Το νησί

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν την είδα τη σειρά. Αν και είμαι επιφυλακτική απέναντι σε τηλεοπτικές / κινηματογραφικές μεταφορές βιβλίων και γενικώς δεν παρακολουθώ ελληνικές σιερές τα τελευταία χρόνια, εν τούτοις θα κάνω μια εξαίρεση και θα τη δω, μιας και άκουσα πολύ καλά σχόλια για την πλοκή, το γύρισμα, τους ηθοποιούς κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aggeliki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Εγω ειδα το επεισοδιο τη δευτερα και ηταν τελειο... βασικα πιστευω οτι ηταν κατι εξω απο τα ορια της ελληνικης τηλεορασης... φοβερα ποιοτικο! (οπως αλλωστε και το βιβλιο!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Εγω ειδα το επεισοδιο τη δευτερα και ηταν τελειο... βασικα πιστευω οτι ηταν κατι εξω απο τα ορια της ελληνικης τηλεορασης... φοβερα ποιοτικο! (οπως αλλωστε και το βιβλιο!)

ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ ΠΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! Δεν αντέχω ρε να σας ακούω να μιλατε οοοοοοοολο αρνητικα για τη χωρααααααα. Ρε ειστε η νεα γενια και είστε οοοοοοολοι απαισιόδοξοι. Ρε τι γίνεται;;;;;;;;; ΔΕΝ αντέχω άλλο να ακουω αλλο η Ελλαδα δεν μπορεί, η Ελλάδα ειναι η χειρότερη, η Ελλαδα το να κουσουρι η Ελλάδα τ' αλλο!!!!!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!! ηταν κατι εξω απο τα ορια της ελληνικης τηλεορασης λεει η αλλη. Κοριτσι μου πας καλα;;;; Τόσες και τοσες πετυχημενες σειρες εχουμε συναντησει στην Ελλαδα που έκαναν παραγματικά θραυση κι εσύ έρχεσαι και λες εδω ό,τι να ναι;;;;; 50 - 50, παρα πεντε, πολυκατοικια κλπ κλπ κλπ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ! Μια χαρα ποιοτικές είναι οι σειρές απο τη στιγμη που μας τραβούν το ενδιαφερον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ ΠΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! Δεν αντέχω ρε να σας ακούω να μιλατε οοοοοοοολο αρνητικα για τη χωρααααααα. Ρε ειστε η νεα γενια και είστε οοοοοοολοι απαισιόδοξοι. Ρε τι γίνεται;;;;;;;;; ΔΕΝ αντέχω άλλο να ακουω αλλο η Ελλαδα δεν μπορεί, η Ελλάδα ειναι η χειρότερη, η Ελλαδα το να κουσουρι η Ελλάδα τ' αλλο!!!!!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!! ηταν κατι εξω απο τα ορια της ελληνικης τηλεορασης λεει η αλλη. Κοριτσι μου πας καλα;;;; Τόσες και τοσες πετυχημενες σειρες εχουμε συναντησει στην Ελλαδα που έκαναν παραγματικά θραυση κι εσύ έρχεσαι και λες εδω ό,τι να ναι;;;;; 50 - 50, παρα πεντε, πολυκατοικια κλπ κλπ κλπ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ! Μια χαρα ποιοτικές είναι οι σειρές απο τη στιγμη που μας τραβούν το ενδιαφερον.
Πολύ ωραίο το ποστ σου μέχρι εκεί που ανέφερες την πολυκατοικία:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Πως μπορείς να κολλήσεις με μια σειρά που δεν άρχισε;

