Τριτοετής Ιατρικής - έχω μετανιώσει. Να αλλάξω σχολή ή οχι;

cherrycherry

Νεοφερμένος

Η cherrycherry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Hi guys!
Λοιπον είμαι τριτοετής φοιτητης ιατρικης και το εχω μετανιωσει ασχημα.βασικα δεν ηθελα ποτε μου να γινω γιατρος αλλα οταν συμπληρωνα το μηχ/κο δεν μπορουσα να διαλεξω και επειδη ειχα καλο βαθμο και μαρεζε η βιολογια και να βοηθαω τους ανθρωπους και ολοι μου ελεγαν γινε γιατρος νομιζω καπως επηρεαστικα απολα αυτα.

το πρωτο χρονο ειχα απογοητευτει αλλα ολοι μου ελεγαν περιμενε μεχρι τριτο ετος να μπεις στις κλινικες και ολα θα ειναι τελεια και φετος που μπηκαμε και στις κλινικες και ειδαμε ενα σωρο αηδιαστικα πραγματα μπορω να πω πως τα παγματα δεν ειναι καθολου τελεια αλλα σ***α.κοντεψα να λιπωθυμησω τουλαχιστον 4-5 φορες μεχρι τωρα.βασικα μετα απο τρια χρονια βλεπω οτι ΤΙΠΟΤΑ δε με ελκυει πια σε αυτη τη σχολη και καθε κλινικη,καθε εξεταστικη ειναι ενα βασανο,μια κολαση για μενα.

και τωρα μετα απο τρια χρονια απλα δεν ξερω τι να κανω!!!πως να τα παρατησω στη μεση που ολο το σοι μου ειναι υπερηφανο για μενα και ολοι οι φιλοι μου λενε τι καλος γιατρος θα γινω?? ομως ολοι αυτοι δεν ξερουν τι τραβαω καθε εξεταστικη που διαβαζω 400 σελιδες για καθε μαθημα που δεν με ενδιαφερει καθολου κ μαλιστα επι ενα μηνα μαλλιοτραβιοντας!:'( απο τη μια σκεφτομαι να δωσω μηχ/ικο με το 10 % αλλα δεν ξερω και τη επιλογες να κανω!η σχολη που με ενδιαφερει πιο πολυ ειναι η αρχιτεκτονικη γιατι εχω καλο χερι και ολοι μου ελεγαν να παω αρχιτεκτονικη αλλα εγω δεν το ειχα σκεφτει απο την αρχη και δεν ειχα δηλωσει για τα ειδικα μαθηματα.πραγμα που δεν εκανα ουτε φετος:'(

