Τρόποι αντιμετώπισης κομματόσκυλων

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Τι να απαντήσω στον ΔΑΠίτη για να μην με πρίζει συνέχεια με τηλέφωνα ;;
(Το να μην σηκώνω το τηλέφωνο είναι καλή λύση ;;

Εγώ τους έχω βάλει όλους στην αυτόματη απόρριψη.
Και άντε γεια! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Τι να απαντήσω στον ΔΑΠίτη για να μην με πρίζει συνέχεια με τηλέφωνα ;;
(Το να μην σηκώνω το τηλέφωνο είναι καλή λύση ;;
Βήμα πρώτο:Δε σηκώνεις το τηλέφωνο,με την ελπίδα ότι θα βαρεθεί να παίρνει,αλλά επειδή είναι σχεδόν σίγουρο ότι δε θα βαρεθεί και θα εξακολουθήσει να στα ζαλίζει,πάμε στο βήμα δεύτερο.
Βήμα δεύτερο:Το σηκώνεις και του λες ευγενικά ότι δεν ενδιαφέρεσαι για την πολιτική.Εκείνος θα σου πει ότι και καλά θέλει μόνο να γίνετε φίλοι και να βγείτε για έναν αθώο καφέ.Εσύ θα του πεις ότι ξέρεις τους ύπουλους σκοπούς του και τα υποχθόνια σχέδιά του.Αν επιμείνει,πάμε παρακάτω...
Βήμα τρίτο:Η ευγένεια μας τελείωσε...τον βρίζεις στα ίσα!Εκεί η λογική λέει ότι τον γείωσες,αλλά για εξαιρετικές περιπτώσεις προτείνω μία ακόμη λύση.
Βήμα τέταρτο(προαιρετικό):Του πετάς στα μούτρα ότι σε κέρδισε η ΠΑΣΠ!Εκεί τελειώνει το παραμύθι και έχουμε happy end(για 'σενα)!
Btw,κακώς που έδωσες τον αριθμό σου...εγώ δε το έδωσα πουθενά και ξένοιασα!
Εγώ τους έχω βάλει όλους στην αυτόματη απόρριψη.
Και άντε γεια! :D
:thumbsup::worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socrates ... 99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Βήμα πρώτο:Δε σηκώνεις το τηλέφωνο,με την ελπίδα ότι θα βαρεθεί να παίρνει,αλλά επειδή είναι σχεδόν σίγουρο ότι δε θα βαρεθεί και θα εξακολουθήσει να στα ζαλίζει,πάμε στο βήμα δεύτερο.
Βήμα δεύτερο:Το σηκώνεις και του λες ευγενικά ότι δεν ενδιαφέρεσαι για την πολιτική.Εκείνος θα σου πει ότι και καλά θέλει μόνο να γίνετε φίλοι και να βγείτε για έναν αθώο καφέ.Εσύ θα του πεις ότι ξέρεις τους ύπουλους σκοπούς του και τα υποχθόνια σχέδιά του.Αν επιμείνει,πάμε παρακάτω...
Βήμα τρίτο:Η ευγένεια μας τελείωσε...τον βρίζεις στα ίσα!Εκεί η λογική λέει ότι τον γείωσες,αλλά για εξαιρετικές περιπτώσεις προτείνω μία ακόμη λύση.
Βήμα τέταρτο(προαιρετικό):Του πετάς στα μούτρα ότι σε κέρδισε η ΠΑΣΠ!Εκεί τελειώνει το παραμύθι και έχουμε happy end(για 'σενα)!
Btw,κακώς που έδωσες τον αριθμό σου...εγώ δε το έδωσα πουθενά και ξένοιασα!

