Τρόποι αντιμετώπισης κομματόσκυλων

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Εμενα οταν μου μιλανε ή στο δρομο ή αλου απλα περναω απο διπλα τους και δεν τους κοιταω καθολου και ουτε τους μιλαω.
Μια φορα ενας τυπος την ειδε και λιγο,μου πε τα κλασσικα " Καλα,κανας γιος βιομηχανου θα σαι" .... Πραγματικα δεν αξιζε ουτε να γυρισω.

Απλα στην αρχη εκμεταλευομαστε την καλη τους ψυχουλα που θελει να μας βοηθησει να εγγραφουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Και από την άλλη δεν μπορώ να καταλάβω αυτό το "τους εκμεταλλευόμαστε όσο μπορούμε" Δεν θα πω "να δεν είναι σωστό" κτλ, ποιός νοιάζεται στο κάτω-κάτω! Αλλά για ποιον λόγο ρε παιδιά να τους εκμεταλλευτώ; Για να με βοηθήσουν να γράψω το όνομά μου στην εγγραφή; για να μάθω την σχολή; ή την πόλη; ή μήπως για να βγαίνω τα βράδια και να γνωρίσω ΤΟΝ "κόσμο"; Συγγνώμη αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που δεν μπορεί να τα κάνει όλα αυτά μόνος του!!
Αν δεν σε εκφράζουν οι απόψεις τους, οι ιδεολογίες τους να μην πας να γραφτείς και να μην ασχολείσαι με αυτά που σου λένε για την παράταξή τους. Αν και εντάξει από ότι έχω ακούσει όλα αυτά είναι μόνο στα λόγια. Στην ουσία τπτ από όλα αυτά που ισχυρίζονται ότι πρεσβεύουν δεν εφαρμόζεται. Αυτό όμως είναι άλλο θέμα.
Όχι όμως και να τους μισείς, να τους φοβάσαι, να τους απεχθάνεσαι και άλλα τόσα που ακούω.
Πραγματικά ελπίζω να μην αλλάξω απόψεις όταν μπω στην σχολή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
"Τρόποι αντιμετώπισης κομματόσκυλων" πώς λέμε τρόποι αντιμετώπισης της βίας, του ρατσισμού, των ναρκωτικών κτλ. :P Δ
Ναι οντως ο τιτλος δεν ειναι ο καταλληλος γιατι οπως φαινεται και απο εδω μεσα τα κομματοσκυλα δεν αποτελουν κατι αρνητικο για καποιους...Στο απο κατω μηνυμα μου ομως γραφω πως τους αντιμετωπιζετε ή πως προτεινουν οι "παλιοι"να τους αντιμετωπισουν οι νεοι φοιτητες. Ειτε αυτο σημαινει οτι θα τους αντιμετωπισεις με ευγενεια και υπομονη (bl4ck python) ,ειτε τους δουλεψεις ή τους εκμεταλευτεις...Διευκρινιζω οτι ο ορος κομματοσκυλο διαχωριζεται απο τον φοιτητη που απλα ειναι εγγεγραμενος σε μια παραταξη και γι αυτο το λογο την χρησιμοποιησα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
@maria775m

Εκμεταλευτουμε ,εννοουμε (τουλαχιστον εγω εννοω...) να κανουμε τους κινεζους για να μας εξυπηρετησουν οσο πιο γρηγορα γινεται με την εγγραφη.Μονο για μια φορα και μετα ας κανουν οτι θελουν. ;)
https://ischool.e-steki.gr/user/maria775m/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
@maria775m

Εκμεταλευτουμε ,εννοουμε (τουλαχιστον εγω εννοω...) να κανουμε τους κινεζους για να μας εξυπηρετησουν οσο πιο γρηγορα γινεται με την εγγραφη.Μονο για μια φορα και μετα ας κανουν οτι θελουν. ;)
Και να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο. Η εγγραφή έχει κάτι το τόσο δύσκολο; Ώστε δλδ να χρειάζομαι βοήθεια; Από όσο ξέρω δίνεις τα προσωπικά σου στοιχεία και κάποια άλλα πράγματα που σου ζητάνε.
Και η αλήθεια είναι ότι δεν τα ξέρω και πολύ καλά καθώς ακόμη δεν έχω πάει στην σχολή. Μιλάω με βάση τι έχω ακούσει από γνωστούς μου και τι διαβάζω εδώ. Μπορεί δλδ να είναι όντως τόσο "τραγικά" τα πράγματα. Απλά θα δείξει σε λίγες μέρες που θα πάω...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Αλλο εννοω :)

