Το χειρότερο μάθημα

Ποιο είναι το χειρότερό σας μάθημα;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 118)
  • Αρχαία

    Ψήφοι: 37 31.4%
  • Νεοελληνική Γλώσσα

    Ψήφοι: 5 4.2%
  • Κείμενα

    Ψήφοι: 9 7.6%
  • Ιλιάδα - Οδύσσεια - Ελένη

    Ψήφοι: 13 11.0%
  • Μαθηματικά

    Ψήφοι: 22 18.6%
  • Φυσική

    Ψήφοι: 13 11.0%
  • Χημεία

    Ψήφοι: 7 5.9%
  • Βιολογία

    Ψήφοι: 7 5.9%
  • Καλλιτεχνικά

    Ψήφοι: 8 6.8%
  • Μουσική

    Ψήφοι: 7 5.9%
  • ΣΕΠ - Τεχνολογία

    Ψήφοι: 12 10.2%
  • Γυμναστική

    Ψήφοι: 13 11.0%
  • Πληροφορική

    Ψήφοι: 4 3.4%
  • Οικιακή Οικονομία - Κοινωνική και Πολιτική Αγωγή

    Ψήφοι: 15 12.7%
  • Θρησκευτικά

    Ψήφοι: 17 14.4%
  • Ιστορία

    Ψήφοι: 15 12.7%
  • Ξένη Γλώσσα

    Ψήφοι: 2 1.7%
  • Άλλο (Διευκρινίστε)

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • Κανένα, γιατί αγαπώ όλα τα μαθήματα!

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Η τεχνολογία επικοινωνιών στην β' λυκείου για πες τι έχει να σου προσφέρει ; Που μιλάει για floppy disks στην εποχή που έχουμε tablets ;

Δε το θυμάμαι καν αυτό το μάθημα κυρίως επειδή τελείωσα το ελληνικό λύκειο στο εξωτερικό....σε εσένα μπορεί να είναι άχρηστο σε κάποιον μπορεί να αρέσει μόνο και μόνο για εγκυκλοπαιδικές γνώσεις!Παιδιά ότι μαθαίνουμε καλό είναι μην κολλάτε σε λεπτομέρειες ....Και εγώ έλεγα στο λύκειο πως τα μαθηματικά τα μισώ και δεν τα άνοιγα..έλα ομως που τώρα με παιδεύουν ακόμα και στο πανεπιστήμιο ..
Θα μου πεις άλλο τα μαθηματικά...σοβαρό μάθημα!Ναι αλλά ποτέ δεν το χώνεψα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRtr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GeorgeRtr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Δε το θυμάμαι καν αυτό το μάθημα κυρίως επειδή τελείωσα το ελληνικό λύκειο στο εξωτερικό....σε εσένα μπορεί να είναι άχρηστο σε κάποιον μπορεί να αρέσει μόνο και μόνο για εγκυκλοπαιδικές γνώσεις!
Αφού δεν το ξέρεις τότε, άστο. Ούτε εγκυκλοπαιδικές γνώσεις προσφέρει ούτε τίποτα είναι ένα κακόγουστο, κακογραμμένο βιβλίο μιας άλλης εποχής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgalicious97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Βιβλία Χημείας+Σκατά->Τέλεια καύση!

no offence, λάτρεις και χημικοί! :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Εμ.. Αρχικα πρωτα πρωτα θα βαλω τα αρχαια.... Επειτα την πληροφορικη και μετα την γυμναστικη!
Την λογοτεχνια την βρισκω ενδιαφερον!
Κι εγώ βρίσκω ενδιαφέρον το μάθημα της λογοτεχνίας αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τη χρησιμότητά του.Όλοι κοιμούνται στην τάξη και τα γούστα των συγγραφέων του βιβλίο που διάλεξαν τα κείμενα που θα υπάρχουν μέσα στο σχολικό βιβλίο δε συμπίπτουν καθόλου με τα δικά μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Κι εγώ βρίσκω ενδιαφέρον το μάθημα της λογοτεχνίας αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τη χρησιμότητά του.Όλοι κοιμούνται στην τάξη και τα γούστα των συγγραφέων του βιβλίο που διάλεξαν τα κείμενα που θα υπάρχουν μέσα στο σχολικό βιβλίο δε συμπίπτουν καθόλου με τα δικά μου...