Ο πληρέστερος οδηγός :P. Ρε συ ξες τι παίχτηκε, με το που μπήκα στην σχολή για να γραφτώ μαζί με τον πατέρα μου πλησίασε αυτός (έκανε μπαμ από μακριά ότι ήταν ΔΑΠίτης) συστήθηκε (εμ βέβαια να δείξουμε ότι είμαστε τα καλύτερα παιδιά) και βοήθησε να συμπληρώσω την χαρτούρα. Αφού τελείωσα τον ρώτησα πότε θα ξεκινήσουν τα μαθήματα αλλά δεν γνώριζε και έτσι μου άφησε το κινητό του μπροστά μου για να γράψω τον αριθμό μου και τέλος έκανε και αναπάντητη για να σιγουρευτεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Ο πληρέστερος οδηγός :P. Ρε συ ξες τι παίχτηκε, με το που μπήκα στην σχολή για να γραφτώ μαζί με τον πατέρα μου πλησίασε αυτός (έκανε μπαμ από μακριά ότι ήταν ΔΑΠίτης) συστήθηκε (εμ βέβαια να δείξουμε ότι είμαστε τα καλύτερα παιδιά) και βοήθησε να συμπληρώσω την χαρτούρα. Αφού τελείωσα τον ρώτησα πότε θα ξεκινήσουν τα μαθήματα αλλά δεν γνώριζε και έτσι μου άφησε το κινητό του μπροστά μου για να γράψω τον αριθμό μου και τέλος έκανε και αναπάντητη για να σιγουρευτεί.

ΔΕΝ τα ρωταμε αυτα για αυτο υπαρχει και το ιντερνετ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Στο 1ο έτος με είχε πρηξει στα τηλέφωνα μια απο τη ΔΑΠ.Το ίδιο και τον κολλητο μου.
Εγω σε μια φάση δε το σηκωνα αλλα αυτη εκει να επιμένει να παίρνει τηλέφωνα.

Και μια φορά έστειλα μήνυμα στον κολλητο μου:
¨Έλα ρε,σε πρήζει και σε σένα ακόμα η ..λακισμένη?

Και τελικά έκανα λάθος και χωρίς να το καταλάβω το μήνυμα στάλθηκε σ αυτήν.:D

Όταν την είδα μου το είπε και δεν είχα τι να πω.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Στο 1ο έτος με είχε πρηξει στα τηλέφωνα μια απο τη ΔΑΠ.Το ίδιο και τον κολλητο μου.
Εγω σε μια φάση δε το σηκωνα αλλα αυτη εκει να επιμένει να παίρνει τηλέφωνα.

Και μια φορά έστειλα μήνυμα στον κολλητο μου:
¨Έλα ρε,σε πρήζει και σε σένα ακόμα η ..λακισμένη?

Και τελικά έκανα λάθος και χωρίς να το καταλάβω το μήνυμα στάλθηκε σ αυτήν.:D

Όταν την είδα μου το είπε και δεν είχα τι να πω.:hmm:
τουλαχιστων σταματησε να σε πριζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
τουλαχιστων σταματησε να σε πριζει;

Από τότε βρήκα την ησυχία μου αλλά ακόμα με κοιτά με μισό μάτι όποτε με βλέπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Ο πληρέστερος οδηγός :P. Ρε συ ξες τι παίχτηκε, με το που μπήκα στην σχολή για να γραφτώ μαζί με τον πατέρα μου πλησίασε αυτός (έκανε μπαμ από μακριά ότι ήταν ΔΑΠίτης) συστήθηκε (εμ βέβαια να δείξουμε ότι είμαστε τα καλύτερα παιδιά) και βοήθησε να συμπληρώσω την χαρτούρα. Αφού τελείωσα τον ρώτησα πότε θα ξεκινήσουν τα μαθήματα αλλά δεν γνώριζε και έτσι μου άφησε το κινητό του μπροστά μου για να γράψω τον αριθμό μου και τέλος έκανε και αναπάντητη για να σιγουρευτεί.
Στο σημείο εκείνο έπρεπε να του πεις "δωσ μου καλύτερα εσύ τον αριθμό σου σε περίπτωση που σε χρειαστώ *(γιατί τον δικό μου δε τον θυμάμαι απ'έξω)"...φυσικά δε θα τον χρειαζόσουν ποτέ,απλώς για να ξεμπλέξεις εκείνη την ώρα...κι όσο για τα μαθήματα θα μάθαινες πότε ξεκινάνε από το internet που λέει και ο Thoba19 από πάνω ή από οπουδήποτε αλλού!;)

*την παρένθεση τη λες κυρίως αν δεχτείς πιέσεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Τι να απαντήσω στον ΔΑΠίτη για να μην με πρίζει συνέχεια με τηλέφωνα ;;
(Το να μην σηκώνω το τηλέφωνο είναι καλή λύση ;;

Σηκωσέ το και πες της: ψηφίζω ΠΑΣΠ.

