Τρίχες στο σώμα: Ξύρισμα;

Άντρες με ξυρισμένα ή αξύριστα πόδια;Τι προτιμάτε; (για αγόρια και κορίτσια)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • (άντρας): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 37 15.9%
  • (άντρας): Προτίμω τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 101 43.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 24 10.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 70 30.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 0.4%

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Πώς γίνεται να λέτε κάποιες κοπέλες ότι θέλετε τρίχες στα πόδια-μασχάλη-στέρνο και στην επίμαχη περιοχή όχι. Φαντάζεστε το θέαμα; Σαν να έχει πέσει βόμβα υδρογόνου θα είναι. Πριν ανοίχτε το στόμα σας, σκεφτείτε λίγο!
Όταν σε όλες σχεδόν τις τσόντες οι άντρες είναι ξυρισμένοι και οι γυναίκες επίσης, φυσικό είναι μετά να υπάρχουν αυτές οι αντιλήψεις...


Πολιτιστικός


Είναι και πρακτικό το θέμα ρε, εκτός από τη καθαριότητα. Αν ο άλλος/η άλλη είναι γεμάτη τρίχες, δε παίζει να νιώθει και τίποτα (για κάτω περιοχή λέω κυρίως), οπότε μειωμένη απολαύση ας πούμε, if you know what i mean. Ο.ο

(βάλτε ΧΧΧ):redface::eek:
Μειωμένη απόλαυση?
1ον. Η απόλαυση δεν εξαρτάται από αυτό το πράγμα
2ον. Αν εξαρτάται είναι λόγω ιδέας σου, φαντασίας σου

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχουν ακόμα στην Ελλάδα τόσο "κλειστόμυαλοι" άνθρωποι
δηλαδή οι αμερικάνοι και οι υπόλοιποι ευρωπαίοι είναι "ανοιχτόμυαλοι" που είναι τα πρώτα θύματα κάθε νέας μόδας? όπως η αποτρίχωση στο σώμα?
(Όπως και το ξύρισμα των ποδιών πέραν του ότι προσφέρει μια πιο νεανική εμφάνιση θα μπορούσε κάποιος να προσθέσει ότι συμβάλλει στην ανανέωση του δέρματος ..και συνεπώς είναι θέμα υγιεινής ..σίγουρα αυτό το επιχείρημα δεν είναι και ιδιαίτερα ισχυρό ...αλλά και πάλι δεν νομίζω ότι είναι υποδεέστερο άλλων ....π.χ κόψιμο νυχιών για λόγους υγιεινής ? όπως στα νύχια ,έτσι και στις τρίχες συγκεντρώνονται μικροοργανισμοί που μπορούν να προκαλέσουν μόλυνση σε ενδεχόμενο τραύμα (ένας από τους λόγους που σε χειρουργικές επεμβάσεις αφαιρούνται οι τρίχες της περιοχής που χειρουργείται...)
θέμα υγιεινής?? μικροοργανισμοί υπάρχουν και στο δέρμα μας, και στο κάτω κάτω καλό είναι να ζούμε με μικροοργανισμούς. Και σε τραυματισμό πιο πιθανόν είναι να μολυνθείς από το αντικείμενο που σε τραυμάτισε, αλλά και από τις τρίχες να μολυνθείς, αυτό δεν αποτελεί επιχείρημα κατά της τρίχας. Επίσης με το ξύρισμα τα πόδια μπορούν να αποκτήσουν πληγές, ή και πάλι το δέρμα καταστρέφεται για αυτό και τσούζει στο αλκοόλ. [επίσης το δέρμα ανανεώνεται δεν χρειάζεται να το προκαλούμε εμείς]. Πέρα από αυτά, σε ενδεχόμενο τραυματισμού οι τρίχες μπορούν να αποτρέψουν κάτι μικρό να μπει μέσα μας. Αυτά τα λέω για να δείξω την άλλη άποψη του νομίσματος όχι για να καταρρίψω αυτά που λες. Τώρα όλα αυτά που είπες για την μόδα συμφωνώ απόλυτα.:)

