Υπάρχει άραγε αληθινή αγάπη;

angels wings

Νεοφερμένος

Η angels wings αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Υπαρχει αληθινη αγαπη ..απλα δυστυχως οι περισσοτεροι ενδιαφερονται μονο για την ερωτικη πραξη...και ευχομαι σε ολους οσους βρισκοναται σε αυτην την ιστοσελιδα να βρουν την αληθινη αγαπη <3 <3 <3 <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostie

Νεοφερμένος

Η lostie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Στη ηλικια που ειμαστε οι περισσοτεροι εδω μεσα δεν μπορουμε να βιωσουμε καταστασεις που βιωνουν ζευγαρια απο τα 25 και μετα λιγο πιο πριν λιγο πιο μετα εξαρταται. Δεν νομιζω να ειναι κανενας που να πει με αυτο τον ανθρωπο θελω να περασω την υπολοιπη ζωη μου. Πιστευω στον ερωτα, πιστευω στην αγαπη απλα το θεωρω υπερβολικο να το συζηταμε τωρα.

Γενικα, ειναι πολυ ομορφο να αγαπας και να σε αγαπανε και χαιρομαι να βλεπω ζευγαρια μεγαλυτερης ηλικιας (πανω απο 50) να το ζουνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostie

Νεοφερμένος

Η lostie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ισως να εχεις και δικιο, στον δικο μου περιγυρο, φιλους, συγγενεις κτλ δεν θα ελεγα οι συμβαινει. Εχω γνωρισει ατομα που το πιστευω οτι αγαπησαν αλλα σ μια ηλικια που δεν εχεις ωριμασει ποσο να κρατησει μια σχεση 1? 2? 3? χρονια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Αληθινος ερωτας υπαρχει!!!!! Προσωπικα δεν νομιζω οτι τον εχω νιωσει ακομα!!!!Οσοι τον εχουν ξερουν

Το θεμα ομως δεν ειναι να τον βρεις αλλα να καταλαβεις οτι ειναι αυτος και να τον κρατησεις παρα τις οποιες δυσκολιες και τα οποιο εμποδια μπορει να βρεθουν στο δρομο!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
την αληθινή αγάπη την νιώθεις και την έχεις βρει και παλεύεις για αυτή όταν ακόμα την έχεις χάσει?:hmm:

ωραια ερωτηση:hmm:

και πως ξερεις αν αυτη ειναι η απολυτη αγαπη και οχι η επομενη?:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Αν την εννοείς όπως εγώ, τότε ναι, υπάρχει και είναι υπέροχη :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaita

Νεοφερμένος

Η vaita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Δυσκολη ερωτηση με δυσκολη απαντηση....Νομιζω οτι υπαρχει αν ψαξουμε καλα..και φυσικα αν δεν σκεφτομαστε τι θα παρουμε ως ανταλλαγμα εαν δωσουμε αγαπη...Αν και η κοινωνια μας παει σκατα τελευταια και οι ανθρωποι θεωρουν το χρημα το πιο σημαντικο πραγμα, κανεις δεν μπορει να ζησει χωρις την αγαπη της ζωης του.. Και για να τη βρει πρεπει να παλεψει αλλα αξιζει να παλευεις για την ευτυχια...ετσι δεν ειναι;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Δυσκολη ερωτηση με δυσκολη απαντηση....Νομιζω οτι υπαρχει αν ψαξουμε καλα..και φυσικα αν δεν σκεφτομαστε τι θα παρουμε ως ανταλλαγμα εαν δωσουμε αγαπη...Αν και η κοινωνια μας παει σκατα τελευταια και οι ανθρωποι θεωρουν το χρημα το πιο σημαντικο πραγμα, κανεις δεν μπορει να ζησει χωρις την αγαπη της ζωης του.. Και για να τη βρει πρεπει να παλεψει αλλα αξιζει να παλευεις για την ευτυχια...ετσι δεν ειναι;;;

