Τρίχες στο σώμα: Ξύρισμα;

Άντρες με ξυρισμένα ή αξύριστα πόδια;Τι προτιμάτε; (για αγόρια και κορίτσια)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • (άντρας): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 37 15.9%
  • (άντρας): Προτίμω τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 101 43.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 24 10.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 70 30.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 0.4%

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Στο Θέμα μας: Δε νομίζω πως και οι πολύ τριχωτοί άνδρες σε σημεία που δεν "πρέπει"(:redface::redface::whistle::whistle:) αρέσουν στις γυναίκες.
Βασικά νομίζω κυρίως αναφερόμαστε σε γάμπα στήθος κλπ. Στο σημείο που εννοείς εσύ είναι θέμα καθαριότητας.. Αλλά και πάλι ας πούμε κατά την σεξουαλική επαφή είτε έχεις τρίχες είτε όχι, ε το ίδιο είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Βασικά νομίζω κυρίως αναφερόμαστε σε γάμπα στήθος κλπ. Στο σημείο που εννοείς εσύ είναι θέμα καθαριότητας.. Αλλά και πάλι ας πούμε κατά την σεξουαλική επαφή είτε έχεις τρίχες είτε όχι, ε το ίδιο είναι.

I don' t really so.. just think about other ways to please your partner, my fair lady:/::/:

Βασικά σε πόδια-γάμπες, χέρια-μασχάλες δε νομίζω να είναι και τόσο ωραίο να ξυρίζεται ο άλλος(μιλάω πάντα για τον άνδρα) Για την γυναίκα θα προτιμούσα να μην ξυρίζει το χέρι γιατί έχω πιάσει τέτοιο χέρι και μου ήρθε μία τάση προς έμμετο:sick::sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψηλά το κεφάλι

Νεοφερμένος

Ο μανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
I don' t really so.. just think about other ways to please your partner, my fair lady:/::/:

Βασικά σε πόδια-γάμπες, χέρια-μασχάλες δε νομίζω να είναι και τόσο ωραίο να ξυρίζεται ο άλλος(μιλάω πάντα για τον άνδρα) Για την γυναίκα θα προτιμούσα να μην ξυρίζει το χέρι γιατί έχω πιάσει τέτοιο χέρι και μου ήρθε μία τάση προς έμμετο:sick::sick:

εκτός αν έχει τόσες όσες έχει και ο παππούς μου... xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Δεν σου την μπαίνω ρε, απλά αντάλαξε λίγο το ροζ με τις τρίχες στους ίδιους άντρες. Πάλι ο ίδιος θα σου αρέσει περισσότερο, οπότε η γνώμη σου δεν στηρίζεται στο ροζ ή τις τρίχες. Μου άρεσε που το έδειξες έτσι, απλά είπα να επισημάνω κάτι που δεν έλαβες υπόψην...

ε καλα αμα εχει λιγες(οσο παταει η γατα...)δεν πειραζει!
ειναι ομως μερικοι που εχουν στο στερνο και φτανουν μεχρι τον λαιμο....αφου να φανταστεις φορανε πουκαμισο και μεσα μαυριλα φαινεται....ε αυτοι τι θα παθουν να κανουν αποτριχωση;
και δεν ειναι μονο αυτα που αναφερατε...
ειναι και τα φρυδια....!!!!!!!!!!!!!
μερικοι ειναι λες και εχουν ενα ενιαιο φρυσι....τοσο που σε λιγο δεν θα φαινονται τα ματια τους...
δεν λεω να το κανουν ετσι

αλλα ας βγαλουν τα ενδιαμεσα να φανει και το προσωπο τους...και αμα τους πεις κατι διακριτικα παρεξηγουνται....οχι πειτε μου τωρα ποιος φταιει..?!?:whistle::whistle:
αφηστε τους αντρες να περιποηθουν τον εαυτο τους με την ησυχια τους...μην τους σνομπαρετε:worry::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
ε καλα αμα εχει λιγες(οσο παταει η γατα...)δεν πειραζει!
ειναι ομως μερικοι που εχουν στο στερνο και φτανουν μεχρι τον λαιμο....αφου να φανταστεις φορανε πουκαμισο και μεσα μαυριλα φαινεται....ε αυτοι τι θα παθουν να κανουν αποτριχωση;
και δεν ειναι μονο αυτα που αναφερατε...
ειναι και τα φρυδια....!!!!!!!!!!!!!
μερικοι ειναι λες και εχουν ενα ενιαιο φρυσι....τοσο που σε λιγο δεν θα φαινονται τα ματια τους...
δεν λεω να το κανουν ετσι

