Το 10% στις πανελλήνιες - τι είναι και πως λειτουργει;

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Θα μας τρελανεις σημερα ή μπορουμε και αυριο ?..γιατι εχουμε κατι δουλείες να κανουμε
Περασες ιατρικη εκπα αλλα δεν μπορουσες να περασεις νηπιαγωγος ρεθυμνο..
Οκ ..ποτε δεν ειναι αργα..αν δεν σου αρεσουν οι απρες ρομπες
κανε 10% και θα πας ρεθυμνο σιγουρα ,,ωραιο το ρεθυμνο.
Γιάννη νομίζω αναφέρεται στο ό,τι μπήκε άτομο φέτος στην Νηπιαγωγών του Ρεθύμνου με 19.640 μόρια, σαν παράδειγμα για το πόσο απρόβλεπτο είναι το 10% στα ΕΠΑΛ.

1690966128487.png
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Οχι , δεν εμπιπτει σε καμια κατηγορια.
Οντως ειναι τζογος τελικα, μαλλον θα ξεκινησει τη χρονια και θα δει τι θα κανει...

(..και ΑΝ κρατησουν τελικα το 10% και φετος....)
Ας κανει την προσπαθεια του και φετος ομως για μετεγγραφη, ποτε δεν ξερεις, μπορει να γινει κατι και με τον τροπο αυτον, δε σημαινει οτι επειδη με βαση τα περσινα στατιστικα δεν περνουσε, οτι θα συμβει σωνει και καλα το ιδιο και φετος. Αν τελικα δεν τα καταφερει, τοτε οκ, κανει 10% του χρονου και βλεπει...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πιο τελεια πεθανεις ...και αψογα χρωματακια..ευγε

Αυτο που θελω να συμπληρωσω ειναι οτι για ΕΠΑΛ 6% ή 4% δεν υπαρχει ουδεμια δυνατοτητα προβλεψης διοτι ειναι καθαρος τζογος, καθοτι παρνουν μονο 1 ατομο οι σχολες.

Τα παιδια που εκαναν 10% απο επαλ τα ενιωσαν καλυτερα.

Το φυσαμε και δεν κρυωνει το ατιμο... :dash1:
2 χρονιες το κυνηγησα το 10% και γευτηκα δυο γερες ψυχρολουσιες! :/::ermm:
Δυστυχως ειδικα για εμας του ΕΠΑΛ, το συστημα αυτο ειναι ρωσικη ρουλετα...:russian_roulette:

Αν γυρνουσα παντως το χρονο πισω, δε θα επελεγα με τιποτα το 10%, θα ξαναεδινα πανελληνιες την επομενη χρονια. Βεβαια τωρα που τα σκεφτομαι ολα πιο ηρεμα και ξεκαθαρα, δε θα εκανα τιποτα τελικα, θα πηγαινα κατευθειαν στη σχολη που περασα εξ' αρχης και φετος θα εμπαινα στο 4ο ετος... :book:
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,609 μηνύματα.
Γιάννη νομίζω αναφέρεται στο ό,τι μπήκε άτομο φέτος στην Νηπιαγωγών του Ρεθύμνου με 19.640 μόρια, σαν παράδειγμα για το πόσο απρόβλεπτο είναι το 10% στα ΕΠΑΛ.

View attachment 119352
α ωραια...ε δεν πιανω και ολες τις τριπλες..ευχαριστω για την διεκρινηση
να η τριπλα εδω

1690969250899.png


Συνοψίζοντας να πουμε οτι το κοριτσι ειναι ιατρικη αθηνας και δεν θελει να παει πουθενα αλλου ...ειθελε να τονισει την απροβλεποτητα του 10 % στα επαλ.
Και απευθυνομενος στην γιατρο να της πω οτι οι ασθενεις καταλαβαινουν κυριως μονο γλώσσα νηπιαγωγειου.Την οποια δυστηχως λιγοι γιατροι την μιλανε
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,594 μηνύματα.
Αν γυρνουσα παντως το χρονο πισω, δε θα επελεγα με τιποτα το 10%, θα ξαναεδινα πανελληνιες την επομενη χρονια. Βεβαια τωρα που τα σκεφτομαι ολα πιο ηρεμα και ξεκαθαρα, δε θα εκανα τιποτα τελικα, θα πηγαινα κατευθειαν στη σχολη που περασα εξ' αρχης και φετος θα εμπαινα στο 4ο ετος...
Εμ, ασφαλώς αυτό έπρεπε να κάνεις.
Μια χαρά ήταν το Τμήμα Μηχανικών Πληροφοριακών και Επικοινωνιακών Συστημάτων της Σάμου και μέσα στα ενδιαφέροντά σου και τώρα θα είχες προχωρήσει πολύ τις σπουδές σου.