Έτσι είναι ;) Αξίζει να παλεύεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Σιγουρα υπαρχει πραγματικη αγαπη για ολους,αλλα πρεπει να ψαξεις πολυ καλα για να την βρεις...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Υπάρχει δεν υπάρχει κανείς δεν μπορεί να ξέρει... Ακόμη και όσοι ισχυρίζονται ότι την έχουν ζήσει...ότι την βρήκαν, πόσο σίγουροι μπορεί να είναι για αυτό;;;
Γενικά θεωρώ "κάπως" τις ερωτήσεις του τύπου: "υπάρχει αληθινή αγάπη;;;... φιλία;;;" κτλ!!! Δεν νομίζω ότι αξίζει να αναλώνεται κανείς σε τέτοιου είδους σκέψεις... Το θεωρώ ανούσιο.. Μπορεί να κάνω και λάθος... :/:
Τεσπα εγώ δεν νομίζω ότι την έχω βρει ακόμη-αν υπάρχει:P-
Για να θεωρηθεί κάτι ότι ήταν αληθινό θα πρέπει να κρατάει στον χρόνο... να μην σβήνει!!! Κι όμως όλα όσα έχω "ζήσει" μέχρι τώρα ήταν απλώς ενθουσιασμοί... Άσχετα που κάθε φορά σκεφτόμουν: "τι τέλειος που είναι" και "σίγουρα είναι ο ΕΝΑΣ" όλα αυτά όμως αποδείχτηκαν τρίχες!!!! "Ανωριμότητες" και από τις δύο πλευρές... Μόλις περάσει ο πρώτος ενθουσιασμός, χάνονται όλα!!!
Τέλος, ακόμη και αν υπάρχει είναι δύσκολο να την βρεις... Αξίζει όμως να το παλέψεις...... Και ότι βγει!;)
Αυτό... δεν νομίζω ότι αξίζει να το πολυψάχνουμε το θέμα! Τι θα πει "αν είναι αυτός η μία και μοναδική, η απόλυτη (:P) αγάπη;;;" ή "αν είναι ο άλλος;;;" Απλά ζήσε το και όσο κρατήσει... μπορεί να κρατήσει και για πάντα!!:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Υπάρχει. Μπορεί να μην έχει πάντα ανταπόκριση, αλλά υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Εγώ πάντως ξέρω ότι για ένα συκγεκριμένο άτομο θα νοιάζομαι για πολύ καιρό ακόμα, ό,τι και να γίνει. Μπορεί να έχω προχωρήσει, αλλά πάντα θα νοιάζομαι. Δεν ξέρω αν είναι αγάπη ή κάτι άλλο, ούτε αν το αξίζει, αλλά έτσι νιώθω και δε μπορεί να αλλάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erilesg

Δραστήριο μέλος

Η erilesg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Εγώ πάντως ξέρω ότι για ένα συκγεκριμένο άτομο θα νοιάζομαι για πολύ καιρό ακόμα, ό,τι και να γίνει. Μπορεί να έχω προχωρήσει, αλλά πάντα θα νοιάζομαι. Δεν ξέρω αν είναι αγάπη ή κάτι άλλο, ούτε αν το αξίζει, αλλά έτσι νιώθω και δε μπορεί να αλλάξει.

αυτο ειναι πρωτος ερωτας,μεγαλη αγαπη....ολοι το περασαμε πολλες φορες και δυστυχως ή ευτυχως ποτε δν τν 3επερασαμε,δν τον 3εχασαμε δν καταφεραμε καν να τν κατηγορησουμε...μενει σαν γλυκια αναμνηση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CutePerfection

Νεοφερμένος

Η CutePerfection αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
φυσικα κ υπάρχει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
τπτ δεν κρατάει για πάντα ούτε η ίδια μας η ζωή....:)
Σαφώς!!!!! Πολλοί όμως ισχυρίζονται ότι η "αληθινή" αγάπη κρατάει για πάντα! Εγώ απλά πιστευω ότι κρατάει για πολλά πολλά χρόνια! ότι απλώς δεν σβήνει!;) Σε αυτό αναφέρθηκα...
οι άνθρωποι ξεχνάνε.....και δεν νιώθου το παραμικρό...ξέρεις από πόσους ακούω είσαι η μοναδική θα σε αγαπώ για πάντα και σε ένα μηνα βρίσκουν άλλες....για μεγάλη αγάπη σε λέω και αληθινή :P
όσο πιο γρήγορα το συνηδητοποιήσεις ότι δεν υπάρχει τόσο το καλύτερο...ΤΠΤ δεν είναι δεδομένο..
Καλά αυτά είναι λόγια του αέρα... Αυτά τα λένε έτσι για να τα πουν... δεν τα εννοούν!! όπως το άλλο... σε ξέρουν μόνο 5' και σου λένε "μου αρέσει πολύ ο χαρακτήρας σου, είσαι έξυπνη..." καλά ε ΤΟ δούλεμα!!!:lol::P
Και το καλύτερο που έχω ακούσει... "Θα σε παντρευτώ"!!!
Πρέπει να μας έχουν για πολύ χαζές... ή τους ίδιους για πολύ έξυπνους!:hmm:

