Το ιδανικό σώμα

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Αυτό λένε τα άτομα με ανορεξία. Ότι νιώθουν χοντρά. Σημαίνει ότι δεν έχουν το ιδανικό -λεπτό- σώμα;:confused:

όχι δεν είμαι ανορεξική.......καθόλου όμως...και δεν είμαι απο αυτές που το λένε έτσι ότι είναι χοντρες ενώ είναι πετσί και κοκαλο! και ποιος είπε ότι το ιδανικό σώμα είναι το να είσαι οδοντογλυφίδα??? ξαναλέω..αν είσαι οκ με το σώμα σου τότε γιατί (υποκειμενικά) να μην έχεις το ιδανικό σώμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Αυτό είναι αλήθεια. Εξάλλου, πως να μη νιώθεις χοντρή, παρόλο που μπορεί να σαι μια χαρά , όταν βλέπεις στα περιοδικά τα κοκαλιάρικα μοντέλα (με το στήθος πλάκα) να ποζάρουν με τα μαγιό και να φαίνονται όλα τα παϊδια τους; Όταν αυτό θεωρείται ΟΜΟΡΦΟ ;
Όταν ιδανικές διαστάσεις θεωρούνται τα 90-60-90 ; Εγώ που είμαι 98-68-98 (τώρα μετρήθηκα :P) , βλέποντας αυτή νιώθω βουβάλα.
Oh come,on. Σιγά και νιώσω χοντρή βλέποντας το τέλειο αποτέλεσμα που έκανε ένας photoshopάς στην Χ μοντέλα.

Εξάλλου αυτές δεν ασχολούνται και με τίποτα άλλο πέρα από τα κιλά τους.
Εγώ έχω και άλλα ενδιαφέροντα στη ζωή μου πάντως. :whistle:

Επίσης. Μην διαβάζετε τέτοιου είδους περιοδικά.
Είναι άθλια από όλες τις απόψεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
όχι δεν είμαι ανορεξική.......καθόλου όμως...και δεν είμαι απο αυτές που το λένε έτσι ότι είναι χοντρες ενώ είναι πετσί και κοκαλο! και ποιος είπε ότι το ιδανικό σώμα είναι το να είσαι οδοντογλυφίδα??? ξαναλέω..αν είσαι οκ με το σώμα σου τότε γιατί (υποκειμενικά) να μην έχεις το ιδανικό σώμα?


Δε μιλούσα για σένα προσωπικά.:P
Το να είσαι ''οδοντογλυφίδα'' μας το λένε και το προωθούν συνεχώς τα ΜΜΕ.
Το ιδανικό για κάθε άνθρωπο είναι διαφορετικό.
Το υγιές, όμως, σώμα δεν μπορεί να είναι ούτε το κοκαλιάρικο, ούτε το παχύσαρκο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
ΑΑΑ και ακόμα..μην τρέφουν ελπίδες τα αγόρια ότι τα κορίτσια δεν έχουν κυτταρίτιδα...ΟΛΕΣ έχουν έστω και λίγη-δεν λέω να είσαι και εντελώς χάλια , αλλά λίγη έχουν όλες- και το χειρότερο είναι να μιλάς με αλλα κορίτσια για την κυτταρίτιδα και να επιμενουν ότι οι ίδιες δεν έχουν...άνοιξε τα μάτια σου κοπέλα μου !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Καθε σωμα ειναι διαφορετικο,ποτε δεν υπαρχει σε καποια το τελειο σωμα και φατσα,ας πουμε καθε κοπελα εχει μερικα καλα μεροι,σπανια θα βρεις ενα πακετο σωματος και οσο κυκλοφορεις και βλεπεις αλλαζουν τα "τελεια" χαρακτηριστικα :P Ολα αυτα δεδομενης της προσωπικοτητας βεβαιος βεβαιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,956 μηνύματα.
το άσχημο σε μια κοπέλα simos είναι να έχει μόνο ωραίο πρόσωπο..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
το άσχημο σε μια κοπέλα simos είναι να έχει μόνο ωραίο πρόσωπο..:P
διαφωνω...η ομορφια ειναι κατι πληρως υποκειμενικο και για καποιους η εμφανιση ειναι το τελευταιο πραγμα που θα κοιταξουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.

Gina54

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
διαφωνω...η ομορφια ειναι κατι πληρως υποκειμενικο και για καποιους η εμφανιση ειναι το τελευταιο πραγμα που θα κοιταξουν..

