Υπάρχει ζωή μετά τον θάνατο;

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Υπέροχο δεν είναι όταν καταλάβεις πώς δουλεύει το πράγμα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Σταματήστε παιδιά, με έπιασε λιγούρα και δεν έχω και τίποτα να φάω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Υπέροχο δεν είναι όταν καταλάβεις πως δουλεύει το πράγμα; :P
Φάση έχει... Ειδικά όταν χρησιμοποιείς γνώσεις επιστήμης για να "εντυπωσιάσεις" και να "διδάξεις" τον άλλον... Είναι πραγματικά ωραία να μαθαίνεις [από άλλους] και να μαθαίνεις [σε άλλους] κάποια πράγματα που στηρίζονται στην λογική της φύσης...

Υ.γ. π.χ. μ.ο.υ. αρέσει η ατμοσφαιρική πίεση ως απλή και καθημερινή στην ζωή με πρακτικές χρήσεις για εμάς (π.χ. κρατάς γεμάτο ποτήρι ανάποδα σε μια επιφάνεια με νερό και δεν ξεχειλίζει ή άμα έχει μικρό άνοιγμα κρατάς ανάποδα το μπουκαλάκι και το νερό δεν τρέχει (!!!). Ή μεταφορά βενζίνης μεταξύ δύο αυτοκινήτων ή δύο ποτηριών.... )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό. Λίγα πράγματα σαν κι αυτά που συζητάμε εδώ δηλαδή να καταλάβεις αρκούν για να πεις ότι ναι ρε, ο κόσμος δουλεύει και ΜΠΟΡΩ να δω πώς ακριβώς. Ούτε συνήθειες κάθε Κυριακή πρωί, ούτε αυθεντίες, δόγματα, ιερά βιβλία, ούτε ακόμα και κάτι μη χειροπιαστό που υποτίθεται ότι δεν κατέχεις κι άλλοι φαίνεται να το 'χουν αποκτήσει. Το μόνο που χρειάζεται είναι να δεις γύρω και να ασχοληθείς. Όλα τ' άλλα απλά θα βγάλουν νόημα μετά.

Science. It just works bitches.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Αχ όχι. Ας μη γυρίσουμε ΚΑΙ ΑΥΤΟ το θρεντ σε άλλο ένα Science VS Religion argument :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Γιατί όχι, καλοκαίρι είναι δεν έχουμε σχολείο. :(

Μαζί σου όμως ναι. Στην τελική τι να υποστηρίξεις κι απέναντι σε ποιους, στους ο θάνατος είναι μια ιδέα και δρόμος για εκεί πάνω; Είναι σα να προσπαθείς να περιγράψεις χρώματα σε τυφλούς και το χειρότερο είναι ότι εδώ μιλάμε για τυφλούς που συνειδητά ΔΕ θέλουν να δουν πόσο μάλλον να προσπαθήσουν να το κάνουν. Είναι απλά δυο παράλληλοι κόσμοι με αυτόν που βρίσκεται απέναντί να μην αξίζει την προσοχή μου. Άστους να περιμένουν συμβολισμούς και να ζουν σε φαντασίες, not our problem.

So science, it works but get back on the topic now bitches. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pantelis_P

