Το ιδανικό σώμα

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Το νόημα δεν είναι εκεί παρόλα ταύτα. Δεν είναι λογικό κατ' εμέ να φτιάχνουμε νοερές συναλλαγές τύπου "έχω να δώσω ένα Ψ κορμί, θα πάρω κάτι ανάλογο".

Δες εδώ:
Αν δεν ειχα δε θα το ελεγα... Αλλωστε ειναι δυνατον να εχω κοπελα γυμνασμενη και εγω να εχω κιλουμπα?
ειναι λιγο καπως αυτο!:)

Αυτό είναι κάπως, για ποιο λόγο; Επειδή σπάει την αρμονία; Μου φαίνεται λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Το νόημα δεν είναι εκεί παρόλα ταύτα. Δεν είναι λογικό κατ' εμέ να φτιάχνουμε νοερές συναλλαγές τύπου "έχω να δώσω ένα Ψ κορμί, θα πάρω κάτι ανάλογο".

Δες εδώ:


Αυτό είναι κάπως, για ποιο λόγο; Επειδή σπάει την αρμονία; Μου φαίνεται λάθος.

Έλα πες την αλήθεια.Θέλεις ντερέκι αλλά βαριέσαι να κουνήσεις πόδι:shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Το νόημα δεν είναι εκεί παρόλα ταύτα. Δεν είναι λογικό κατ' εμέ να φτιάχνουμε νοερές συναλλαγές τύπου "έχω να δώσω ένα Ψ κορμί, θα πάρω κάτι ανάλογο".

συμφωνω...αλλα οταν για παραδειγμα εισαι παχυσαρκος, δεν μπορεις να εχεις την απαιτηση ο συντροφος σου να ειναι αδυνατος...υπαρχουν βεβαια περιπτωσεις που το βλεπουμε κ αυτο...(για μενα...::/:)
αλλα κατα πλειοψηφια, αν βγεις στο δρομο και παρατηρησεις, 8α δεις οτι υπαρχει μια ομοιομορφια...;)
συνη8ως, 8ελεις κατι αναλογο με αυτο που εχεις να προσφερεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το νόημα δεν είναι εκεί παρόλα ταύτα. Δεν είναι λογικό κατ' εμέ να φτιάχνουμε νοερές συναλλαγές τύπου "έχω να δώσω ένα Ψ κορμί, θα πάρω κάτι ανάλογο".

Δες εδώ:


Αυτό είναι κάπως, για ποιο λόγο; Επειδή σπάει την αρμονία; Μου φαίνεται λάθος.

Αμέ, ξέρω ζευγάρι που η κοπέλα είναι αφρατούλα και το αγόρι είναι αδύνατο, αυτό δεν είναι λόγος να μην μπορούν να συνυπάρξουν, είναι μαζί 2χρόνια τουλάχιστον τα καλούλια μου.:redface:
Και παιδιά δεν είναι θέμα του ΤΙ ΖΗΤΑΣ, αλλά του ΤΙ και ΠΩΣ προκύπτει κάτι. Δεν είναι μόνο η εξωτερική εμφάνιση κρητήριο για να κάνεις σχέσης. Μια σχέση ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΤΥΧΑΙΑ δεν βάζεις αγγελία (οκ, μερικοί το κάνουν:redface:) οπότε ό,τι στάνταρ και να έχεις κάποια στιγμή θα σπάσουν και θα αναθεωρήσεις.
Και ναι ξέρω, όταν είσαι ΓΑΜΑΤΟΣ και κούκλος/κούκλα δε θες να έχεις δίπλα σου κάποιον κατώτερο, right? Βλακείες λέω γω.:P Όποιος νομίζει ότι είναι ανώτερος επειδή είναι αδύνατος ή γυμνασμένος είναι βαθιά νυχτωμένος.:pfff: Και το μόνο που θέλω να πω είναι να μην κλείνεστε και να μην γίνεστε τόσο απόλυτοι - όχι για μένα, για σας.:/:
Αυτό.
Συνοπτικά λοιπόν, συμφωνώ απόλυτα με την Κιττ.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Γενικα στις μερες μας πολλοι θεωρουν ομορφο το πολυ πολυ αδυνατο σωμα για τα κοριτσια:/: και το πολυ πολυ γυμνασμενο για τα αγορια.... Ποια ειναι η γνώμη σας πάνω στο θέμα??
για μένα προσωπικα θα μ άρεσε το γυμνασμένο σώμα αλλα χρειάζεται θυσίες:whistle:..ποιος λέει όχι σε
souvlaki.gif ...λέω να αρχίσω πάντως:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • souvlaki.gif
    souvlaki.gif
    50.8 KB · Εμφανίσεις: 978

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
πίστεψε με είμαι ένα 1,80 55 κιλά γυμνασμένη και κανείς δεν με θεωρεί όμορφη :P
ή θα είσαι ψώνιο ή βλαμμένο δλδ?:hmm: -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
oύτε εμένα μου αρέσει και προσπαθώ να επανορθώσω πριν ημουν 52 και θέλω να φτλασω τα 60 αρα είμαι σε καλό δρόμο..:D

