Υγιεινός τρόπος ζωής

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
τρωω οτι βρω μπροστα μου και δεν γυμναζομαι καθολου:D
Δεν κάνει κακό όμως... Πως είναι η φυσική σου κατάσταση??

απλα σηκωνομαι το πρωι , πινω γαλα,υστερα παω πανεπιστημιο, το μεσημερι τρωω της μανας μου τα φαγητα παω για κανα μπασκετακι 5 φορες την εβδομαδα μεχρι να νυχτωσει και μετα αραζω σπιτι.το βραδυ ομως ειναι πολλες φορες που παιρνω απεξω φαγητο και το παρακανω συχνα !δεν τσιμπολογαω κατα της διαρκεια της μερας απλα αν πεινασω θα περιμενω να ερθει η ωρα του γευματος !με φρουτα δεν εχω καμια επαφη οπως με καφεδες ποτα, τσιγαρο και γλυκα (ουτε καν )!
Βοηθάει το μπάσκετ πολύ νομίζω... Η γυμναστική είναι η καλύτερη...

ναι πηγα σε διατροφολογο και αεροβικη εδω και 2-3 χρονια σε γυμναστηριο.και το περπατημα βοηθαει πολυ αν δεν προλαβαινεις, λυσεις υπαρχουν..
Ναι το ξέρω... Απλα δεν μπορώ να το κρατήσω... Μία φορά θυμάμαι ξεκίνησα απλά να προσέχω.. Να μην τρώω πολλά γλυκα και τέτοια και είχα χάσει ένα κιλο σε μία βδομάδα... ΓΙα μένα έιναι πολύ καλό λόγω υποθυροειδισμού βλεπεις... Κάτι τέτοιο θέλω να κάνω σε συνδιασμό με γυμναστική..

Θα μιλήσω πρώτα για μένα...
Από μικρή έμαθα στην υγιεινή ζωή.Τα φαγητά της μητέρας μου δεν είχαν βούτυρο πάντα με λάδι μαγειρεύει και φυσικά όχι λίπη.
Απο μικρή ηλικία ασχολούμαι με τον αθλητισμό. Από τα 7 με κολύμπι μέχρι τα 14 και από τα 9-10 με χορό μέχρι τα 15. Από τα 14 μέχρι τα 16 με τέννις. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με κιλά εκτός από μια περιόδο που ήμουν 70 κιλά αλλά είχα ύψος 1,74-1,75 τότε. Τώρα είμαι αρκετά ψηλή(1,80:P) και αδύνατη(56 κιλά) όσο και να προσπαθώ δεν παχαίνω. Πάντως εδώ και κοντά 2 χρόνια πάω γυμναστήριο. Πίνω αλκόολ ελάχιστα και δεν καπνίζω.
Όμως να ξέρετε . Όταν πήγα στο γιατρό για εξέταη ρουτίνας μου είπε το εξής. Τα άτομα που κάνουν υγειηνή ζωή τείνουν να έχουν μεγαλύτερες πιθανότητες για κακοήθεις και επιθετικούς καρκίνους.
όσο για σένα τάνια θα σου έλεγα πρώτα να νιώθεις καλά με τον εαυτό σου. Γιατί και εγώ όταν είχα πάρει κιλά είχα βγει με μαγιό και έκανα μπάνιο:clapup:σιγά μην με νοιάξει τι έλεγαν οι άλλοι..αλλά αν πιστεύεις και δεν αντέχεις να έχεις κιλά ε τι να πω πήγαινε σε διατροφολόγο.
ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΔΙΑΙΤΕΣ ΚΑΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ.Ο καθένας έχει το δικό του μεταβολισμό.καλύτερα να πας σε ειδικό.