Καταλήγοντας, θεωρώ ανόητο να καταδικάζουμε πρακτικές που ακολουθούνται από άλλα άτομα , καλώντας τους δούλους της μόδας όταν και εμείς οι ίδιοι βρισκόμαστε σε παρόμοια θέση ..Αν θέλει κάποιος να παύσει να ακολουθεί τη μόδα μπορεί να οδεύσει προς τα δάση ..:P (ενδιαφέρουσα προοπτική για εμένα )...
και για εμένα είναι ενδιαφέρουσα προοπτική αν και έχει πολλές "δυσκολίες", σε εισαγωγικά γιατί εμείς έχουμε "κακομάθει"...
όσο για διάφορα άλλα, πολύ "σοφά" απάντησε ο shadowfax

Δε φανταζόμουν πάντως ότι το πρώτο σοβαρό θέμα που θα μου τύχαινε μετά από ένα χρόνο αποχής θα ήταν τρίχες αλλά δε γμιέται, what you see is what you get. Let's play.
αχαχαχαχαχα γ@ματ0.... :clapup::clapup::clapup:

1) Συνοπτικά, πως δε βρίσκουν λόγο να ξυρίσουν τις τρίχες των ποδιών με το ίδιο σκεπτικό που δε βρίσκουν λόγο να αλλάξουν το σχήμα της μύτης τους ή που θεωρούν περιττή την προσθετική στήθους, περιττή και την απομάκρυνση μιας φυσιολογικής ελιάς στο μάγουλό τους. Κατανοούν το γενετικό προγραμματισμό που σε συνδυασμό με άλλους, περιβαλλοντικούς για παράδειγμα, παράγοντες οδηγούν στην κατασκευή του σώματός τους όπως το βλέπουν αυτοί κι όλοι οι άλλοι και δεν κρίνουν αναγκαία την επέμβαση από τη στιγμή που δε μπαίνει ζήτημα υγείας στη μέση. Εκτιμούν τον εαυτό τους γι' αυτό που είναι και είναι αυτοί που έχουν καταλάβει καλύτερα από όλους πως όσοι ξυρίζονται το κάνουν από προσωπική τους επιλογή κι όχι επειδή διέκριναν πλεονεκτήματα που οι αυτοί δεν εντόπισαν.

2) You see, εγώ για να σε χαρακτηρίσω δε χρησιμοποιώ τίποτα παραπάνω από την άποψή μου η οποία με τη σειρά της διαμορφώθηκε ύστερα από την επίδραση δόσεων αληθούς και γνήσιας επιστήμης. Συγκεκριμένες αλληλεπιδράσεις γονιδίων και περιβάλλοντος μού δίνουν συγκεκριμένο φαινότυπο.

3) Τραγικό:
Είναι στο χέρι μας να εξαφανίσουμε κάθε ταμπού και να γίνουμε πιο ανοιχτόμυαλοι άνθρωποι και επιστήμονες ..
Εσύ δηλαδή θεωρείσαι ανοιχτόμυαλος κι επιστήμονας; Γιατί ρωτάω μάλλον, από τη στιγμή που ενθαρρύνεις τον κόσμο προς αυτή την κατεύθυνση πάει να πει ότι έχεις κατακτήσει αυτό το στάδιο, σωστά. Well, NO.

4) Ότι όλοι θα κάθονται πρακτικά αμέτοχοι σε ό,τι συμβαίνει γύρω τους και στο όνομα της υποτιθέμενης ελευθερίας σου δε θα κριτικάρουν ούτε θα εκφράζονται σκληρά;...
5) Ή μάλλον όχι, εσύ είσαι χειρότερος, εσύ νομίζεις ότι η ελευθερία είναι η ηλίθια και υποκριτική χαζοχαρούμενη στάση του 'είμαστε όλοι καλά και αποδεχόμαστε ο ένας τον άλλο' και το αποκορύφωμα, στο όνομα αυτού του ντροπιαστικού για την πραγματική ελευθερία κατασκευάσματος χαρακτηρίζεις όλους όσους δε συμφωνούν μαζί σου φασίστες και κλειστόμυαλους!

