Τρόποι αντιμετώπισης κομματόσκυλων

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
δεν ξέρω πως και έτσι αλλά εμένα δεν με πλησίαζαν,ίσως με φοβούνταν..:devil:
κατι θα κανες δεν μπορει! :hmm::P
Βασικά.. τώρα μπερδεύτηκα. Νόμιζα ότι τους εκμεταλλευόμαστε και μετά απλά τους γράφουμε. Oh well.
ετσι γινεται κανονικα! αλλα κουλα ειμαστε να κανουμε μονοι μας μια εγραφη? :P
Μία φίλη μου όταν πήγε πρώτη μέρα για εγγραφή την πλησίασαν και τη ρώτησαν "για εγγραφή είσαι;" και απάντησε "όχι". Την άφησαν ήσυχη :P
καλη ιδεα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Πριν λίγες μέρες πήγα στο ΟΠΑ ... και η φίλη μου μου έδειξε όλους τους χώρους και μου έδωσε αρκετές πληροφορίες....
...hardcore θρίλερ με τα ζομπι κατέληξε...!!!Τα κομματοσκυλάκια σε κυνηγάνε και κολλάνε σαν βδέλλες πάνω σου! Κοιτάνε κάθε κίνησή σου και σε σταμπάρουν στο δευτερόλεπτο!Δε γλυτώνεις με τίποτα.

Υ.Γ : Α,και οι περισσότεροι σου κολλάνε πάρα πολύ άσχημα και πιάνουν τη συζήτηση :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Kάνει και ο Mr Crowley προσηλυτισμό ; :hmm: θα είναι δύσκολο να του ξεφύγεις. Αν και αυτή την τακτική την ακολουθούν μόνο οι ΔΑΠΙΤΕΣ και οι ΠΑΣΠΙΤΕΣ οι άλλοι είναι πιο ανθρώπινοι. :hmm:

Εγώ που κολλάω? :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Li@Ν@

Νεοφερμένος

Η Li@Ν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
απλα οταν ερθουν στις εγγραφες να προσφερουν βοηθεια πες οχι ευχαριστω(ετσι και αλλιως δεν ειναι και τιποτα δυσκολο οι εγγραφες:)). Η οταν αρχιζουν να σου λενε για τα κομματικα πες οτι δεν ενδιαφερεσαι. αμα δουν οτι δεν το σκεφτεσαι θα ξεκολησουν. αλλιως οπως ειπαν χρησιμοποιησε αυτο:mastigio
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
O Crowley λέει αναρχία ρε,θα ταν και σε παράταξη; :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Και μία χαζή ερώτηση. Πώς καταλαβαίνουμε αν είναι από κομματικές παρατάξεις;

Μοιάζουν καπως ετσι


Ενω εμεις καπως ετσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giota1993

Νεοφερμένος

Η giota1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αυτα τα ατομα δεν αξιζουν την ωρα μας και ουτε ιχνος αγχους!!Στο κατω-κατω ποιοι ειναι αυτοι που θα φοβερισουν ή θα τρομοκρατησουν στο ελαχιστο τον καθενα μας;!!Ο καθενας εχει την κριση του,και δεν ειναι αναγκη να την αλλαξει ή να την κρυψει εξαιτιας τους!!Αν σε πλησιασουν φερσου οπως φερεσαι παντα και αν δεν ξεκολανε δεν εχεισ παρα να τους ξηγηθεις στα ισα!!:)Μην πεσουμε κ μεισ στο λουκι του βολεματος και του ρουσφετιου και καταληξουμε κολλητοι τους.....!!!!!ΕΛΕΟΣ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina_m2

Νεοφερμένος

Η Μαρινάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Πάντως απ'ότι μου έχουν πει οι ιατρικές σχολές δεν είναι ιδιαίτερα κομματικοποιημένες..
Ισχύει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Όχι. Μαζί θα' μαστε στην Αθήνα και τα ρώτησα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despoina_92

