Υπάρχει άραγε αληθινή αγάπη;

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
ειχα διαβασει σε μια ερευνα οτι ο ερωτας μπορει να διαρκεσει απο 8 μηνες εως 4 χρονια:hmm:
δεν ξερω κατα ποσο ισχυει:hmm:
προσωπικα θεωρω οτι δεν ισχυει:P

παντως ακομα και αν ο ερωτας σβηνει,η αγαπη πιστευω πως δεν.

Εμεις οι δυο εχουμε κοινες απόψεις.

Τι κάνετε σήμερα δεσποινίς?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Κρινοντας απο την ωρα που το κανεις το θεμα, μαλλον ερωτοκατεστραμενος εισαι.:P

Ο ορος 'αληθινη' αγαπη μου φαινεται πολυ παιδικος.Πώς μπορεις να καθορισεις αν μια αγαπη ειναι αληθινη ή οχι;και στην τελικη τι ειναι αγαπη; :P

Εγω στο παρελθον ειχα πληγωθει απο μια 'αγαπη', αλλα τωρα τελευταια το'χω ριξει στις αρπαχτες και εχω βρει την υγεια μου:D(μεχρι να βρεθει μια αλλη 'αγαπη' και να με κανει να αναθεωρησω το μηνυμα μου αυτο:))


καλε Γιαννη χαχαχαχαχα τωρα το 'δα αυτο:whistle:

οχι ξερω πως τις ριχνεις τις γκομενες εσυ:whistle:



E?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Η αγάπη κι ο έρωτας δε συμπίπτουν!Αλλά αν έχεις μια σχέση και τελειώσει ο έρωτας δε γίνεται να μείνεις μόνο από αγάπη! Θα τον δεις τον άλλο σαν φίλο ή αδερφό θέλοντας ή μη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Μπα....
Δεν είμαι των μπαρακίων.....!!!
Πιο χαλαρά.....
Με την κοπελιά μου αγκαλιά......χααχχα
https://www.youtube.com/watch?v=9uzprhSLigA
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

El Capitano

Νεοφερμένος

Ο El Capitano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Εγώ ένα έχω καταλάβει και με λυπεί... Πως πραγματική αγάπη υπάρχει, αλλά είναι σχεδόν αδύνατο να υπάρχει πραγματική αγάπη και από τα δυο πρόσωπα μιας σχέσης... Και για αυτό σχεδόν πάντα όταν αγαπάς, πονάς... Γι' αυτό δεν πρέπει να παρατάμε τους φίλους μας όταν κάνουμε σχέση... Γιατί είναι αυτοί που θα μας στηρήξουν και θα μας βοηθήσουν να το ξεπεράσουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Αγάπη είναι να είσαι πρόθυμος να θυσιάσεις ακόμα και τον εαυτό σου για αυτόν που αγαπάς. Αγάπη είναι να μπορείς να κατανοείς και να σέβεσαι τον άλλο και τις αποφάσεις του. Αγάπη είναι να βλέπεις κάποιον που είναι λάθος και εσύ να του δείξεις τον σωστό δρόμο.... Αγάπη είναι να αγαπάς κάποιον και να θες το καλό του και μόνο. Όταν δεν μπορείς να τον έχεις κι όμως γνωρίζεις πως ο άλλος είναι καλά κι ευτυχισμένος και να είσαι και εσύ μαζί του γιατί θες το καλό του και δεν βάζεις τον εγωισμό σου πάνω απ' όλα....





Από wikipedia
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Γι' αυτό δεν πρέπει να παρατάμε τους φίλους μας όταν κάνουμε σχέση... Γιατί είναι αυτοί που θα μας στηρήξουν και θα μας βοηθήσουν να το ξεπεράσουμε...

