Τρώτε κρέας;

rea_94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
xd Eμένα μου αρέσει το κρέας μια φορά προσπάθησα να γίνω χορτοφάγος τα παράτησα όταν η μάνα μου μου πάσαρε μια πίτσα με μπρόκολο να με... βοηθήσει στην προσπάθειά μου χ0α0χ0α0χα0χα τελοσπάντων δεν το αλλάζω με τίποτα, απλά προσπαθώ να μην τρώω συχνά κόκκινο γιατί δεν είναι και το πλέον υγειινό, αλλά νιώθω ότι το κρέας είναι στη φύση του ανθρώπου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ένα σουβλάκι τώρα δεν θα με πείραζε :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
εκτος απο το λιπος..πολυ βρωμα ρε συ :sick:

ναι..άστα!! και από τοξίνες άλλο τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Από κρεατικά τρώω Κιμά (μόνο χοιρινό), γύρο (κοτόπουλο) και γαλοπούλα(σε φέτες του τόστ)-Κοτόπουλο :) Τα υπόλοιπα και ειδικά το αρνί και η προβατίνα μ βρωμάνε και δεν μπορώ να φάω..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Από κρεατικά τρώω Κιμά (μόνο χοιρινό), γύρο (κοτόπουλο) και γαλοπούλα(σε φέτες του τόστ)-Κοτόπουλο :) Τα υπόλοιπα και ειδικά το αρνί και η προβατίνα μ βρωμάνε και δεν μπορώ να φάω..:)

όντως οι προβατίνες και τα αρνιά βρομάνε και το κρέας τους είναι σκληρό :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
αρνι,κατσικι,πατσα,μαγειριτσα,κοντοσουβλι,εντερα και ολα αυτα, δεν τα αντεχω!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
αρνι,κατσικι,πατσα,μαγειριτσα,κοντοσουβλι,εντερα και ολα αυτα, δεν τα αντεχω!!!!!!!!

Ιουυυυυυ.Ιουυυ.Ιουυυυυυυυ.:mpliaks::sick::knife:
Πλησιάζει και το Πάσχα.:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Ιουυυυυυ.Ιουυυ.Ιουυυυυυυυ.:mpliaks::sick::knife:
Πλησιάζει και το Πάσχα.:'(
και η πλακα ειναι οτι ολοι περιμενουν το πασχα για να φανε αυτα τα πραγματα!δεν την παλευουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
σιγά ρε παιδιά, με την ίδια λογική εγώ πρέπει να αηδιάζω γιατί μερικοί τρώνε κοτόπουλο το οποίο είναι το πιο βρώμικο ζώο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasileia

Νεοφερμένος

Η vasileia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
νιώθω ότι το κρέας είναι στη φύση του ανθρώπου :P
ναι και ένας θείος μου το ίδιο πήστευε...τώρα δεν ζει πιά..(καρκίνος του παχέος εντέρου)οι γιατροι τον είχαν προειδοποιήσει να κόψει το κρέας αλλά είχε την ίδια άποψη με τη δική σου :hmm::mad::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
ναι και ένας θείος μου το ίδιο πήστευε...τώρα δεν ζει πιά..(καρκίνος του παχέος εντέρου)οι γιατροι τον είχαν προειδοποιήσει να κόψει το κρέας αλλά είχε την ίδια άποψη με τη δική σου :hmm::mad::(
οντως το κρεας δεν ειναι ο,τι το καλυτερο για την υγεια(μιλαω για υπερκαταναλωση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicoleta1994

Νεοφερμένος

Η Νικολετα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
τρωω κ με αρεσει κιολας.....ειδικα τα προαναφερθησαντα σουβλακια ειναι πειρασμος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
τρώω απ'όλα και όχι σε υπερβολικές ποσότητες. μπορώ να πω όμως ότι ίσως μου αρέσει περισσοτερο το κοτόπουλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
συγγνωμη για το ακυρο της ερωτησης, αλλα τί θεμα ειναι αυτο???:hmm:
ξερετε κανενα που να την βγαζει με σαλατες????:eek:
Ειναι φυσιολογικο να τρωμε κρεας (με μετρο ομως)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xkorko

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Το ειδος μας καταφερε να ανεβει στην κορυφη της τροφικης αλυσιδας.

και στον πατο της ''ηθικης'' αλυσιδας.

εγω προσωπικα αναγκαζομαι ν τρωω κρεας ακομη, λογω προβληματος υγιειας (χαμηλα επιπεδα σιδηρου)..
δν μπορω να το ανεχτω οπως μικρη τωρα, κ λογω οσμης κ κυριως λογω μεταχειρισης των ζωων..
αργοτερα σκεφτομαι ν στραφω στην χορτοφαγια..:/

https://www.themeatrix.com/ ενδεικτικα κ ενας συνδεσμος οσον αφορα την ευαισθητοποιηση περι βιομηχανοποιησης κρεατος κ μεταχειρισης ζωων οπως αναφερθηκε κ σ προηγουμενο post..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Οντως, δεν τιθεται ζητημα, το αν το κρεας κανει καλο η κακο στην υγεια, αυτο αλλωστε δεν ενδιαφερει και πολλους (ουτε εμενα).

Το ζητημα ειναι ηθικο, ζωντανα πλασματα μεταχειριζονται σαν αντικειμενα, και τους εχουν κανει και μεταλλαξεις (τα κοτοπουλα). Μπορεις να το εχεις στην συνειδηση σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
δωσε μου κοτοπουλο ή σουβλακι με τζατζίκι και παρε μου τη ψυχη Ο_Ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Φυσικά και τρώμε:P Με μέτρο, όμως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Εγώ το 'χω πει,οι λόγοι για τους οποίους δε θα μπορούσα με τίποτα να γίνω χορτοφάγος είναι:η πίτα με γύρο,τα ψητά μπιφτέκια,το κοκκινιστό μοσχάρι και το κοτόπουλο...Αρνιά-κατσίκια και τέτοια δε με νοιάζει και να μη ξαναφάω ποτέ μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top