Υπάρχει ζωή πέρα από τη Γη;

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Απόδειξε μας ότι δεν υπάρχουν, απόδειξε μας ότι υπάρχουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Γιατι σε καμια περιπτωση;

Η αληθεια ειναι οτι τα επιχειρηματα μου ειναι υποκειμενικα σχετικα με αυτο ,οποτε δε θα μπω στον κοπο να τα γραψω..Γενικα παντως δεν εχω αποδειξεις οτι δεν υπαρχουν ολοκληρωμενοι εξωγηινοι αλλα ουτε και οσοι το υποστηριζουν εχουν αποδειξη για τον ισχυρισμο τους..Αρα μπορω να το πιστευω οτι δεν υπαρχουν αφου δεν υπαρχει κανενας να το αντικρουσει ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το αντικρούω εγώ και άλλοι, αλλά βέβαια αυτό δε σε εμποδίζει από το να εκθέσεις την αποψή σου...Φυσικά και αυτό που πιστεύω εγώ είναι η άποψη μου. Αποδείξεις δεν έχει κανένας κι αλίμονο αν ένα τσούρμο 16χρονα σε ενα ελληνικό μαθητικό forum γνώριζαν την πάσα αλήθεια για τον κόσμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Λες και γνωριζουν ολοι οι αλλοι ρε miv.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Για να ρωτήσω εσείς κάνετε αστρονομία στο σχολείο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εγω εκανα ναι, στη Β' Λυκειου ειναι μαθημα επιλογης. Πολυ ωραιο ηταν, ειχα και τρομερο καθηγητη, βλεπαμε συνεχεια βιντεο κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Κρίμα που δεν έχουμε και εμείς.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
αααα παιδιά έχω και ένα club για ufo,aliens και άλλα τέτοια στο pathfinder αν θέλετε να το δείτε μπείτε εδώ www.mystery-space.tk
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εγώ πάντως πιστεύω ότι υπάρχουν. Φυσικά δεν είναι πράσινα ανθρωπάκια που έρχονται εδώ με τα κατακτητικά τους σχέδια για να μας κάνουν ΜΠΟΥ!
Μπορεί να πρόκειται για μικροοργανισμούς, μπορεί για πλάσματα πιο προηγμένα από εμάς (τεχνολογικά), μπορεί να έχουν αισθήσεις, μπορεί κια όχι...Είναι όλα γεμάτα με μπορεί. Πάντως πραγματικά θα ήθελα στην ζωή μου να ανακαλύψω τι γίνεται με αυτό...
Βασικά τις απόψεις μου τις στηρίζω στο ότι το σύμπαν είναι τεράστιο και είναι σχεδόν απίθανο να είμαστε μόνοι μας στον άδικο τούτο κόσμο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Αν υπαρχουν εξωγηίνοι,σιγουρα θα είναι διαφορετικοι από εμας.Πολύ διαφορετικοι όμως.Που σημαινει πως εαν είναι φτιαγμενοι εντελως διαφορετικοι ισως να μην μπορουν να μας δουν και να μην μπορουμε να τους δούμε,λαμβανοντας υπ'όψη του κανεις πως ο τρισδιαστατος χωρος τον οποιο αντιλαμβανεται ετσι ο ανθρωπος δεν ειναι παρα μια ελαχιστη πτυχη του πραγματικου συμπαντος τεσσαρων διαστασεων που επιστημονικα πιστευεται πως υπαρχει.Ακομα κι εκεινοι να μας εβλεπαν ισως εβλεπαν κατι άλλο.Ας μην ξεχναμε πως οποιος δεχτει πως το συμπαν ειναι τεραστιο τοτε εαν υπαρχουν αλλοι οργανισμοι εκτος γης,τοτε οι πιθανοτητες να μοιαζουμε θα ειναι απειροελαχιστες.Πραγμα που με κανει να αμφιβαλλω για το κατα ποσο οι πιθανοι παραληπτες εκεινου του περιβοητου ανθρωπινου μηνυματος στη χρυση πλακα με τα ανθρωπινα σωματα (ενα ανδρικο σωμα κι ενα γυναικειο)και τους ηχους που αυτη εμπεριεχει,θα μπορεσουν να αποκωδικοποιησουν αυτο το μηνυμα στην τελικη.Εκτος βεβαια αν παρουμε ως δεδομενο πως τεχνολογικα απεχουν τοσο απο εμας,ωστε να μπορεσουν να το κανουν,ακομα κι αν δεν αναγνωριζουν τους ορους όραση,ακοη(γι'αυτο θα χρειαζοταν μια παρομοια ατμοσφαιρα),αντιληψη,χωρος,όπως εμεις.(Κι αν ειμαστε τυχεροι και το μηνυμα βρει παραληπτη στην τελικη!:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Εγω εκανα ναι, στη Β' Λυκειου ειναι μαθημα επιλογης. Πολυ ωραιο ηταν, ειχα και τρομερο καθηγητη, βλεπαμε συνεχεια βιντεο κτλ.