σε νιω8ω, κ γω προσπα8ω να επανορ8ωσω!
(βεβαια, δεν πλησιαζω ουτε κατα διανοια το υψος σου...:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Εγω ειμαι 1,83 και 78κιλα!!:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Εγώ είμαι 1.86 και 60 κιλά.Και σακάρω.Αλλά είμαι όμορφος οπότε δεν με νοιάζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αυτο που λενε για τις τελειες αναλογιες ειναι ελεος :S γενικα ειναι ωραιο να βλεπεις νεα παιδια γυμνασμενα αλλα οχι και ειναι τελειως αδυνατα(για τα κοριτσια)ειναι παρα πολυ αντιαισθιτικο...εμενα με αρεσουν τα αγορια με γυμνασμενο σωμα αλλα οχι υπερβολικα γυμνασμενο σε σημειο που θα φαινεται χαλια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Ιδανικό σώμα.....κατά την γνώμη μου το ''ιδανικό σώμα'' θα έπρεπε να έχει σχέση με το πως νιώθει ο καθένας για το δικό του σώμα. Αν νιώθεις χοντρή τότε προφανώς για σένα δεν έχεις το ιδανικό σώμα. αν πιστεύεις ότι είσαι ανορεξικιά τότε υποκειμενικά πάλι δεν έχεις το ιδανικό σώμα....σε εμένα για παράδειγμα λένε ότι είμαι στα πλαίσια του κανονικού, αλλά πολλές φορές δεν νιώθω και πολύ ανετα με το σώμα μου. απλά πλέον προσέχω λίγο και τι τρώω (και έχω χάσει 2 κιλα !!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Narcissa

Νεοφερμένος

Η Narcissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
θεωρω για τις γυναικες ωραιο το κανονικο σωμα με καμπυλες..ουτε χοντρες ουτε κοκαλιαρες.εγω εχω υψος 1.70 και ειμαι 58 κιλα.στους αντρες δεν εχω καποιο στανταρ!μου εχουν αρεσει και γυμνασμενοι αντρες και κανονικοι αντρες,ακομα και αδυνατοι.κατα τη γνωμη μου επικρατει ολο το πακετο,οχι μονο το σωμα στον αντρα χD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Ιδανικό σώμα.....κατά την γνώμη μου το ''ιδανικό σώμα'' θα έπρεπε να έχει σχέση με το πως νιώθει ο καθένας για το δικό του σώμα. Αν νιώθεις χοντρή τότε προφανώς για σένα δεν έχεις το ιδανικό σώμα. αν πιστεύεις ότι είσαι ανορεξικιά τότε υποκειμενικά πάλι δεν έχεις το ιδανικό σώμα....σε εμένα για παράδειγμα λένε ότι είμαι στα πλαίσια του κανονικού, αλλά πολλές φορές δεν νιώθω και πολύ ανετα με το σώμα μου. απλά πλέον προσέχω λίγο και τι τρώω (και έχω χάσει 2 κιλα !!!!)

Αυτό λένε τα άτομα με ανορεξία. Ότι νιώθουν χοντρά. Σημαίνει ότι δεν έχουν το ιδανικό -λεπτό- σώμα;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Αυτό λένε τα άτομα με ανορεξία. Ότι νιώθουν χοντρά. Σημαίνει ότι δεν έχουν το ιδανικό -λεπτό- σώμα;:confused:

Αυτό είναι αλήθεια. Εξάλλου, πως να μη νιώθεις χοντρή, παρόλο που μπορεί να σαι μια χαρά , όταν βλέπεις στα περιοδικά τα κοκαλιάρικα μοντέλα (με το στήθος πλάκα) να ποζάρουν με τα μαγιό και να φαίνονται όλα τα παϊδια τους; Όταν αυτό θεωρείται ΟΜΟΡΦΟ ;
Όταν ιδανικές διαστάσεις θεωρούνται τα 90-60-90 ; Εγώ που είμαι 98-68-98 (τώρα μετρήθηκα :P) , βλέποντας αυτή νιώθω βουβάλα.

Για δείτε μια μοντέλα 90-60-90
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Narcissa

Νεοφερμένος

Η Narcissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
γι αυτο και δεν πρεπει να επηρεαζομαστε απο τα μοντελα στα περιοδικα.υπαρχουν πολλοι διαφορετικοι σωματοτυποι και ο καθενας εχει τη χαρη του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
ένα έχω να πω...τα κοριτσάκια που λένε ότι το καλύτερο σώμα είναι το μινίον (λεπτή και κοντή)..είναι συνήθως κάπως έτσι και για αυτο τα λένε..όμως ποια δεν θα ήθελε να είναιψηλή και αδύνατη -στα λογικά πλάισια -?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Για δείτε μια μοντέλα 90-60-90

Όλες έτσι ξεκινάτε μωρέ.:P

Μετά, στα 40-50 είστε 90-90-120 :D

και στα 50-55+ φτάνετε 110-120-200 :whistle:

Το ιδανικό κορμί για γυναίκα, όσον αφορά τα δικά μου γούστα, είναι κάπως σαν και αυτήν:





:whistle:

Βέβαια, τώρα που το καλοσκέφτομαι, δεν υπάρχει το "Ιδανικό".Ας πούμε, είναι ένα σύνολο από χαρακτηριστικά που φτιάχνουν το συνδυασμό που κάνει το κλικ.Μπορεί κάποιο χαρακτηριστικό να "πάει" σε κάποια γυναίκα με τα Α χαρακτηριστικά, όμως σε μια γυναίκα με τα Β, να φαίνεται άσχημο και να μη την κολακεύει.

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ιδανικο? δεν υπαρχει...εξαρταται απο τοσους και τοσους παραγοντες..και πανω απο ολα απο την προσωπικη αποψη και το πως ο καθενας μας αντιλαμβανεται τις αναγκες του με τις οποιες θα διαμορφωσει ο ιδιος το σωμα του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top