τεσπα το ξερω πως σας ζαλισα :D εσεις στη θεση μου τι θα κανατε?θα αλαζατε σχολη η θα μαλιοτραβιοσασταν για ακομα τρια χρονια μεχρι να τελειωσει το μαρτυριο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
το μαρτύριο συνεχίζεται και στην ειδικότητα οπότε άλλαξε! οι γονείς σου και οι φίλοι σου θα είναι περήφανοι αν κάνεις κάτι που το γουστάρεις και το αγαπάς:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Και εγώ λέω να αλλάξεις. Η Ιατρική είναι πολλά χρόνια, δεν αξίζει να χάνεις τα χρόνια σου για μία σχολή που δεν σου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakoulias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Εννοείται να αλλάξεις ποτέ δεν είναι αργά να κάνεις κάτι άλλο μην σκέφτεσαι τι θα πούν οι άλλοι, σκέψου τι θα τραβήξεις τα επόμενα 7+ χρόνια άμα μείνεις στην σχολή...Αλλαξε με κλειστά μάτια :no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Εγώ λέω να σκεφτείς τι θες να κάνεις. Αν σ' αρέσει το επάγγελμα του γιατρού τότε μείνε και πάλεψέ το. Η ειδικότητα μετά δεν είναι στο ίδιο στυλ διαβάσματος αλλά σίγουρα είναι άλλα 4-6 χρόνια. Κρίνε με το επάγγελμα που θα κάνεις και όχι με το αν σου αρέσουν τα μαθήματα που διδάσκονται στην σχολή. Αν υπάρχει στην οικογένεια συγγενής γιατρός ή φίλος που θα σε βοηθήσει να βρεις δουλειά τότε εγώ λέω να μείνεις και να το παλέψεις. Δεν είναι κρίμα 3 χρόνια από την ζωή σου να χαθούν; Αν πάλι είναι αβάταχτο τότε φύγε και κάνε μηχανογραφικό με το 10%. Μη νομίζεις όμως ότι και στις άλλες σχολές τα πράγματα είναι ρόδινα. Το θέμα είναι να σου αρέσει το αντικείμενο της σχολής και όχι τα μαθήματα απαραίτητα. Αλλά σε όποια σχολή και να πας πάντα θα υπάρχουν μαθήματα που δεν θα σ' αρέσουν. Η τελική απόφαση είναι δική σου και θα κρίνει το μέλλον σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
cherrycherry, η καθημέρινότητα ενός γιατρου είναι πολύ πιο αγχωτική σε σχέση με τη φοιτητική πρακτική. Αν σήμερα νιώθεις ότι δε σου ταιριάζει , φύγε όσο είναι καιρός. μια κοπέλα με τις δικές σου δυνατότητες , η οποία πέρασε σε μια τόσο δύσκολη σχολή χωρίς να της αρέσει, θα καταφέρει να περάσει και σε κάποια άλλη, σίγουρα. είμαι οδοντίατρος και διαπιστώνω ότι οι θυσίες είναι πολλές,- για την Ελλάδα μιλάω. Εδώ δεν υπάρχει καμία πρόνοια για τον αριθμό των εισακτέων-κάτι που δεν ισχύει στο εξωτερικό- με αποτέλεσμα να βγαίνουν πολλοί γιατροί που έχουν αβέβαιο μέλλον . Και είναι κρίμα. Αν πεις για τους μισθούς, άλλο βάσανο από εκει.
Αν υπάρχει η δυνατότητα να κάνεις κάτι άλλο , δοκίμασέ το. Εγώ ειχα μια συμφοιτητρια που είχε τελειωσει Νομική και στα 26 της εδωσε κατατακτηριες και περασε ιατρικη, και αυτην εξασκει. Τιποτα δεν ειναι αδυνατον. Εκτός, αν εχεις τη δυνατοτητα να δουλέψεις εκτός Αθηνών ή στο εξωτερικό. Μιλάμε ότι είναι τέτοιο το πρόβλημα σήμερα με τους γιατρους που εχουν να αντιμετωπισουν την ανεργια. Και σιγουρα, δεν μετραμε τα χρηματα πρωτα, αλλά αν τίθεται θέμα επιβίωσης, τότε, ναι, είναι σοβαρά τα πράγματα. Χαίρομαι που το σκέφτεσαι ΤΩΡΑ και όχι στο τέλος της σχολής. Νομίζω, όμως , ότι και η Αρχιτεκτονική δεν έχει μεγάλη απορρόφηση τωρα. Γιατί, καλό είναι να κάνει καποιος το όνειρό του άλλά αν στα 30 του αναγκαστει να το εγκαταλειψει για λογους επιβιωσης τοτε δε θα ειναι καλό.
Σου εύχομαι να κάνεις την καλύτερη δυνατή επιλογή και Καλή επιτυχία σε όλα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
NoΜιζω υπαρχουν ειδικοτητες στην ιατρικη που δεν ερχεσαι σε επαφη με ασθενεις.....μικροβιολογια ισως αλλα και αλλες....Διαλεξε κατι τετοιο αν δεν εχεις γερο στομαχι αυτη ειναι η γνωμη μου και να μην την αφησεις την σχολη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αφου δε το αντεχεις, αστο οπωσδηποτε. Παντως βλεπω οτι ολο τους αλλους ακους, λες πηγες γιατρος γιατι ετσι σου λεγανε και λες μηπως να πας αρχιτεκτονικη επειδη παλι οι αλλοι σου το λενε. Πρεπει να σκεφτεις λιγο τι σου αρεσει εσενα. Για να μπηκες ιατρικη εχεις πολυ καλο βαθμο αρα αν αποφασισεις αλλη σχολη λογικα περνας ευκολα με το 10%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Hi guys!
Λοιπον είμαι τριτοετής φοιτητης ιατρικης και το εχω μετανιωσει ασχημα.βασικα δεν ηθελα ποτε μου να γινω γιατρος αλλα οταν συμπληρωνα το μηχ/κο δεν μπορουσα να διαλεξω και επειδη ειχα καλο βαθμο και μαρεζε η βιολογια και να βοηθαω τους ανθρωπους και ολοι μου ελεγαν γινε γιατρος νομιζω καπως επηρεαστικα απολα αυτα.