Καταλαβα,φοβερος καθηγητης.2 "φυτα" βλεπαν βιντεο,οι μισοι κοιμοντουσαν κι οι υπολοιποι παιζαν με τα κινητά.:P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Καταλαβα,φοβερος καθηγητης.2 "φυτα" βλεπαν βιντεο,οι μισοι κοιμοντουσαν κι οι υπολοιποι παιζαν με τα κινητά.:P:P:P:P:P:P

αχαχαχ καπως ετσι ηταν ναι! :P μπα νταξ ειμασταν λιγα παιδια, καμια 10αρια, οποτε οι περισσοτεροι ενδιαφερονταν. Οσοι δεν ηθελαν ειχαν παει σε αλλα μαθηματα επιλογης, οπως πληροφορικη, καταλαβαινεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
αχαχαχ καπως ετσι ηταν ναι! :P μπα νταξ ειμασταν λιγα παιδια, καμια 10αρια, οποτε οι περισσοτεροι ενδιαφερονταν. Οσοι δεν ηθελαν ειχαν παει σε αλλα μαθηματα επιλογης, οπως πληροφορικη, καταλαβαινεις...

:PΒιολογια θετικης.Η χαρα του υπναρά,του αργοσχολου,του ακαμάτη,και του μΧΧΧΧΧ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
:PΒιολογια θετικης.Η χαρα του υπναρά,του αργοσχολου,του ακαμάτη,και του μΧΧΧΧΧ.:P

για αστρονομια μιλαμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν υπαρχουν εξωγηίνοι,σιγουρα θα είναι διαφορετικοι από εμας.Πολύ διαφορετικοι όμως.Που σημαινει πως εαν είναι φτιαγμενοι εντελως διαφορετικοι ισως να μην μπορουν να μας δουν και να μην μπορουμε να τους δούμε,λαμβανοντας υπ'όψη του κανεις πως ο τρισδιαστατος χωρος τον οποιο αντιλαμβανεται ετσι ο ανθρωπος δεν ειναι παρα μια ελαχιστη πτυχη του πραγματικου συμπαντος τεσσαρων διαστασεων που επιστημονικα πιστευεται πως υπαρχει.Ακομα κι εκεινοι να μας εβλεπαν ισως εβλεπαν κατι άλλο.Ας μην ξεχναμε πως οποιος δεχτει πως το συμπαν ειναι τεραστιο τοτε εαν υπαρχουν αλλοι οργανισμοι εκτος γης,τοτε οι πιθανοτητες να μοιαζουμε θα ειναι απειροελαχιστες.Πραγμα που με κανει να αμφιβαλλω για το κατα ποσο οι πιθανοι παραληπτες εκεινου του περιβοητου ανθρωπινου μηνυματος στη χρυση πλακα με τα ανθρωπινα σωματα (ενα ανδρικο σωμα κι ενα γυναικειο)και τους ηχους που αυτη εμπεριεχει,θα μπορεσουν να αποκωδικοποιησουν αυτο το μηνυμα στην τελικη.Εκτος βεβαια αν παρουμε ως δεδομενο πως τεχνολογικα απεχουν τοσο απο εμας,ωστε να μπορεσουν να το κανουν,ακομα κι αν δεν αναγνωριζουν τους ορους όραση,ακοη(γι'αυτο θα χρειαζοταν μια παρομοια ατμοσφαιρα),αντιληψη,χωρος,όπως εμεις.(Κι αν ειμαστε τυχεροι και το μηνυμα βρει παραληπτη στην τελικη!:))



Δεν έχει λογική να απέχουν τεχνολογικά, ούτε να είναι πολύ διαφορετικοί από εμάς, γιατί έχουμε κοινή αρχή και παράλληλες πορείες. Αν υπάρχουν, θα έχουν, κατ'εμε, παρόμοιο πολιτισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν έχει λογική να απέχουν τεχνολογικά, ούτε να είναι πολύ διαφορετικοί από εμάς, γιατί έχουμε κοινή αρχή και παράλληλες πορείες. Αν υπάρχουν, θα έχουν, κατ'εμε, παρόμοιο πολιτισμό.

Που το ξερεις οτι εχουμε κοινη αρχη? Μπορει αυτοι να δημιουργηθηκαν σε ενα πλανητη δισεκατομυρια χρονια πριν αναπτυχθουμε πληρως εμεις. Επειδη ειμαστε στο ιδιο συμπαν δε σημαινει οτι η ζωη αναπτυχθηκε την ιδια χρονικη στιγμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν έχει λογική αυτό, αλλά ΟΚ. Άλλωστε η γνώση μας δεν φτάνει μέχρι εκεί. Κι εγώ υποθέσεις κάνω. Πάντως μπορεί να είναι και υποδεέστερου πολιτισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν έχει λογική αυτό, αλλά ΟΚ. Άλλωστε η γνώση μας δεν φτάνει μέχρι εκεί. Κι εγώ υποθέσεις κάνω. Πάντως μπορεί να είναι και υποδεέστερου πολιτισμού.

Τι το παραλογο βρισκεις δηλαδη; ναι σαφως μπορει να ειναι υποδεεστερου. Ή μπορει να υπαρχουν και τα 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top