Δεν είναι ότι ακούω τους άλλους απλά δεν μαρέσω.. Λγω του μεταβολισμού μου όπως είπα είχα πάντα παραπάνω κιλά και θέλω να φοράω άνετα ότι θέλω και να μου πηγαίνει...

wtf?
Όταν είσαι μαθητής δεν έχεις χρόνο να φας ένα κανονικό φαΐ το μεσημέρι και ένα το βράδυ;;;
Εκτός αν δε μαγειρεύουν οι γονείς.
Προσωπικά οι γονείς μου μαγειρεύουν πάντα αλλά δεν προλαβαίνω πάντα να φάω ... Και δεν είναι πρωί και βράδυ πρέπει να κάνουμε πολλά γεύματα τη μέρα.. ΑΛλά όταν τρέχεις όλη μέρα με σχολείο φροντηστήριο προπονήσεις και τέτοια όχι δεν μπορεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Xaroulitaaaaa

Νεοφερμένος

Η Xaroulitaaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Δεν κάνει κακό όμως... Πως είναι η φυσική σου κατάσταση??
Βοηθάει το μπάσκετ πολύ νομίζω... Η γυμναστική είναι η καλύτερη...
Ναι το ξέρω... Απλα δεν μπορώ να το κρατήσω... Μία φορά θυμάμαι ξεκίνησα απλά να προσέχω.. Να μην τρώω πολλά γλυκα και τέτοια και είχα χάσει ένα κιλο σε μία βδομάδα... ΓΙα μένα έιναι πολύ καλό λόγω υποθυροειδισμού βλεπεις... Κάτι τέτοιο θέλω να κάνω σε συνδιασμό με γυμναστική..
ωραια, ξεκινα σιγα σιγα διατροφη απο μονη σου και γυμναστικη μεχρι να βρεις τους ρυθμους σου.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

manos777

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
γυμναστηριο 2-3 φορες τν εβδομαδα ,κολυμβηση,που και που κανα ποδοσφαιρακι 5χ5, πολλα φρουτα, βιταμηνες, φυσικοι χυμοι.. απο φαγητο τρωω τα παντα αλλα με μετρο 'παν μετρον αριστον' δν καπνιζω αλλα πινω σχετικα συχνα...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Τον τρόπο ζωής μου τον έχω βελτιώσει ως προς την υγεία τα τελευταία ένα - δυο χρόνια (πιο πριν ούτε που με ένοιαζε). Επίσης, ποτέ δεν είχα ασχοληθεί σοβαρά με τη γυμναστική μέχρι το γυμνάσιο (στο δημοτικό ήμουν ο τύπος που όλοι θυμάστε απ' το σχολείο, ο οποίος έτρεχε περπατώντας και έκανε τα μισά από όσα έλεγε ο δάσκαλος - παρ' όλα αυτά διατηρούσα σχετικά καλή τη φυσική μου κατάσταση αφού περπατούσα πάρα πολύ συχνά και για αρκετή ώρα).

Στο γυμνάσιο 'ανακάλυψα' (ας πούμε) ότι είχα κλίση στο τρέξιμο μικρών (λ.χ. 150 μέτρα) και σχετικά μεγαλύτερων (λ.χ. 2000 μέτρα) αποστάσεων και άρχισα να το ψάχνω λίγο μόνος μου. Στη Β' Γυμνασίου κατάφερα να φτάσω στους τελικούς του σχολείου μου στο αγώνισμα των 80 μέτρων, χωρίς να τα πάω καλά εκεί - λίγο αργότερα σταμάτησα να ασχολούμαι με το τρέξιμο μικρών αποστάσεων γενικότερα και έπιασα των μεγάλων. Εξακολουθούσα όμως να μην τρεφόμουν υγιεινά και δυστυχώς τώρα βλέπω ότι δεν με βοηθούσε.