Δυσκολο δεν ειναι,αλλα αμα ερθει πριν πας να γραφτεις και σε πιασει και αρχισει να σου λεει τα γνωστα και εσυ τον αντιμετωπισεις τελειως αδιαφορα και ισως με αγενεια,τοτε μην το χεις σιγουρο οτι θα σε εξυπηρετησουν με τοση χαρα και σβελταδα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Αλλο εννοω :)

Δυσκολο δεν ειναι,αλλα αμα ερθει πριν πας να γραφτεις και σε πιασει και αρχισει να σου λεει τα γνωστα και εσυ τον αντιμετωπισεις τελειως αδιαφορα και ισως με αγενεια,τοτε μην το χεις σιγουρο οτι θα σε εξυπηρετησουν με τοση χαρα και σβελταδα :P
οκ!! Εξαρτάται εν μέρει από αυτούς δλδ το αν θα γίνει και πώς θα γίνει η δουλειά μου. Καλά ούτως ή άλλως δεν σκεφτόμουν να τους φερθώ ούτε με αγένεια, ούτε με αδιαφορία. Οπότε μια χαρά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giota1993

Νεοφερμένος

Η giota1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Βρε παιδια,μην φτασουμε στο σημειο να θελουμε και μεσο για να κανουμε μια εγγραφη!!Στο τελος η γραμματεια θα μας μοιαζει με Αουσβιτσ!!!;):P
Παντως και να ειναι τοσο τραγικη η κατασταση,ας μην παμε γεματοι καχυποψια και χαλασουμε την 1η μας μερα!!!:) Και καποιος να θελει πραγματικα να βοηθησει εμεις θα τον κοιταμε σαν δολοφονο και αντε μετα να κανεις φιλους...!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι; Δεν είμαι φοιτητής, αλλά έχω μια απορία. Τι το κακό έχουν τα κόμματα και αυτά τα "κομματόσκυλα"; Απλά στην αρχή σε βοηθούν με ο,τι χρειάζεσαι, και επιπλέον μέσω ενός κόμματος μπορείς να εκφραστείς καλύτερα, δηλαδή θα γραφτείς στο κόμμα που είναι κοντά στις απόψεις σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν χρειάζεσαι αφενός την βοήθειά τους και αφετέρου, έχουν καταντήσει τα πανεπιστήμια μπουρδέλα. Αυτό αρκεί.
Αν χρειάζεται κάποιος να εκφραστεί, στην παρέα του, εκτός πανεπιστημίου ή σε ομάδες συζήτησης. Δεν χρειάζεται να έχει "πλεονεκτήματα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Li@Ν@

Νεοφερμένος

Η Li@Ν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
αν θες να γραφτεις,γραφεσαι.δεν θα σου πει κανεις τιποτα :). αν ομως θες να μεινεις εξω απο αυτα ειναι καπως ενοχλητικο να προσπαθουν να σε πεισουν συνεχεια,να γινονται τσιμπουρι(στην σχολη μου τουλαχιστον,καποιοι δεν ξεκολλανε οτι και να τους πεις), να στο παιζουν δηθεν φιλοι και να σε γλειφουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Εγω δεν εχω σκοπο να τους ανεχομαι(ισα-ισα τους καταδικαζω) και ουτε να υποκρινομαι για να ''χαιρω της ευνοιας'' τους!!!Εξαλου κανεις μας δεν τους εχει αναγκη!Και προτιμω να μην περασω το μαθημα παρα να ζητησω οτιδηποτε απ αυτους!!Σιγα τα σπουδαια ατομα που το παιζουν και δημοφιλεις!!Να ντρεπονται επρεπε!!!

Δεν θα στο συνιστούσα να τους κάνεις εχθρούς πάντως.The line between integrity & foolishness is pretty thin,you should know. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι; Δεν είμαι φοιτητής, αλλά έχω μια απορία. Τι το κακό έχουν τα κόμματα και αυτά τα "κομματόσκυλα"; Απλά στην αρχή σε βοηθούν με ο,τι χρειάζεσαι, και επιπλέον μέσω ενός κόμματος μπορείς να εκφραστείς καλύτερα, δηλαδή θα γραφτείς στο κόμμα που είναι κοντά στις απόψεις σου...