Αλλά βλέπεις αν πήγαινες εκεί από την αρχή, πώς θ΄ακόνιζα εγώ το μυαλό μου τόσα χρόνια τώρα απαντώντας στις πιο απίθανες, συνδυαστικές ερωτήσεις που θα μπορούσε να κάνει ένας φοιτητής;:lol:

΄Αντε να πας με το καλό φέτος και σου εύχομαι όλα να γίνουν έτσι όπως ακριβώς τα θέλεις.
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Θα μας τρελανεις σημερα ή μπορουμε και αυριο ?..γιατι εχουμε κατι δουλείες να κανουμε
Περασες ιατρικη εκπα αλλα δεν μπορουσες να περασεις νηπιαγωγος ρεθυμνο..
Οκ ..ποτε δεν ειναι αργα..αν δεν σου αρεσουν οι απρες ρομπες
κανε 10% και θα πας ρεθυμνο σιγουρα ,,ωραιο το ρεθυμνο.

Ιατρική ΕΚΠΑ ήθελα δεν θέλω κάτι άλλο

Όντως Ρέθυμνο νηπιαγωγός δεν έπιανα

10% δεν μπορώ να ξανακάνω γιατί έδωσα το 21 αλλά ξαναλέω ιατρική μόνο ήθελα

Απλά λεω ότι το 10% του ΕΠΑΛ ειναι τζόγος

Με 19490 μόρια που έγραψα έπιανα ιατρική ΕΚΠΑ αλλά δεν έπιανα νηπιαγωγών Ρέθυμνο ούτε ιατρική Πάτρα (που τώρα σπουδάζω) ούτε ιατρική ΑΠΘ ούτε ιατρική Κρήτη
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Εμ, ασφαλώς αυτό έπρεπε να κάνεις.
Μια χαρά ήταν το Τμήμα Μηχανικών Πληροφοριακών και Επικοινωνιακών Συστημάτων της Σάμου και μέσα στα ενδιαφέροντά σου και τώρα θα είχες προχωρήσει πολύ τις σπουδές σου.
Εμ, μια χαρα ηταν, αλλα ειχα σκαλωσει με τους ΗΜΜΥτες, λες και θα εβγαζα ποτε ακρη εκει με τοσες φυσικες, χημειες και μαθηματικα. Ασε που αν πηγαινα Κρητη, δεν παιζει να εμπαινα εστια τελικα και "καλη τυχη" να βρεις σπιτι για ενοικιαση...

Δεν ξερω αν ισχυει, αλλα μια καθηγητρια απ το ΕΠΑΛ μου ειπε καποτε την εξης ατακα,
..."Θα την περασεις ζαχαρη στη Σαμο!"...
Καλιο αργα παρα ποτε, οποτε δε μενει παρα να το διαπιστωσουμε φετος. :rolleyes::beach:


Αλλά βλέπεις αν πήγαινες εκεί από την αρχή, πώς θ΄ακόνιζα εγώ το μυαλό μου τόσα χρόνια τώρα απαντώντας στις πιο απίθανες, συνδυαστικές ερωτήσεις που θα μπορούσε να κάνει ένας φοιτητής;:lol:

Σωστο κ αυτο. Νομιζω πρεπει να φτιαξουμε μια λιστα με ολες αυτες τις αποριες που μου ελυσες, ωστε να μη χρειαστει να τις ερευνησει κανεις στον κοσμο ποτε ξανα, και να την ονομασουμε "Η βιβλος του ischool" ή "Τα παθη της Λενως". :book::popeanim: :hehe:


΄Αντε να πας με το καλό φέτος και σου εύχομαι όλα να γίνουν έτσι όπως ακριβώς τα θέλεις.
Σε ευχαριστω πολυ Λενω μου! Μακαρι να πανε ολα καλα! :hug:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,609 μηνύματα.
Ιατρική ΕΚΠΑ ήθελα δεν θέλω κάτι άλλο

Όντως Ρέθυμνο νηπιαγωγός δεν έπιανα

10% δεν μπορώ να ξανακάνω γιατί έδωσα το 21 αλλά ξαναλέω ιατρική μόνο ήθελα

Απλά λεω ότι το 10% του ΕΠΑΛ ειναι τζόγος

Με 19490 μόρια που έγραψα έπιανα ιατρική ΕΚΠΑ αλλά δεν έπιανα νηπιαγωγών Ρέθυμνο ούτε ιατρική Πάτρα (που τώρα σπουδάζω) ούτε ιατρική ΑΠΘ ούτε ιατρική Κρήτη
Ενταξει μη μου στεναχωριεσαι ..εγω και σε σενα θα ερθω οταν τελειωσεις
α με δωσεις καλα φαρμακα ομως ή και καθολου.