Στην Α' Λυκείου (φέτος) φρόντισα να με αλλάξω λίγο - χωρίς πρόγραμμα διατροφής, απλά προσπέρασα τις ανθυγιεινές μου συνήθειeς και έβαλα πολλά φρούτα / λαχανικά στη θέση των (συσκευασμένων) σνακς. Παράλληλα άρχισα να ασχολούμαι σοβαρά πλέον με το τρέξιμο των μεγάλων αποστάσεων και όποτε μπορούσα έπιανα ένα ipod κι ένα ζευγάρι αθλητικά κι έβγαινα για jogging. Ζούμε σε βουνό, οπότε δύσκολα μπορώ να περιγράψω πόσο όμορφα αισθάνεται κανείς όταν τρέχει μέσα από πεύκα, πάνω από χωμάτινες λακκούβες και δίπλα σε μικρά ποταμάκια - όσο και αν κουράζεται μετά από λίγο. Αυτό έκανε τη διαφορά όχι μόνο σωματικά (πριν από αυτό έφτανα τα 70 κιλά, τώρα άμα φάω τα πάντα και ζυγιστώ ίσως πιάσω τα 60) αλλά και στις επιδόσεις μου και ψυχικά - δεν ξέρω γιατί, αισθάνομαι μια παράξενη ευφορία στο τέλος της μέρας όταν έχω φάει καλά μα υγιεινά.

Τώρα που είναι καλοκαίρι βρίσκω ευκαιρία και κάθε δυο μέρες ανεβοκατεβαίνω το βουνό μας (σύνολο 8 με 10 χιλιόμετρα) και σκέφτομαι να το αυξήσω στα 12 με 14 - όνειρο ζωής μου είναι κάποτε να καταφέρω να τερματίσω έναν Μαραθώνιο, δεν με νοιάζει αν θα είμαι ο τελευταίος μετά από ένα 8ωρο. Προσέχω και τι τρώω και σχεδόν ποτέ δεν κάνω υπερβολές...the rest belongs to the future.

Γυμναστήριο δεν έχω πατήσει ποτέ μου - δεν ξέρω, με απωθεί λίγο η ιδέα του. Θα μπω λίγο στο τρυπάκι της γενικολογίας, αφού οι περισσότεροι συνομήλικοί μου που ξέρω ότι πάνε τακτικά γυμναστήριο, θέλουν περισσότερο να αποκτήσουν ένα σώμα 'για παραλία' και λιγότερο να κρατήσουν έναν υγιεινό τρόπο ζωής. Καλό και το ωραίο σώμα, δε λέω, ποιος είπε ότι σε αυτό δεν βοηθάει όμως φουλ το τρέξιμο μεγάλων αποστάσεων? :P (άσε που το τρέξιμο στο διάδρομο για μένα δεν συγκρίνεται με το τρέξιμο έξω στη φύση)

Κάπνισμα / ποτό δεν το συζητώ - δεν μπορώ να καπνίσω λόγω ενός προβλήματος που είχα μικρός στους πνεύμονες. Το peer pressure προσπάθησε λίγο φέτος να με κάνει να πιω τίποτα πιο βαρύ...μάλλον δεν πέτυχε το σκοπό του. Δυο-τρεις μπύρες πρέπει να έχω πιει συνολικά, κι αυτές σαν να πίνω φάρμακο. Φαντάζομαι θα αλλάξουν λίγο τα πράγματα όταν μπω στο φοιτηταριό, πάντως πρέπει να το προσέξω και αυτό αν θέλω να συνεχίσω να τρέχω.

That's all.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Ήμουν αθλήτρια κολύμβησης από τα 4 ως τα 12, οπότε συνήθισα από πολύ μικρή στον υγιεινό τρόπο ζωής. Όταν σταμάτησα το κολυμβητήριο επειδή έκανα πρωταθλητισμό και είχα πολλές ακόμη εξωσχολικές δραστηριότητες, οπότε κουραζόμουν και δεν απέδιδα πουθενά, άρχισα να τρώω από καμία σοκολάτα, μια φορά τη βδομάδα. Στο Λύκειο κάπνιζα περιστασιακά και (ντρέπομαι που το λέω :P) ακόμη καπνίζω μία-δύο φορές το τρίμηνο, όταν τύχει. Προσπαθώ να γυμνάζομαι (κολυμπάω ακόμη απλά δεν είμαι σε ομάδα, περπατάω πολύ, πήγαινα γυμναστήριο) και τρώω όσο πιο υγιεινά μπορώ, αν και μερικές φορές κάνω κάποιες παρασπονδίες. Η αδυναμία μου είναι, δυστυχώς, η μπύρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Αυτό

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2,049 μηνύματα.

