Υπάρχει άραγε αληθινή αγάπη;

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Η αγάπη εξ ορισμού είναι αληθινή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Η αγάπη εξ ορισμού είναι αληθινή.

λήμμα ή πρόταση, δεν υπάρχει; :p
με τον ορισμό μπορεί να μην βγάλουμε άκρη...:D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Σαν το σπαμ ένα πράγμα. :P
:D....Γιατί το λες καλέ???Επειδή έρχεται εκεί που δεν την περιμένεις????:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Υπαρχει αληθινη αγαπη, αλλα οχι οπως την σκεφτονται οι γυναικες, με παιδακια και να εισαι με μια γυναικα μεχρι να πεθανεις! Μονο που σκεφτομαι οτι καποιος ειναι με την ιδια γυναικα 40 χρονια, χλομιαζω :Ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εισαι μικρος ακομα, γι' αυτο, και δεν εχεις γνωρισει ακομα τον ερωτα ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Εισαι μικρος ακομα, γι' αυτο, και δεν εχεις γνωρισει ακομα τον ερωτα ^^
Δύο χρόνια τον περνάς! :P

Πρέπει να πω και κάτι ontopic... hmm...
α...
Κάποτε διάβασα το εξής: "Ίσως κάποτε πάψω να σ' αγαπώ, ποτέ, όμως, δε θα πάψω να αγαπώ τις μέρες που σ' αγαπούσα".
Μάλλον κάπως έτσι ορίζεται και η λεγόμενη αληθινή αγάπη.
Ε, δεν πρόκειται και για τίποτα εξωφρενικό, μάλλον θα υπάρχει.

ΥΓ: ζορίστηκα πολύ να βρω να πω κάτι ontopic... Κανένα 15λεπτο μου 'φαγε... Τι το 'θελα το σχόλιο για την ηλικία...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Για μενα αγαπη δεν σημαινει να' χω 5 παιδια και να' μαι μαζι του 40 χρονια. Αυτο ειναι μαλακιες που λεει. Αγαπη ειναι αλλο συναισθημα, αμα το νιωσει δεν θα χλωμιαζει τοσο ευκολα ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Για μενα αγαπη δεν σημαινει να' χω 5 παιδια και να' μαι μαζι του 40 χρονια. Αυτο ειναι μαλακιες που λεει. Αγαπη ειναι αλλο συναισθημα, αμα το νιωσει δεν θα χλωμιαζει τοσο ευκολα ^^
Το να θέλεις να είσαι με κάποιον άνθρωπο μία ζωή με όλα τα συναφή, αγάπη δεν είναι; Δεν έχει, βέβαια, μόνο αυτή τη μορφή.

Και οκ διαφωνώ και εγώ μαζί του, αλλά δεν είναι σωστό να βρίζεις κάποιον επειδή διαφωνείς με τις απόψεις του. Βέβαια θα μου πεις ποιός είμαι εγώ που θα σου πω τι να κάνεις... Οκ απλά αγνόησέ με.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Για μενα αγαπη δεν σημαινει να' χω 5 παιδια και να' μαι μαζι του 40 χρονια. Αυτο ειναι μαλακιες που λεει. Αγαπη ειναι αλλο συναισθημα, αμα το νιωσει δεν θα χλωμιαζει τοσο ευκολα ^^
η αγαπη ειναι διαφορετικη για τον καθενα μας.

για σενα μπορει να μην ειναι τπτ τα 5 παιδια και 40 χρονια με τον ανθρωπο στο πλευρο σ αλλα για τον αλλον μπορει αυτη να ειναι η πραγματικη ολοκληρωση!



παντως ΥΚΣ(υπο κανονικες συνθηκες) το να κανει κανεις οικογενεια σημαινει οτι ουσιαστικα εχει βρει και τον ανθρωπο που αγαπαει και τονιζω ΥΚΣ γιατι πολλοι θα βρεθειτε να πειτε,κοιτα ποσες ανυπαντρες μητερες υπαρχουν...εγω μιλαω για κανονικη οικογενεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
ρε παιδια αληθινη αγαπη, εστω και για λιγο, υπαρχει. αλλιως θα ζουσαμε στα σπηλαια ακομα.

αν το παρουμε με την ερωτικη εννοια: δεν εχετε σταματησει καμια φορα αυτο που κανατε -ο,τι κι αν ηταν αυτο- απλα για να σκεφτειτε ενα ατομο που σας "ενδιαφερει" -οποιο κι αν ηταν αυτο- κοιτωντας εξω απο το παραθυρο σαν χανοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το να θέλεις να είσαι με κάποιον άνθρωπο μία ζωή με όλα τα συναφή, αγάπη δεν είναι; Δεν έχει, βέβαια, μόνο αυτή τη μορφή.

Και οκ διαφωνώ και εγώ μαζί του, αλλά δεν είναι σωστό να βρίζεις κάποιον επειδή διαφωνείς με τις απόψεις του. Βέβαια θα μου πεις ποιός είμαι εγώ που θα σου πω τι να κάνεις... Οκ απλά αγνόησέ με.

