Το ιδανικό σώμα

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
η ερωτηση ειναι καθαρα υποκειμενικη...πιστευω οτι δεν υπαρχει ιδανικο σωμα...σημασια εχει να αισθανεσαι εσυ καλα με τον εαυτο σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Και στο κάτω κάτω όλοι όμορφοι είμαστε.Εσωτερικά,εξωτερικά δεν έχει σημασία.Αρκεί να το καταλάβουμε και να νιώσουμε όμορφα με τον εαυτό μας.

Ήθελα να απαντήσω ειδικά σ' αυτό προχθές. Μην τρέφουμε αυταπάτες γιατί σε καμία περίπτωση δεν είμαστε όλοι όμορφοι κάπου. Είμαι σκατά μέσα κι έξω αλλά είμαι παραπάνω από εντάξει με τον εαυτό μου. Μου αρέσει αυτό που είμαι, εσωτερικά κι εξωτερικά, και το διατηρώ μέχρι να αλλάξει χωρίς, ξαναλέω, να το θεωρώ όμορφο. Κάτι τέτοιες γενικεύσεις μόνο στην ψυχολογία στοχεύουν και ψυχολογία βασισμένη σε παραμύθια έξω από δω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Ήθελα να απαντήσω ειδικά σ' αυτό προχθές. Μην τρέφουμε αυταπάτες γιατί σε καμία περίπτωση δεν είμαστε όλοι όμορφοι κάπου. Είμαι σκατά μέσα κι έξω αλλά είμαι παραπάνω από εντάξει με τον εαυτό μου. Μου αρέσει αυτό που είμαι, εσωτερικά κι εξωτερικά, και το διατηρώ μέχρι να αλλάξει χωρίς, ξαναλέω, να το θεωρώ όμορφο. Κάτι τέτοιες γενικεύσεις μόνο στην ψυχολογία στοχεύουν και ψυχολογία βασισμένη σε παραμύθια έξω από δω.

Εγώ συνεχίζω να πιστεύω πάντως ότι δεν μπορεί κάποιος να μην έχει ούτε ένα όμορφο χαρακτηριστικό.Τα παραπάνω σχόλια για σένα επίτρεψε μου να τα θεωρήσω πολύ ακραία και αν μη τι άλλο μη αληθή.Δεν μπορεί όπως λες να μην έχεις τίποτα ωραίο πάνω σου.Ούτε μέσα ούτε έξω.Και άντε για το έξω ο Θεός σε έκανε έτσι όπως είσαι και δεν μπορείς να το αλλάξεις ριζικά.Κάποιος λόγος θα υπάρχει για να είσαι έτσι.Τον εσωτερικό κόσμο όμως ,που όπως λες και συ δεν σ'αρέσει, μπορείς να τον αλλάξεις αρκεί να το θες.Το να νιώθεις όμορφα με τον εαυτό σου το επικροτώ εννοείται και αυτό είναι το ζητούμενο στο κάτω κάτω,αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι κάποιοι δεν είναι καθόλου όμορφοι και ότι όπως λες εσύ,είσαι σκατά μέσα και έξω αλλά είσαι εντάξει με τον εαυτό σου.Αν θες εξήγησέ μου λίγο πως έχεις συμβιβαστεί και δεν θες να κάνεις τίποτα για να το αλλάξεις.Μιλάω πάντα για το εσωτερικό κομμάτι και εντελώς φιλικά.:)