5 πολύ ωραία σημεία ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EvanMoti

Νεοφερμένος

Ο EvanMoti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καταρχάς ,να τονίσω για ακόμη μία φορά ότι δεν με πειράζει η κριτική ...Απλά ενοχλούμαι όταν ο άλλος προσπαθεί να επιβάλλει την άποψη του καταφεύγοντας σε προσβολές ...Νομίζω ότι δεν σε προσέβαλα ποτέ άμεσα (όπως έκανες τόσο εύκολα εσύ) ..Μόνος σου ταυτίστηκες με τους "κλειστόμυαλους" ανθρώπους ..Δεν θεωρώ κλειστόμυαλο η φασίστα ,φυσικά ,όποιον, δεν είναι υπέρ μίας καινούριας πρακτικής (π.χ ξύρισμα) ,αλλά όποιον επειδή είναι κατά θεωρεί ανώμαλο ,ανόητο και πρόβατο ,(όπως έθεσες πολύ καλά) ,αυτόν που την ακολουθεί ή απλά είναι υπέρ...Πιθανόν να παρερμήνευσες τα λόγια μου ....Τονίζω ξανά ,ότι, η πρακτική της καταδίκης για εμένα δεν εντάσσεται σε έναν ελεύθερο κόσμο ..Το φυσιολογικό ,πιστεύω ,είναι ακόμα και αν είσαι κατά να δείχνεις σεβασμό στον άλλο ...Διαφορετικά, φαίνεσαι φασίστας ,δογματικός ,πουριτανός ,οπισθοδρομικός άρρωστος άνθρωπος στα μάτια μου ...

Κάτι άλλο που ήθελα να τονίσω είναι ότι για εμένα είναι βλακώδες το να θεωρείς ανώμαλο ,επί παραδείγματι , το ξύρισμα .piercing ,κτλπ ,εφόσον γίνεται από τόσο κόσμο και κυρίως το να αποκαλείς μαζοποιημένους ,βλάκες ,κοιμισμένους ,θύματα ("δηλαδή οι αμερικάνοι και οι υπόλοιποι ευρωπαίοι είναι "ανοιχτόμυαλοι" που είναι τα πρώτα θύματα κάθε νέας μόδας? όπως η αποτρίχωση στο σώμα? " όπως είπε ο Dannaros), και τα συναφή όσους ακολουθούν αυτές τις μόδες ...Αν προσπαθήσεις να το δεις πιο αντικειμενικά και αποστασιοποιημένα ..θα συνειδητοποιήσεις ότι όλα είναι θέμα (μεταβλήτών ) προτύπων που επιβάλλει η κοινωνία ,'όπως προανέφερα και ότι όλοι είμαστε θύματα κάποιας μόδας ...άρα κανείς δεν έχει δικαίωμα να λογοκρίνει τον άλλο ή να τον υποβιβάζει σαν άνθρωπο ,μόνο γιατί ακολουθεί μία διαφορετική μόδα απ'αυτόν....το θεωρώ τελείως γελοίο και δείγμα μικρότητας ,αν συμβαίνει ...Είναι χαζό ακόμα και το να συζητάμε για μόδα ,κατά πόσο ,δηλαδή, είναι σωστό να κάνει κάποιος κάτι ..:PΔεν υπάρχει σωστό και λάθος ,επιτρεπτό και μή ,ειδικά σε θέματα μόδας ....