Μωρε δεν ειπα οτι δεν ειναι αγαπη αυτο, εννοω οτι ΓΙΑ ΜΕΝΑ σ' αυτη την ηλικια που ειμαι δεν ειναι το κρητιριο για να ερωτευτω, αλλα και σε περιπτωση που τα σκεφτω οσα ειπε το παιδι πανω ωραια τα βρισκω. Εγω απλα σχολιασα το "χλωμιαζω". Αν αγαπας καποιον τοσο πολυ θα θες να εισαι μαζι του 100 χρονια κι οχι μονο 40 ^^ γι' αυτο ειπα οτι πρεπει να ερωτευτει πρωτα να δει το πως θα νιωσει. Δεν το' πα ειρωνικα ή για να το παιξω μεγαλυτερη. Cool.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
ρε παιδια αληθινη αγαπη, εστω και για λιγο, υπαρχει. αλλιως θα ζουσαμε στα σπηλαια ακομα.

αν το παρουμε με την ερωτικη εννοια: δεν εχετε σταματησει καμια φορα αυτο που κανατε -ο,τι κι αν ηταν αυτο- απλα για να σκεφτειτε ενα ατομο που σας "ενδιαφερει" -οποιο κι αν ηταν αυτο- κοιτωντας εξω απο το παραθυρο σαν χανοι;

ναι και φυσικα μου εχει τυχει:redface: οπως και στους περισσοτερους πιστευω,ομως αυτο για μενα ηταν ερωτας,οχι απαραιτητα αγαπη:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Με αφορμή αυτό το σχόλιο
ναι και φυσικα μου εχει τυχει:redface: οπως και στους περισσοτερους πιστευω,ομως αυτο για μενα ηταν ερωτας,οχι απαραιτητα αγαπη:/:
πρέπει να ξεκαθαρίσουμε τι λέγεται έρωτας και τι αγάπη. Οι έννοιες μπορεί σήμερα να σημαίνουν για εμάς το ίδιο όμως δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι είναι διαφορετικές λέξεις.

Άλλο έρωτας άλλο αγάπη.
Έρωτας είναι η έντονη επιθυμία για κάτι, αγάπη μία έντονη ψυχική διάθεση, ένας έντονος ψυχικός δεσμός για κάτι.

Άλλο επιθυμώ και άλλο δεσμέυομαι και διαθέτω.
Έχει τεράστια διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stroumfita

Νεοφερμένος

Η Κρυσταλλένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Εγω δεν θα μιλησω με φιλοσοφιες ουτε περι ανεμων και υδατων, θα μιλησω με προσωπικη εμπειρια.
Λεγοντας την ο καθενας θα σχηματισει--και με το δικιο του--ασχημη εντυπωση για μενα αλλα δεν πειραζει! Φτανει που εγω βρηκα ή μαλλον καταλαβα την αληθινη αγαπη.
Εχω 2,5χρονια σχεση με εναν ανθρωπο 14χρονια μεγαλυτερο μου. Δεν με νοιαζει ποιοι ειπαν οτι με θελει μονο για.....ξερετε ουτε για την διαφορα ηλικιας ουτε για τιποτα! Μου ελεγαν οτι καποια στιγμη θα αναζητησω και τον μικροτερο αλλα ουτε εκει εδινα σημασια.
Ηρθε η μερα--μετα απο 1,5 χρονο σχεσης--που κοιταξα αλλου! Παρεπιπτοντως να σας επισημανω οτι ειχαμε και μια αποσταση 500χλμ αναμεσα μας. Εκεινος Κερκυρα κι εγω Αθηνα.
Κοιταξα λοιπον εναν μικροτερο. Πιστεψα σε αυτον, χαλασα την σχεση μου για αυτον. Δεκα μηνες κρατησε. Κατα την διαρκεια αυτων των μηνων ο ανθρωπος μου, με ζητουσε λεγοντας μου ποσο με αγαπαει χωρις σκηνες χωρις τιποτα. Αλλα εγω του κεφαλιου μου. Μεχρι που ηρθε η ωρα και με παρατησε ο μικρος γιατι τα εβαλαν μαζι του οι δικοι μου.
Και ετσι φανηκε η αληθινη αγαπη σε μενα! Πλεον ειναι εδω μαζι μου και ειμαι καλα!
Η αληθινη αγαπη ειναι διπλα μας και παντα τοσο κοντα μας, αλλα εμεις ειμαστε τοσο τυφλοι και δεν το βλεπουμε!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.

Η αληθινη αγαπη ειναι διπλα μας και παντα τοσο κοντα μας, αλλα εμεις ειμαστε τοσο τυφλοι και δεν το βλεπουμε!

Σοφά λόγια. Ψάχνω, ψάχνω και κοντά μου δεν την βρίσκω :(. Μύωπας 5ου βαθμού είμαι άλλωστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εγω παντος αμα μια γκομενα δεν την βλεπω για κανα 2 βδομαδες την εχω ξεχασει κ ερωτευομαι αλλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγω παντος αμα μια γκομενα δεν την βλεπω για κανα 2 βδομαδες την εχω ξεχασει κ ερωτευομαι αλλη

Αυτο δεν ειναι ερωτας-αγαπη καλο μου. Τα μπερδευεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Τοτε τι ειναι?
Οι 3 βδομαδες; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Απλος ενθουσιασμος ειναι. Ειτε την εβλεπες, ειτε οχι, σε λιγες βδομαδες θα σου αρεζε αλλη.
Η αγαπη ειναι κατι πιο δυνατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
μολις το ειδα, εισαι κοριτσι.
Εχω αδερφη που ειναι 18 χρονων, οποτε ξερω πως νιωθεις...
Τα κοριτσια κολλανε σε μια σχεση και νομιζουν πως ειναι ξεχωριστο κι ετσι...
χιλιες φορες εχει γινει με την αδερφη μου, αυτο που λες δεν υπαρχει.
Τουλαχιστον οχι για αγορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top