αλλα ας βγαλουν τα ενδιαμεσα να φανει και το προσωπο τους...και αμα τους πεις κατι διακριτικα παρεξηγουνται....οχι πειτε μου τωρα ποιος φταιει..?!?:whistle::whistle:
αφηστε τους αντρες να περιποηθουν τον εαυτο τους με την ησυχια τους...μην τους σνομπαρετε:worry::worry::worry:

Ναι τα φρύδια τα παίρνω γιατί είναι λίγο αντιαισθητικό να βλέπεις ένα φρύδι λες και είναι ο άλλος κύκλωπας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Πιο χάλια γίνονται τα φρύδια σου άμα τα βγάλεις [ειδικά αυτά που κάνουν μπαμ ότι τα έχεις βγάλει :/] άσε που χρειάζεται να τα βγάζεις και συνέχεια ύστερα. και προσωπικά δεν με ενδιαφέρει να αλλάξω την εικόνα μου για τους άλλους. Μια χαρά είμαι, αρέσω στην κοπέλα μου, από εκεί και πέρα δεν θα κάνω καμία αλλαγή στο όνομα της μόδας και του "ωραίου"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Πιο χάλια γίνονται τα φρύδια σου άμα τα βγάλεις [ειδικά αυτά που κάνουν μπαμ ότι τα έχεις βγάλει :/] άσε που χρειάζεται να τα βγάζεις και συνέχεια ύστερα. και προσωπικά δεν με ενδιαφέρει να αλλάξω την εικόνα μου για τους άλλους. Μια χαρά είμαι, αρέσω στην κοπέλα μου, από εκεί και πέρα δεν θα κάνω καμία αλλαγή στο όνομα της μόδας και του "ωραίου"

Εάν δε βγάζεις όλες τι τρίχες(δλδ βγάζεις αυτές που κάνουν μπαμ!) δε γίνεται τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Εάν δε βγάζεις όλες τι τρίχες(δλδ βγάζεις αυτές που κάνουν μπαμ!) δε γίνεται τίποτα...
Ίσως για αυτούς που έχουν ένα φρύδι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Τουλάχιστον πείτε σε καμιά κοπέλα να σας περιποιηθεί λίγο το unibrow γιατί απ'ότι βλέπω στο σχολείο μου... Πόπο αυτό το θέμα πόσα χρόνια κρατάει;;; Θυμάμαι πριν 2 χρόνια που απάντησα ξανά χαχαχαχα...(νιώθω γρια τώρα) Ένα έχω να πω :

Ξεκολλήστε!!! Φρύδια, πόδια, πλάτες, μουστάκια και ούτε ξέρω εγώ που αλλού ... !!! Τρίχες είναι, δεν είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Τουλάχιστον πείτε σε καμιά κοπέλα να σας περιποιηθεί λίγο το unibrow γιατί απ'ότι βλέπω στο σχολείο μου... Πόπο αυτό το θέμα πόσα χρόνια κρατάει;;; Θυμάμαι πριν 2 χρόνια που απάντησα ξανά χαχαχαχα...(νιώθω γρια τώρα) Ένα έχω να πω :

Ξεκολλήστε!!! Φρύδια, πόδια, πλάτες, μουστάκια και ούτε ξέρω εγώ που αλλού ... !!! Τρίχες είναι, δεν είναι...
Το λες λες και οι τρίχες δεν είναι τίποτα το φυσιολογικό.... Και όμως, έχουν χρησιμότητα, για αυτό και υπάρχουν... Αν στο μέλλον είναι ντεμοντέ το να έχεις και μαλλιά, γιατί θα το βρίσκουν αντιαισθητικό, οκ ας τα θυσιάσουμε όλα στον βωμό της μόδας...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Το λες λες και οι τρίχες δεν είναι τίποτα το φυσιολογικό.... Και όμως, έχουν χρησιμότητα, για αυτό και υπάρχουν... Αν στο μέλλον είναι ντεμοντέ το να έχεις και μαλλιά, γιατί θα το βρίσκουν αντιαισθητικό, οκ ας τα θυσιάσουμε όλα στον βωμό της μόδας...:/:

χαχα είναι τρόπος του λέγειν, όχι κυριολεξία... εννοώ ότι δε χρειάζεται τόοσος προβληματισμός για το αν είναι αντιαισθητικό να έχεις τρίχες στο σώμα. Για να γεννηθήκαμε με αυτές σημαίνει ότι εξυπηρετούν κάποιο σκοπό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Για να γεννηθήκαμε με αυτές σημαίνει ότι εξυπηρετούν κάποιο σκοπό.