Που βρίσκονται αυτοι που λές?Θελω να μου τους γνωρίσεις!!Εγω προσωπικά δεν ετυχε να γνωρίσω κανεναν..Όλοι οι αντρες κοιτανε την εξωτερική εμφάνιση δηλ το ωραιο σωμα συνδυασμενο με ένα ωραιο πρόσωπο,απλα μπορει να μην το παραδεχονται..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Δε μιλούσα για σένα προσωπικά.:P
Το να είσαι ''οδοντογλυφίδα'' μας το λένε και το προωθούν συνεχώς τα ΜΜΕ.
Το ιδανικό για κάθε άνθρωπο είναι διαφορετικό.
Το υγιές, όμως, σώμα δεν μπορεί να είναι ούτε το κοκαλιάρικο, ούτε το παχύσαρκο.

οκ συμφωνώ σε αυτό ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Πάντως για να μαστε ειλικρινείς η εμφάνιση είναι η πρώτη εντύπωση.Είναι το εναυσμα.Μετά αρχίζεις και ανακαλύπτεις τα υπόλοιπα.
Βάλτε όσα - θέλετε αυτή είναι η αλήθεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gina54

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Πάντως για να μαστε ειλικρινείς η εμφάνιση είναι η πρώτη εντύπωση.Είναι το εναυσμα.Μετά αρχίζεις και ανακαλύπτεις τα υπόλοιπα.
Βάλτε όσα - θέλετε αυτή είναι η αλήθεια...
Εννοειται οτι η εξωτερικη εμφανιση ειναι μια πρωτη εντυπωση που δε γινεται να περασει εντελως αδιαφορη!Αυτο λεω και παραπάνω και πήρα είδη ενα μείον..Φυσικα δεν πρεπει να μενουμε μονο στην εξωτερικη εμφανιση πχ στο ιδανικό σώμα και ναμην δινουμε στον αλλο την ευκαιρια να τον γνωρισουμε καλυτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εννοειται οτι η εξωτερικη εμφανιση ειναι μια πρωτη εντυπωση που δε γινεται να περασει εντελως αδιαφορη!Αυτο λεω και παραπάνω και πήρα είδη ενα μείον..Φυσικα δεν πρεπει να μενουμε μονο στην εξωτερικη εμφανιση πχ στο ιδανικό σώμα και ναμην δινουμε στον αλλο την ευκαιρια να τον γνωρισουμε καλυτερα!
Ακριβώς αυτό!!

Αλλά γενικά δεν νομίζω ότι υπάρχει ένα αντικειμενικά αποδεκτό πρότυπο σώματος στο οποίο όλοι και όλες ανεξαιρέτως συμφωνούμε, το βρίσκουμε "ιδανικό". Ο καθένας με τα γούστα του! Αναλόγως τι σου αρέσει δλδ, τι σου κάνει το κλικ. Δεν υπάρχει ένα καλούπι που να λες "να αυτός έχει το ιδανικό σώμα". Άσχετα που τα μμε προσπαθούν να περάσουν διάφορα πρότυπα ομορφιάς κτλ. Από ένα σημείο και μετά είναι στο χέρι σου πόσο θα επηρεαστείς από αυτά που σου πλασάρουν! Το θέμα είναι να νιώθεις καλά με τον εαυτό σου και να μην προσπαθείς να μοιάσεις σε κανέναν.
Πάντως καλό είναι να προσέχει κανείς, να γυμνάζεται, χωρίς βέβαια να φτάνει σε υπερβολές! Τα πάντα με μέτρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Διαβάζω τόση ώρα για το ιδανικό και αναρωτιέμαι.Ποιος καθορίζει το ιδανικό; Το ιδανικό δεν είναι ίδιο για μένα,για σένα και τον Κίτσο το λεβέντη που λέει ο λόγος.
ιδανικός -ή -ό:που βρίσκεται στο ανώτατο επίπεδο τελειότητας· ιδεώδης, τέλειος
Ε βρείτε μου έναν τέλειο.(Άμα βρείτε θα κάνω τούμπες.:P) Εγώ λέω ότι τίποτα δεν είναι τέλειο.Ίσα ίσα οι ατέλειες είναι που μας κάνουν ξεχωριστούς.;)

Μπορεί για κάποιον όμορφο σώμα να είναι ένα αδύνατο και για κάποιον άλλο ένα με καμπύλες.So what?
Η ομορφιά είναι τελείως υποκειμενική.Και στο κάτω κάτω όλοι όμορφοι είμαστε.Εσωτερικά,εξωτερικά δεν έχει σημασία.Αρκεί να το καταλάβουμε και να νιώσουμε όμορφα με τον εαυτό μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ρε μην κολλάτε στην ετυμολογία της λέξης και με τρελαίνεται.