Η ομορφιά είναι πώς αισθάνεσαι μέσα σου, και αυτό καθρεφτίζεται στα μάτια σου. Δεν είναι κάτι σωματικό.
Δεν είναι δικά μου λόγια αλλά κάλλιστα θα μπορούσαν να είναι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Εγώ συνεχίζω να πιστεύω πάντως ότι δεν μπορεί κάποιος να μην έχει ούτε ένα όμορφο χαρακτηριστικό.Τα παραπάνω σχόλια για σένα επίτρεψε μου να τα θεωρήσω πολύ ακραία και αν μη τι άλλο μη αληθή.Δεν μπορεί όπως λες να μην έχεις τίποτα ωραίο πάνω σου.Ούτε μέσα ούτε έξω.Και άντε για το έξω ο Θεός σε έκανε έτσι όπως είσαι και δεν μπορείς να το αλλάξεις ριζικά.Κάποιος λόγος θα υπάρχει για να είσαι έτσι.Τον εσωτερικό κόσμο όμως ,που όπως λες και συ δεν σ'αρέσει, μπορείς να τον αλλάξεις αρκεί να το θες.Το να νιώθεις όμορφα με τον εαυτό σου το επικροτώ εννοείται και αυτό είναι το ζητούμενο στο κάτω κάτω,αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι κάποιοι δεν είναι καθόλου όμορφοι και ότι όπως λες εσύ,είσαι σκατά μέσα και έξω αλλά είσαι εντάξει με τον εαυτό σου.Αν θες εξήγησέ μου λίγο πως έχεις συμβιβαστεί και δεν θες να κάνεις τίποτα για να το αλλάξεις.Μιλάω πάντα για το εσωτερικό κομμάτι και εντελώς φιλικά.:)

Η ομορφιά είναι πώς αισθάνεσαι μέσα σου, και αυτό καθρεφτίζεται στα μάτια σου. Δεν είναι κάτι σωματικό.
Δεν είναι δικά μου λόγια αλλά κάλλιστα θα μπορούσαν να είναι.:)
Τς τς τς!Είσαι ποιήτρια κοπέλα μου,τέλος..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όσοι έχουν μπυροκοιλιές υποστηρίζουν ότι είναι καλό, όσοι είναι γυμνασμένοι υποστηρίζουν ότι το γυμνασμένο σώμα είναι καλύτερο.

To debate είναι αυτό που φτιάξατε...

Το ίδιο ισχύει και για τα κορίτσια και τα αντίστοιχα "κάλλη" τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Και άντε για το έξω ο Θεός σε έκανε έτσι όπως είσαι...

Σ' αυτό το σημείο φώναξα δυνατά κάτι τέτοιο: 'Όπα, όπα, όχι τέτοια ρε, όχι.' Αν ήμουν μόνος μου στο σπίτι θα ακουγόταν ακόμα πιο πολύ λογικά, και ξεκίνησα να διαβάζω από μέσα μου. :P

