Τρόποι αντιμετώπισης κομματόσκυλων

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Καλά αν λέγοντας πρήξιμο εννοούμε "ήρθαν και μου δωσαν φυλλάδιο" ναι οκ. Γενικά πέρα από ΔΑΠ / ΠΑΣΠ, και ΚΝΕ οι υπόλοιπες δεν έχω δει να πρήζουν. Τώρα οκ αν κάτσεις και ανοίξεις και σε κανέναν πολιτική κουβέντα τα θέλει ο κώλος σου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Πήγα σήμερα με το ξάδερφό μου για εγγραφή στη σχολή που πέρασε.
Τα κομματόσκυλα να καραδοκούν κλασσικά , όχι πολλά πράγματα βέβαια.

Παρ' όλα αυτά δεν μας πλησίασαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Εγώ γράφτηκα στο ΟΠΑ...νταξ δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
"είστε για την.."
"ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ :)"

αι σιχτιρ δεν ηξερε απο που του ηρθε, ενας μας πλησιασε ενω ημασταν 50 μετρα μακρυα απο την εισοδο της σχολης! εκει που υπαρχουν καφετεριες ΗΜΑΡΤΟΝ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,809 μηνύματα.
Παίδες ντάξ...συμφοιτητές σας είναι μην κάνετε λες και σας προσβάλλουν γονιό ή γκόμενα-ο. Απλά έχουν μια ροπή προς την κομματική πολιτική. Θέλουν και αυτοί να μας σώσουν (ο καθένας με δική του ιδεολογική κοσμοθεωρία), όπως τόσα χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
να κρατάνε την "κομματική τους ροπή" έξω απο τα πανεπιστήμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Παίδες ντάξ...συμφοιτητές σας είναι μην κάνετε λες και σας προσβάλλουν γονιό ή γκόμενα-ο. Απλά έχουν μια ροπή προς την κομματική πολιτική. Θέλουν και αυτοί να μας σώσουν (ο καθένας με δική του ιδεολογική κοσμοθεωρία), όπως τόσα χρόνια.

και για ποιο λογο πρεπει να τη μεταφερουν στα πανεπιστημια;
και οι περισσοτεροι δαπιτες ειδικα,δε νομιζω οτι μπηκαν στη δαπ για τη πολιτικη τους ροπη αλλα για αλλους λογους:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εμένα πάντως (ΕΜΠ τοπογράφοι) δεν με έπρηξαν καθόλου, μου δώσαν ένα φυλλάδιο οι της ΔΑΠ , ένα οι της ΚΝΕ, τα πήρα , έφυγα, end of story :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Παίδες ντάξ...συμφοιτητές σας είναι μην κάνετε λες και σας προσβάλλουν γονιό ή γκόμενα-ο. Απλά έχουν μια ροπή προς την κομματική πολιτική. Θέλουν και αυτοί να μας σώσουν (ο καθένας με δική του ιδεολογική κοσμοθεωρία), όπως τόσα χρόνια.
Σωστό και αυτό. Κάποιος που δεν ξέρει, αν διαβάσει αυτά που γράφονται εδώ, ίσως αποκομίσει την εντύπωση ότι οι "παραταξιακοί" (δεν δέχομαι τον όρο "κομματόσκυλα"), είναι τρομακτικά όντα που μόνο τα κομματικά τους ενδιαφέρουν, που διαρκώς πρήζουν τους άλλους φοιτητές, που διαφέρουν από τους υπόλοιπους και που πρέπει να αντιμετωπίζονται περίπου σαν λεπροί. Όχι, δεν είναι έτσι τα πράγματα. Είναι και αυτοί νέοι σαν εμάς, είναι συμφοιτητές μας, απλά έχουν ένα "κουσούρι" παραπάνω (όλοι έχουμε το κάτι τι μας). Έχω από τη σχολή μου φίλους και φίλες που ανήκουν σε διάφορες παρατάξεις, σεβόμαστε ο ένας τις διαφορετικές απόψεις του άλλου και κάνουμε καλή παρέα όλοι μαζί.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Εμένα πάντως (ΕΜΠ τοπογράφοι) δεν με έπρηξαν καθόλου, μου δώσαν ένα φυλλάδιο οι της ΔΑΠ , ένα οι της ΚΝΕ, τα πήρα , έφυγα, end of story
Και μένα δεν με έπρηξαν, αλλά μου έδωσαν φυλλάδια. Πολλά φυλλάδια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Κι εμένα με πλησίασαν μ' ένα φυλλάδιο στο χέρι, αλλά τους διαολόστειλε ο μπαμπάς μου (:angelnot:)...και ήθελα ρε γαμώτο να ακούσω λίγο τι θα μου έλεγαν. Την επόμενη φορά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariaal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariaal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Εγώ πήγα στη σχολή, με πλησίασε ένας της ΚΝΕ, είπαμε κάποια πράγματα σχετικά με το τμήμα και τίποτα σχετικά με παρατάξεις και πολιτικά ζητήματα. Μάλλον έπεσα σε ευγενικό:P Μετά όταν ξαναπήγα να πάρω τη βεβαίωση έπιασαν τον πατέρα μου δύο από μία αριστερή παράταξη και τον ρώτησαν την άποψη για τη δολοφονία του Φύσσα. Ήσυχα πράγματα αλλά γενικά μόλις μπαίνεις μέσα στο τμήμα υπάρχουν 5-6 άτομα με φυλλάδια που παραμονεύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,809 μηνύματα.
να κρατάνε την "κομματική τους ροπή" έξω απο τα πανεπιστήμια.