αχ παναγια μου εσυ εισαι? εβγαλες το κοριτσακι και εβαλες το γαταρο
και δεν σε γνωρισα.

Μα τι παθετε με τους γαταρους ,,βαλτε και κανενα γατακι, κανενα σκυλακι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ας κανει την προσπαθεια του και φετος ομως για μετεγγραφη, ποτε δεν ξερεις, μπορει να γινει κατι και με τον τροπο αυτον, δε σημαινει οτι επειδη με βαση τα περσινα στατιστικα δεν περνουσε, οτι θα συμβει σωνει και καλα το ιδιο και φετος. Αν τελικα δεν τα καταφερει, τοτε οκ, κανει 10% του χρονου και βλεπει...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Το φυσαμε και δεν κρυωνει το ατιμο... :dash1:
2 χρονιες το κυνηγησα το 10% και γευτηκα δυο γερες ψυχρολουσιες! :/::ermm:
Δυστυχως ειδικα για εμας του ΕΠΑΛ, το συστημα αυτο ειναι ρωσικη ρουλετα...:russian_roulette:

Αν γυρνουσα παντως το χρονο πισω, δε θα επελεγα με τιποτα το 10%, θα ξαναεδινα πανελληνιες την επομενη χρονια. Βεβαια τωρα που τα σκεφτομαι ολα πιο ηρεμα και ξεκαθαρα, δε θα εκανα τιποτα τελικα, θα πηγαινα κατευθειαν στη σχολη που περασα εξ' αρχης και φετος θα εμπαινα στο 4ο ετος... :book:
Εμ εγω σου τα λεγα...δεν μ'ακουγες .. που να ξερει το μπειμπι λες.
Το ωραιο ειναι οτι η σχολη που ηθελες ειναι ιδια με αυτη που εισαι τωρα διοτι δεν εχει ενεργεια..δηλαδη εχει στα χαρτια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Εμ εγω σου τα λεγα...δεν μ'ακουγες .. που να ξερει το μπειμπι λες.
Το ωραιο ειναι οτι η σχολη που ηθελες ειναι ιδια με αυτη που εισαι τωρα διοτι δεν εχει ενεργεια..δηλαδη εχει στα χαρτια.

Μωρε ακουγα και παρα-ακουγα, αλλα ελα μου ομως που με μαγεψαν τα ατιμα τα Χανια, ειδικα εκεινη η παλια πολη ειναι ολα τα λεφτα...:inlove: Επισης οι Κρητικοι εχουν κατι υποδομες στη σχολη, ντρεπεσαι να μπεις μεσα, κολεγιο φαση, κατι αμφιθεατρα, κατι εξοπλισμοι, κατι εργαστηριαρες, κατι εστιες υπερλουξ, αλλά... ειναι ψυχροι παναθεμα τους εκει στη σχολη, δεν απαντανε ουτε σε emails, απο κοντα οσους συναντησα ηταν με τη μουρη στο πατωμα, αρκετα αποτομοι και περιεργοι... Χτυπησα την πορτα ενος καθηγητη να ρωτησω κατι και μονο που δε με εβρισε! Ενας αλλος μου λεει εδω κανουμε πολυ προγραμματισμο, και το τονισε το πολυ, "ΠΟΛΛΛΛΥΥΥΥ!", "πρεπει να τον αντεχεις" μου λεει...