Δεν κατάλαβες πώς το είπα βασικά αλλά μια και μπήκες σ' όλη αυτή τη διαδικασία I'll explain. Δεν έχω συμβιβαστεί με τίποτα, με το πώς είμαι μέσα ή έξω, ακριβώς επειδή δεν κάθομαι να βάλω ταμπέλες για το ένα ή το άλλο. Το πώς βλέπουν οι άλλοι τώρα το μέσα ή το έξω επίσης δε μ' ενδιαφέρει κι απ' τη στιγμή που τα κριτήρια είναι υποκειμενικά δε στέκομαι σε τίτλους. Το σκατά που είπα μπορεί να ισχύει μπορεί και όχι. Δεν ξέρω, δε με νοιάζει κι όχι επειδή I'm too cool or something αλλά γιατί οι χαρακτηρισμοί δεν έχουν νόημα όταν υπάρχουν τόσες διαφορετικές οπτικές γωνίες. Αν και δεν το εξήγησα όσο θα έπρεπε το point μου δεν ήταν το πώς είμαι εγώ, ένα παράδειγμα έφερα με τη χειρότερη περίπτωση για μεγαλύτερη αντίθεση. Είπα απλά ότι δε χρειάζονται δήθεν καθολικές αλήθειες για να είναι κάποιος εντάξει με ό,τι είναι. Και δε μιλάω για συμβιβασμό, είμαι ο τελευταίος που θα έρθει να πει κάτι τέτοιο. Λέω μόνο ότι ο κόσμος δε χρειάζεται ή δε θα 'πρεπε να χρειάζεται εμψύχωση απ' τη στιγμή που η αυτοπεποίθηση πηγάζει από μέσα, όσο όμορφο ή άσχημο είναι αυτό με οποιαδήποτε κριτήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
ναι ναι και εγω συμφωνώ πως πρέπει η γυμναστική και μια υγιεινή διατροφή πρέπει να είναι στο πρόγραμμα υτων ανθρώπων και δη των νέων , όμως δε δέχομαι μερικοί μπρατσωμένοι στα γυμναστήρια και οπουδήποτε αλλού να κοιτούν υποτιμητικά αυτούς που ΔΕΝ είναι χοντροί αλλά κανονικοί προς λίγο πιο παχείς...και να δημιουργούν κόμπλεξ, όλα αυτά τα έχω δει και τα συζητάγαμε και χτες με κάποιες φίλες μου...εξάλλου τώρα όλοι θέλουμε να είμαστε αδύνατοι γιατί αυτό είναι της μόδας και είναι της μόδας επειδή η σημερινή κοινωνία έχει ευμάρεια καταναλωτικών προϊόντων , όμως όταν υπήρχε η χούντα της μόδας ήταν οι πιο γεματούλες γυναίκες επειδή δεν μπορούσαν όλες να χλαπακώσουν...επίσης τόσοι ωραίοι πίνακες αναγεννησιακοί προβάλλουν άλλα πρότυπα ομορφιάς με φουλ κυτταρίτιδα και κοιλίτσα οι γυναίκες...συμπέρασμα : να μην επηρεαζόμαστε από τις επιταγές της μόδας, να γυμναζόμαστε γιατί κάνει καλό στον οργανισμό σε φυσιολογικα επίπεδα όμως , δεν έχω σκοπό να ακολουθήσω πρωταθλητισμό ούτε να χάσω όλη τη ζωή μου στα γυμναστήρια...ούτε βέβαια να αποχωριστώ τη σοκολατίτσα μου!!!!!!!!:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Μια γυναίκα με πιασίματα πιστεύω πώς γίνεται πιο ελκυστική και φαίνεται πιο γυναίκα.Προσθέτει θηλυκότητα πιστεύω..Jlo,Monica Belucci,Shakira,Θωμαή Απέργη (πριν αδυνατίσει κυρίως)...Αλλά εντάξει δεν θα μείνω μόνο στο σώμα..Αν είναι σκάρτη έφαγε σουτ καραμπινάτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Όσοι έχουν μπυροκοιλιές υποστηρίζουν ότι είναι καλό, όσοι είναι γυμνασμένοι υποστηρίζουν ότι το γυμνασμένο σώμα είναι καλύτερο.

To debate είναι αυτό που φτιάξατε...

Το ίδιο ισχύει και για τα κορίτσια και τα αντίστοιχα "κάλλη" τους.

Στηριζω μπυροκοιλιες/μεγαλο στηθος κι ας μην εχω :thumbsup: Οποιοδηποτε χαρακτηριστικο συμβαλει ειτε θετικα ειτε οχι αναλογα με τον τροπο με τον οποιο το πασαρεις και με την ολη εικονα σου.
Ε απο κει και περα παιζουν ρολο τα αισθητικα κριτηρια του καθενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dora_B

