες. Αν μια θεωρία κλείσει απο παντού (μεγαλυτερη δυνατή πιθανότητα), τότε το πείραμα (ορατή απόδειξη) ειναι μόνο η επιβεβαίωση. Αλλα και πάλι υπάρχουν περιπτώσεις που βλέπεις κάτι στο πείραμα, αλλά δεν ειναι αυτο που νομίζεις. Γι'αυτο η επιστήμη βασίζεται πάνω απ'ολα σε θεωρίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Να δύο ούφα:





Τελικά υπάρχουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=DbSSTqlanS8[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Διακτινίστηκε...Εγώ πάντως δεν πιστεύω τίποτα αν δεν με απαγάγουν πράσινα τριγωνικά ανθρωπάκια αυτοπροσώπως:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
μούφα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
γιατί είναι πολύ εύκολο να φτιαχτεί ένα τέτοιο βίντεο με κάποιο pc. και αν δεις τα περισσότερα από στα βίντεοζ αυτά η εικόνα είναι 9 στις 10 φορές θαμπή και κουνιέται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
γιατί είναι πολύ εύκολο να φτιαχτεί ένα τέτοιο βίντεο με κάποιο pc.

Ααα το βίντεο; Ναι οκ. Νόμιζα για το αν υπάρχουν UFO.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
UFO δεν ξέρω αν υπάρχουν, πάντως δεν νομίζω να έχουν έρθει στη γη... Λογικά όμως κάπου στο σύμπαν θα υπάρχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Νομίζω ότι υπάρχουν πολλές πιθανότητες να ζουν ζωντανοί οργανισμοί σε άλλους πλανήτες, το σύμπαν είναι τεράστιο.....
Τώρα, βέβαια, δεν μπορεί κανείς να είναι σίγουρος, εκτός κι αν δει UFO με τα μάτια του.
Κι έπειτα, αν υπάρχουν, μπορεί να είναι μικρόβια, ή φυτά, ή κάτι που δε μπορούμε να φανταστούμε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
μικρόβια σίγουρα υπάρχουν.. νομίζω -διορθώστε με αν κάνω λάθος- πως είχαν ανακαλύψει κάποια.. το θέμα είναι αν υπάρχουν οργανισμοί με ισάξια ή και ανώτερη νοημοσύνη από τον άνθρωπο, ώστε να μπορούν να έχουν τόσο ανεπτυγμένη τεχνολογία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
ο ιδιος ανθωπος που απεδειξε οτι το συμπαν ειναι απεραντο απεδειξε και οτι διαστελεται ακομα

η ζωη στον πλανητη μας ειναι αποτελεσμα μονο και μονο της τυχη καποιαστιγμη ενας κομιτης επεσε στην γη και δημιουργηθηκε η σεληνη πολλα χρονια μετα δημιουργηθηκαν στα βαθη υπερβαθων ωκεανων τα πρωτα αμυνοξεα

δεν ειναι απαρετητο οτι οτιδηποτε βλεπουμε υσχιει το φως του ηλιου κανει να ερθει περιπου 8 λεπτα στην γη

αν υπαρχουν οργανισμοι παρομιοι με εμας και μας συναντουσαν σιγουρα θα ηθελαν να μας υποταξουν (γιατι οι ισπανοι οι αγγλοι και τοσοι αλλοι τι εκαναν

δεν ειναι απαρετητο οτι κατι που δεν βλεπουμε δεν ακουμε και δεν εσθανομαστε δεν υπαρχει . μην ξεχναμε οτι υπαρουν γεομετριες που ειναι τελιως αλλοπροσαλες (με την κοινη πεζι λογικη) οπως μια η οποια λεει οτι τα σημεια δυο παραλληλων πλευρων δεν ισαπεχουν μεταξυ τους αλλα η αποσταση τους απο την μια συνεχως μεγαλωνει και απο την αλλη συνεχως μικρενει στην ιδια γεωμετρια το αθροιμα των γωνιων ενος τρογωνου ειναι μικροτερο απο 180 μοιρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Όντως υπάρχουν UFO, αρκεί να κάνετε μια βόλτα σε καμιά μεγάλη καφετέρια, θα πάθετε πλάκα...
:lol::lol::no1: ναι οντως ...συμφωνω με τον Νικο:iagree:...ο πληθυσμος των UFO σε τετοια μερη ειναι απελπηστικα μεγάλος!!!!Τωρα περα απο την πλακα θα ταν τελιως εγωιστικο να πιστευαμε πως σε ενα ολοκληρο συμπαν υπαρχουμε μονο εμεις...σιγουρα κατι υπαρχει εκει εξω ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
UFO stands for Unidentified Flying Object... ΑΤΙΑ...

Θεωρώ πως δεν υπάρχουν εξωγήινα UFOs. Ωστόσο δέχομαι την ύπαρξη εξωγήινης ζωής κάπου εκεί στο Σύμπαν... Η οποία θα μπορούσε να είναι λιγότερο ή περισσότερο ή το ίδιο εξελιγμένη με εμάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top