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Είναι για να τους εκμεταλλευόμαστε.. :P Πλάκα πλάκα είναι καλό να τα έχεις καλά με όλους..Θα χρειαστείς σημειώσεις που μοιράζουν και συχνά βοηθούν πολύ, θα ρωτήσεις κάτι που ως μεγαλύτεροι θα ξέρουν,άντε να πας και σε καμιά έξοδο που κανονίζουν και συμφέρει επειδή πληρώνεις ελάχιστα..:vroum: Αλλά ως εκεί :shifty: ..Εμένα προσωπικά δεν με έχει πιάσει ποτέ κανείς να μου λέει για κομματικά και λοιπά,δεν δίνω και τα περιθώρια.. Μην τους φαντάζεστε ως μπαμπούλες όμως! :kill: ..Συνήθως εκούσια μπαίνουν σε κόμματα οι περισσότεροι..Και όχι επειδή τους ζάλιζαν οι παραταξιακοί.. Είδα πολλά παιδιά πέρσι να κάθονται στα τραπεζάκια παρατάξεων μόνο και μόνο επειδή ήθελαν να γνωρίσουν κόσμο.. ..Κι ενώ στην αρχή έλεγαν : "Απλά κάνω παρέα μαζί τους!Δεν είμαι γραμμένος/η φυσικά!", τελικά κατέληξαν το Μάιο στις εκλογές να βάλουν υποψηφιότητα :P ..Και δε νομίζω να τους πίεσε κανείς.. Οι περισσότεροι που είναι σε παρατάξεις,κάπως έτσι ξώφαλτσα μπαίνουν. Επειδή ξεκινούν να κάνουν παρέα με τους παραταξιακούς.. (παρέα γι αυτούς,γιατί τα μεγάλα κομματόσκυλα όπως λέτε σαφώς και αποσκοπούν στο να τους βάλουν στο κόμμα).
Το θέμα είναι να τους εκμεταλλεύεσαι ναι,χωρίς να δώσεις τα περιθώρια να σε ζαλίσουν και χωρίς να τους δείξεις ότι τους χρειάζεσαι -που δεν τους χρειάζεσαι βέβαια,απλά σου κάνουν τη ζωή λίγο πιο εύκολη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Εγω τους εκμεταλλευομουν.Τους αφηνα και μιλαγαν μονοι τους και ενω νομιζαν πως μου περναγαν μηνυματα,πηγαινα και τους ζητουσα βοηθεια σε οτι ηθελα ή αν ειχα αποριες και εκεινοι νομιζα οτι επειδη τους ακουω με εχουν καπαρωσει και με βοηθουσαν:P

Ειχε πολυ πλακα το ολο σκηνικο,καθως με ρωταγαν και αν θα παω να ψηφισω,απο καθε παραταξη αυτο:Pκαι σε ολους ελεγα ναι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Πάντως απ'ότι μου έχουν πει οι ιατρικές σχολές δεν είναι ιδιαίτερα κομματικοποιημένες..
Ισχύει??

Έχουμε καλύτερα πράγματα να κάνουμε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina_m2

Νεοφερμένος

Η Μαρινάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 66 μηνύματα.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Συγγνώμη κιόλας αλλά είναι και αυτοί συμφοιτητές σας. Το να μιλάτε έτσι ανενδοίαστα για εκμετάλλευση είναι λίγο δυσάρεστο. Πρώτον, οι σημειώσεις σπάνια είναι όσο βοηθητικές όσο λέτε. Μία φορά χρειάστηκε περισσότερη ώρα να διορθώνω τα όσα διάβαζα παρά να τα μάθω:confused:..Δεύτερον, μη νομίζετε ότι δεν καταλαβαίνουν ποιοι διατηρούν σχέση μαζί τους για να επωφελούνται. Θα σας το ξεπληρώνουν ζαλίζοντας σας κάθε φορά που έχουν εκλογές για να τους στηρίξετε αφού σας βοηθούν τόσο..Τρίτον, οι έξοδοι φαίνονται ελκυστικές αλλά άμα σκεφτεί κανείς πόσα λεφτά μπαίνουν στη τσέπη τους μάλλον θα τους χρηματοδοτήσετε.
Αν πραγματικά είστε αντίθετοι με αυτά που πρεσβεύουν απλά μη δεχτείτε τίποτα. Βασιστείτε στις δικές σας δυνάμεις. Εγγράφεστε και μόνοι σας, τα μαθήματα σας συμφέρει να τα παρακολουθείτε οπότε... Επίσης, αν τύχει και δείτε κάποιον συμφοιτητή σας, επίσης πρωτοετή, να εγγράφεται σε κόμμα και παρατηρήσετε την αλλαγή που επέρχεται στη συμπεριφορά και τις ιδέες του νομίζω θα τα συνειδητοποιήσετε όλα αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giota1993

Νεοφερμένος

Η giota1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εγω δεν εχω σκοπο να τους ανεχομαι(ισα-ισα τους καταδικαζω) και ουτε να υποκρινομαι για να ''χαιρω της ευνοιας'' τους!!!Εξαλου κανεις μας δεν τους εχει αναγκη!Και προτιμω να μην περασω το μαθημα παρα να ζητησω οτιδηποτε απ αυτους!!Σιγα τα σπουδαια ατομα που το παιζουν και δημοφιλεις!!Να ντρεπονται επρεπε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis_92