και για ποιο λογο πρεπει να τη μεταφερουν στα πανεπιστημια;
και οι περισσοτεροι δαπιτες ειδικα,δε νομιζω οτι μπηκαν στη δαπ για τη πολιτικη τους ροπη αλλα για αλλους λογους

Λοιπόν παίδες, το γεγονός είναι τι ισχύει και όχι τι θα θέλαμε να ισχύει. Αν το πάμε έτσι, θα ήθελα περισσότερη συνεργασία μεταξύ των φοιτητών για θέματα διαβάσματος, μαθημάτων, και όχι παθητική συμμετοχή. Πράγματα που ουδέποτε βίωσα μιας και το σύνδρομο του Γυμνασίου «ο καλύτερος από τον άλλο και πως να φάω τη θέση, το βαθμό του άλλου» καλά κρατεί μεταξύ φοιτητών, φοιτητικής κλίκας, παρέες όπως θέλετε πείτε τα. Οι εξαιρέσεις πάντα υπάρχουν. Ο κανόνας όμως υπερισχύει. Δυστυχώς το ιδανικό Πανεπιστήμιο το βλέπω μόνο σε Αμερικάνικες ταινίες από πλευράς ουσιαστικής επικοινωνίας μεταξύ φοιτητών και όχι clubbing, καρναβάλια, "φιλίες" για δανεισμό σημειώσεων-εργασιών και τα σχετικά που όλοι ξέρουμε εδώ στην Ελλάδα. Αν το πάμε έτσι θα ήταν πιο κυριλάτο το Πανεπιστήμιο για μένα, αν στις εγγραφές του πρωτοετή φοιτητή είχαν και μπουφέ γνωριμίας-υποδοχής. Ας επιστρέψουμε στην πραγματικότητα όμως...

Συμφωνώ με το πιθανοτικό σενάριο που λέτε αλλά εδώ και 40 χρόνια ισχύει το καθεστώς αυτό. Αν το αρνείστε εσείς, οι συγκεκριμένοι που ξαφνικά πέσατε από τα σύννεφα λες και ζείτε σε άλλη χώρα τόσα χρόνια, υπάρχει μια μεγάλη μερίδα της κοινωνίας μας, άνθρωποι της διπλανής πόρτας που το αποδέχεται γι' αυτό και ύπαρξή τους. Γουστάρουν τη ΔΑΠ, την ΠΑΣΠ, την ΠΚΣ και πάει λέγοντας. Ηδονίζονται όλοι μαζί για τον «αγώνα». Βλέπετε από το 1830 αρκετοί συμπατριώτες, πατριδολάτρες (=καρεκλολάτρες) θέλησαν με το ζόρι να μας σώσουν. Αυτοχρήστηκαν αγωνιστές του λαού ή πιο απλά με ένα λαοσωτήριο-εθνοσωτήριο πρόγραμμα έχτισαν προσωπική κομματική καριέρα (έσωσαν μόνο τον εαυτό τους, τις οικογένειες τους και την αυλή τους). Οι υπόλοιποι απλά περιμένουν το τρένο, τον προαστιακό, το λεφτά υπάρχουν,...κλπ κλπ, τελοσπάντων κάποιο μεσσία, φοιτητοπατέρα, καρεκλοκένταυρο με καλές υποσχέσεις κ.α.. Στην Ελλάδα η κοινωνική αποδοχή λειτουργεί αντί νόμου γι' αυτό και έχουμε τα γνωστά χιλιοειπωμένα αποτελέσματα, που κάποιοι αρνείστε να αποδεχτείτε. Πρόβλημά σας. Γι' αυτό καλημέρα και καλωσήρθατε στην Ελληνική πραγματικότητα έξω από τη γυάλα σας.

