Το χειρότερο μάθημα

Ποιο είναι το χειρότερό σας μάθημα;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 118)
  • Αρχαία

    Ψήφοι: 37 31.4%
  • Νεοελληνική Γλώσσα

    Ψήφοι: 5 4.2%
  • Κείμενα

    Ψήφοι: 9 7.6%
  • Ιλιάδα - Οδύσσεια - Ελένη

    Ψήφοι: 13 11.0%
  • Μαθηματικά

    Ψήφοι: 22 18.6%
  • Φυσική

    Ψήφοι: 13 11.0%
  • Χημεία

    Ψήφοι: 7 5.9%
  • Βιολογία

    Ψήφοι: 7 5.9%
  • Καλλιτεχνικά

    Ψήφοι: 8 6.8%
  • Μουσική

    Ψήφοι: 7 5.9%
  • ΣΕΠ - Τεχνολογία

    Ψήφοι: 12 10.2%
  • Γυμναστική

    Ψήφοι: 13 11.0%
  • Πληροφορική

    Ψήφοι: 4 3.4%
  • Οικιακή Οικονομία - Κοινωνική και Πολιτική Αγωγή

    Ψήφοι: 15 12.7%
  • Θρησκευτικά

    Ψήφοι: 17 14.4%
  • Ιστορία

    Ψήφοι: 15 12.7%
  • Ξένη Γλώσσα

    Ψήφοι: 2 1.7%
  • Άλλο (Διευκρινίστε)

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • Κανένα, γιατί αγαπώ όλα τα μαθήματα!

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εμένα η σκρόφα των καλλιτεχνικών πάντα 19 μου 'βαζε, ενώ ήμουν άψογος στις υποχρεώσεις μου. >.<

Ευτυχώς που έβγαινε κοινός μέσος όρος με τη Μουσική και γινόταν 20 - μιας και τότε δεν είχαμε δεκαδικά στο Γυμνάσιο. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Οικακή οικονομία !!!Έχουμε μια που δεν αντέχεται με τπτ με τπτ όμως...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
εμενα μου αρεσουν πολυ τα μαθηματικα
Εμένα είναι σχεδόν το αγαπημένο μου μάθημα!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LMJ

Νεοφερμένος

Ο LMJ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Οικακή οικονομία !!!Έχουμε μια που δεν αντέχεται με τπτ με τπτ όμως...:mad:
Σε καταλαβαίνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Σε καταλαβαίνω...
s00r
το μάθημα της ΟΟ είανια καταβοητό και πολύ ευκολο και περιέχει χρήσιμες πληροφορίες σ΄όλα τα θέματα της καθημερινής ζωής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Ποτέ δεν μου άρεσε η γυμναστική δεν είμαι αθλητικός τύπος...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
s00r
το μάθημα της ΟΟ είανια καταβοητό και πολύ ευκολο και περιέχει χρήσιμες πληροφορίες σ΄όλα τα θέματα της καθημερινής ζωής.
Ναι αλλα αμα σου κανει μαθημα μια ηλιθια που δν δεχεται αποριες και το θελει παπαγαλια το μάθημα γίνεται απαίσιο...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Θα ήταν καλό στα δημόσια Γυμνάσια να διδασκόταν και μουσική. Να παίζει ο καθένας από ένα όργανο. Αν γινόταν θα διάλεγα το μπάσσο. Βέβαια τέτοιες πολυτέλειες μόνο στα ιδιωτικά και στα Μουσικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Εμένα η σκρόφα των καλλιτεχνικών πάντα 19 μου 'βαζε, ενώ ήμουν άψογος στις υποχρεώσεις μου. >.<

Ευτυχώς που έβγαινε κοινός μέσος όρος με τη Μουσική και γινόταν 20 - μιας και τότε δεν είχαμε δεκαδικά στο Γυμνάσιο. :xixi:
Τι αν πώ εγώ ρε συ , που μου έβαλε 16 ;
Αν έχει ιερό και όσιο.
16 στα καλλιτεχνικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
ε σιγά βαθμός είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Εγω εχω 16 στα Αγγλικα οντας κατοχος lower, εγω τι να πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elefthe

