Υγιεινός τρόπος ζωής

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Πως ζείτε?? Εννοώ κάνετε υγιεινή ζωή?? Τρώτε ό,τι να'ναι η προσέχετε?? Καπνίζετε?? Γυμνάζεστε???

Εγώ προσωπικά είμαι πολύ φαν του αθλητισμού... Ξεκίνησα να ασχολούμε με αυτόν όταν ήμουν 3 χρονών... Έχω ασχοληθεί με πολλά αθλήματα.. Αυτό που αγάπησα περισσότερο είναι η κολύμβηση.. Έκανα όταν ήμουν μικρή αλλά ασχολήθηκα με άλλα αθλήματα στη συνέχεια.. Ξανασχολείθηκα όταν μεγάλωσα.. Βέβαια δεν μπορούσα να κάνω πολλά πράγματα παρ'ολα αυτά το προσπάθησα.. Τέλος πάντως let's get to the point...

Πάντα είχα αρκετά κιλά... Βέβαια έχω υποθυροειδισμό (είναι ένα πρόβλημα που έχει σχέση με κάποιες ορμόνες και βάζεις πολύ εύκολα κιλά ένω χάνεις πολύ δύσκολα...) Μετά απο κάποια ηλικία άρχισα να παίρνω χάπια ώστε να το ρυθμίσω.. Το ψιλορύθμισα... Με την κολύμβηση έχασα αρκετά κιλά.. Μάλιστα είχα γυμναστεί αρκετά αν και πάντα ήμουν γυμνασμένη απλά πάνω απο τους μυες είχα λύπος... Πλέον που σταμάτησα τη γυμναστική έβαλα πάλι αρκετά κιλά...

Αυτή τη στιγμή έχω βάλει αρκετά κιλά πάλι... Κουράζομαι πολύ εύκολα και νιώθω πολύ χάλια όταν πάω να κάνω γυμναστική... Θέλω να ξεκινήσω δίαιτα και γυμναστική...
Τώρα που πρέπει να βγούμε και στην παραλία μου χρειάζεται...

Εσείς κάνετε διατροφή ή γυμναστική???
Δώστε καμιά συμβουλή τι να κάνω...??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Κάνω τη δίαιτα του φοιτητή ιατρικής: Το πρωί κατεβάζω κάτι αλκοολούχο για να αντέξω την μέρα και τρώω 2 μπάρες δημητριακών. Πίνω και λίγο γάλα για να έχω την αίσθηση ότι έφαγα γάλα με δημητριακά. Μετά πίνω καφέ για να μην κοιμηθώ στην βαρετή διάλεξη. Το μεσημέρι τρώω σοκολάτα και μπισκότα/φρυγανιές για να μην πεθάνω από ασιτία. Αν τα καταφέρω κλέβω το μήλο από τον δίσκο με το φαγητό του ασθενή. Όταν γυρνάω σπίτι ξεχνάω να φάω και να πιω νερό και πέφτω κατευθείαν για ύπνο. Ξυπνάω μέσα στην νύχτα και πίνω ένα μπουκάλι νερό.

Επίσης κάνω το πρόγραμμα γυμναστικής του φοιτητή ιατρικής: Τρέχω από κλινική σε κλινική κι από νοσοκομείο σε νοσοκομείο. Κυνηγάω τον καθηγητή για να μου εξηγήσει κάτι ή για να τον πείσω να παρακολουθήσω το εξωτερικό ιατρείο/εφημερία/χειρουργείο. Συνήθως αποτυγχάνω οπότε εκφράζω την οργή μου παίζοντας μποξ με έναν συμφοιτητή μου που αντέχει το ξύλο. Τα χέρια μου τα γυμνάζω κάνοντας καρδιοαναπνευστική αναζωογόνηση και προσπαθώντας να κρατήσω διεγερμένους ασθενείς ακίνητους. Γυμνάζω τα πόδια ανεβοκατεβαίνοντας όλους τους ορόφους του νοσοκομείου (αν χρησιμοποιήσω τον ανελκυστήρα θα γεμίσω ακόμη περισσότερα μικρόβια). Τα απογεύματα πηγαίνω στο ανατομείο να βοηθήσω λίγο, οπότε έχω την ευκαιρία να κολυμπήσω στην πισίνα με την φορμόλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Μετά από αυτή την ενημέρωση για την καθημερινότητα σου νομίζω πως είμαι αρκετά καλά... Χαχαχα... Καλό κουράγιο.... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ε καλά, προφανώς υπερβάλλω, αλλά πραγματικά δεν ήταν και λίγες οι μέρες που ήταν ακριβώς όπως περιέγραψα πιο πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaroulitaaaaa

Νεοφερμένος

Η Xaroulitaaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
εγω κανω διατροφη, μου εχει κανει παρα πολυ καλο. Δεν ειναι δυσκολο πρεπει να προσεχεις τις ποσοτητες και να τρως ενδιαμεσα γευματα φρουτα η να πινεις χυμους και γλυκο μπορεις μια φορα την εβδομαδα, μια σοκολατα πχ.γυμναστικη κανω αεροβικη...μπορεις κ εσυ να κανεις μια προσπαθεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Πολλά και μικρά γεύματα καθ' όλη τη διάρκεια της ημέρας. Αποφυγή των ταχυφαγείων και φυσική άσκηση... δηλαδή όλα αυτά που αναφέρονται καθημερινά κι αποτελούν πλέον κοινό τόπο. Βέβαια, το κατά πόσο τηρούμε το συγκεκριμένο μοντέλο ζωής κι αν πρέπει είναι άλλη κουβέντα.

Πρωινό: π.χ. χυμός πορτοκάλι (όχι παρασκευασμένος), 2 κουταλίες μέλι, 1 φέτα ψωμί με βιτάμ
Πρόγευμα: 1 φρούτο, 1 μπάρα δημητριακών
Γεύμα: ό,τι έχουν μαγειρέψει στο σπίτι (π.χ. φακές) συνοδευόμενο πάντα από σαλάτα
Απογευματινό: 1 ή 2 λεπτές φέτες ψωμί ή φρυγανιές με μέλι ή σπιτική μαρμελάδα (το πολύ δυο κουταλιές) και 1 φρούτο εποχής
Βραδυνό: κοτοπουλο ή ψάρι, σαλάτα (4 κουταλίες ελαιόλαδο), 1 φέτα ψωμί, 1 φρούτο εποχής
Προ του ύπνου: 1 γιαουρτάκι με λίγο μέλι (το πολύ δυο κουταλίες) και λίγα καρύδια.
-Πολύ νερό-

Συνήθως αυτή τη διατροφή ακολουθώ χωρίς να λείπουν οι μικρές παρασπονδίες όπως σουβλάκια (έχουμε πολύ καλο σουβλατζίδικο), μιλκ σεικ (λέμε τώρα...) από τα Mc :redface:. Επίσης δεν πίνω και δεν καπνίζω, αν και είμαι αρειμάνιος παθητικός καπνιστής.:smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
εγω κανω διατροφη, μου εχει κανει παρα πολυ καλο. Δεν ειναι δυσκολο πρεπει να προσεχεις τις ποσοτητες και να τρως ενδιαμεσα γευματα φρουτα η να πινεις χυμους και γλυκο μπορεις μια φορα την εβδομαδα, μια σοκολατα πχ.γυμναστικη κανω αεροβικη...μπορεις κ εσυ να κανεις μια προσπαθεια..
Πως έκανες? Εννοώ πήγες σε κάποιο διατροφολόγο?? Και αεροβική σε γυμναστήριο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Πολλά και μικρά γεύματα καθ' όλη τη διάρκεια της ημέρας. Αποφυγή των ταχυφαγείων και φυσική άσκηση... δηλαδή όλα αυτά που αναφέρονται καθημερινά κι αποτελούν πλέον κοινό τόπο. Βέβαια, το κατά πόσο τηρούμε το συγκεκριμένο μοντέλο ζωής κι αν πρέπει είναι άλλη κουβέντα.
Πρωινό: π.χ. χυμός πορτοκάλι (όχι παρασκευασμένος), 2 κουταλίες μέλι, 1 φέτα ψωμί με βιτάμ
Πρόγευμα: 1 φρούτο, 1 μπάρα δημητριακών
Γεύμα: ό,τι έχουν μαγειρέψει στο σπίτι (π.χ. φακές) συνοδευόμενο πάντα από σαλάτα
Απογευματινό: 1 ή 2 λεπτές φέτες ψωμί ή φρυγανιές με μέλι ή σπιτική μαρμελάδα (το πολύ δυο κουταλιές) και 1 φρούτο εποχής
Βραδυνό: κοτοπουλο ή ψάρι, σαλάτα (4 κουταλίες ελαιόλαδο), 1 φέτα ψωμί, 1 φρούτο εποχής
Προ του ύπνου: 1 γιαουρτάκι με λίγο μέλι (το πολύ δυο κουταλίες) και λίγα καρύδια.
-Πολύ νερό-

