Υπάρχει άραγε αληθινή αγάπη;

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
σωστα, πριν πουμε αν υπαρχει πρεπει να παραθεσει ο καθενας τι ειναι γιαυτον η αληθινη αγαπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
ό,τι και αν είναι η αληθινή αγάπη, από αυτά που έχω δει και έχω ζήσει πιστεύω ότι είναι ένα αγαθό δυσεύρετο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
η αγαπη δεν συνεπαγεται απαρετητως ερωτικη!

Αγαπη = τι πιο ισχυρο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Απ'ό,τι κατάλαβα,στο θέμα αυτό μπαίνουν όλοι οι απογοητευμένοι-χωρισμένοι και γράφουν "όχι" κι όλοι οι ενθουσιασμένοι-ερωτευμένοι και γράφουν "ναι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Απ'ό,τι κατάλαβα,στο θέμα αυτό μπαίνουν όλοι οι απογοητευμένοι-χωρισμένοι και γράφουν "όχι" κι όλοι οι ενθουσιασμένοι-ερωτευμένοι και γράφουν "ναι".


Ετσι ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Υπάρχει η αγάπη των γονιών που είναι μεν αληθινή, αλλά έχει καθαρά βιολογική προέλευση. Το ζήτημα όμως είναι να κερδίσεις την αγάπη των άλλων. Αυτό είναι το δύσκολο και για αυτή την αγάπη μιλάω.
Αλήθεια όμως, πως κερδίζεται η αγάπη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ξαναλεω δεν λεμε μονο ερωτικη.

Αραγε ισχυει το "ξερω (ή οχι) να αγαπαω"?
-----------------------------------------
Υπάρχει η αγάπη των γονιών που είναι μεν αληθινή, αλλά έχει καθαρά βιολογική προέλευση. Το ζήτημα όμως είναι να κερδίσεις την αγάπη των άλλων. Αυτό είναι το δύσκολο και για αυτή την αγάπη μιλάω.
Αλήθεια όμως, πως κερδίζεται η αγάπη;

Με τις πραξεις μας και κυριως με αγαπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Απ'ό,τι κατάλαβα,στο θέμα αυτό μπαίνουν όλοι οι απογοητευμένοι-χωρισμένοι και γράφουν "όχι" κι όλοι οι ενθουσιασμένοι-ερωτευμένοι και γράφουν "ναι".

Καμία σχέση, υπάρχουν και αυτοί που ελπίζουν. ^^

ξαναλεω δεν λεμε μονο ερωτικη.

Η ερώτηση είναι απλή. Υπάρχει άραγε αληθινή αγάπη(ερωτικά πάντα);

Οι σχέσεις των ανθρώπων πάνε κατά διαόλου τελευταία. Κατά τη γνώμη μου πλέον η αγάπη είναι απλά μία σχέση "δίνω-παίρνω" και τίποτα παραπάνω. Πολλοί αγάπησαν, όλοι πληγώθηκαν :(:'(

Αναμένω τις απόψεις σας :P

Βασικά στο συγκεκριμένο θέμα μιλάμε μόνο για την ερωτική αγάπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
πράγματι,αν το προσέξει κανείς,φαίνεται οτι αυτοί που απαντούν αυθόρμητα ότι η αγάπη υπάρχει,είναι μάλλον ερωτοχτυπημένοι :Ρ
ή υπερβολικά πολύ αισιόδοξοι.
μετά έρχονται οι απογοητευμένοι,οι ορθολογιστές,οι απαισιόδοξοι,οι πληγωμένοι,και τα αναιρούν όλα.
κ ακολουθούν όλοι αυτοί που αρχίζουν τις φιλοσοφίες :Ρ

δεν ξέρω παιδιά τι να πω.Εγώ ξέρω πως από την πλευρά μου την έχω νιώσει,και έχω κάνει ότι μπορούσα για να κρατήσει. Μόνο που ο άλλος δεν βοήθησε...από ένα σημείο και μετά όλα κατά διαόλου...
και μου φαίνεται τόσο περίεργο να έχεις βρει την αγάπη,και να μην προσπαθείς με νύχια και με δόντια να την κρατήσεις :(
πιστεύω ότι φταίει αυτό που αναφέρθηκε πιο πάνω,δεν την εκτιμούν οι άνθρωποι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Αραγε ισχυει το "ξερω (ή οχι) να αγαπαω"?
Καλο. Ειναι δυσκολο να αγαπησεις γιατι σημαινει να σε νοιαζει κατι/καποιος περισσοτερο απο σενα..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
το θεμα δεν λεει "ποσο δυσευρετη ειναι η αληθινη αγαπη, αλλα μονο για την υπαρξη της.

ναι, ασχετα με το ποσο δυσκολο να βρεθει πιστευω ναι, υπαρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
η αληθινή αγάπη έχει να κάνει με τους αληθινούς ανθρώπους...

από την στιγμή που δεν έχω βρει αληθινούς ανθρώπους, πιστεύω πως δεν υπάρχει αληθινή αγάπη, αλλά μια "υποκρισία" για να γεμίσουμε τους "κενούς" εαυτούς μας με αυτοπεποίθηση κ.α, προκειμένου να μην νιώθουμε "άδειοι" ψυχοσωματικά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Απ'ό,τι κατάλαβα,στο θέμα αυτό μπαίνουν όλοι οι απογοητευμένοι-χωρισμένοι και γράφουν "όχι" κι όλοι οι ενθουσιασμένοι-ερωτευμένοι και γράφουν "ναι".


:iagree:!!!!!Συμφωνώ απόλυτα!!!Το θέμα είναι άμα υπάρχει η αληθινή αγάπη.....εγώ πιστεύω σε αυτήν....:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lia!!!

Νεοφερμένος

Η lia!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
σίγουρα θα υπάρχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Δεν μπορεί να μην υπάρχει,ε lia? :)!!!!Είναι απαραίτητη!!!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Σαν το σπαμ ένα πράγμα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
"Αληθινή αγάπη δεν είναι εκείνη που αντέχει το μακροχρόνιο χωρισμό, αλλά εκείνη που αντέχει τη μακροχρόνια οικειότητα."...υπάρχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
"Αληθινή αγάπη δεν είναι εκείνη που αντέχει το μακροχρόνιο χωρισμό, αλλά εκείνη που αντέχει τη μακροχρόνια οικειότητα."...υπάρχει...

Όμορφο....:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
δε ξερω αν υπαρχει.......
το ελπιζω ομως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top