Το πιο μισητό για εσάς πανελλαδικώς εξεταζόμενο μάθημα

Ποιο είναι το πιο μισητό για εσας πανελλαδικώς εξεταζόμενο μάθημα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 184)

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Η φυσικη!!Μου φαινεται το πιο βαρετο μαθημα...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
απο το αγαπημενο ως το πιο μισητο εχουμε
μαθηματικα κατ,μαθηματικα γεν,φυσικη,χημεια (κι εδω αρχιζουν τα μαθηματα που βαριεμαι) βιολογια και το μακραν χειροτερο εκθεση. Κ για να εξηγηθω η βιολογια ειναι πολυ ωραια αλλα δυσκολη στην αποστηθιση και η εκθεση ειναι ενα μαθημα που νιωθεις πως οσο κ να διαβασεις δεν εξασφαλιζεις τπτ καθως μπορει να παρεις οτιδηποτε!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Ίσως το έχω ξαναπεί, αλλά οι Πανελλήνιες πραγματικά με έκαναν να σιχαθώ τη Λογοτεχνία!! (Που συνήθως είναι από τα αγαπημένα μου μαθήματα) Ώρες ώρες μου έδινε την εντύπωση πως όσο και να είχα διαβάσει πάλι @#$% θα έπαιρνα. Ολόκληρα κατεβατά σχολίων... @_@ Είναι αδύνατο να ξέρεις τί και με ποιον τρόπο θέλει ο εκάστοτε διορθωτής που σου πετύχει. Κάποιοι προσμένουν 5 σελίδες απάντηση, άλλοι πάλι αρκούνται και στη λιτότητα. Θα μου πείτε μα υπάρχει μεθοδολογία. Έλα όμως που εγώ απεχθάνομαι να μπαίνω σε "καλούπια"! Με λίγα λόγια, μισώ την υποκειμενικότητα στη διόρθωση. Λίγο να εκφραστείς ελεύθερα και την έβαψες κοινώς. Στην Έκθεση, τουλάχιστον, σου διατίθεται και ένα μέρος καθαρά με ασκήσεις μπας και σώσεις κάτι!! Συν αυτού, το 70% των κειμένων το αντιπάθησα με τη μία. (βλέπε Πολυδούρη και Όνειρο λχ. Μπλιαχ) Χίλιες φορές να είχε ξαναμπεί η Σονάτα δηλαδή

Στο τέλος 13,8 μου βάλανε. :P Άι σιχτίρ

Ακριβώς αυτό που λες ! Είναι ΑΠΕΙΡΑ τα σχόλια, είναι αδύνατον να τα αποστηθίσεις. Εν τω μεταξύ έχω και τα σχόλια του φροντιστηρίου και κάτι άλλες φωτοτυπίες που έκανε ιδιαίτερο μία κοπέλα. Αλλιώς τα λέει η μία, αλλιώς η άλλη :P Ε, εντάξει έχουν και κάποια κοινά σημεία :P Έλα όμως που εμένα μου φαίνονται πιο εύκολα στην αποστήθιση μερικά σχόλια από τις φωτοτυπίες που μου έδωσαν :confused: Τι να κάνω δε ξέρω ! :giveup: Το μισώ αυτό το μάθημα ! Χάλια θα γράψω !:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loukiss

Νεοφερμένος

Ο loukiss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εκθεση...