δεν είναι υγιεινό, δεδομένου και του μεγέθους πολλών.

Αλλά κατά τα άλλα ναι δεν πίνω, δεν καπνίζω κι όλα αυτά. Κι όχι επειδή πρέπει αλλά επειδή δε γουστάρω να τα κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Από 4,5 χρονών μέχρι τα 11 έκανα κολύμβηση, στα 12 ασχολήθηκα με το πόλο αλλά τελικά "με κέρδισε" :P το μπάσκετ. Έπαιζα και σ΄ομάδα στον Πειραιά (ήμουν ο μικρότερος) αλλά από αυτό το καλοκαίρι μέχρι και τις Πανελλήνιες τέρμα η ομάδα και μπάσκετ μόνο τον ελεύθερο χρόνο τα Σαββατοκύριακα αν και όποτε υπάρχει:/:. Αυτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Να και σε κάτι που συμφωνούμε shadow, ούτε εγώ, ούτε πίνω ούτε καπνίζω καθαρά από επιλογή, αλλά αποφεύγω και τα junk food και ό,τι παραπλήσιο.
Επίσης ειδικά τώρα που είναι καλοκαιράκι αν έχετε πρόσβαση σε θάλασσα, κολυμπήστε, δεν υπάρχει καλύτερη άσκηση και ευχαρίστηση ταυτόχρονα!
Εγώ κολυμπάω 1 περίπου χιλιόμετρο καθημερινά και εκτός ότι νιώθω ευεξία, παράλληλα βλέπω και το σώμα να σφίγγει και να τονώνεται.

Καθιστική ζωή sucks αλλά όσοι έχουμε μέλλον ακόμα στο σχολειά πρέπει να το παλέψουμε λίγο ακόμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Αυτό

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2,049 μηνύματα.

δεν είναι υγιεινό, δεδομένου και του μεγέθους πολλών.

Αλλά κατά τα άλλα ναι δεν πίνω, δεν καπνίζω κι όλα αυτά. Κι όχι επειδή πρέπει αλλά επειδή δε γουστάρω να τα κάνω.

Χαχαχ, φιλε μου ομως παιζεις βιντεοπαιχνιδια που κανουν καλο στην υγεια σαν κι εμενα :P

https://news.softpedia.com/newsImage...ng-Benefits-from-Size-of-Brain-Regions-2.jpg/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Χαχαχ, φιλε μου ομως παιζεις βιντεοπαιχνιδια που κανουν καλο στην υγεια σαν κι εμενα :P

https://news.softpedia.com/newsImage...ng-Benefits-from-Size-of-Brain-Regions-2.jpg/

παιδιά μη λιώνετε... κρίμα είναι :P
Ένας από εδώ, έπαθε αγκίλωση σε 2 δάχτυλα από το πολύ Wow :P πόσο pathetic?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Να και σε κάτι που συμφωνούμε shadow, ούτε εγώ, ούτε πίνω ούτε καπνίζω καθαρά από επιλογή.

Κι αυτό είναι μόνο η αρχή. Ε, δε χρειάζεται να περιγράψουμε τώρα τι ακούν όσοι δεν κάνουν ό,τι ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ο διπλανός...