το πρωτο χρονο ειχα απογοητευτει αλλα ολοι μου ελεγαν περιμενε μεχρι τριτο ετος να μπεις στις κλινικες και ολα θα ειναι τελεια και φετος που μπηκαμε και στις κλινικες και ειδαμε ενα σωρο αηδιαστικα πραγματα μπορω να πω πως τα παγματα δεν ειναι καθολου τελεια αλλα σ***α.κοντεψα να λιπωθυμησω τουλαχιστον 4-5 φορες μεχρι τωρα.βασικα μετα απο τρια χρονια βλεπω οτι ΤΙΠΟΤΑ δε με ελκυει πια σε αυτη τη σχολη και καθε κλινικη,καθε εξεταστικη ειναι ενα βασανο,μια κολαση για μενα.

και τωρα μετα απο τρια χρονια απλα δεν ξερω τι να κανω!!!πως να τα παρατησω στη μεση που ολο το σοι μου ειναι υπερηφανο για μενα και ολοι οι φιλοι μου λενε τι καλος γιατρος θα γινω?? ομως ολοι αυτοι δεν ξερουν τι τραβαω καθε εξεταστικη που διαβαζω 400 σελιδες για καθε μαθημα που δεν με ενδιαφερει καθολου κ μαλιστα επι ενα μηνα μαλλιοτραβιοντας!:'( απο τη μια σκεφτομαι να δωσω μηχ/ικο με το 10 % αλλα δεν ξερω και τη επιλογες να κανω!η σχολη που με ενδιαφερει πιο πολυ ειναι η αρχιτεκτονικη γιατι εχω καλο χερι και ολοι μου ελεγαν να παω αρχιτεκτονικη αλλα εγω δεν το ειχα σκεφτει απο την αρχη και δεν ειχα δηλωσει για τα ειδικα μαθηματα.πραγμα που δεν εκανα ουτε φετος:'(

τεσπα το ξερω πως σας ζαλισα :D εσεις στη θεση μου τι θα κανατε?θα αλαζατε σχολη η θα μαλιοτραβιοσασταν για ακομα τρια χρονια μεχρι να τελειωσει το μαρτυριο?
Φίλε μου φύγε όσο είναι καιρός.Το ότι είσαι σε μια σχολή με όνομα δε λέει κάτι αν δεν σ'αρέσει.Θα το χιλιομετανιώσεις μετά από μερικά χρόνια αν δεν πάρεις τη σωστή απόφαση τώρα.Ζήσε τη ζωή που θέλεις εσύ,όχι αυτή που θέλουν οι γονείς σου.Σκέψου καλά τί είναι αυτό που πραγματικά σε ενδιαφέρει να ακολουθήσεις και κάνε τις σωστές κινήσεις για να αλλάξεις σχολή.Έτσι όπως μας τα λες σίγουρα δεν σου αρέσει η ιατρική και λάθος κάνεις που έμεινες και τόσο πολύ αφού δεν θες.Αν σου αρέσει η βιολογία μπορείς να πας στο βιολογικό-μοριακής-γενετικής ή σε κάτι άλλο που θα σε ελκύει περισσότερο.Καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Εγω θα σου λεγα αφου καταφερες και μπηκες σε μια τοσο καλη σχολη, αν απλα δεν σαρεσει να βλεπεις ασθενεις σε ασχημη κατασταση μπορεις να ακολουθησεις καποια ειδικοτητα που να μην τα περιεχει αυτα, πχ παιδιατρικη κλπ. Ειδικα απο την στιγμη που σαρεσει να βοηθας ανθρωπους.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petrofskaya