Νεοφερμένος

Ο giannis_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
0αχχα0χα0α0χαχα0χα0χα0χαχα παιδια κλαιω!!!!! τι thread ειναι αυτο ρεεεε!!! Ελεοζζζζ!! :D δεν υπαρχεις thread starter! με κανες και γελασα πρωινιατικα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
κατι θα κανες δεν μπορει! :hmm::P

τους κοίταζα με το δολοφονικό βλέμα και ήξεραν ότι θα έπαιρναν αρνητική απάντηση σε οτιδήποτε μου ζητούσαν,μπορεί να νόμιζαν ότι θα πάθαιναν και κάτι χειρότερο:P:devil:
Και προτιμω να μην περασω το μαθημα παρα να ζητησω οτιδηποτε απ αυτους!!

συμφωνώ απολύτως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl4Ck_PyTh0N!

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Ρε παιδιά γιατί να τους εκμεταλλευτείτε?Θέλετε τη βοήθειά τους αλλά μετά "γεια σας"?!Δεν πάει έτσι,είναι άσχημο.Για σκεφτείτε πως θα νιώθατε αν το έκαναν σ'εσάς έτσι.Θεωρώ πως αν δε θέλεις να μπλεχτείς με τις φοιτητικές παρατάξεις μπορείς με ευγενικό τρόπο να το εκφράσεις.Ούτε να εκμεταλλευτείς,ούτε να βρίσεις,ούτε τίποτα.Μην πω κιόλας ότι όταν φερθείς ευγενικά θα έχεις λιγότερες πιθανότητες να ζαλιστείς από την κουβέντα τους.Προς θεού βέβαια,δε θα σας πω εγώ τι θα κάνετε και πως θα συμπεριφερθείτε,απλά έγραψα τι θεωρώ σωστότερο!Από'κει και πέρα είναι ζήτημα του κάθε πρωτοετή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silflou

Νεοφερμένος

Ο silflou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εγω δεν εχω σκοπο να τους ανεχομαι(ισα-ισα τους καταδικαζω) και ουτε να υποκρινομαι για να ''χαιρω της ευνοιας'' τους!!!Εξαλου κανεις μας δεν τους εχει αναγκη!Και προτιμω να μην περασω το μαθημα παρα να ζητησω οτιδηποτε απ αυτους!!Σιγα τα σπουδαια ατομα που το παιζουν και δημοφιλεις!!Να ντρεπονται επρεπε!!!

Ηρέμησε!!Εχεις παρεκτραπεί!:mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Συγγνώμη κιόλας αλλά είναι και αυτοί συμφοιτητές σας. Το να μιλάτε έτσι ανενδοίαστα για εκμετάλλευση είναι λίγο δυσάρεστο...... οι έξοδοι φαίνονται ελκυστικές αλλά άμα σκεφτεί κανείς πόσα λεφτά μπαίνουν στη τσέπη τους μάλλον θα τους χρηματοδοτήσετε.
Αν πραγματικά είστε αντίθετοι με αυτά που πρεσβεύουν απλά μη δεχτείτε τίποτα. Βασιστείτε στις δικές σας δυνάμεις. Εγγράφεστε και μόνοι σας, τα μαθήματα σας συμφέρει να τα παρακολουθείτε οπότε... Επίσης, αν τύχει και δείτε κάποιον συμφοιτητή σας, επίσης πρωτοετή, να εγγράφεται σε κόμμα και παρατηρήσετε την αλλαγή που επέρχεται στη συμπεριφορά και τις ιδέες του νομίζω θα τα συνειδητοποιήσετε όλα αυτά.

Μην παιρνεις και ορκο οτι ειναι συμφοιτητες, οι "τουριστες" που ερχονται μονο για το κομμα στην ουσια δεν φοιτουν στο τμημα..Με ποιο τροπο βαζουν λεφτα αυτοι απο μια εξοδο; Έμμεσα εννοεις ή αμεσα;
Ευκολο και θεμιτο ειναι να τα κανεις ολα μεσα σου , απλα αυτοι ειναι που ερχονται και το παιζουν αριστεροι και αγωνιστες απο οποιο κομμα και να ειναι...Ειδικα φετος που θελουν να ψηφιστουν καταληψεις και πρεπει να κινηθουν γρηγορα ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top