Ας τολμήσει να έρθει κάποιος να πουλήσει μαγκιά σε όσους δεν ακολουθούν από επιλογή. Είσαι μέσα φαντάζομαι, έτσι; :P

Χαχαχ, φιλε μου ομως παιζεις βιντεοπαιχνιδια που κανουν καλο στην υγεια σαν κι εμενα :P

https://news.softpedia.com/newsImage...ng-Benefits-from-Size-of-Brain-Regions-2.jpg/

Βασικά δε λέει αυτό. Λέει ότι οι παίχτες που είχαν μεγαλύτερες συγκεκριμένες περιοχές του εγκεφάλου τους ήταν καλύτεροι στο παιχνίδι. :P

But anyway, κάνουν καλό στην ψυχική υγεία σύμφωνα με μία έρευνα που είχα πετύχει παλιά ή στο softpedia ή στο IGN --δεν ψάχνω τώρα αλλά όποιος θέλει απλές keywords στα sites και τη βρίσκει δεν είναι θέμα. Δεν της είχα δώσει μεγάλη σημασία γιατί φώναζαν οι πανελλήνιες απ' το βάθος αλλά το main point της ήταν ότι παιδιά που έπαιζαν παιχνίδια βίας εκτόνωναν πιέσεις και ήταν λιγότερο πιθανό να εκδηλωθούν με θυμό ή ακρότητες irl σε σχέση με συμμαθητές τους που δεν έπαιζαν.

What say you now, bitches? 8) :P

παιδιά μη λιώνετε... κρίμα είναι :P
Ένας από εδώ, έπαθε αγκίλωση σε 2 δάχτυλα από το πολύ Wow :P πόσο pathetic?

Pathetic δε λες τίποτα. Μόνο 2; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Κι αυτό είναι μόνο η αρχή. Ε, δε χρειάζεται να περιγράψουμε τώρα τι ακούν όσοι δεν κάνουν ό,τι ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ο διπλανός...

Ας τολμήσει να έρθει κάποιος να πουλήσει μαγκιά σε όσους δεν ακολουθούν από επιλογή. Είσαι μέσα φαντάζομαι, έτσι; :P

Βέβαια, ντροπή ...αλίμονο... ξέρεις πως σε κοιτάνε αν πας σε μπαράκι παραλιακό το βράδυ και δεν παραγγείλεις τουλάχιστον μια μπύρα; :worry::worry: απαπαπάαααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ο αθλητισμος ειναι απλα η ζωη μου..πλεον αφου με τις πανελληνιες ειχα 9 μηνες αποχη απο αυτον..καθημερινα παω γυμναστηριο τενις και κολυμβητηριο μερικα βραδια...ειναι λιγο λιωσιμο αλλα δεν πειραζει!!δεν καπνιζω και δεν πινω καθολου..και αν παρω ποτο συνηθως δεν πινω ουτε το μισο..η συνηθης εικονα ειναι ολοι μπυρες και εγω χυμο η αυρα :P βεβαια οταν βγαινω με κοπελα και αυτη πινει μπυρα και γω αυρα δεν νιωθω και τελεια αλλα τελος παντων :P φυσικα ολα αυτα ειναι καθαρα επιλογη μου αλλα θεωρω τον αθλητισμο το παν ειδικα για παιδια στην εφηβεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Ο αθλητισμος ειναι απλα η ζωη μου..πλεον αφου με τις πανελληνιες ειχα 9 μηνες αποχη απο αυτον..καθημερινα παω γυμναστηριο τενις και κολυμβητηριο μερικα βραδια...ειναι λιγο λιωσιμο αλλα δεν πειραζει!!δεν καπνιζω και δεν πινω καθολου..και αν παρω ποτο συνηθως δεν πινω ουτε το μισο..η συνηθης εικονα ειναι ολοι μπυρες και εγω χυμο η αυρα :P βεβαια οταν βγαινω με κοπελα και αυτη πινει μπυρα και γω αυρα δεν νιωθω και τελεια αλλα τελος παντων :P φυσικα ολα αυτα ειναι καθαρα επιλογη μου αλλα θεωρω τον αθλητισμο το παν ειδικα για παιδια στην εφηβεια...
Και γιατι να μην νιωθεις τελεια οταν η κοπελα πινει μπυρα κ εσυ νερακι? Μια χαρα σε βρισκω.Γιατι πρεπει ολοι να πινουμε κατι με αλκοολ? Και εγω ουτε πινω ,ουτε καπνιζω και απο μικρη ασχολιομουν με μπαλετο κ λοιπους χορους ,εκανα μια παυση λογω πανελληνιων κ τωρα ειμαι ετοιμη για νεες χορευτικες φιγουρες:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Και γιατι να μην νιωθεις τελεια οταν η κοπελα πινει μπυρα κ εσυ νερακι? Μια χαρα σε βρισκω.Γιατι πρεπει ολοι να πινουμε κατι με αλκοολ? Και εγω ουτε πινω ,ουτε καπνιζω και απο μικρη ασχολιομουν με μπαλετο κ λοιπους χορους ,εκανα μια παυση λογω πανελληνιων κ τωρα ειμαι ετοιμη για νεες χορευτικες φιγουρες:clapup:
ενταξει εγω μια χαρα νιωθω αλλα σιγουρα φαινεται περιεργο σε καποιους:P ενταξει μπαλετο δεν εχω κανει χαχα αλλα ο χορος ειναι πολυ καλη ενασχοληση εμενα δεν μου παει βεβαια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
ενταξει εγω μια χαρα νιωθω αλλα σιγουρα φαινεται περιεργο σε καποιους:P ενταξει μπαλετο δεν εχω κανει χαχα αλλα ο χορος ειναι πολυ καλη ενασχοληση εμενα δεν μου παει βεβαια:P
Δοκιμασε πρωτα. Ενταξει μην κανεις μπαλετο ,κανε λατιν,μαθε παραδοσιακους ελληνικους χορους, Χορεψε απλα, Φοβερη αισθηση απελευθερωσης;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δοκιμασε πρωτα. Ενταξει μην κανεις μπαλετο ,κανε λατιν,μαθε παραδοσιακους ελληνικους χορους, Χορεψε απλα, Φοβερη αισθηση απελευθερωσης;)
Πιστεψε με δεν μπου παει καθολου ο χορος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Βίκος ρε τι αύρα και μαλακίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Άθλιο είναι το Βίκος, το Αύρα γαμάει.