Και κλείστο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,791 μηνύματα.
Στο σημείο εκείνο έπρεπε να του πεις "δωσ μου καλύτερα εσύ τον αριθμό σου σε περίπτωση που σε χρειαστώ *(γιατί τον δικό μου δε τον θυμάμαι απ'έξω)"...φυσικά δε θα τον χρειαζόσουν ποτέ,απλώς για να ξεμπλέξεις εκείνη την ώρα...κι όσο για τα μαθήματα θα μάθαινες πότε ξεκινάνε από το internet που λέει και ο Thoba19 από πάνω ή από οπουδήποτε αλλού!;)

*την παρένθεση τη λες κυρίως αν δεχτείς πιέσεις!:)

Πραγματικά γελάω, επειδή το θέμα το έχετε κάνει σίριαλ. Έλεος!! :P :lol: :lol: Η ζωή θέλει λίγη τρέλα και γέλιο αλλιώς δεν είναι ζωή. ;) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Από τότε βρήκα την ησυχία μου αλλά ακόμα με κοιτά με μισό μάτι όποτε με βλέπει.

Καλό τουλάχιστον?αν ναι έπρεπε να το αξιοποιήσεις κάπως...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Πραγματικά γελάω, επειδή το θέμα το έχετε κάνει σίριαλ. Έλεος!! :P :lol: :lol: Η ζωή θέλει λίγη τρέλα και γέλιο αλλιώς δεν είναι ζωή. ;) :D
Όντως είναι σήριαλ και μάλιστα μαύρη κωμωδία...αλλά ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα?Ότι το σενάριο είναι πάντα πολύ προβλέψιμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,791 μηνύματα.
Όντως είναι σήριαλ και μάλιστα κωμωδία...αλλά ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα?Ότι το σενάριο είναι πάντα πολύ προβλέψιμο!

Είναι από τις κωμικές στιγμές του Ελληνικού Πανεπιστημίου. Όταν μου την είχε πέσει ΠΚΣίτισσα, ήμουν πράγματι δευτεροετής στα τελειώματα. Της απάντησα ότι είμαι δευτεροετής και πριν προλάβει να αρθρώσει λέξη έφυγε. :P :lol: Γενικά μικροδείχνω για την ηλικία μου. Αυτό ίσως την μπέρδεψε. Το θυμάμαι και γελάω. Καλό -νάκι ήταν πάντως. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

betazoid

Νεοφερμένος

Η betazoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Βοσνία και Ερζεγοβίνη (Ευρώπη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Πήγαμε να γραφτεί μια φίλη μου Πάντειο και υπάρχει μια αφίσα της ΔΑΠ που δείχνει ένα άτομο,από τη μέση και κάτω,με σηκωμένο το ένα πόδι και το άλλο στον αέρα σα να τρέχει.Μας πλησιάζει μία Δαπίτισα και μας καλημερίζει και ρωτάει η φίλη μου "Να κάνω μία ερώτηση?Αυτός εκεί πέρα στην αφίσα όταν αφήσει και το άλλο του πόδι να πέσει,θα πέσει στον γκρεμό ή στο έδαφος?".Έριξα το γέλιο της ζωής μου με τα μούτρα της Δαπίτισας.Μετά,μας την έπεσαν και από ΚΝΕ και δώσουμε ό,τιν να'ναι αριθμούς.
Τι κατάσταση είναι αυτή,να μη σε αφήνουν σε ησυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,791 μηνύματα.
Τι κατάσταση είναι αυτή,να μη σε αφήνουν σε ησυχία.