Συγκριτικά με παλιότερα είστε πιο τυχεροί διότι έχουν πέσει οι τόνοι. Υπάρχει μια θλιβερή εικόνα για τις κομματικές παρατάξεις από το χρονοντούλαπο της ιστορίας πλέον. Αν σας πω ότι δεν θυμάμαι όταν ήμουν φοιτητής μια μέρα του ακαδημ.έτους να υπήρχε ηρεμία, διάθεση για μάθημα, σοβαρότητα από κάθε πλευρά (φοιτητές και καθηγητές), θα με πείτε γραφικό ή φαντασμένο διότι ως γνωστό στην Ελλάδα ο κομματικός λαϊκισμός των ΜΜΕ, οι λοιπές φασαρίες και σόου αγωνιστών άνω των 5ετών παραγράφονται από τη μνήμη χρυσόψαρου του Ελληνικού λαού κάθε ηλικίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
παιδια βοηθεια!!! με πλησιασαν δυο ΔΑΠιτες σημερα πιασαμε την κουβεντουλα παρασυρθηκα και τους εδωσα το τηλεφωνο μου...τωρα φυσικα το εχω μετανιωσει αλλα δεν ξερω τι να κανω..εχω ακουσει τοσο πολλα απο εκεινη την ωρα που μετανιωσα την ωρα και την στιγμη που εκατσα σ'αυτο το σημειο..σε μια εδωσα και φβ αλλα την μπλοκαρα τωρα..λετε να με σταμπαραν και να μου κανουν την ζωη δυσκολη;; δεν τους θελω!!! βασικα δεν θελω κανενα κομματοσκυλο απλα να σπουδασω ενδιαφερομαι..τι ηθελα να το δωσω το ριμαδι;;; HELP
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
παιδια βοηθεια!!! με πλησιασαν δυο ΔΑΠιτες σημερα πιασαμε την κουβεντουλα παρασυρθηκα και τους εδωσα το τηλεφωνο μου...τωρα φυσικα το εχω μετανιωσει αλλα δεν ξερω τι να κανω..εχω ακουσει τοσο πολλα απο εκεινη την ωρα που μετανιωσα την ωρα και την στιγμη που εκατσα σ'αυτο το σημειο..σε μια εδωσα και φβ αλλα την μπλοκαρα τωρα..λετε να με σταμπαραν και να μου κανουν την ζωη δυσκολη;; δεν τους θελω!!! βασικα δεν θελω κανενα κομματοσκυλο απλα να σπουδασω ενδιαφερομαι..τι ηθελα να το δωσω το ριμαδι;;; HELP
Καλά χαλάρωσε δεν θα σε φάνε οι άνθρωποι.Το πολύ-πολύ να σε πάρουν κανένα τηλέφωνο να σε ενημερώσουν σχετικά με την σχολή άντε να σου προτείνουν και έναν καφέ.Άμα αρνηθείς μια-δυο φορές θα σε αφήσουν ήσυχη.Και δεν χρειαζόταν να την μπλοκάρεις στο fb;Τι νομίζεις ότι θα σου κανε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
παιδια βοηθεια!!! με πλησιασαν δυο ΔΑΠιτες σημερα πιασαμε την κουβεντουλα παρασυρθηκα και τους εδωσα το τηλεφωνο μου...τωρα φυσικα το εχω μετανιωσει αλλα δεν ξερω τι να κανω..εχω ακουσει τοσο πολλα απο εκεινη την ωρα που μετανιωσα την ωρα και την στιγμη που εκατσα σ'αυτο το σημειο..σε μια εδωσα και φβ αλλα την μπλοκαρα τωρα..λετε να με σταμπαραν και να μου κανουν την ζωη δυσκολη;; δεν τους θελω!!! βασικα δεν θελω κανενα κομματοσκυλο απλα να σπουδασω ενδιαφερομαι..τι ηθελα να το δωσω το ριμαδι;;; HELP
Μην κάνεις έτσι κοπέλα μου. Δεν θα σε ...δαγκώσουν. Μην ακούς υπερβολές. Λίγο κομματικό ψηστήρι θα προσπαθήσουν να σου κάνουν. Εσύ, αν δεν θέλεις, θα τους αποφύγεις ευγενικά.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Μην κάνεις έτσι κοπέλα μου. Δεν θα σε ...δαγκώσουν. Μην ακούς υπερβολές. Λίγο κομματικό ψηστήρι θα προσπαθήσουν να σου κάνουν. Εσύ, αν δεν θέλεις, θα τους αποφύγεις ευγενικά.

