Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Alkione Papadaki die Farbe des Mondes- το χρώμα του φεγγαριού, Αλκυόνη Παπαδάκη


Alkione Papadaki die Farbe des Mondes- το χρώμα του φεγγαριού, Αλκυόνη Παπαδάκη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.

Είμαι περίπου στα μισά.Κυλάει πολύ γρήγορα χωρίς να κουράζει. Μου αρέσει αρκετά μέχρι στιγμής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Μολις τελειωσα με τις γ@μωπανελληνιες διαβασα τη γυφτοπουλα του Παπαδιαμαντη, το πεμπτο βουνο του Π. Κοελιο και διαβαζω κι ενα ακομη βιβλιο του ιδιου, λεγεται στις οχθες του ποταμου Πιεδρα καθισα κι εκλαψα. Μολις το τελειωσω αρχιζω (ξανα) Αγκαθα Κριστι :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Προχτες πηρα το Πορτρετο του Ντοριαν Γκρευ. Πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
το ημερολογιο της αννας φρανκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Looking for Alaska- John Green
Δεν υπάρχει στα ελληνικά οπότε το διαβάζω στα αγγλικά. Κλασσικά μου έχουν spoilάρει το τέλος.

Έχω το "Χαμένο Σύμβολο" του Dan Brown κ " Το Κόκκινο και το Μαύρο" του Στανταλ.
Δεν ξερω ποιο να διαβάσω πρωτα. Στο δευτερο δεν ξερω καν τί παίζει.

Το δεύτερο βιβλίο είναι πολύ ωραίο, να το διαβάσεις! :D

Χτες τελείωσα το βιβλίο "Η κομψότητα του σκαντζόχοιρου" της Μιριέλ Μπαρμπερί, γλυκύτατο βιβλίο, που θέτει προβληματισμούς με απλό τρόπο. Ό,τι ακριβώς χρειαζόμουν!:D Αν και άφησα στην άκρη την ανατομία που δίνω μεθαύριο :P Οπότε όπως καταλαβαίνετε τα βιβλία που διαβάζω τώρα είναι συγγράμματα και άτλαντες ανατομίας! Καθόλου εντυπωσιακό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Το μισωωωω :wall: καταραμενο βιβλιο δεν τελιωνεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Το δεύτερο βιβλίο είναι πολύ ωραίο, να το διαβάσεις! :D
Θα το διαβάσω όταν τελειώσω αυτό που διαβάζω τώρα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Ανθρώπινη Αναπαραγωγή με μια Ματιά Συγγραφέας: Heffner L.J.
Πολύ καλό βιβλίο, αρκετά κατατοπιστικό και εύληπτο ακόμα και για τον φοιτητή, μην πω και για τον αδαή. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Είναι πολύ καλό μέχρι στιγμής, έξυπνο σενάριο και πολύ καλή γραφη!!
https://www.livanis.gr/Images/Products/Normal/1092223.jpg

Είναι πολύ καλό μέχρι στιγμής, έξυπνο σενάριο και πολύ καλή γραφη!!
https://www.livanis.gr/Images/Products/Normal/1092223.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.

Το λάτρεψα :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Εγώ αγαπώ, αυτή καπνίζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Εγω διαβαζω το Ημερολόγιο της Αννας Φρανκ... Ηθελα να το διαβασω εδω και πολυ καιρο, και πριν λιγες μερες πετυχα την αντίστοιχη ταινία στην τηλεοραση και δεν έκατσα να την δω ολόκληρη για να δωσω στον εαυτο μου αφορμή να ξεκινήσει το βιβλιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό βιβλίο; Όχι παραλίας :P
Κατά προτίμηση να σε κρατάει (μην το βαρεθώ), να μην είναι επιστημονικής φαντασίας ή θρίλερ.
Περισσότερο αισθηματικά, φιλοσοφικά άντε και ιστορικά (αλλά να μη χαθώ στα ιστορικά γεγονότα)
Α επίσης πολύ βασικό! Να καταλαβαίνω τι διαβάζω! Γιατί μου έφεραν ένα βιβλίο που αντί π.χ. να πει "Ο τάδε βγήκε έξω στον κήπο" λέει "Ο τάδε με τα μαλλιά που ανέμιζαν στο ελαφρό αεράκι σαν κοπάδι από μαύρες χοντρές αγελάδες που έβοσκαν στην αυλή του μουρτζούφλη πλην όμως τίμιου γέροντα μπλα μπλα μπλα...":P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό βιβλίο; Όχι παραλίας :P
Κατά προτίμηση να σε κρατάει (μην το βαρεθώ), να μην είναι επιστημονικής φαντασίας ή θρίλερ.
Περισσότερο αισθηματικά, φιλοσοφικά άντε και ιστορικά (αλλά να μη χαθώ στα ιστορικά γεγονότα)
Α επίσης πολύ βασικό! Να καταλαβαίνω τι διαβάζω! Γιατί μου έφεραν ένα βιβλίο που αντί π.χ. να πει "Ο τάδε βγήκε έξω στον κήπο" λέει "Ο τάδε με τα μαλλιά που ανέμιζαν στο ελαφρό αεράκι σαν κοπάδι από μαύρες χοντρές αγελάδες που έβοσκαν στην αυλή του μουρτζούφλη πλην όμως τίμιου γέροντα μπλα μπλα μπλα...":P
:hehe:
Αισθηματικά είναι κυρίως.Το πρώτο διαφορετικό στυλ από τα άλλα 2.
11 λεπτά , Πριν έρθεις εσύ , The Fault In Our Stars ( Το λάθος αστέρι - Ελληνική μετάφραση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
:hehe:
Αισθηματικά είναι κυρίως.Το πρώτο διαφορετικό στυλ από τα άλλα 2.
11 λεπτά , Πριν έρθεις εσύ , The Fault In Our Stars ( Το λάθος αστέρι - Ελληνική μετάφραση).

Μμμ τι εννοείς διαφορετικό στυλ;
Πάω να δω περιλήψεις.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Μμμ τι εννοείς διαφορετικό στυλ;
Πάω να δω περιλήψεις.:clapup:
Το 3ο είναι από τα αγαπημένα μου. :D
Το 1ο είναι λίγο πιο βαρύ από τ' άλλα δυο.
Και στα 3 έκλαψα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Το 3ο είναι από τα αγαπημένα μου. :D
Το 1ο είναι λίγο πιο βαρύ από τ' άλλα δυο.
Και στα 3 έκλαψα. :P
Είδα trailer της ταινίας (3) στο youtube
:ermm: :'(:'(:'(
Μάλλον το 3 θα πάρω... Μπορεί και το 1 γιατί δεν έχω διαβάσει ποτέ Coelio και έχω μια περιέργεια...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana in sky

Νεοφερμένος

Η Iliana in sky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Η φάρμα των ζώων-George Orwell
Πολύ ωραίο βίβλιο!! :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Η φάρμα των ζώων-George Orwell
Πολύ ωραίο βίβλιο!! :) :) :)
Το εχω διαβασει δεν μου αρεσε ιδιαιτερα, δεν ηταν τοσο χαλια οσο "ο γερος και η θαλασσα" (πραγματικα βαρετο μεχρι θανατου!) αλλα και παλι μετρια πραγματα. Εγω μολις σημερα τελειωσα τις "Μεγαλες Προσδοκιες" του Ντικενς, επισης βαρετο εξαιτιας των ακρως περιττων λεπτομερειων που κουραζαν πολυ, και τωρα λεω να ξεκινησω την "Τζειν Ευρ" της Σαρλοτ Μπροντε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top