Νεοφερμένος

Ο Pantelis_P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Πολλές φορές το αναρωτήθηκα αυτό το ζήτημα αλλά κατέληξα στο οτι δε μας αφορά καθόλου. Σκοπός μας είναι να ζήσουμε αυτη τη ζωη όσο το δυνατόν καλύτερα. Θ αλλάξει η ζωή μας αν μάθουμε οτι υπάρχει μετα θάνατον ζωή ;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Πολλές φορές το αναρωτήθηκα αυτό το ζήτημα αλλά κατέληξα στο οτι δε μας αφορά καθόλου. Σκοπός μας είναι να ζήσουμε αυτη τη ζωη όσο το δυνατόν καλύτερα. Θ αλλάξει η ζωή μας αν μάθουμε οτι υπάρχει μετα θάνατον ζωή ;;;;
θα άλλαζε μόνο αν για μια "Σωστή" ζωή στην γη, σου έταζαν μια καταπληκτική αιώνια ζωή....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
[FONT=&quot]Αυτό που πιστεύω είναι πως ζούμε σε ένα infinite loop ή αλλιώς Ατέρμονη Επανάληψη.
Ότι το σύμπαν επαναλαμβάνεται για πάντα (δηλαδή ισχύει η 3η από τις θεωρίες για την "μοίρα" του σύμπαντος, το Big Crunch, όσοι σπουδάζουν φυσική θα την γνωρίζουν). Μετά το μέγιστο σημείο διαστολής το σύμπαν συστέλλεται, και πραγματοποιείται ξανά η μεγάλη έκρηξη. Και όλα συμβαίνουν ξανά και ξανά για πάντα, ίδια και απαράλλακτα. Μετά το θάνατο δεν μπορούμε να σκεφτούμε προφανώς, οπότε τα δισεκατομμύρια χρόνια της επανάληψης μέχρι να ξαναγεννηθούμε δεν γίνονται αντιληπτά.

Άπειροι κόσμοι πίσω μας, άπειροι μπροστά μας, έχοντας μια μοναδική ευκαιρία. Grab your chance
;)


[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris 96

Νεοφερμένος

Ο dimitris 96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Πολυ θα ηθελα να υπαρχει ( εκτος αν ηταν να παω στην κολαση:P), αλλα δεν το πιστευω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Ryuzaki@ Αν αυτό που λες ισχύει τότε δεν ισχύει το "Grab your chance" που λες. Αν όλα έχουν γίνει ήδη άπειρες φορές τότε ότι και να κάνουμε είναι ήδη αποφασισμένο και δεν ελέγχουμε εμείς την ζωή μας αφού έχουμε ήδη πάρει τις αποφάσεις μας στις "προηγούμενες" ζωές μας...
Αλλά εγώ πιστεύω πως δεν ισχύει. Καταρχάς πιστεύω ότι δεν τελιώνουν όλα με το σύμπαν. Αφού μέσα στο τεράστιο συμπαν υπάρχουν δισσεκατομύρια γαλαξίες κλπ πως μπορούμε να ξέρουμε οτι δεν υπάρχει κάτι μεγαλύτερο το οποίο να περιέχει δισσεκατομύρια σύμπαντα( λολ για αυτήν την λέξη)? Σωστά δεν ξέρουμε. Ίσως μάθουμε μετά από χρόνια έτσι όπως αναπτύζεται η επιστήμη, αλλά και πάλι μπορεί να υπάρχει κατι ακόμα μεγαλύτερο. Δεν είναι λογικό να μην υπάρχει τίποτα αλλό...Αλλά τι είναι λογικό θα μου πεις :P
Και για να είμαι και ontopic δεν έχω ιδέα τι συμβαίνει μετά και αν ξαναγεννιόμαστε κλπ και πιστεύω ότι αυτο ισχύει για όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgoc10

Νεοφερμένος

Ο Giwrgoc10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Το αν υπάρχει ζωή μετά τον θάνατο δεν μπορούμε να το ξέρουμε.Είναι ένα θέμα υποκειμενικό.Πολλοί πιστεύουν ότι μετά τον θάνατο υπάρχει ζωή,άλλοι λένε πως δεν υπάρχει.Πάντως σύμφωνα με τον Χριαστιανισμό οι νεκροί θα αναστηθούν την ημέρα του ερχομού του Χριστού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
[FONT=&quot]Αυτό που πιστεύω είναι πως ζούμε σε ένα infinite loop ή αλλιώς Ατέρμονη Επανάληψη.
Ότι το σύμπαν επαναλαμβάνεται για πάντα (δηλαδή ισχύει η 3η από τις θεωρίες για την "μοίρα" του σύμπαντος, το Big Crunch, όσοι σπουδάζουν φυσική θα την γνωρίζουν). Μετά το μέγιστο σημείο διαστολής το σύμπαν συστέλλεται, και πραγματοποιείται ξανά η μεγάλη έκρηξη. Και όλα συμβαίνουν ξανά και ξανά για πάντα, ίδια και απαράλλακτα. Μετά το θάνατο δεν μπορούμε να σκεφτούμε προφανώς, οπότε τα δισεκατομμύρια χρόνια της επανάληψης μέχρι να ξαναγεννηθούμε δεν γίνονται αντιληπτά.