Στο "Αν ρωτήσουν τους αθλητές και είναι ειλικρινείς θα σου πούν ότι ο "σοβαρός" λόγος για τον οποίο ξυρίζονται είναι να αναδεικνύεται το "καλοδουλεμένο" κορμί τους ή η αίσθηση "καθαριότητας"..]
¨λες Γενίκευση. Μπορεί να έχεις δίκιο, μπορεί και όχι. Δε μπορείς να το ελέγξεις άρα δεν το λες. Simple as that ..."παραβλέποντας τελείως, το επιχείρημα ότι οι παλαιότεροι αθλητές δεν ξυρίζονταν ,αν ήταν αναγκαίο θα το έκαναν από παλαιότερα ,λέει η λογική .Αθλητές που έχουν ερωτηθεί για το θέμα λένε ότι το κάνουν για να αναδεικνύονται οι μυς του ,μεταξύ άλλων γελοίων δικαιολογιών (μειώνεται η αντίσταση του νερού στους κολυμβητές ..είναι πιο εύκολο το μασάζ κ.α)...:P Δεν νομίζω ότι μόνο εγώ πάσχω από προσωρινή μνήμη ...:P

Bασικά με παρεξήγησες κάπως ,δεν αναφερόμουν στο ποστ καθαρά σε εσένα αλλά μιλούσα πιο γενικά ,ισχύει ότι τονίζεις ότι δεν σου αρέσει το ξύρισμα και επίσης ,ότι δεν το καταδικάζεις ...Νομίζω επίσης ότι και εγώ δεν γίνομαι τόσο απόλυτος όσο με παρουσιάζεις :

"Ας παύσουμε να φερόμαστε αυταρχικά.Είναι δικαίωμα του καθενός να πράττει όπως θέλει αρκεί να μην παραβιάζει την ελευθερία του άλλου ...Που το κακό δηλαδή να ξυρίσω πόδια ,χέρια,κεφάλι ή ότι άλλο θέλω ?Ενοχλώ κανένα ...??Ας σταματήσουμε τις κομπλεξικές συμπεριφορές που μας μετέφεραν οι παλιοί ...Από τόσο μικρά πράγματα μπορεί να καταλάβει κανείς την ανελευθερία που υπάρχει στις κοινωνίες μας ...Είναι στο χέρι μας να εξαφανίσουμε κάθε ταμπού και να γίνουμε πιο ανοιχτόμυαλοι άνθρωποι και επιστήμονες ..Για εμένα σ'ένα καλύτερο αύριο δεν χωρούν φασιστικές πρακτικές αυτού του τύπου ,αφού αντανακλούν δογματισμένους ,μαζοποιημένους (είναι μορφή μαζοποίησης το να καταδικάζεις κάτι καινούριο ,αφού λειτουργείς ως όργανο του συνόλου που είναι δέσμιο του παρελθόντος και δεν επιδέχεται αλλαγής), μη προοδευτικούς ανθρώπους ,που δεν πιστεύω ότι μπορούν να συμβάλλουν στην εξέλιξη της επιστήμης και της κοινωνίας ,μένοντας προσκολλημένου στο παρελθόν .."

-Φασιστική πρακτική είναι το να υποβιβάζεις τον άλλο επειδή δεν ακολουθεί τη δική σου μόδα και κατ'επέκταση κοσμοθεωρία ..δεν το λέω για εσένα ShadowFax ..Δεν θεωρώ ότι μίας τέτοιας μορφής διχόνοια και αφορισμός μπορούν να προσφέρουν τίποτα σε μία κοινωνία πέρα από προβλήματα και οπισθοδρόμηση ...Απ'αυτά που λέω δεν νομίζω ότι σου επιτρέπω να βγάλεις το εξής συμπέρασμα :

"Έτσι νομίζεις ότι είναι ο ελεύθερος κόσμος που κυνηγάς; Ότι όλοι θα κάθονται πρακτικά αμέτοχοι σε ό,τι συμβαίνει γύρω τους και στο όνομα της υποτιθέμενης ελευθερίας σου δε θα κριτικάρουν ούτε θα εκφράζονται σκληρά; Και περιμένεις μάλιστα πως κάτι τέτοιο μπορεί να κρατήσει; Χωρίς να λυπάμαι που στο λέω, εσύ είσαι ο φασίστας που κατηγορείς, αυτός που δεν ακούει όλους όσους εκφράζουν διαφορετική από τη δική του άποψη. Ή μάλλον όχι, εσύ είσαι χειρότερος, εσύ νομίζεις ότι η ελευθερία είναι η ηλίθια και υποκριτική χαζοχαρούμενη στάση του 'είμαστε όλοι καλά και αποδεχόμαστε ο ένας τον άλλο' και το αποκορύφωμα, στο όνομα αυτού του ντροπιαστικού για την πραγματική ελευθερία κατασκευάσματος χαρακτηρίζεις όλους όσους δε συμφωνούν μαζί σου φασίστες και κλειστόμυαλους! "