ακριβως...και πανω απο ολα, τους φιλους τους προσεχουμε, δεν τους 8υσιαζουμε για μια ωρα με το γκομενο/α και μετα οταν μας κανουν περα αναρωτιομαστε γιατι...αι σιχτιρ(τα πα επιτελους:P:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ναι, αρκει να ξερεις που να κοιταξεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Η ερώτηση απλή η απάντηση απλή.Όχι ΔΕΝ υπάρχει και ΠΟΤΕ δεν θα πιστέψω στην αγάπη.Πλέον δεν υπάρχουν αληθινά συναισθήματα. Αναρωτιέμαι αν υπήρχαν ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Αγάπη είναι να ζεις και να πεθαίνεις για τον άλλον,να ξυπνάς και να τον παίρνεις τηλέφωνο,πριν πας ακόμα να πλυθείς.Να αδημονείς να βρεθείς κοντά του.Να κοιμάσαι με τη σκέψη ότι είναι καλά και να ηρεμείς.Να μην σε παίρνει ο ύπνος αν έχει κάποιο πρόβλημα.Αγάπη,τέλος,είναι ένα υπέροχο συναίσθημα,που λίγοι το ζουν πραγματικά:/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
εγω την εχω βιωσει και απο πρωσοπικες εμπειρειες διαβεβαιωνω πως υπαρχει και υπαρχουν πολυ ισχυρες αγαπες....απλα δν ειναι πολλοι οι ανθρωποι που αγαπουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Η ερώτηση είναι απλή. Υπάρχει άραγε αληθινή αγάπη(ερωτικά πάντα);

Οι σχέσεις των ανθρώπων πάνε κατά διαόλου τελευταία. Κατά τη γνώμη μου πλέον η αγάπη είναι απλά μία σχέση "δίνω-παίρνω" και τίποτα παραπάνω. Πολλοί αγάπησαν, όλοι πληγώθηκαν :(:'(

Αναμένω τις απόψεις σας :P


ερωτική αγάπη? :hmm: τι είναι τούτο?δέπσοινα αυτό δεν συζητούσαμε?:hmm: αληθινή αγάπη υπάρχει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ναι Γκοσάκιον αυτά λέγαμε.:hmm:
Και θα συμφωνήσω μαζί σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trifonas93

Νεοφερμένος

Ο Trifonas93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εφοσον ρωτας ερωτικα..εγω εχςμια αλλη γνωμη...πρωτα ερωτευεσαι καποιον η καποια και μετα μενει η αγαπη..γιατι εγω πιστευς πως ο ερωτας τελειωνει καποια στιγμη...βεβαια υπαρχουν και αγαπεσ διαφορετικεσ οπως η γαπη του κολλητου σου ηα κολλητης σου,η οπωσ η αγαπη της μανας...το θεμα δεν ειναι να ψαχνεις την αγαπη...το θεμα ειναι να δινεις χωρις ανταλαγμα...και να κανεις τα παντα για τον αλλο...απο κει και περα και θα πληγωθεις,και θα κλαψεις,και θα αγανακτισεις...αλλα θα ξερεις μεσα σου πως θα εισαι υπερηφανος γιατι εδωσεσ αγαπη...οτι εχει αγαπη...αυτο πιστευω...ο χρονοσ ειναι ο καλυτερος γιατρος και διδακτωρ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ερωτική αγάπη? :hmm: τι είναι τούτο?δέπσοινα αυτό δεν συζητούσαμε?:hmm: αληθινή αγάπη υπάρχει :)
Εσύ σε ποια αγάπη αναφέρεσαι; Γιατί το θέμα λέει για ερωτική-αληθινή αγάπη και όχι για την αγάπη φίλων ή γονιών προς τα παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ναι υπαρχει...την ειχα δει με τα ιδια μου τα ματια, την εζησα με την ιδια μου τη ψυχη καιτη ζω ακομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

partblah1990

Νεοφερμένος

Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
υπάρχει ..αρκεί να σου τη δώσει το κατάλληλο άτομο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top