Τα πρώτα δυο επεισόδια πιστεύω θα είναι καλά αλλά πολύ φοβάμαι ότι γενικά θα είναι κατώτερο των προσδοκιών
κ μονο απο το τρειλερ εχω κολλησει.....αυτο ειναι η μαγεια του....οτι ανατριχιαζεις κ μονο απ το τρειλερ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Πολύ ωραίο το ποστ σου μέχρι εκεί που ανέφερες την πολυκατοικία:P
Δηλαδή εμμεσα λες ότι οι Έλληνες είναι για τα μπάζα... Όταν μας τραβάει το ενδιαφέρον κάτι ηλίθιο σε μας τους Ελληνες θ' αρέσει ε; Κατ' αναλογια δηλαδή άντε γεια... Να 'σαι καλά καλή μου... Πείτε ευχαριστώ στη φίλη μας παίδες.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Δηλαδή εμμεσα λες ότι οι Έλληνες είναι για τα μπάζα... Όταν μας τραβάει το ενδιαφέρον κάτι ηλίθιο σε μας τους Ελληνες θ' αρέσει ε; Κατ' αναλογια δηλαδή άντε γεια... Να 'σαι καλά καλή μου... Πείτε ευχαριστώ στη φίλη μας παίδες.:mad:
Ε ηρέμησε.. Δεν είπα αυτό. Απλά η πολυκατοικία δεν θεωρείται ποιοτική σειρά.. Σόρρυ κιόλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ ΠΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! Δεν αντέχω ρε να σας ακούω να μιλατε οοοοοοοολο αρνητικα για τη χωρααααααα. Ρε ειστε η νεα γενια και είστε οοοοοοολοι απαισιόδοξοι. Ρε τι γίνεται;;;;;;;;; ΔΕΝ αντέχω άλλο να ακουω αλλο η Ελλαδα δεν μπορεί, η Ελλάδα ειναι η χειρότερη, η Ελλαδα το να κουσουρι η Ελλάδα τ' αλλο!!!!!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!! ηταν κατι εξω απο τα ορια της ελληνικης τηλεορασης λεει η αλλη. Κοριτσι μου πας καλα;;;; Τόσες και τοσες πετυχημενες σειρες εχουμε συναντησει στην Ελλαδα που έκαναν παραγματικά θραυση κι εσύ έρχεσαι και λες εδω ό,τι να ναι;;;;; 50 - 50, παρα πεντε, πολυκατοικια κλπ κλπ κλπ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ! Μια χαρα ποιοτικές είναι οι σειρές απο τη στιγμη που μας τραβούν το ενδιαφερον.

Ανεξαρτητα απο τη σειρα σ'αυτο που λες εχεις απολυτο δικιο! Τα καλα (ναι, εχει και καλα) τα προσπερναμε και στεκομαστε στα χειροτερα.

on topic: Ειδα και εγω τη σειρα στο web tv και οντως ειναι αξιολογη παραγωγη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mikro_93

Νεοφερμένος

Η mikro_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Το μόνο σίγουρο είναι πως θα μας καθηλώσει στους δέκτες της τηλεόρασης. Μόλις έδειξε το 1ο επεισόδιο και τους περισσότερους τους έχεις γοητεύσει!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πιστεύω ότι είναι κρίμα για κάποιον να διαβάσει το βιβλίο του νησιού πριν δει την σειρά. Όπως και να το κάνεις χάνεις την μαγεία της σειράς και του μυστηρίου. Τώρα εχω αγωνία για τον μικρό Δημητράκη και για την Ελένη αλλά και για όλους τους ήρωες που γνώρισα, ένας που έχει διαβάσει το βιλβίο δεν έχει αγωνια ξέρει τι θα γίνει.

Όχι τίποτα άλλο αλλά μας λένε και την συνέχεια σε εμάς τους υπόλοιπους που βαριόμ.. εεεε δε θέλαμε να διαβάσουμε το βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Πιστεύω ότι είναι κρίμα για κάποιον να διαβάσει το βιβλίο του νησιού πριν δει την σειρά. Όπως και να το κάνεις χάνεις την μαγεία της σειράς και του μυστηρίου. Τώρα εχω αγωνία για τον μικρό Δημητράκη και για την Ελένη αλλά και για όλους τους ήρωες που γνώρισα, ένας που έχει διαβάσει το βιλβίο δεν έχει αγωνια ξέρει τι θα γίνει.