Γίνομαι φασίστας με το να λέω ότι ο καθένας θα πρέπει να απελευθερωθεί απο δόγματα του παρελθόντος και να πράττει όπως θέλει ,αρκεί να μην βλάπτει τον άλλο ??Δεν θυμάμαι να είπα κάπου ότι είμαι κατά η θεωρώ φασίστες όσους είναι ενάντια του ξυρίσματος ,για παράδειγμα ...Κριτική σίγουρα θα υπάρχει ,αλλά ,τονίζω ξανά ότι η κριτική μετατρέπεται σε φασισμό ,΄ όταν δεν έχει κάποια λογική βάση ,αποπνέει αλαζονεία και οδηγεί σε διχόνοια ..Μόνο η γόνιμη κριτική ,με στόχο τη βελτίωση , είναι ωφέλιμη ,νομίζω ...Και ο Φυρερ ασκούσε έντονα κριτική... Αυτό δεν τον έκανε αυτόματα πρεσβευτή της ελευθερίας ..Το να κρίνεις και να καταδικάσεις κάποιον είναι προβληματικό ....Έτσι θεωρώ προβληματικό το να θεωρείς κάποιο φρικιό ή υποδεέστερο άτομο ...επειδή ας πούμε ξυρίζεται στο σώμα αντίθετα με εσένα ...

Το να λες στον άλλο να σκάσει δεν είναι δείγμα ανθρώπου που δέχεται την κριτική και το διαφορετικό ..Πιθανόν, να σου ξέφυγε ...Αν σου έλεγα εγώ "Σκάσε ρε φασίστα .Που να καταλάβεις εσύ.." δεν είναι σαν να σου λέω "Εγώ ,εγώ και ο εαυτός μου έχουμε μόνο δίκαιο !!!!!Εσύ είσαι απλά ένα σκουλήκι μπροστά σ'εμένα και την αδιάβλητη κρίση μου !!" Δεν είναι δείγμα ελευθερίας και δημοκρατικότητας για εμένα (η "δημοκρατικότητα" με την κυριολεκτική -αρχική έννοια του όρου ..πάντα)....Ελπίζω απλά να σου ξέφυγε και να μην σε εκφράζει ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Όταν σε όλες σχεδόν τις τσόντες οι άντρες είναι ξυρισμένοι και οι γυναίκες επίσης, φυσικό είναι μετά να υπάρχουν αυτές οι αντιλήψεις...

Ειναι και πρακτικο το θεμα,για φαντασου το φοραει η γκομενα το σουπερ μικροσκοπικο μαγιω και να ξεχειλιζει η τριχαρα απο το μπικινι δεξια και αριστερα? θα σου αρεσε?:P

τεσπα,ειναι και θεμα αισθητικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,842 μηνύματα.
Όλγα, σε μερικούς έχω ακούσει ότι αρέσει πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
περι ορεξεως...


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Πως φαινεται οτι μπηκε το κωλοκαιρι εχμ χμμμ το καλοκαιρι ηθελα να πω......

Ενα θεμα που εμφανιζεται απο αρχες μαη και μετα ...........................


παντως οι περισσοτεροι συμφωνουν στο ολικο ξυρισμα απ οτι καταλαβα απ την συζητηση ....Πιο εντονα σε γυναικες και πιο χαλαρα σε αντρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Όταν σε όλες σχεδόν τις τσόντες οι άντρες είναι ξυρισμένοι και οι γυναίκες επίσης, φυσικό είναι μετά να υπάρχουν αυτές οι αντιλήψεις...
να μιλας για τον εαυτο σου σε ο,τι αφορα αυτο το ζητημα! εγω δεν βλεπω τσοντες και δεν θα ηθελα το αγορι μου να εχει τριχες απο τον λαιμο σερι μεχρι τον αφαλο και ....βαλε!