Συνήθως αυτή τη διατροφή ακολουθώ χωρίς να λείπουν οι μικρές παρασπονδίες όπως σουβλάκια (έχουμε πολύ καλο σουβλατζίδικο), μιλκ σεικ (λέμε τώρα...) από τα Mc :redface:. Επίσης δεν πίνω και δεν καπνίζω, αν και είμαι αρειμάνιος παθητικός καπνιστής.:smoke:

Με τους γονείς σου μένεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Πολλά και μικρά γεύματα καθ' όλη τη διάρκεια της ημέρας. Αποφυγή των ταχυφαγείων και φυσική άσκηση... δηλαδή όλα αυτά που αναφέρονται καθημερινά κι αποτελούν πλέον κοινό τόπο. Βέβαια, το κατά πόσο τηρούμε το συγκεκριμένο μοντέλο ζωής κι αν πρέπει είναι άλλη κουβέντα.

Πρωινό: π.χ. χυμός πορτοκάλι (όχι παρασκευασμένος), 2 κουταλίες μέλι, 1 φέτα ψωμί με βιτάμ
Πρόγευμα: 1 φρούτο, 1 μπάρα δημητριακών
Γεύμα: ό,τι έχουν μαγειρέψει στο σπίτι (π.χ. φακές) συνοδευόμενο πάντα από σαλάτα
Απογευματινό: 1 ή 2 λεπτές φέτες ψωμί ή φρυγανιές με μέλι ή σπιτική μαρμελάδα (το πολύ δυο κουταλιές) και 1 φρούτο εποχής
Βραδυνό: κοτοπουλο ή ψάρι, σαλάτα (4 κουταλίες ελαιόλαδο), 1 φέτα ψωμί, 1 φρούτο εποχής
Προ του ύπνου: 1 γιαουρτάκι με λίγο μέλι (το πολύ δυο κουταλίες) και λίγα καρύδια.
-Πολύ νερό-

Συνήθως αυτή τη διατροφή ακολουθώ χωρίς να λείπουν οι μικρές παρασπονδίες όπως σουβλάκια (έχουμε πολύ καλο σουβλατζίδικο), μιλκ σεικ (λέμε τώρα...) από τα Mc :redface:. Επίσης δεν πίνω και δεν καπνίζω, αν και είμαι αρειμάνιος παθητικός καπνιστής.:smoke:
Δεν είναι πολύ δύσκολο να ακολουθήσεις πρόγραμμα..?? Όταν είσαι μαθητλής ή φοιτητής δεν έχεις χρόνο να κάνεις τίποτα όχι να βάλεις και πρόγραμμα.... Εγώ σκέφτηκα απλά να προσέχω λίγο.. Δηλαδή όχι φαστ φουντ κάθε μέρα... Λιγότερα γλυκά... Προιόντα ολικής αλέσεως και τέτοια.. Σε συνδιασμό με γυμναστικη..
Δεν βοηθάει λες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Με τους γονείς σου μένεις;