Τα κειμενα της Α γυμν ηταν πολυ ομορφα και ενδιαφεροντα! Τουλαχιστον οσα ειχε επιλεξει η τοτε καθηγητρια μας να μας διδαξει ( το πιο γλυκο ψωμι, ο δρομος για τον παραδεισο ειναι μακρυς, οταν τα πραγματα στρωνουν περισσοτερο κλπ). Τα κειμενα της Β ηταν ΑΠΑΙΣΙΑ... Θυμαμαι μονο 2 μου αρεσαν ( Θερμοπυλες του καβαφη και το αναμνησεις της ( δεν θυμαμαι πως την ελεγαν) απο την Γερμανια) ευχαριστω τον Θεο που επεσε αυτο με την Γερμανια:P. Φετος στην Γ εχουμε κανει αρκετα ενδιαφεροντα κειμενα και φυσικα το βιβλιο μας εχει αρκετο Καβαφη ( :inlove: ) αλλα θα δουμε γιατι αλλαξαμε καθηγητρια και δεν εχουμε δει ακομα τι και πως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κώστας Σαμ.

Νεοφερμένος

Ο Κώστας Σαμ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Για μένα δεν υπάρχει κανένα χάλια μάθημα. Υπάρχουν απλά μαθήματα τα οποία είναι άκρως περιττά και δεν θα μας βοηθήσουν σε τίποτα στο μέλλον εκτός του ότι μας "φορτώνουν" με κάποιες επιπλέον πληροφορίες. Έτσι για εμένα το ''χειρότερο'' μάθημα είναι τα ομηρικά έπη (Οδύσσεια, Ιλιάδα) και η τραγωδία (Ελένη) καθώς η ενδελεχής ανάλυση τους προκαλεί μόνο άγχος και συσσώρευση αχρείαστων (κατά την γνώμη μου) πληροφοριών στο μυαλό ενός μαθητή. Θα μπορούσαν απλώς να υπάρχουν ως μονό- ώρα μαθήματα και η ανάλυση τους να επικεντρωνόταν στα βασικά τους στοιχεία...

Αθάνατο ελληνικό σύστημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ιλιαδα οδυσεα ελενη μακραν το χειροτερο. Αναρωτιεμαι ακομα γτ υπαρχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,861 μηνύματα.
Το διαλλειμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Ιλιαδα οδυσεα ελενη μακραν το χειροτερο. Αναρωτιεμαι ακομα γτ υπαρχει

Για να μας μυήσει στο αρχαίο ελληνικό θέατρο, στην αρχαία ελληνική κουλτούρα κ πολιτισμό χωρίς να μας κουράζει ιδιαίτερα αφού το κείμενο είναι μεταφρασμένο στα νέα ελληνικά!

Τα κειμενα της Α γυμν ηταν πολυ ομορφα και ενδιαφεροντα! Τουλαχιστον οσα ειχε επιλεξει η τοτε καθηγητρια μας να μας διδαξει ( το πιο γλυκο ψωμι, ο δρομος για τον παραδεισο ειναι μακρυς, οταν τα πραγματα στρωνουν περισσοτερο κλπ). Τα κειμενα της Β ηταν ΑΠΑΙΣΙΑ... Θυμαμαι μονο 2 μου αρεσαν ( Θερμοπυλες του καβαφη και το αναμνησεις της ( δεν θυμαμαι πως την ελεγαν) απο την Γερμανια) ευχαριστω τον Θεο που επεσε αυτο με την Γερμανια:P. Φετος στην Γ εχουμε κανει αρκετα ενδιαφεροντα κειμενα και φυσικα το βιβλιο μας εχει αρκετο Καβαφη ( :inlove: ) αλλα θα δουμε γιατι αλλαξαμε καθηγητρια και δεν εχουμε δει ακομα τι και πως...
Αν σου αρέσει η Γερμανία πρέπει να διαβάσεις αυτό το βιβλίο (Η Κωνσταντίνα κ οι αράχνες της λέγεται) νομίζω αφιερώνει κάπου 45-50 σελίδες για τη ζωή της στη Γερμανία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

