Τρόπος γραφής σε εξετάσεις

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
απλώς προσπάθησε το γραπτό σου να είναι όσο πιο ευκρινές και κατανοητό γίνεται....αυτό μόνο κατά βάση

α και τα γράμματά σου να διαβάζονται σχετικά, μην μυρίζει τα νύχια του ο άλλος τί θες να πεις εκεί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
απλώς προσπάθησε το γραπτό σου να είναι όσο πιο ευκρινές και κατανοητό γίνεται....αυτό μόνο κατά βάση

α και τα γράμματά σου να διαβάζονται σχετικά, μην μυρίζει τα νύχια του ο άλλος τί θες να πεις εκεί :P

Lol :-P. Όχι εντάξει, κάνω πολύ καλά γράμματα ανέκαθεν και γενικά είναι επιμελημένο το γραπτό μου! ;-) Απλώς είχα αμφιβολίες για τα αστέρια... Τεσπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Για τους αστερίσκους στις εξετάσεις τι έχετε να πείτε - κυρίως όσοι έχετε δώσει - ;
Εγώ χρησιμοποιώ συχνά και, όσο συγκροτημένη και να είναι η σκέψη μου, δε γίνεται να τους αποφύγω...
Παίζει πρόβλημα με αυτό;

Καλημέρα.
Περιόρισε τους στο απολύτως απαραίτητο.
Η υπερβολική τους χρήση μπορεί να δώσει την εντύπωση στο διορθωτή ότι η σκέψη σου δεν είναι συγκροτημένη και γι'αυτό συνεχώς προσθέτεις.
Βαθμολογικά, το ενδεχόμενο να μηδενιστείς για αυτό το λόγο το αποκλείω. Το να υπάρξει μια κάποια βαθμολογική απώλεια είναι πιθανό αλλά δεν μπορώ να το εκτιμήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ahab

Νεοφερμένος

Ο Ahab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Καλησπέρα. Ειμαι Θετική Κατεύθυνση.

Θέλω να μου πείτε πως πρεπει να γράφεις, με τι στυλ σε καθε μάθημα. πχ Η Βιολογια θελει παπαγαλια απεξω. Η Χημεία; Η Φυσική; Τα μαθηματικά; Αλήθεια θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Οι πανελλήνιες θέλουν σαφείς απαντήσεις. Απλά και κατανοητά. Στη Βιολογία φρόντισε να γράφεις με δικά σου λόγια δίχως να αλλοιώνεις το νόημα του κειμένου στο βιβλίο ή να παραλείπεις έννοιες. Στα Μαθηματικά και στη Φυσική, να είσαι αρκετά επεξηγηματικός σύμφωνα με ό,τι έχεις διδαχτεί στο φροντιστήριο. Δώσε ιδιαίτερη βάση στον τρόπο επίλυσης των ασκήσεων του φροντιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Τι εννοείς πως να γράφεις; Στα θετικά μαθήματα δε θέλει ιστορίες και σάλτες. Εχεις την άσκηση, και την λύνεις. Τέλος. Τι ακριβώς θες να σου πούμε; Πως να τη λύσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ahab

Νεοφερμένος

Ο Ahab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Εννοώ την θεωρία και τους ορισμούς. Προφανώς. ;)

Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση nPb!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top