Ποιες ιδεες ακριβως μπορεις να εκφρασεις καλυτερα;
Σκετοι ιδεολατρες ειναι. Ιδεολογια μου - ζωη μου και το πτυχιο στο δεξι μου.

Για να μην γραφω και εδω τις αποψεις μου αναλυτικα και κουραζω/ομαι,εδω τα υπολλοιπα απο εμενα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
συμφωνα με την εμπειρια μου τα "κομματοσκυλα" (με ή χωρις εισαγωγικα) σε πρηζουν μονο αν τους αφησεις εσυ να σε πρηξουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι; Δεν είμαι φοιτητής, αλλά έχω μια απορία. Τι το κακό έχουν τα κόμματα και αυτά τα "κομματόσκυλα"; Απλά στην αρχή σε βοηθούν με ο,τι χρειάζεσαι, και επιπλέον μέσω ενός κόμματος μπορείς να εκφραστείς καλύτερα, δηλαδή θα γραφτείς στο κόμμα που είναι κοντά στις απόψεις σου...

Θα τα δεις οταν μπεις μεσα τι κακο εχουν αρκει να εχεις τα ματια σου και τα αυτια σου ανοιχτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
"τρόπος αντιμετώπισης κομματοσκυλων."

σιγά ρε παιδιά τι έχουν, χολέρα; :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
"τρόπος αντιμετώπισης κομματοσκυλων."

σιγά ρε παιδιά τι έχουν, χολέρα; :loltooth:

σαπιλα οσο δεν παει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
"τρόπος αντιμετώπισης κομματοσκυλων."

σιγά ρε παιδιά τι έχουν, χολέρα; :loltooth:

Θέλω να δω τι θα μας πείς στο skype , αφού εγγραφείς στη σχολή :whistle::whistle::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Γενικά αυτοί που θα σε ζαλίσουν περισσότερο και θεωρώ οτι είναι και οι πιο κολλημένοι είναι τα παιδιά της ΠΚΣ. Λίγο να δείξεις διάθεση για κουβέντα αμέσως θα σε καλέσουν για καφέ, οχι επειδή γουστάρουν την παρέα σου αλλά γιατί έτσι προστάζει το κόμμα στα πλαίσια της προπαγάνδας που εφαρμόζει...Το ζήτημα είναι να μην κάνεις το λάθος και δείξεις οτι τσιμπάς στην κουβέντα μαζί τους, καλύτερα αγνόησέ τους...Θα σου σκοτίσουν τα αυτιά προσπαθώντας να σου αποδείξουν οτι κατέχουν την απόλυτη αλήθεια, είναι οι μόνοι που αγωνίζονται κτλπ...εγγυημένα πράγματα...;)

(Για τους ΠΚΣ-ίτες ειδικά πιστεύω οτι πρέπει να φτιάξουμε ενα ξεχωριστό thread για το πώς να τους αντιμετωπίζεις...)

Οι ΔΑΠ-ίτες, ΠΑΣΠ-ίτες συνήθως δε σε πλησιάζουν εκτός αν δείχνεις αυτοπεποίθηση και έχεις μεγάλη παρέα. Γενικά θα στο φέρουν στο πιο χαλαρό αλλά δεν πρόκειται να σου ζαλίσουν τα αυτιά οπότε no problem...

Τα ίδια και τα ΕΑΑΚ, είναι αρκετά χαλαροί, ανοιχτοί στη συζήτηση και καλοί στην παρέα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
+1!!!

αλλά αν μπορώ να βρω κατι θετικό στους ΠΚΣιτες είναι ότι έρχονται ευθέως και σου λένε τον σκοπό τους: να σου μιλήσουν για τις θέσεις ΚΚΕ και ΚΝΕ...
δε θα στείλουν την όμορφη κοπελίτσα να σου κουνηθεί και να δείξει ενδιαφέρον για την death-metal μουσική που σου αρέσει να ακούς...
(τουλάχιστον στην δικιά μου σχολή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top