Νεοφερμένος

Η Eλευθερiα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
κανενα μαθημα δεν ειναι αχρηστο ολα εχουν κατι να σου προσφερουν...τωρα αν αυτα που σου προσφερουν ειναι πολυτιμα ή οχι θα το διαπιστωσει ο οποιοσδηποτε στο μελλον!εγώ προσωπικα δεν απεχθανομαι κανενα απολυτως μαθημα!τα θεωρω ολα τελεια γιατι ειμαι της αποψης πως οση μεγαλυτερη ποικιλια γνωσεων εχει καποιος τοσο περισσοτερα εφοδια εχει στη ζωη του!ειναι ομως και αναλογα με τον καθηγητη...π.χ με τον τροπο που σου εμφυσεί τις γνωσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
κανενα μαθημα δεν ειναι αχρηστο ολα εχουν κατι να σου προσφερουν...τωρα αν αυτα που σου προσφερουν ειναι πολυτιμα ή οχι θα το διαπιστωσει ο οποιοσδηποτε στο μελλον!εγώ προσωπικα δεν απεχθανομαι κανενα απολυτως μαθημα!τα θεωρω ολα τελεια γιατι ειμαι της αποψης πως οση μεγαλυτερη ποικιλια γνωσεων εχει καποιος τοσο περισσοτερα εφοδια εχει στη ζωη του!ειναι ομως και αναλογα με τον καθηγητη...π.χ με τον τροπο που σου εμφυσεί τις γνωσεις!
Δηλαδή είναι χρήσιμες οι γνώσεις των Αρχαιών για έναν που θα πάει Θετική Κατεύθηνση ; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όλη σου η ζωή θα είναι μια θετική κατεύθυνση; Η γνώση έχει μόνο χρηστική, πρακτική αξία; Μην ακούω βλακείες...Στο σχολείο εκτός από την ακαδημαική πρόοδο πας για να γίνεις άνθρωπος κι αυτό επιτυγχάνεται με ένα επίπεδο γνώσης επί όλων των θεμάτων. Το πρόβλημα της ελληνικής εκπαίδευσης προέρχεται κατά 80% από την πλήρη κατευθυνσιοποίηση του σχολείου και την παντελή απαξίωση των μαθημάτων γενικής παιδείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsaras7

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κατούνα (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
ιστορια ο καθηγητης ειναι βαρετος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
ιστορια ο καθηγητης ειναι βαρετος.
Εμας ειναι καλη ...και για να μαθαινουμε καλυτερα το μαθημα μας γραφει σε ενα χαρτι ερωτησεις πανω το μαθημα και σχεδιαγραμματα:):P:D:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Όλη σου η ζωή θα είναι μια θετική κατεύθυνση; Η γνώση έχει μόνο χρηστική, πρακτική αξία; Μην ακούω βλακείες...Στο σχολείο εκτός από την ακαδημαική πρόοδο πας για να γίνεις άνθρωπος κι αυτό επιτυγχάνεται με ένα επίπεδο γνώσης επί όλων των θεμάτων. Το πρόβλημα της ελληνικής εκπαίδευσης προέρχεται κατά 80% από την πλήρη κατευθυνσιοποίηση του σχολείου και την παντελή απαξίωση των μαθημάτων γενικής παιδείας.
Δηλάδη εσύ διάβαζες Αρχαία ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Δηλάδη εσύ διάβαζες Αρχαία ;
Τι εχουν τα αρχαια δηλαδη ρε?(Ελεος με αυτο το κομπλεξ που υπαρχει σε ολα τα μαθηματα της θεωρητικης:mad:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δηλάδη εσύ διάβαζες Αρχαία ;


Στο Γυμνάσιο, σαν βασικό μάθημα γενικής παιδείας εννοείται. Δεν έχεις καμια δουλειά να ξεχωρίζεις μαθηματα από το Γυμνάσιο. Καθίστε στ'αυγά σας και διαβαστε όλα τα μαθήματα. Ακόμη δεν ξερετε καν πως λειτουργει ακριβως το συστημα κατευθυνσεων, μην αυτοαποκλείεστε από μελλοντικές αλλαγές που μπορεί να συμβούν. Εγω την πατησα έτσι με τη Χημεία και τώρα δε μπορώ να παω Θετική ούτε κατα διάνοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Στο Γυμνάσιο, σαν βασικό μάθημα γενικής παιδείας εννοείται. Δεν έχεις καμια δουλειά να ξεχωρίζεις μαθηματα από το Γυμνάσιο. Καθίστε στ'αυγά σας και διαβαστε όλα τα μαθήματα. Ακόμη δεν ξερετε καν πως λειτουργει ακριβως το συστημα κατευθυνσεων, μην αυτοαποκλείεστε από μελλοντικές αλλαγές που μπορεί να συμβούν. Εγω την πατησα έτσι με τη Χημεία και τώρα δε μπορώ να παω Θετική ούτε κατα διάνοια.
Να σου πώ κάτι?Νομίζω ότι από το γυμνάσιο είμαστε αρκετά ώριμοι για να καταλάβουμε τι είναι καλό να ακολουθήσουμε. όμως συμφωνώ μαζί σου ότι πρέπει να διαβάζουμε όλα τα μαθήματα το ίδιο γιατί στο γενικο βαθμό μετράνε το ίδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top