Και όσο για το άλλο, εγώ λέω καλύτερα να κρατάμε και κανένα παραθυράκι ανοιχτό! όντως τίποτα δεν είναι δεδομένο αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει κιόλας... Το ένα δεν αναιρεί το άλλο! Εγώ θα έλεγα κάτι άλλο... απλά κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος ότι υπάρχει αληθινή αγάπη (και προσοχή όχι έρωτας!:P) ή ότι την έχει βρει... Αυτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Υπαρχει αληθινη αγαπη , υπαρχει ρομαντισμος αλλα η αληθεια ειναι οτι σπανιζει στην εποχη μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Δεν υπάρχει απλά γιατί δε μπορείς να την ορίσεις. Ας κοιτάξει ο καθένας τι θέλει κι ας προχωρήσει από κει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
υπαρχει..αλλα δυσκολο να τη νιωσεις..παντα πονηρευομαι οποιον με πλησιαζει..παλιοτερα εκανα το αντιθετο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι υπάρχει κι ότι, αν και δύσκολο να την βρεις, αν τα καταφέρεις, είσαι ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος στο κόσμο because ALL YOU NEED IS LOVE!!!! Ένας κόσμος χωρίς αγάπη, είναι ένα τίποτα και δεν πρέπει ποτέ να πάψουμε να ελπίζουμε ότι θα την βρούμε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι υπάρχει κι ότι, αν και δύσκολο να την βρεις, αν τα καταφέρεις, είσαι ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος στο κόσμο because ALL YOU NEED IS LOVE!!!! Ένας κόσμος χωρίς αγάπη, είναι ένα τίποτα και δεν πρέπει ποτέ να πάψουμε να ελπίζουμε ότι θα την βρούμε!:)

Aκριβώς. :thumbup:
Όμως μην ξεχνάς ότι ζούμε σε έναν καταναλωτικό κόσμο, όπου οι άνθρωποι σε μεγάλο ή μικρό βαθμό, έχουν θέσει τα αισθήματα πολύ πίσω από τις υλιστικές τους ανάγκες. Προσωπικά έχω πάψει να πιστεύω σε "απόλυτα" πράγματα όπως απόλυτη αγάπη, απόλυτος έρωτας,...Απολαμβάνω την ζωή πιο γήινα. Δεν ονειρεύομαι πριγκίπισσες. Δεν μου αρέσουν οι "παραμυθένιοι" άνθρωποι που λένε ότι αγαπάνε "παραμυθένια". Θέλω πιο γήινους ανθρώπους, της διπλανής πόρτας με τα ελαττώματά τους. Ξέρω ότι ο κάθε άνθρωπος στις μέρες μας έχει τα δικά του προβλήματα και ζει στον δικό του μικρόκοσμο. Πιστεύω στο αξίωμα του "δούναι και λαβείν". Τίποτε δεν μας χαρίζεται από τον συνάνθρωπο χωρίς κάποια στιγμή να υπάρξει κάποιο έμμεσο αντάλλαγμα (κοινωνική υποχρέωση). Δυστυχώς έτσι λειτουργεί η κοινωνία των ενηλίκων. Τώρα στον εφηβικό ονειρόκοσμο, τα πράγματα αλλάζουν...γιατί η έννοια της "αγάπης" αποκτάει εφηβικά χαρακτηριστικά. Στο συγκεκριμένο post, την αγάπη δεν την ταυτίζω κατ' ανάγκη με τον έρωτα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top