nuff said...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M..G

Νεοφερμένος

Η M..G αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Για εμενα το πιο μισητο μαθημα ηταν η βιολογια κατευθυνσης...και το αγαπημενο μαθηματικα(γενικης και κατευθυνσης)....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
χειρότερο μάθημα η έκθεση και αμέσως μέτα τα μαθηματικά γενικής(αφόρητη η στατιστική)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
οχι αλλα αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να το επικροτω...:whatever::whatever::whatever::whatever:
Δηλαδη, λες πως δεν "επικροτεις" εναν τυπο στη φυσικη
...
Makes perfect sense. Κανε παραπονα στο συμπαν, αν δε σ'αρεσουν οι τυποι.
Ακομα και στην περιπτωση που εβγαζε νοημα αυτο, το οτι δεν επικροτεις κατι δε σημαινει πως ειναι αχρειαστο.
δεν ξερω που αναφερεσαι αλλα αν λες για την φυσικη σε πανελληνιες,i don't give a shit.Καλα αυτα αλλα τωρα που δωσαμε και δεν ειμαστε και τοσο βαθμοθηρες βλεπουμε το αποτελεσμα,τι φυσικη εμαθα εγω με τους τυπους σιδηροδρομο στα κυματα;;;τεσπα εγω λεω για την σχολη οτι απλα ελπιζω να μην ειναι τοσο κενη η φυσικη....
Ο σκοπος στο σχολειο δεν ειναι τοσο να μαθεις φυσικη, οσο να σκεφτεσαι. Μην αποδιδεις την ενδεχομενη ανικανοτητα σου στο οτι η φυσικη ειναι "κενη".
δεν αναφερομαι μονο στο μεγεθος αλλα και στην εφαρμογη.Δεν προκειται ποτε να μου αρεσει το μακρυναρι τυπος που το μαθαινω απ'εξω και κανω μια στειρα αντικατασταση θελω να δω και μια καποια πρακτικη εφαρμογη του ή εστω χρησιμοτητα.Νομιζω δεν ζηταω κατι τρελο ή too much και ακομα και αν το κανω,ασε με να εχω το ονειρο οτι θα ΜΑΘΩ φυσικη και οχι απλα οτι θα λυνω προβληματα....:/::/::/:
Αν ηθελες να ΜΑΘΕΙΣ φυσικη και οχι απλα να "λυνεις προβληματα", ας πηγαινες σε τμημα φυσικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Οκ δεν ξερω αν το μισω, απλα το μαθημα που δεν την παλευω ειναι η βιολογια και συγκεκριμενα στην αποστηθιση! Με την κατανοηση τα παω μια χαρα! Οταν με βαλεις ομως να την μαθω απεξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Το χείροτερό μου είναι το Γνωστό στα αρχαία κι ειδικά ο Πρωταγόρας :@ Λατρεύω Ιστορία :) Είναι το αγαπημένο μου :) Στη Λογοτεχνία ενώ μ αρέσει δε μπορώ να κάτσω να αποστηθίσω απαντήσεις :@ Αφήστε που το κάθε σχόλιο είναι ολόκληρο κατεβατό μιας σελίδας :@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
μμμ ναι....Ειναι ολίγον τις σπαστικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αλλαξα γνώμη...λέω την έκθεση.νιώθω ότι έχω κορεστει σε αυτό το μάθημα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Αγαπημένο Φυσική, most hated (μετά τους βαθμούς) έκθεση...:ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
Εκθεση... Ενα εντελως ασχετο μαθημα για μενα που δυστυχως αναγκαζομαι να το δωσω πανελλαδικα.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
αν και είμαι β' λυκείου και σίγουρα τα μαθήματα κατεύθυνσης είναι λιγότερο απαιτητικά σε σχέση με του χρόνου..εγώ τρελάθηκα με τα λατινικά <33333 από τώρα φαίνεται η καλή μας σχέση! :DD (ξέρω θα μου πείτε φέτος είναι βατά,του χρόνου πανδύσκολα και μπλα μπλα..)..αλλά εμένα μ'άρεσαν από τώρα και δε θ'αλλάξει αυτό! <3 πιο μισητό μάθημα στην κατεύθυνση..προς το παρόν δεν υπάρχει..αλλά με βλέπω του χρόνου να τείνω προς την αυτοκτονία με τη λογοτεχνία (όχι πως ζορίζομαι,απλά του χρόνου τουλάχιστον θα έχουν τρομερές απαιτήσεις+το ότι θα σου βάζει ο διορθωτής ότι του καπνίσει -έχει αυτήν την ευκαιρία- επειδή δεν είναι στάνταρ και φοβάμαι μη με πιάσει η απόγνωση επειδή ακριβώς θα ναι πανελλαδικές.. :/
εκτός κατεύθυνσης πάντος είμαι φυσικά της άποψης 'ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΗ ΦΥΣΙΚΗ' ..παρόλο που κάποτε υπήρξα μεγάλη της θαυμάστρια,αλλά από τη στιγμή που πήγα λύκειο μπλέξαμε με χάλια καθηγητές και τη μίσησα :/ ..και νιώθω τρισευτυχισμένη που δε θα τη δώσω πανελλαδικά!