το ξερω οτι γινομαι υπερβολικη αλλα μην ξεχνατε οτι ειμαι το κλασικο ψαρακι που δεν ξερει που του παν τα τεσσερα ακομα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
παιδια βοηθεια!!! με πλησιασαν δυο ΔΑΠιτες σημερα πιασαμε την κουβεντουλα παρασυρθηκα και τους εδωσα το τηλεφωνο μου...τωρα φυσικα το εχω μετανιωσει αλλα δεν ξερω τι να κανω..εχω ακουσει τοσο πολλα απο εκεινη την ωρα που μετανιωσα την ωρα και την στιγμη που εκατσα σ'αυτο το σημειο..σε μια εδωσα και φβ αλλα την μπλοκαρα τωρα..λετε να με σταμπαραν και να μου κανουν την ζωη δυσκολη;; δεν τους θελω!!! βασικα δεν θελω κανενα κομματοσκυλο απλα να σπουδασω ενδιαφερομαι..τι ηθελα να το δωσω το ριμαδι;;; HELP
Καλύτερα να μην ξαναπάς στη σχολή :(

























:P Ηρέμησε κοπέλα μου,το πολύ πολύ να σε πάρουν ένα τηλέφωνο,δεν έγινε και τίποτα,χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Moudy

Νεοφερμένος

Ο Moudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
παιδια βοηθεια!!! με πλησιασαν δυο ΔΑΠιτες σημερα πιασαμε την κουβεντουλα παρασυρθηκα και τους εδωσα το τηλεφωνο μου...τωρα φυσικα το εχω μετανιωσει αλλα δεν ξερω τι να κανω..εχω ακουσει τοσο πολλα απο εκεινη την ωρα που μετανιωσα την ωρα και την στιγμη που εκατσα σ'αυτο το σημειο..σε μια εδωσα και φβ αλλα την μπλοκαρα τωρα..λετε να με σταμπαραν και να μου κανουν την ζωη δυσκολη;; δεν τους θελω!!! βασικα δεν θελω κανενα κομματοσκυλο απλα να σπουδασω ενδιαφερομαι..τι ηθελα να το δωσω το ριμαδι;;; HELP


Νομίζω,πώς είναι υπερβολές αυτά που λές!
Χωρίς να έχω σχετική εμπειρία αλλά επειδή όλοι έχουμε κριτική ικανότητα και μπορούμε να αντιληφθούμε τι συμβαίνει γύρω μας...
Σου λέω ότι δεν νομίζω να είναι τόσο τραγικά τα πράγματα!
Δηλαδή δεν νομίζω να σε πρήξουν σε τέτοιο σημείο αλλά ούτε και να σε σταμπάρουν!
Και όσο για το νούμερο...Μπορείς να κάνεις φραγή τα νούμερα που επιθυμείς και έτσι θα τους ξεφορτωθείς!
Όσο για το fb εσύ επιλέγεις ποιούς δέχεσαι και ποιούς όχι!
Απ'όσο έχω ακούσει και λέγανε εδώ μέσα συνήθως κυνηγάνε τους φοιτητές όταν πλησιάζουν οι εκλογές!
Οπότε προσωπική μου γνώμη,δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα απολύτως πρόβλημα ειδικά αν τους δείξεις εξ'αρχής ότι δεν ενδιαφέρεσαι για τΑ παραταξιακά και ότι η αποψή σου για τις παρατάξεις έχει διαμορφωθεί και δεν αλλάζει!
Και για να σου φέρω ένα ζωντανό παράδειγμα...και εγώ έδωσα το τηλέφωνό μου σε κάποιο άτομο όταν γράφτηκα και δεν με έχει ενοχλήσει κανείς!
Ακόμη περιμένω το περίφημο ''τηλεφώνημα'' :D
Μην αγχώνεσαι και απόλαυσε την φοιτητική σου ιδιότητα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top