Άπειροι κόσμοι πίσω μας, άπειροι μπροστά μας, έχοντας μια μοναδική ευκαιρία. Grab your chance
;)


[/FONT]


Δες κι εγώ νομίζω πως κλίνω προς το Big Crunch, αλλά πιστεύεις πως όοοοολα γίνονται ακριβώς με τον ίδιο τρόπο; Δηλαδή... Αν έχουν ήδη συμβεί ν loops, αυτή είναι η νιοστή φορά που σου θέτω αυτή την ερώτηση;:hmm:

Δεν ξέρω, κάτι δεν μου κάθεται καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Φαίνεται παράξενο,τρελό,ίσως δεν αποδειχτεί ποτέ.Δεν μπορούμε να το αμφισβητήσουμε αλλά δεν αποδεικνύεται κι όλας.Ίσως επειδή ο άνθρωπος πεθαίνει..ΤΕΛΟΣ..δεν υπάρχει τίποτα.Το κορμί μένει θαμμένο και δεν υπάρχει πια ζωή.Αλλά και πάλι,αν αυτή η ενέργεια πάει κάπου,αν δεν χάνεται?Και θα είναι τραγικό πιστεύω οι νεκροί να περιφέρονται ανάμεσά μας για αυτούς.Εύχομαι να μην υπάρχει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Ryuzaki@ Αν αυτό που λες ισχύει τότε δεν ισχύει το "Grab your chance" που λες. Αν όλα έχουν γίνει ήδη άπειρες φορές τότε ότι και να κάνουμε είναι ήδη αποφασισμένο και δεν ελέγχουμε εμείς την ζωή μας αφού έχουμε ήδη πάρει τις αποφάσεις μας στις "προηγούμενες" ζωές μας...
Αλλά εγώ πιστεύω πως δεν ισχύει. Καταρχάς πιστεύω ότι δεν τελιώνουν όλα με το σύμπαν. Αφού μέσα στο τεράστιο συμπαν υπάρχουν δισσεκατομύρια γαλαξίες κλπ πως μπορούμε να ξέρουμε οτι δεν υπάρχει κάτι μεγαλύτερο το οποίο να περιέχει δισσεκατομύρια σύμπαντα( λολ για αυτήν την λέξη)? Σωστά δεν ξέρουμε. Ίσως μάθουμε μετά από χρόνια έτσι όπως αναπτύζεται η επιστήμη, αλλά και πάλι μπορεί να υπάρχει κατι ακόμα μεγαλύτερο. Δεν είναι λογικό να μην υπάρχει τίποτα αλλό...Αλλά τι είναι λογικό θα μου πεις :P
Και για να είμαι και ontopic δεν έχω ιδέα τι συμβαίνει μετά και αν ξαναγεννιόμαστε κλπ και πιστεύω ότι αυτο ισχύει για όλους.
Δες κι εγώ νομίζω πως κλίνω προς το Big Crunch, αλλά πιστεύεις πως όοοοολα γίνονται ακριβώς με τον ίδιο τρόπο; Δηλαδή... Αν έχουν ήδη συμβεί ν loops, αυτή είναι η νιοστή φορά που σου θέτω αυτή την ερώτηση;:hmm:

Δεν ξέρω, κάτι δεν μου κάθεται καλά...

Το Big Crunch είναι δυνατόν να συμβαίνει, είναι ένα από τα τρία πιθανά σενάρια για το μέλλον του σύμπαντος.

Σκέψου και το άλλο. Αν κάποιος είχε μια μηχανή που θα μπορούσε να προσδιορίσει ακριβώς τη θέση και την ορμή κάθε σωμάτιου στο σύμπαν (αδύνατον από τη αρχή του Heisenberg), θα ήταν δυνατόν να "προβλέψει" το μέλλον (αφού το ένα σωμάτιο θα επηρεάζει άμεσα η έμμεσα το άλλο κοκ).