por el Amor

Νεοφερμένος

Η Amor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
γεια σας :) εμενα δεν μου αρεσουν καθολου τα μαθηματικα για πολλους λογους πρωτη γυμνασιου ειχαμε εναν πολυ καλο καθηγητη αλλα επρεπε να παει σε αλλο σχολειο με αποτελεσμα να μασ φερουν ενα ουφο το οποιο δεν ηξερε που του πηγαινανε τα πεντε (μεταφορικα) και δεν ειχε καθολου μεταδοτικότητα με αποτελεσμα να τα παρατησω:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
γεια σας :) εμενα δεν μου αρεσουν καθολου τα μαθηματικα για πολλους λογους πρωτη γυμνασιου ειχαμε εναν πολυ καλο καθηγητη αλλα επρεπε να παει σε αλλο σχολειο με αποτελεσμα να μασ φερουν ενα ουφο το οποιο δεν ηξερε που του πηγαινανε τα πεντε (μεταφορικα) και δεν ειχε καθολου μεταδοτικότητα με αποτελεσμα να τα παρατησω:|

Ενω εχεις δυνατοτητες:whistle::whistle: και ο καλος μαθηματικος ξαναγυρισε:P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανευθηνη

Νεοφερμένος

Η ανευθηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
help αρχαία plzz
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jjdjbakos

Νεοφερμένος

Ο jjdjbakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Νομιζω οτι η Οδυσσεια-Ιλιαδα ειναι με διαφορα τα πιο ηλιθια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigTimeRush

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Θρησκειτικά και Πληροφορικη λόγω καθηγητών -ειδικά στα Θρησκευτικά, είναι μια ψυχασθενής-:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Το θέμα είναι να σε κάνουν να τα αγαπήσεις τα μαθήματα...μόνο τότε θα καταλάβεις το πόσο σημαντικά είναι!Καλό είναι να είμαστε ειδικευμένοι σε κάτι και να το αγαπάμε αλλά πλέον η κοινωνία απαιτεί και γενικές καθημερινές γνώσεις...σφαιρικές απόψεις αλλιώς δεν επιβιώνεις!Όλα τα μαθήματα έχουν να σου προσφέρουν κάτι και να σου μάθουν...το θέμα είναι να τα προσεγγίσεις σωστά με τη βοήθεια καλού δασκάλου και όχι προχειροδουλειές!

Δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο :worship::worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Λυπάμαι που θα το πω, αλλά φυσική...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Για εμένα τα χειρότερα μαθηματικά/φυσική..
Δυσκολεύομαι τρομερά και δεν τα μπορώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Τα μαθηματικά!!! ΤΑ ΜΙΣΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Μισώ τα:
1. Θετικά
2. Αισθητικά(μουσική-καλλιτεχνικά)
3. Τεχνολογικά

Είμαι πιο πολύ του θεωρητικού.!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Μισώ τα:
1. Θετικά
2. Αισθητικά(μουσική-καλλιτεχνικά)
3. Τεχνολογικά

Είμαι πιο πολύ του θεωρητικού.!!
Και εγώ είμαι του θεωρητικού, αλλά λατρεύω τεχνολογία, πληροφορική και αισθητικά! Τα θετικά όντως τα μισώ!!! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top