και η έκθεση είναι πολύ κουραστική..ενδιαφέρον μάθημα,αλλά τελειώνεις με πονοκέφαλο (γράψε εκείνο,σβήσε το άλλο,διόρθωσε την κάθε λάθος λεπτομέρεια,σκέψου προσεκτικά,εκφράσου με την κάθε λεπτομέρεια που ζητούν!)..απφφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Protagonist

Νεοφερμένος

Ο Protagonist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Το πιό μισητό μάθημα με διαφορά : Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων και Υπηρεσιών. Το γνωστό σε όλους Α.Ο.Δ.Ε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
δεν θα το έλεγα ποτέ............................


αλλά ναι απεχθάνομαι τη φυσική πλέον :P

χοχοχοχοχοχο γλυκο μου :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
πιο μισητό μάθημα στην κατεύθυνση..προς το παρόν δεν υπάρχει..αλλά με βλέπω του χρόνου να τείνω προς την αυτοκτονία με τη λογοτεχνία (όχι πως ζορίζομαι,απλά του χρόνου τουλάχιστον θα έχουν τρομερές απαιτήσεις+το ότι θα σου βάζει ο διορθωτής ότι του καπνίσει -έχει αυτήν την ευκαιρία- επειδή δεν είναι στάνταρ και φοβάμαι μη με πιάσει η απόγνωση επειδή ακριβώς θα ναι πανελλαδικές.. :/
εκτός κατεύθυνσης πάντος είμαι φυσικά της άποψης 'ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΗ ΦΥΣΙΚΗ' ....και νιώθω τρισευτυχισμένη που δε θα τη δώσω πανελλαδικά!

και η έκθεση είναι πολύ κουραστική..ενδιαφέρον μάθημα,αλλά τελειώνεις με πονοκέφαλο (γράψε εκείνο,σβήσε το άλλο,διόρθωσε την κάθε λάθος λεπτομέρεια,σκέψου προσεκτικά,εκφράσου με την κάθε λεπτομέρεια που ζητούν!)..απφφφ
Να ξαναπω πόσα πολλά κοινά έχουμε? :P
Αν και είμαι Β' Λυκείου,βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι το μάθημα που θα μισήσω του χρόνου είναι η Λογοτεχνία! Οι αρνητικές επιδράσεις οφείλονται και στη φιλόλογο..αλλά από την αρχή του Γυμνασίου δε "συμπαθούσα" τη Λογοτεχνία! Πιο βλακεία μάθημα,για μένα,δεν υπάρχει...τι φταίω εγώ και ο καθένας από εμάς να αναλύουμε αποσπάσματα που έγραψαν συγγραφείς πάνω στην απόγνωσή τους! :P Σε τι θα με βοηθήσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Αγαπημένα:Μαθηματικα γεν/κατ,Αεππ
MOst hated:Εκθεση(δεν εχω κτ με το μαθημα αλλα δεν ξερω πως να το διαβασω και για αυτο το βαριεμαι :( )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Colorful_World

Νεοφερμένος

Η Μ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Εγώ δεν συμπαθούσα τα μαθηματικά κατευθυνσης...Όσες ώρες+αν διαβασα,δεν καταλαβα ποτέ εντελώς τα ολοκληρώματα!Και φυσικα όσες ασκήσεις είχαμε για το σπίτι,καταφερνα πάντα να λύσω τις μισές...
Επίσης το κεφάλαιο του στερεού στη φυσική κατευθυνσης δεν μου αρεσε καθοοοοολου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top