Οπότε αυτό που λέω θα ήταν δυνατόν σύμφωνα με τη φυσική, αλλά το πιθανότερο δεν θα ζούμε μέχρι να αποδειχτεί τι πραγματικά συμβαίνει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
εγώ πιστεύω ότι μετά το θάνατο υπάρχει χώμα και λίπασμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Δες κι εγώ νομίζω πως κλίνω προς το Big Crunch, αλλά πιστεύεις πως όοοοολα γίνονται ακριβώς με τον ίδιο τρόπο; Δηλαδή... Αν έχουν ήδη συμβεί ν loops, αυτή είναι η νιοστή φορά που σου θέτω αυτή την ερώτηση;:hmm:

Δεν ξέρω, κάτι δεν μου κάθεται καλά...

Και εμένα ακόμη και αν αυτό ταιριάζει με την άκρως λυτρωτική και αγαπημένη θεωρία του Νίτσε, αυτή της Αιώνιας Επανάληψης, ε?;)
Πιστεύω ότι παρουσιάζεται μία παρόμοια - ή ακόμη και η ίδια πορεία στην εξέλιξη, αλλά ακόμη και το Big Crunch δεν εγγυάται ότι ο ενδεχόμενος επόμενος Ακριβός θα είσαι Εσύ ή η επόμενη Ζωή θα είμαι Εγώ (καταλαβαίνεις άλλωστε πως το θέτω...;) ).
Όσο για το μετά το θάνατο...
Η κατάσταση στην οποία βρισκόμαστε είναι η απόλυτη ασυνειδησία. Με το θάνατο, παύουμε να ζούμε. Επικρατεί δηλαδή το ίδιο καθεστώς όπως και πριν από την γέννηση. Κάτι ασυνείδητο και λυτρωτικά απλό : τίποτα! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ασυνείδητα, καταστάσεις πριν και μετά τη γέννηση, mindfucked..?

Dudes, μόρια κι ενώσεις είστε, χαλαρώστε κι απολαύστε το όσο κρατάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isabella S.

Νεοφερμένος

Η Isabella S. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Εμένα μου δημιουργήθηκε μια απορία.. :worry:
Κάναμε στη λογοτεχνία ένα κείμενο *Ο Κρητικός* του εθνικού μας ποιητή,του Σολωμού!
Και αναφέρει μέσα για την Έσχατη Κρίση! Και αναρωτιέμαι τώρα εγώ..οι ψυχές των νεκρών που θα αποδειχτούν άξιες θα επιστρέψουν στα σώματα τους και θα συνεχίσουν την ζωή τους! Πως θα γίνει αυτό αφού τα νεκρά σώματα καταλήγουν να γίνονται τροφές από σκουλήκια και κατσαρίδες και ένας θεός ξέρει τι άλλο..??? :/:

Μου σηκώθηκε η τρίχα.. :stunned: :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Εμένα μου δημιουργήθηκε μια απορία.. :worry:
Κάναμε στη λογοτεχνία ένα κείμενο *Ο Κρητικός* του εθνικού μας ποιητή,του Σολωμού!
Και αναφέρει μέσα για την Έσχατη Κρίση! Και αναρωτιέμαι τώρα εγώ..οι ψυχές των νεκρών που θα αποδειχτούν άξιες θα επιστρέψουν στα σώματα τους και θα συνεχίσουν την ζωή τους! Πως θα γίνει αυτό αφού τα νεκρά σώματα καταλήγουν να γίνονται τροφές από σκουλήκια και κατσαρίδες και ένας θεός ξέρει τι άλλο..??? :/:

Μου σηκώθηκε η τρίχα.. :stunned: :ermm:

Αυτή η Εσχάτη Κρίση που αναφέρεις παρουσιάζεται διαφορετικά απο κάθε θρησκεία ενώ σε κάποιες δεν υπάρχει (πχ Βουδιαμος). Στον χριστιανισμό η Εσχάτη Κρίση αναφέρεται πως είναι η ανταμοιβή των πιστών και η τιμωρία των απιστων. Η ανταμοιβη αυτή είναι η αιώνια ζωή στον παράδεισο και όχι η επιστροφή στην επίγεια ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top