Νεοφερμένος

Η Dora_B αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Η παπαρίζου γενικα ειναι ωραια, αλλα σε αυτη την φωτο, εχει τουλαχιστον 5 κιλα παραπανισια!
το ιδανικο γυναικειο σωμα ειναι αυτο
https://www.gotceleb.com/wp-content/...uire-Magazine-(November-2013)--01-560x770.jpg
οχι επειδη ολοι μου λενε οτι της μοιαζω, απλα ειναι ωραια πως να το κανουμε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Αχχχ αυτή η μετριοφροσύνη Δώρα. Όλες οι κοπέλες είστε μα είστε ολόϊδιες. :P Καμία δεν παραδέχεται ότι είναι όμορφη ή σέξυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Το πιο σημαντικό είναι να αρέσεις στον εαυτό σου. Αν είναι να έχουμε μια συγκεκριμένη εμφάνιση μόνο και μόνο για να αρέσουμε στο άλλο φύλο, ζήτω που καήκαμε. Δεν υπάρχει "ιδανικό". Ναι, ο καθένας έχει μια διαφορετική άποψη,σε άλλον του αρέσει να είναι ο άλλος πολύ αδύνατος, σε άλλον όχι, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να φροντίζουμε το σώμα μας μόνο και μόνο για να γίνει έτσι που να αρέσει στο άλλους. Πρώτα η υγεία, ψυχική και σωματική, και μετά όλα τα υπόλοιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dora_B

Νεοφερμένος

Η Dora_B αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Ολες ιδιες ειμαστε;; Ειναι ολες τοσο ωραιες;; :P

Απλα παρέθεσα την γνωμη μου για το ιδανικο, ή αν οχι ιδανικο, τοτε να πω το κατα την γνωμη μου σεξυ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Εγω ερωτευομαι ολα τα κοριτσια και τα κοριτσια με ερωτευονται οπως ολα τα αγορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Εγω στις κοπελες το σωμα δεν το κοιταζω (πραγματικα) μονο το προσωπο και φυσικα ο χαρακτηρας.Μαλιστα εχω τυχει σε περιπτωσεις κοριτσιων με ωραιο αντικειμενικα σωμα να μη θελω ουτε να τις δω με αυτα που λενε και κανουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Ολες ιδιες ειμαστε;; Ειναι ολες τοσο ωραιες;; :P

Απλα παρέθεσα την γνωμη μου για το ιδανικο, ή αν οχι ιδανικο, τοτε να πω το κατα την γνωμη μου σεξυ! :)

Αντικειμενικά οι νέες γενιές Ελληνίδων είναι αρκετά όμορφες και σέξυ. :) Εξάλλου το όμορφο δεν ορίζεται όμως το βλέπεις. Είναι άθροισμα πολλών πραγμάτων. Όμως οι νέες κοπέλες έχουν πολύ ωραία εμφάνιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Εσύ τέτοιο σώμα έχεις; :P
όχι, αλλά φαντάσομαι πως θα μουν αμα το ειχα :P
Η παπαρίζου γενικα ειναι ωραια, αλλα σε αυτη την φωτο, εχει τουλαχιστον 5 κιλα παραπανισια!
το ιδανικο γυναικειο σωμα ειναι αυτο
https://www.gotceleb.com/wp-content/...uire-Magazine-(November-2013)--01-560x770.jpg
οχι επειδη ολοι μου λενε οτι της μοιαζω, απλα ειναι ωραια πως να το κανουμε :D

λοιπόν αμα μοιαζεις στη συγκεκριμένη, θέλω να σε γνωρίσω :P
Οντοπικ, οντως η Παπαρίζου έχει μερικά παραπανισια κιλα. Αλλά είναι ωραία ρε φίλε! Η παπαρίζου ειναι η ζωντανη αποδειξη πως δε μας ενδιαφερουν τα παραπανω κιλα. Ισα-ισα γουσταρουμε να πιανουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dora_B

Νεοφερμένος

Η Dora_B αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Δεν θα περιαυτολογησω αλλο γιατι θα βγω oof topic, απλα αφου το μαθατε, μπορειτε
να με φωναζετε απλα scarlett χαχαχα!! :D

Εγω παντως αν ημον αγορι δεν θα προτιμουσα τις χοντρουλες...ειναι το χειροτερο μου! αυτο και τα μη λευκα δοντια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top