Ερώτηση παγίδα;:P Ναι, με τους δικούς μου μένω.
Θα μου πεις ότι είναι δύσκολο να ακολουθείς αυτό διατροφολόγιο και θα έχεις δίκιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Δεν είναι πολύ δύσκολο να ακολουθήσεις πρόγραμμα..?? Όταν είσαι μαθητλής ή φοιτητής δεν έχεις χρόνο να κάνεις τίποτα όχι να βάλεις και πρόγραμμα....

wtf?
Όταν είσαι μαθητής δεν έχεις χρόνο να φας ένα κανονικό φαΐ το μεσημέρι και ένα το βράδυ;;;
Εκτός αν δε μαγειρεύουν οι γονείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ερώτηση παγίδα;:P Ναι, με τους δικούς μου μένω.

Ναι είναι ερώτηση παγίδα :P
Τυχερέ :( Κι εγώ όταν έμενα με τους δικούς μου έτσι έτρωγα. Παλιές καλές εποχές...

Όμως να ξέρετε . Όταν πήγα στο γιατρό για εξέταη ρουτίνας μου είπε το εξής. Τα άτομα που κάνουν υγειηνή ζωή τείνουν να έχουν μεγαλύτερες πιθανότητες για κακοήθεις και επιθετικούς καρκίνους.

:confused:

ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΔΙΑΙΤΕΣ ΚΑΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ.Ο καθένας έχει το δικό του μεταβολισμό.καλύτερα να πας σε ειδικό.

Απλά προσέξτε σε τι ειδικό θα πάτε. Μερικούς πρέπει να τους κλείσουν μέσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos777

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Όμως να ξέρετε . Όταν πήγα στο γιατρό για εξέταη ρουτίνας μου είπε το εξής. Τα άτομα που κάνουν υγειηνή ζωή τείνουν να έχουν μεγαλύτερες πιθανότητες για κακοήθεις και επιθετικούς καρκίνους.
:hmm:?????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
υγιεινός τρόπος ζωής, τι είναι αυτό?:hmm: :laugh: τιμάω το junk food δεόντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Και αν αναλογιστούμε και άτομα που παθαίνουν ανακοπές κτλ όταν αθλούνται..

Αυτό οφείλεται σε υπερτροφική μυοκαρδιοπάθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Ναι είναι ερώτηση παγίδα :P
Τυχερέ :( Κι εγώ όταν έμενα με τους δικούς μου έτσι έτρωγα. Παλιές καλές εποχές...

Τώρα κατάλαβα γιατι ακολουθείς ασκητική διατροφή!
Φαγητό από το εστιατόριο της σχολής δεν παίζει, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Τώρα κατάλαβα γιατι ακολουθείς ασκητική διατροφή!
Φαγητό από το εστιατόριο της σχολής δεν παίζει, ε;

Από την λέσχη; :eek: Αν και έτσι πως πάω, μάλλον εκεί θα καταλήξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
τρωω οτι βρω μπροστα μου και δεν γυμναζομαι καθολου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bionikos

Νεοφερμένος

Ο bionikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
απλα σηκωνομαι το πρωι , πινω γαλα,υστερα παω πανεπιστημιο, το μεσημερι τρωω της μανας μου τα φαγητα παω για κανα μπασκετακι 5 φορες την εβδομαδα μεχρι να νυχτωσει και μετα αραζω σπιτι.το βραδυ ομως ειναι πολλες φορες που παιρνω απεξω φαγητο και το παρακανω συχνα !δεν τσιμπολογαω κατα της διαρκεια της μερας απλα αν πεινασω θα περιμενω να ερθει η ωρα του γευματος !με φρουτα δεν εχω καμια επαφη οπως με καφεδες ποτα, τσιγαρο και γλυκα (ουτε καν )!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaroulitaaaaa

Νεοφερμένος

Η Xaroulitaaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Πως έκανες? Εννοώ πήγες σε κάποιο διατροφολόγο?? Και αεροβική σε γυμναστήριο??
ναι πηγα σε διατροφολογο και αεροβικη εδω και 2-3 χρονια σε γυμναστηριο.και το περπατημα βοηθαει πολυ αν δεν προλαβαινεις, λυσεις υπαρχουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top