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Εγώ θα έλεγα να φύγεις εφόσον είσαι πολύ σίγουρη γι αυτήν σου την κίνηση. Φαντάσου να μπεις σε μια άλλη σχολή που υποτείθεται σου άρεσε πιο πολύ, και στην τελική να είναι πολύ χειρότερα για σένα απο ότι στην ιατρική και να το μετανιώσεις. Δεν θα είναι βλακεία; Θα σε συμβούλευα να μείνεις και απλά να πάρεις μια ειδικότητα που δεν περιέχει πολύ αιμα:P
Αν ήταν ακόμα αρχή θα ήταν πιο εύκολο να πάρεις μια απόφαση, αλλά είσαι και στο 3ο έτος μην ξεχνας.. Διάλεξε την λιγότερο επώδυνη για σένα ειδίκευση, αυτή είναι η συμβουλή μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Λίγο αργά το θυμήθηκες....αλλά τσπ...ποτέ δεν είναι αργά...όπως είπαν και οι υπόλοιποι πάρε καμία κουλή και ανώδυνη ειδικότητα.
Το μέγα ερώτημα είναι αν ξέρεις έστω και τώρα τι πραγματικά σου αρέσει και θες να κάνεις ήηηη..................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Το θέμα όμως δεν είναι μονάχα να συνεχίσει τη σχολή και να πάρει μία ειδικότητα έτσι απλά αλλά να κάνει κάτι που της αρέσει...είναι μια απόφαση ζωής πρακτικά και δεν θα πρεπε να το παρει τόσο αψηφιστα όσο την πρώτη φορά, τότε που έκανε μηχανογραφικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
δικιο εχει η αλεκα γιαυτο εγω σε συμβουλευω να φυγεις οσο πιο γρηγορα μπορεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Το θέμα όμως δεν είναι μονάχα να συνεχίσει τη σχολή και να πάρει μία ειδικότητα έτσι απλά αλλά να κάνει κάτι που της αρέσει...είναι μια απόφαση ζωής πρακτικά και δεν θα πρεπε να το παρει τόσο αψηφιστα όσο την πρώτη φορά, τότε που έκανε μηχανογραφικό

βασικα ειπε οτι της αρεσει η βιολογια και να βοηθαει ανθρωπους, για αυτο θα μπορουσε να επιλεξει μια αναλογη ειδικοτητα αργοτερα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

confusius

Δραστήριο μέλος

Η confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Well, για μένα είναι καλύτερα να σκεφτείς τί πραγματικά θέλεις να κάνεις, τί είναι αυτό που σου αρέσει και πιστεύεις ότι θα σε ικανοποιήσει επαγγελματικά. Εγώ είμαι στην ακριβώς ανάποδη κατάσταση απο σένα. Είμαι σε μία σχολή και τελειώνω το 2ο έτος,αλλά θέλω να πάω ιατρική κι έτσι του χρόνου θα δώσω ξανά πανελλήνιες [κι όποιον πάρει ο χάρος :P]. Η αλήθεια είναι ότι προβληματίστηκα κι εγώ πολύ γιατί είχα κάνει μια προσπάθεια στη σχολή μου, και είναι σαφώς πιο εύκολο να συνεχίσεις αυτό που κάνεις απ το να γυρίσεις τον κόσμο σου ανάποδα. Αλλά αν θες τη γνώμη μου νομίζω πως δεν αξίζει να καταπιεστείς. Μιλάμε για όλη σου τη ζωή, για κάτι που θα γίνει κομμάτι του εαυτού σου. Δεν έχω σκοπό να σε τρομάξω,απλά είναι το πως το βλέπω εγώ. Δε ξέρω αν πέφτω μέσα,αλλά πιστεύω πως αν κάνεις κάθε μέρα για 30-40 χρόνια της ζωής σου κάπου θα σου στοιχήσει αυτό.
Και μη σκέφτεσαι τα 3 χρόνια που 'χουν περάσει,δεν είναι χαμμένα. Μαθαίνεις πράγματα για τον εαυτό σου,κι αυτό είναι μεγάλη γνώση! Για μένα δεν είναι καθόλου αργά να ψάξεις αυτό που αγαπάς, 3-4 χρόνια είναι ελάχιστα μπροστά σε κάτι που θα σε ακολουθεί για πάντα.
Απλά ξέρω πώς έιναι να κάνεις κάτι που δεν σου ταιριάζει και να βασανίζεσαι απ αυτό,και νομίζω πως δεν αξίζει. Και αν μιλήσεις στους γονείς σου και στους φίλους σου θα σε καταλάβουν και θα σε στηρίξουν. Γιατί αυτό που χει αξία είναι να είσαι ευτυχισμένη - εδώ χωράει και λίγος εγωισμός.;)
Μπορείς να κάνεις αυτό που θες, αφού πέρασες ιατρική σημαίνει ότι με το 10% μπορείς να πιάσεις σχεδόν οποιαδήποτε σχολή επιθυμείς.
Θυμήσου ότι ποτέ δεν είναι αργά,και κυρίως ψάξτο μέσα σου. Όσα κι αν σου πούνε,κι όσα κι αν ακούσεις,αν δεν τα βρεις εσύ με τον εαυτό σου δε μπορεί να σε καθοδηγήσει κανείς.

Ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο.:)
Και κάτι τελευταίο: You're never gonna survive unless you get a little crazy;)

Καλή σου νύχτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Φύγε όσο είναι καιρός κατά τη γνώμη μου. Δες τις επιλογές σου και κάντο. Είναι αργά κάπως, αλλά καλύτερα τώρα παρά να μισήσεις αργότερα τη ζωή σου. Κάνε κάτι που να σου αρέσει πραγματικά, και όχι επειδή θ' ακούς τα κολακευτικά σχόλια των συγγενών-φίλων σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Εγώ βλέπω όλους που λένε παράτα τα και αυτό που έχω να πω είναι ότι ωραία είναι να μιλάς εκ του ασφαλούς και να είσαι της άποψης follow your dreams και τα συναφή αλλά ερχόμενη στη θέση σου και όντας 3ο έτος και ιατρική,θα την έβγαζα τη σχολή πάσει θυσία.Κάνεις μετά κατατακτήριες ή ό,τι άλλο και πας αρχιτεκτονική όντας απόφοιτη ιατρικής.Καλύτερα να μετανιώσεις για κάτι που έκανες παρά για κάτι που δεν έκανες,έχοντας τελειώσει τη σχολή θέλω να πω.Άμα ω μη γένοιτο τα πράγματα δεν πάνε τόσο καλά όσο τα φαντάζεσαι,το ίδιο είναι να είσαι απόφοιτη ιατρικής και το ίδιο μια φοιτήτρια αρχιτεκτονικής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Εγώ βλέπω όλους που λένε παράτα τα και αυτό που έχω να πω είναι ότι ωραία είναι να μιλάς εκ του ασφαλούς και να είσαι της άποψης follow your dreams και τα συναφή αλλά ερχόμενη στη θέση σου και όντας 3ο έτος και ιατρική,θα την έβγαζα τη σχολή πάσει θυσία.Κάνεις μετά κατατακτήριες ή ό,τι άλλο και πας αρχιτεκτονική όντας απόφοιτη ιατρικής.Καλύτερα να μετανιώσεις για κάτι που έκανες παρά για κάτι που δεν έκανες,έχοντας τελειώσει τη σχολή θέλω να πω.Άμα ω μη γένοιτο τα πράγματα δεν πάνε τόσο καλά όσο τα φαντάζεσαι,το ίδιο είναι να είσαι απόφοιτη ιατρικής και το ίδιο μια φοιτήτρια αρχιτεκτονικής?
αυτα τα εφετζιλικια εχουν φαει την ελλαδα φυσικα και ειναι το ιδιο γιατι που ειναι η διαφορα?:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Σε ποια σχολή είσαι? Αθήνα, Θεσσαλονίκη ή που αλλού?

Η αλήθεια είναι ότι λίγο αργά το θυμήθηκες....Μην περιμένεις σε οποιαδήποτε σχολή να έχει λιγότερη ύλη. Απλά στην ιατρική είναι σε κάθε μάθημα(και άμα είσαι σε καμιά Θεσσαλονίκη,υποφέρεις).

Αν θέλεις να φύγεις πάντως, είναι η τελευταία χρονιά που έχει δυνατότητα να κάνεις μηχανογραφικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top