Είναι μέχρι να χάσετε την "παρθενιά του 1ου έτους" και ξεψαρώσετε. Μετά θα έχετε άλλον αέρα και θα σας γράφουν. Αυτοί κυνηγούν μόνο τους πρωτοετείς, επειδή δεν είναι ψαρωμένοι και εύπιστοι στην κομματική πλύση. Όχι ότι και δευτεροετείς δεν τσιμπάνε. Απλά μετά το πρώτο έτος, ο μέσος Έλληνας φοιτητής νομίζει ότι τα έμαθε όλα στη φοιτητική ζωή. :P Δεν μπορώ να εκφραστώ ελεύθερα. Θα το καταλάβεις μόνη σου, τι εννοώ ακριβώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Είναι από τις κωμικές στιγμές του Ελληνικού Πανεπιστημίου. Όταν μου την είχε πέσει ΠΚΣίτισσα, ήμουν πράγματι δευτεροετής στα τελειώματα. Της απάντησα ότι είμαι δευτεροετής και πριν προλάβει να αρθρώσει λέξη έφυγε. :P :lol: Γενικά μικροδείχνω για την ηλικία μου. Αυτό ίσως την μπέρδεψε. Το θυμάμαι και γελάω. Καλό -νάκι ήταν πάντως. :redface:
Κάτσε γιατί σ'έχασα...νόμιζε ότι την κοροϊδεύεις κι έφυγε ή θες να πεις ότι αν είσαι >=δευτεροετής αποθαρρύνονται?Μόνο για πρωτοετάκια στις εγγραφές ψάχνουν,δηλαδή και μετά ένα χρόνο άδεια?Τώρα έχω πάθει σοκ!:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CollegeLife

Νεοφερμένος

Η CollegeLife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Εσείς την βγάζετε λαδάκι με απλούς καφέδες και τηλεφωνάκια. Εμένα που θέλαν να με σκοτώσουν μέσω καλέσματος σε αντιφασιστικο συλλαλητηριο με πέτρες και μολοτοφ? Τι να πω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

betazoid

Νεοφερμένος

Η betazoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Βοσνία και Ερζεγοβίνη (Ευρώπη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Αυτοί από τη ΔΑΠ νομίζω είναι οι πιο πιεστικοί και οι πιο αναίσχυντοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madi10s

Νεοφερμένος

Η Madi10s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εγώ πηγα προχθές στη σχολή για εγγραφη, ήταν έξω κάτι παιδιά από κομματα, με ρωτησαν αν ειμαι πρωτοετης και τι σχολή ειμαι... Και μετα μ ειπαν ότι είναι κλειστό. Αυτα... Ούτε που κατάλαβα απο ποια παράταξη ηταν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Εσείς την βγάζετε λαδάκι με απλούς καφέδες και τηλεφωνάκια. Εμένα που θέλαν να με σκοτώσουν μέσω καλέσματος σε αντιφασιστικο συλλαλητηριο με πέτρες και μολοτοφ? Τι να πω?
Έλα ρε κι εμένα μια κνίτισα με κάλεσε σε πορεία...άκου πώς έγινε η όλη φάση...
Ήμουν με μια φίλη μου και μας πλησιάζει η λεγάμενη...μας πούλησε κι έναν ριζοσπάστη νομίζω αλλά της είπαμε ότι δεν έχουμε λεφτά μαζί μας...μετά ήρθε η πρόσκληση..."θα έρθετε στην πορεία το απόγευμα?"..."θα δούμε",της λέει η φίλη μου...ξαφνικά γουρλώνει τα μάτια και παίρνει ένα δολοφονικό ύφος...."ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!ΔΕ ΘΑ ΕΡΘΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ????????????"...."καλά μη μας δείρεις",της λέω...μετά δόξα το Θεό και την Παναγία την φώναξαν κάτι δικοί της γιατί είχαν να γράψουν ένα πανό και να κολλήσουν κάτι αφίσες!Ανατριχιάζω και μόνο που το θυμάμαι...από του χάρου τα δόντια γλιτώσαμε εκείνη τη μέρα!χαχαχα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top