Ειχα την εντυπωση οτι ειχαν κλιση προς την ηλεκτρονικη, μιας κ αυτο εψαχνα κυριως, λογω του παλιου προφιλ της σχολης πριν γινει ηλεκτρολογων, αλλα απ οτι καταλαβα δεν ασχολουνται πια τελικα με αυτα, ειναι οντως περισσοτερο πληροφορικης παρα κατι αλλο.
Με τυφλωσαν και τα λουσα των επαγγελματικων δικαιωματων των ΗΜΜΥ και ελεγα αφου το κανεις που το κανεις, γιατι να μην παρεις ενα πιο δυνατο χαρτι, αλλα απ οτι βλεπω δεν παιζει και τοσο ρολο τελικα τι τελειωσες, αλλα πως το τελειωσες κ αν πηρες χαμπαρι οτι το τελειωσες... :scratchhead:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,609 μηνύματα.
Μωρε ακουγα και παρα-ακουγα, αλλα ελα μου ομως που με μαγεψαν τα ατιμα τα Χανια, ειδικα εκεινη η παλια πολη ειναι ολα τα λεφτα...:inlove: Επισης οι Κρητικοι εχουν κατι υποδομες στη σχολη, ντρεπεσαι να μπεις μεσα, κολεγιο φαση, κατι αμφιθεατρα, κατι εξοπλισμοι, κατι εργαστηριαρες, κατι εστιες υπερλουξ, αλλά... ειναι ψυχροι παναθεμα τους εκει στη σχολη, δεν απαντανε ουτε σε emails, απο κοντα οσους συναντησα ηταν με τη μουρη στο πατωμα, αρκετα αποτομοι και περιεργοι... Χτυπησα την πορτα ενος καθηγητη να ρωτησω κατι και μονο που δε με εβρισε! Ενας αλλος μου λεει εδω κανουμε πολυ προγραμματισμο, και το τονισε το πολυ, "ΠΟΛΛΛΛΥΥΥΥ!", "πρεπει να τον αντεχεις" μου λεει...

Ειχα την εντυπωση οτι ειχαν κλιση προς την ηλεκτρονικη, μιας κ αυτο εψαχνα κυριως, λογω του παλιου προφιλ της σχολης πριν γινει ηλεκτρολογων, αλλα απ οτι καταλαβα δεν ασχολουνται πια τελικα με αυτα, ειναι οντως περισσοτερο πληροφορικης παρα κατι αλλο.
Με τυφλωσαν και τα λουσα των επαγγελματικων δικαιωματων των ΗΜΜΥ και ελεγα αφου το κανεις που το κανεις, γιατι να μην παρεις ενα πιο δυνατο χαρτι, αλλα απ οτι βλεπω δεν παιζει και τοσο ρολο τελικα τι τελειωσες, αλλα πως το τελειωσες κ αν πηρες χαμπαρι οτι το τελειωσες... :scratchhead:
Σε ευχαριστω που μου ανοιξες την ψυχη σου
Θα απαντησω στο τελευταιο περι δικαιωματων
Τα δικαιωματα που εχουν οι ημμυ ειναι τα ισχυρα ρευματα της ενεργειας... εκει ειναι το νοημα ...τα αλλα τα ανύπαρκτα στην πραξη, τα εχεται και εσεις.
Αλλα για μπορεις να τα εξασκεις πρεπει και να ξερεις απο αυτα.
Η σχολη αυτη οπως και ο βολος δεν διδασκει σοβαρα ισχυρα ρευματα διοτι δεν εχει ακομα υποδομες.. το 2017 εγινε ημμυ απο σχολη υπολογιστων ... και χωρις να παρει καθηγητες ,χωρις σοβαρα νεα εργαστηρια...στο μελλον ειδομεν.
αν ηθελες ημμυ στην κρητη επρεπε να πας ελμεπα.
Τα μορια ποτε δεν λενε την αλληθεια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ήταν πολύ ροζέ αχαχ και είπε κάτι σε πιο γκρι τόνους
οχι δυνατο ειναι και τουτο ..απλα το αλλο ηταν πιο καραμπινατο και μου εκανε καραμπαμ
οκ... μ'αρεσει οτι σ'αρεσει..ευλογησον
 

skarecrow76

Νεοφερμένος

Ο skarecrow76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Τα μορια ποτε δεν λενε την αλληθεια
@γιαννης_00 , έχεις άποψη και για Μηχανολόγους;
Πέρα απο τους προφανείς προορισμούς (ΕΜΠ, ΑΠΘ, Πατρών, Θεσσαλίας), έχεις γνώμη για τα τμήματα Μηχανολόγων ΠΑΔΑ ή/και ΕΛΜΕΠΑ;
Εναλλακτικά, Μηχ. Παραγωγής & Διοιίκησης αξίζει να ξενιτευτείς σε Ξάνθη ή Χανιά ή κοιτάμε και το σχετικό του ΠΑΔΑ (Βιομηχανικής σχεδίασης και παραγωγής); Το βλέπεις ότι θα πάρει δικαιώματα ΤΕΕ;
 

savethetrees

Νεοφερμένος

Η savethetrees αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Χημικών Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Το 10% γενικότερα είναι τζόγος τόσο στα ΓΕΛ όσο και στα ΕΠΑΛ. Είδατε πόσο πήγε η βάση της Θεάτρου με το 4% ΓΕΛ φέτος; ή το Χημικό Αθήνας με το 6% πέρυσι;
Αυτό που λέμε βάση είναι τα μόρια του τελευταίου που μπήκαν στη σχολή. Αν έκανε ένα άτομο 10%για την Θεάτρου και είχε γράψει καλά, τα μόρια αυτού θα είναι η βάση. Το 10% είναι για αυτούς που έγραψαν κοντά στη βάση της σχολής που ήθελαν αλλά δεν πέρασαν. Δες τις ιατρικές για παράδειγμα και θα καταλάβεις.
 

