Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
"Το νέο όνομα", είναι το δεύτερο βιβλίο της τετραλογίας της Νάπολι της Έλενας Φερράντε.
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Εγώ ξεκίνησα της Αγκάθα Κριστι το μυστήριο στην καραϊβική (πλούσια την έχω κάνει και μετά θα στον όχι ότι περίμενε εμένα )
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
charles bukowski- Γυναίκες
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Τώρα που είναι το big brother στην επικαιρότητα αποφάσισα να ξεκινήσω το 1984 του Orwell
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.

Galina

Νεοφερμένος

Η Galina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Το δώρο-Στέφανος Ξενάκης!Άψογο βιβλίο αυτο βοήθειας και βελτιωσης
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Τώρα που είναι το big brother στην επικαιρότητα αποφάσισα να ξεκινήσω το 1984 του Orwell
Το δώρο-Στέφανος Ξενάκης!Άψογο βιβλίο αυτο βοήθειας και βελτιωσης

Είναι 2 από τα βιβλία που θέλω να διαβάσω
 

Galina

Νεοφερμένος

Η Galina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Εγώ ξεκίνησα αυτό το Σάββατο παιδιά και είναι φανταστικό υπάρχει μεγάλη ταύτιση με μένα δηλαδή
 

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    1.2 MB · Εμφανίσεις: 128

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.

Jocaste

Νεοφερμένος

Η Jocaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Ξεκίνησα τον Γιούγκερμαν του Καραγάτση.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,841 μηνύματα.
Το κέρδισα σε διαγωνισμό και το ξεκίνησα τώρα.
Ο Πρώτος Βυζαντινός Ουμανισμός
Του αξιοσέβαστου Paul Lemerle ενός από τους καλύτερους Γάλλους Βυζαντινολόγους.

10395278._UY630_SR1200,630_.jpg
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Ξεκίνησα πρίν 6 μέρες να διαβάζω το βιβλίο ο Ιππότης των Επτά Βασιλείων από George Martin και έχω ξετρελαθεί.Εχω ήδη διαβάσει 2 από τις 3 ιστορίες που περιλαμβάνει.

Τα γεγονότα διεξάγονται 100 χρόνια πρίν το Game of Thrones.

Δεν το αγόρασα αλλά το κατέβασα free σε PDF στα Ελληνικά.

Μια χαρά ευανάγνωστο είναι και αν θέλω στο μέλλον το εκτυπώνω.
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Εγώ διαβάζω αυτοο ωραιο είναι η Αγκάθα κριστι του μεσαίωνα
 

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    2.3 MB · Εμφανίσεις: 127

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Μεσαιωνική Δύση - Ζαχαρίας Τσιρπανλής. Αν θέλετε ένα βιβλίο ιστορίας που να διαβάζεται ευχάριστα το προτείνω.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Στο τρέχον διάστημα διαβάζω το βιβλίο Νεκροταφείο Ζώων από Stephen King.

Εκδόθηκε το 1983 πρίν γεννηθώ και ο κεντρικός ήρωας είναι 35 ετών,Γιατρός,ζεί το 1983,έχει Γυναίκα,ένα παιδί 5 ετών,ένα βρέφος και 1 γάτο.

Κάνει παρέα με έναν ηλικιωμένο 83 ετών (γεννημένο το 1900) και την Γυναίκα του 75 ετών.

Το βιβλίο έχει πολύ μαυρίλα δεδομένου πως περιτριγυρίζεται γύρω από το θέμα του θανάτου.Αλλωστε τι θα περίμενε κανείς με βάση τον τίτλο ;

Το διαβάζω 3 μέρες και το πλησιάζω στην μέση.Δεν θα έλεγα πως με τρόμαξε, και θα το χαρακτήριζα περιπέτεια με υπερφυσικά στοιχεία (αν και μέχρις στιγμής παρουσιάζουν ρεαλισμό με την έννοια πως πχ ο χαρακτήρας ονειρεύεται,υπνοβατεί ή έχει ψευδαισθήσεις)

Ακόμα και όσοι έχετε δει την ταινία του 2019 καλό είναι να διαβάσετε και το βιβλίο.Περιέχει περιστατικά που δεν αναφέρονται στην ταινία.

Screenshot (61).png
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top