Όχι τίποτα άλλο αλλά μας λένε και την συνέχεια σε εμάς τους υπόλοιπους που βαριόμ.. εεεε δε θέλαμε να διαβάσουμε το βιβλίο.

εχει δικιο ο φοκος.. εχουμε την σειρα και θα παμε στο βιβλιο. φοκο διαβασα τα σχολια του ταινια. εχει δικιο....... θαυμαζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
κ εγω εχω διαβασει το βιβλιο και ειναι απο τ πιο ωραια βιβλια που εχω διαβασει!!!πιστευω οτι και η σειρα θα ειναι πολυ καλη αλλα οχι οπως το βιβλιο!!!παιζουν καλοι ηθοποιοι παντως!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το έχω πάρει το βιβλίο αλλά όπως είπα βαριε..... εεε δε θέλω να το διαβάσω. Πιστεύω ότι το βιβλίο διεγείρει την φαντασία αλλά στο βιβλίο απουσιάζει η εικόνα ο ήχος η κίνηση και το soundtrack (συνεπώς χάνεται η μαγεία). Θα μπορούσε να μου πει κάποιος ότι με την φαντασία σου μπορείς να πλάσεις την πιο καλή σειρά. Εγώ απαντάω φατναστείτε ένας να έπλαθε με την φαντασία τον Χάρρυ Πόττερ (oso καλή φαντασία και να έχει δε θα μπορούσε να φτιάξει την ταινία Χάρρυ πόττερ).


vs
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
φοκο εχεις δικιο σε αυτο αλλα με το βιβλιο αυτο που διαβαζεις το κανεις εικονα και ειναι πιο ωραιο γιατι ο καθενας το φτιαχνει οπως θελει στο μυαλο του!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
φοκο εχεις δικιο σε αυτο αλλα με το βιβλιο αυτο που διαβαζεις το κανεις εικονα και ειναι πιο ωραιο γιατι ο καθενας το φτιαχνει οπως θελει στο μυαλο του!!!

μα ο φοκος εχει δικιο. δεν νομιζεις πως θα ητανε προβλημα αμα ο καθενας φανταζοτανε την σειρα οπως ηθελε?
μετα η σειρα θα ητανε πολυ διαφορετικη απο το σεναριο που φανταστηκε ο καθενας και δεν θα εβλεπε κανεις την σειρα και θα την κοβανε
και ετσι αλλη μια πολυ καλη και ποιοτικη σειρα θα την ετρωγε το μαυρο φιδι:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
φοκο εχεις δικιο σε αυτο αλλα με το βιβλιο αυτο που διαβαζεις το κανεις εικονα και ειναι πιο ωραιο γιατι ο καθενας το φτιαχνει οπως θελει στο μυαλο του!!!

Τουλάχιστον το βιβλίο έχει καμιά εικόνα ή είναι μόνο γράμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
θανο εγω εννοω πως προτιμω τα βιβλια απο τις σειρες(γενικα οχι μονο στο συγκεκριμενο εργο).
___________________________________________________________________
μονο γραμματα.πως τ κανετε αυτο με τν αρχικη δημοσιευση γιατι δεν ξερω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Έλα jj δε θα κάνει αντίστροφη μέτρηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εδώ είμαι:P

Φόκε έχει 2 θέματα σε σχέση με "Το Νησί", σε πιο να postάρω; :P

Ακριβώς μία ώρα για το 4ο επεισόδιο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εδώ είμαι:P

Φόκε έχει 2 θέματα σε σχέσει με "Το Νησί", σε πιο να postάρω; :P

Ακριβώς μία ώρα για το 4ο επεισόδιο:)
ναι έχει και το στεκι για ποικιλία μόνο το mycat δεν έχει. Νόμιζα πως υπήρχε μόνο ένα και έψαχνα να βρω τα μηνυματα σου σε αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top