Το ιδανικό στην περίπτωση μας είναι το ποθητό, το όμορφο, το...υγιεινό ξέρω γω...

Θα μου πεις ότι το όμορφο είναι λιγάκι υποκειμενικό.Όλα δεν είναι?:P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Το θέμα θεωρώ οτι ειναι καθαρά υποκειμενικό. Η δικιά μου άποψη ειναι οτι ο καθένας ζηταει καποια πραγματα απο τον συντροφο του συμφωνα με τα δικα του ''θελω'' . με λιγα λογια εμενα μπορει να με ελκυει πρωτα η εμφανιση και ειδικοτερα η σεμνοτητα του ντυσιματος μιας κοπελας ενω καποιον αλλον αυτα να απωθουν διοτι θελουν την κοπελα να τα πεταει ολα εξω...Δεν θελουν ολοι λεπτο σωμα για τα κοριτσια και κοιλιακους για τα αγορια..Οσο και να φαινεται παραξενο ορισμενοι δεν τους κοιτανε καν αφου θεωρουν οτι το εχουν καβαλησει το καλαμι ενω αντιθετα αλλοι τους κινηγανε. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Δεν θελουν ολοι λεπτο σωμα για τα κοριτσια και κοιλιακους για τα αγορια..Οσο και να φαινεται παραξενο ορισμενοι δεν τους κοιτανε καν αφου θεωρουν οτι το εχουν καβαλησει το καλαμι ενω αντιθετα αλλοι τους κινηγανε. . .

δηλαδή όποιος προσέχει και φροντίζει το σώμα του θέλοντας να είναι όμορφο και υγιές έχει καβαλήσει το καλάμι?:hmm:οκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Τσου, δεν ειπα οτι αυτη ειναι η αποψη μου...Ειπα οτι ο καθενας μπορει να το βλεπει διαφορετικα..Με αυτο το κομματι που εγραψες εκανα αντιθεση στα προηγουμενα λογια μου,οτι δηλαδη καποιοι μπορει να το βλεπουν και ετσι..θελοντας να ισχυροποιησω την αποψη οτι το θεμα με το ιδανικο σωμα ειναι καθαρα υποκειμενικο...Δεν μπορει να το γενικοποιει καποιος και να πει οτι το ιδανικο σωμα για μια κοπελα ειναι η επιπεδη κοιλια ή για ενα αγορι αντιστοιχα. . .Αυτη ηταν και η τοποθετηση μου πριν !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Max G

Νεοφερμένος

Ο Max G αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
πραγματικά απογοητευομαι από το πωϛ σκεφτεται ένα μεγάλο μέροϛ νέων εδω....σαφωϛ και δν πρέπει να παρασυρομαστε από τα τηλεοπτικά και τα προτυπα του λιφεστυλε αλλα να αγαπάμε τον εαυτο μαϛ ακόμα και με μερικά κιλά παραπανω...αλλα δν είναι δυνατον να λέμε ότι τα μπυροκοιλια είναι κάτι αποδεκτο..ελεοϛ δλδ..η γυμναστικη παρεχει υγεια, ,ευεξια και ομορφια.. για μένα τα αγορια αλλα και τα κορίτσια οφειλουν να γυμναζονται σε καθιμερινη βαση καθώϛ η γυμναστικη και η σωσθ διατροφη αποτελουν πραγματικά απαραιθτα στοιχεια για μια υγειη ζωη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ρανιααααα

Δραστήριο μέλος

Η ρανιααααα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
ρε παιδια γιατι τετοιο κομπλεξ με την μπυροκοιλια:popcorn: μια χαρα ειναι αμα δεν εχει και κοιλιτσα ο αντρας τι να τον κανεις (γουστα ειναι αυτα)!!!!
αλλα πιστευω εμεις φταιμε που σας εχουν δημιουργη8ει οι ιδεες οτι ο αντρας χωρις 10 κοιλιακους ειναι για αποσυρση! αμ καλα να πα8ουμε......!:mad::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top