Λαθος! οι τριχες ειναι απομεινάρια της εξελικτικης πορειας του ανθρωπου .Ο σκοπος τους ηταν να προστατευουν τους "ανθρωπους" απο την υπεριωδη ακτινοβολια και απο το κρυο. Ομως επειδη τα τελευταια 50.000 χρονια οι ανθρωποι προστατευονται απο αυτα τα δυο φοροντας ρουχα , η τριχοφυια εχει υποχωρήσει και πλεον δεν εξυπηρετει κανενα σκοπο. (εκτος απο τα μαλλια στο κεφαλι )Αλλα μερη του σωματος που ειναι αχρηστα ειναι το κοκκαλο της ουρας, ο φρονιμίτης και πολλα ακομα που δεν θυμαμαι :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Λαθος! οι τριχες ειναι απομεινάρια της εξελικτικης πορειας του ανθρωπου .Ο σκοπος τους ηταν να προστατευουν τους "ανθρωπους" απο την υπεριωδη ακτινοβολια και απο το κρυο. Ομως επειδη τα τελευταια 50.000 χρονια οι ανθρωποι προστατευονται απο αυτα τα δυο φοροντας ρουχα , η τριχοφυια εχει υποχωρήσει και πλεον δεν εξυπηρετει κανενα σκοπο. (εκτος απο τα μαλλια στο κεφαλι )Αλλα μερη του σωματος που ειναι αχρηστα ειναι το κοκκαλο της ουρας, ο φρονιμίτης και πολλα ακομα που δεν θυμαμαι :hmm:

Κάνεις λάθος σκέφου τον εαυτό σου χωρίς καθόλου φρύδια και βλεφαρίδες να σου πω εγώ τι ωραία που θα ήταν:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Δεν κάνει λάθος.
Απλά έχουμε συνηθίσει να είμαστε με μαλλιά και φρύδια, γι' αυτό το θεωρούμε αντιαισθητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Λάθος κάνετε οι τρίχες χρησιμεύουν. Όχι όλες οκ αλλά στα γεννητικά όργανα προστατεύουν από μολύνσεις και διάφορα συναφή.
Τα φρυδια και οι βλεφαρίδες είναι για να μην μπαίνουν σκουπιδάκια στα ματια μας.
Τα μαλλιά για να μην παγώνει το κεφάλι μας.
Πως γίνεται να μην χρειάζονται λοιπόν?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Και τα στα πόδια επίσης... Και επίσης είναι μηχανισμός του οργανισμού να ελέγχει την θερμοκρασία. οι τρίχες "ισιώνουν" ώστε να χάσεις θερμότητα ή λυγίζουν ώστε να φυλάνε αέρα και να κρατάνε θερμότητα. Με την ίδια λογική, άμα μπορέσουμε να συνδέσουμε μια βιντεοκάμερα με τον εγκέφαλο, ώστε να βλέπουμε πολύ καλύτερα, θα πρέπει να βγάζουμε και τα μάτια μας για να βάλουμε στην θέση τους κάμερες Super ανάλυσης? Κάποτε θα είναι πραγματοποιήσιμο αυτό... Οπότε μην λέμε ηλιθιότητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
οκ...χρήσιμες χρήσιμες...αλλά δηλαδή σιγα...τι παθαίνουμε εμέις τα κορίτσια που αποτριχώνουμε ποδια και μασχαλη και χάνουμε αυτές τις τρίχες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
οκ...χρήσιμες χρήσιμες...αλλά δηλαδή σιγα...τι παθαίνουμε εμέις τα κορίτσια που αποτριχώνουμε ποδια και μασχαλη και χάνουμε αυτές τις τρίχες???

Μόνο πόδια και μασχάλη αποτριχώνεις; Πωπω, δε θέλω να ξέρω τι γίνεται εκεί κάτω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
Μόνο πόδια και μασχάλη αποτριχώνεις; Πωπω, δε θέλω να ξέρω τι γίνεται εκεί κάτω
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ....:D:D ελεοςςς....παράδειγμα έφερα καλέ...εννοείται ότι αποτριχώνω και άλλα σημεία...και κάτω και πάνω(φρύδια)....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top