Matenma

Νεοφερμένος

Η Matenma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Καλημέρα σας! Τρεις ερωτησεις στο 10% πιανει τα μορια της σχολής επιτυχίας ή με τους συντελεστές της σχολής που θέλω στο 10%; Στην Πατρα περασα με 18.830.
Για ιατρική αθήνας έχω 18.650 υπάρχει πιθανότητα με το 6%; κοιταω την φετινη του 10% ή συγκριτικα με το 19.000 που πηγε η βαση φετος;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,609 μηνύματα.
Καλημέρα σας! Τρεις ερωτησεις στο 10% πιανει τα μορια της σχολής επιτυχίας ή με τους συντελεστές της σχολής που θέλω στο 10%; Στην Πατρα περασα με 18.830.
Για ιατρική αθήνας έχω 18.650 υπάρχει πιθανότητα με το 6%; κοιταω την φετινη του 10% ή συγκριτικα με το 19.000 που πηγε η βαση φετος;
Αυτη η πολυ κρισιμη λεπτομερεια δεν γραφεται πουθενα

Το λογικο ειναι να υπλογιζονται ως μορια αυτα της σχολης προρισμου και ετσι καναμε προγνωσεις πέρυσι

Περυσι στις μετεγγραφε ομως η υπουργος υιοθέτησε με το ετσι το θελω εγω ως μορια υπολογισμου τα μορια της αρχικης σχολης.

Υποθετω οτι κατι ιδιο θα γινει και φετο αν δεν το σκεφτει ο Πιερακακης και το βαλει δαφορετικα στην εγγυκλιο.
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
ούτε ιατρική Πάτρα (που τώρα σπουδάζω) ούτε ιατρική ΑΠΘ ούτε ιατρική Κρήτη
Δυστυχώς από ότι κατάλαβα πολλοί κάνανε 10% για να πάνε σε άλλη πόλη από την ιατρική που ήδη φοιτούν (λογικά στις 4-5/7 ιατρικές )

άδικο εν μέρη για τα παιδιά που δεν μπόρεσαν καν να μπουν
Αλλα θα μου πεις Ας γράφανε παραπάνω . Σωστο και αυτό


IMG_6635.jpeg
:dizzy2:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,609 μηνύματα.
Δυστυχώς από ότι κατάλαβα πολλοί κάνανε 10% για να πάνε σε άλλη πόλη από την ιατρική που ήδη φοιτούν (λογικά στις 4-5/7 ιατρικές )

άδικο εν μέρη για τα παιδιά που δεν μπόρεσαν καν να μπουν
Αλλα θα μου πεις Ας γράφανε παραπάνω . Σωστο και αυτό


View attachment 119381:dizzy2:
να ανοιξω κοριτσιστικη σαμπανια?
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,609 μηνύματα.
Λυπαμαι ρε κοριτσι..αλλα θα την ανοιξω γιατι εισαι και πρωτο παιδι..ε τωρα την πηρα,,ε
Ισως ειναι και καλυτερα ετσι.
Ενα κοριτσι εδω μεσα ειπε το θεικο .. .τι να κανω τα παραπανω λευτα αν δεν ζω καλα...
Ειχα παει προσφατα στο λαικο ... μεγαλη κλινική... γιατρο κανονικο δεν εβλεπες ολοι κρυμμενοι..μονο τα κοριτσια ηταν εκει αεικίνητα και κανα δυο εκπαιδευομενοι...γιατι κρυβονται αραγε?
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Αυτό που λέμε βάση είναι τα μόρια του τελευταίου που μπήκαν στη σχολή. Αν έκανε ένα άτομο 10%για την Θεάτρου και είχε γράψει καλά, τα μόρια αυτού θα είναι η βάση. Το 10% είναι για αυτούς που έγραψαν κοντά στη βάση της σχολής που ήθελαν αλλά δεν πέρασαν. Δες τις ιατρικές για παράδειγμα και θα καταλάβεις.
Ναι το γνωρίζω, την φέρνω σαν παράδειγμα επειδή είναι από τις σχολές που σε σχέση με την βάση που έχει στο 90% εμφανίζει τεράστια αύξηση στο 10%.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top