Υπάρχει ζωή μετά τον θάνατο;

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Εμένα μου δημιουργήθηκε μια απορία.. :worry:
Κάναμε στη λογοτεχνία ένα κείμενο *Ο Κρητικός* του εθνικού μας ποιητή,του Σολωμού!
Και αναφέρει μέσα για την Έσχατη Κρίση! Και αναρωτιέμαι τώρα εγώ..οι ψυχές των νεκρών που θα αποδειχτούν άξιες θα επιστρέψουν στα σώματα τους και θα συνεχίσουν την ζωή τους! Πως θα γίνει αυτό αφού τα νεκρά σώματα καταλήγουν να γίνονται τροφές από σκουλήκια και κατσαρίδες και ένας θεός ξέρει τι άλλο..??? :/:

Μου σηκώθηκε η τρίχα.. :stunned: :ermm:

Μόνο αυτό βρίσκεις παράλογο με την θρησκεία εσύ? :P

Σημ.: Και η μούχλα τα τρώει συνήθως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isabella S.

Νεοφερμένος

Η Isabella S. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Δεν βρίσκω μόνο αυτό.. :P
Αλλά είπα να εκφράσω κάτι το οποίο γίνεται κατανοητό :P
Περίεργα πράγματα..! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,415 μηνύματα.
Υπάρχει ζωή μετά τον θάνατο;
Το topic δεν έχει λόγο ύπαρξης.. Απάντηση δε πρόκειται να πάρετε, ακόμα και 10000 χρόνια να ψάχνεστε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isabella S.

Νεοφερμένος

Η Isabella S. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Το topic δεν έχει λόγο ύπαρξης.. Απάντηση δε πρόκειται να πάρετε, ακόμα και 10000 χρόνια να ψάχνεστε. :)

Μεταφυσικά ερωτήματα.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ets32katerina

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Δεν εχω ιδεα! Ποιος ξερει..? Εγω απλα πιστευω οτι οταν καποιος πεθαινει,η ψυχη του παραμενει ζωντανη! Τωρα για μεταθανατια ζωη και τετοια δεν γνωριζω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toto13

Νεοφερμένος

Ο toto13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Σας παραπεμπω να διαβασετε το εργο του Αρκα "Η ζωη μετα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑντιδρόνΣτοιχείο96

Νεοφερμένος

Ο ΑντιδρόνΣτοιχείο96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
:whatever:

Μια είναι η ζωή παιδιά... Κανένας δε μπορεί να σας αποδείξει οτι θα ξαναζήσετε (όσο κι αν το θέλετε), ενώ εγώ μπορώ να σας αποδείξω οτι ζείτε τώρα. Οπότε, μετά συγχωρήσεως κι όλας, χέστε τις βλακείες για 2ες και 3ες ζωές, ασχοληθείτε με τη σίγουρη που έχετε τώρα. Είτε μας αρέσει, είτε όχι, υπάρχει ο κύκλος της ζωής... Το βλέπεις αυτό ανάμεσα στα πόδια σου? Υπάρχει εκεί για να επιβιώσει το είδος σου όταν πεθάνεις... Ναι, λυπάμαι που στο λέω αλλά έχεις ημερομηνία λήξης, όπως όλοι μας άλλωστε... Αποδέξου το, νιώσ' το, κι όταν στεγνώσουν τα δάκρυα και σταματήσεις να ακούς συνέχεια το "η ζωή εδώ τελειώνει" ζήσε πιο όμορφα κάθε μέρα σαν να ήταν η τελευταία σου..:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top