Duh ας είμαι και ontopic μη φάω σουτ:

9 χρόνια κλασσικό μπαλλέτο, άλλα 2 χρόνια (σχεδόν) καθημερινό τρέξιμο και αμέτρητες ώρες περπάτημα. Γενικά τρώω τα πάντα αν και κατά καιρούς κάνω αποτοξίνωση από τις συσκευασμένες μαλακίες. Πίνω (και μεθώ) ανάλογα με τη διάθεση, αν και το καλοκαίρι τα διάφορα δροσιστικά τραβιούνται εύκολα. Καπνίζω μια φορά τον χρόνο εθιμικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Άθλιο είναι το Βίκος, το Αύρα γαμάει.

Duh ας είμαι και ontopic μη φάω σουτ:

9 χρόνια κλασσικό μπαλλέτο, άλλα 2 χρόνια (σχεδόν) καθημερινό τρέξιμο και αμέτρητες ώρες περπάτημα. Γενικά τρώω τα πάντα αν και κατά καιρούς κάνω αποτοξίνωση από τις συσκευασμένες μαλακίες. Πίνω (και μεθώ) ανάλογα με τη διάθεση, αν και το καλοκαίρι τα διάφορα δροσιστικά τραβιούνται εύκολα. Καπνίζω μια φορά τον χρόνο εθιμικά.

:confused::confused: Το αύρα;;; Που είναι σκέτη σαλαμούρα ;;;; :P Το μαζεύουν εκεί που καταλήγουν όλα τα φυτοφάρμακα της περιοχής.
Αχ το μπαλέτο, όλα το κοριτσάκια μας έστελναν :P

To καλύτερο είναι το Ζαγόρι ή το βελούχι (αλλά δεν το στέλνουν παντού).
Υπάρχει πάντα και το αγιόνερο της περιοχής... ξέρετε αυτό στους Δελφούς , που είναι εμποτισμένο με τα αέρια που ανέπνεε η Πυθία και έλεγε τα δικά της μετάαα.... :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top