ολα τα αγορια που βαριουνται να κανουν αποτριχωση επειδη ειναι βαριεστημενα κυριως...(υπαρχουν εξαιρεσεις) καθονται και λενε το μακρυ τους και το κοντο τους....για να το αποφυγουν...!
η κοπελα τους ομως δεν θα ηθελαν να ειναι σαν πιθηκι!
και αμα τους ρωτησεις γτ? θα πουν αλλο η γυναικα αλλο ο αντρας!
βρε ουστ!!!!!!!!!!!!!!!!!






σχετικα με εκεινη την ερωτηση που εκανες ...για την αποτριχωση ...κατω κατω ενα εχω να πω!!!!!!!
δεν ειναι το ιδιο να εχει τριχες ο αλλος στα ποδια που σιγα τα λαχανα...και να εχει τριχες ενα ματσω ξερεις που....
δηλ εσας θα σας αρεσε?
καλο ειναι να ζηταμε αυτο που θα ημασταν και εμεις διατεθειμενοι να κανουμε!!!!!!!!!!!
οχι δεν θαταν γελοιος καποιος αμα εκανε αποτριχωση εκει!ελεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,842 μηνύματα.
Μα για να κάνει αποτρίχωση εκεί, θα πρέπει να εξαφανίσει κάθε ίχνος τρίχας σε όλο το σώμα-πρόσωπο! Σκεφτείτε αν θα σας άρεσε το αποτέλεσμα...Είναι πρακτικά αντιαισθητικό να γίνεται ολική αποτρίχωση σε ένα σημείο και γύρω από αυτό να υπάρχει δάσος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Δεν φαίνεται τόσο άσχημο αυτό σε όλους -___-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,842 μηνύματα.
τουλάχιστον να αναλαμβάνετε την ευθύνη των επιλογών σας...και μην στέλνετε κόσμο αδιάβαστο ;) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
να μιλας για τον εαυτο σου σε ο,τι αφορα αυτο το ζητημα! εγω δεν βλεπω τσοντες και δεν θα ηθελα το αγορι μου να εχει τριχες απο τον λαιμο σερι μεχρι τον αφαλο και ....βαλε!
ένα παράδειγμα έδωσα... πολλά πράγματα διαμορφώνουν αυτήν την αντίληψη γύρω μας... επίσης πολλά αγόρια στην εφηβεία έχουν coblex με τις νέες τρίχες που βγάζουν και προτιμούν να ξυρίζονται. Όταν μεγαλώσουν όμως τις αφήνουν!

ολα τα αγορια που βαριουνται να κανουν αποτριχωση επειδη ειναι βαριεστημενα κυριως...(υπαρχουν εξαιρεσεις) καθονται και λενε το μακρυ τους και το κοντο τους....για να το αποφυγουν...!
:/: τι είναι αυτά που λες??? Δεν είναι θέμα βαρεμάρας. Είναι θέμα ότι στον καθένα αρέσει να είναι όπως είναι, δεν έχει θέμα με την εμφάνιση του για να τρέχει σαν τρελός να κάνει ότι θεωρείτε "κοινωνικά" ωραίο, για να "βελτιώσει" την εμφάνιση του...
Δηλαδή με αυτό που λες θεωρείς δεδομένο/κανόνα ότι οι άντρες πρέπει να ξυρίζονται και όσοι δεν το κάνουν το αποφεύγουν λόγω βαρεμάρας? :hmm:

η κοπελα τους ομως δεν θα ηθελαν να ειναι σαν πιθηκι!
να μιλας για τον εαυτο σου σε ο,τι αφορα αυτο το ζητημα!
Μάλλον έχεις την αντίληψη ότι όλες οι κοπέλες ξυρίζονται παντού και γουστάρουν μόνο ξυρισμένους άντρες. Προσωπικά την κοπέλα μου της αρέσει όπως είμαι, όπως και στα 30 κορίτσια που ψήφισαν αξύριστα. Αν τώρα, κάποια κοπέλα έχει πρόβλημα αισθητικό με τις τρίχες, ας πάει βόλτα στην Μύκονο να δει όλους τους "προοδευτικούς". Εγώ απλά θα την χαρακτηρίσω επιφανειακή που ασχολείται ... με τρίχες :P. Γιατί είναι κρίμα κάποιοι να τρέχουν να "βελτιώσουν" όλες τις λεπτομέρειες τους για χάρη της "εικόνας" τους και να χάνουν την ουσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Πως φαινεται οτι μπηκε το κωλοκαιρι εχμ χμμμ το καλοκαιρι ηθελα να πω......Ενα θεμα που εμφανιζεται απο αρχες μαη και μετα ...........................

χαχα συμφωνω 100% και που να δεις τι γινεται στο στεκι:P


Μα για να κάνει αποτρίχωση εκεί, θα πρέπει να εξαφανίσει κάθε ίχνος τρίχας σε όλο το σώμα-πρόσωπο! Σκεφτείτε αν θα σας άρεσε το αποτέλεσμα...Είναι πρακτικά αντιαισθητικό να γίνεται ολική αποτρίχωση σε ένα σημείο και γύρω από αυτό να υπάρχει δάσος!

Σχετικο ειναι αυτο βρε Νικο.Εγω πχ δεν εχω προβλημα και ουτε το αγορι μου...
Και τωρα που το λες δεν ειναι και τοσο αντιαισθητικο,δοκιμασε να το δεις με αλλο ματι,αν δηλαδη το κανει ο ανθρωπος σου περισσοτερο πιθανο ειναι σου αρεσει και να σε ευχαριστησει παρα να σου προκαλεσει αηδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Πως, πως. Ψαλιδάκι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Tώρα εσείς μιλάτε μόνο για ξύρισμα στο εχμ,σημείο, ή γενικά σε όλο το σώμα? Προσωπικά θα με ενοχλούσε να πιάσω το πόδι απ'το αγόρι μου και να είναι πιο μαλακό απ'το δικό μου:worry: Φυσικά και δεν θέλω να είναι μπαμπουίνος ο άλλος αλλά και αυτή η γάμπα βελούδο ΔΕΝ.
Απ'την άλλη το βρίσκω άδικο το ότι εμείς πεθαίνουμε στον πόνο με την αποτρίχωση για να αρέσουμε. Τι να κάνεις όμως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Εγώ στο συγκεκριμένο σημείο. Α, και στην πλάτη. Βασικά δεν είχα τέτοιο θέμα, δεν έτυχε, αλλά τις σιχαίνομαι στην πλάτη. Στήθος, πόδια, χέρια επιβάλλεται να υπάρχει τρίχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
Εγώ στο συγκεκριμένο σημείο. Α, και στην πλάτη. Βασικά δεν είχα τέτοιο θέμα, δεν έτυχε, αλλά τις σιχαίνομαι στην πλάτη. Στήθος, πόδια, χέρια επιβάλλεται να υπάρχει τρίχα.
δεν υπάρχει χειρότερο...να βλέπεις καποιον φαινομενικά πολύ όμορφο και με το που γυρίζει να βλέπεις να ξεπετάγονται πάνω από τη λαιμόκοψη της μπλούζας (κάτω από τον αυχένα) μάυρες σγουρές και μακριές τρίχες...ιουυυυ:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

everes

Νεοφερμένος

Ο everes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
εγω θεωρω οτι ανδρας ειναι αυτος που ειναι αξυριστος και δεν "πειραζει" σημεια που του εχει φωσει η φυση..ας πουμε οι τριχες ειναι φυσιολογικο να υπαρχουν στους αντρες ειτε σε μικρο ειτε σε μεγαλο βαθμο...δεν το θεωρω κοροιδια ουτε ντροπη να εισαι τριχωτος..χαχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
And still, δεν υπάρχει φυσιολογικό άρα και το προηγούμενο μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top