Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Όπως εσύ επιθυμείς, απλώς σου το διευκρίνισα σε περίπτωση που δεν το γνώριζες. Το Χαμένο Σύμβολο είναι εξαιρετικό και αυτό που έχω ξεχωρίσει μαζί με το Ψηφιακό Οχυρό!:)
Το γνώριζα απλώς είπα να τα πάρω έτσι τα βιβλία:P
Το ψηφιακό οχυρό ήταν όντως πολύ ωραίο και να πω την αλήθεια και το Ιλουμινάτι μου άρεσε αρκετά, είχα δει και την ταινία πριν μερικά χρόνια οπότε κάτι θυμόμουν βέβαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Το γνώριζα απλώς είπα να τα πάρω έτσι τα βιβλία:P
Το ψηφιακό οχυρό ήταν όντως πολύ ωραίο και να πω την αλήθεια και το Ιλουμινάτι μου άρεσε αρκετά, είχα δει και την ταινία πριν μερικά χρόνια οπότε κάτι θυμόμουν βέβαια!
Όλα του είναι υπέροχα, απλώς αν ήταν να ξεχωρίσω κάποια, θα επέλεγα με δυσκολία αυτά που σου είπα. Καλέ στο Illuminati εγώ θυμάμαι πως είχε συγκινηθεί όταν περιέγραφε την αυτοκτονία με αυτοπυρπόλυση του νεαρού καρδινάλιου! Μου αρέσει πολύ γενικά ο Dan Brown, τώρα διάβασα και το καινούριο του(τα παλιά τα έχω διαβάσει χρόνια), πότε άραγε θα γράψει το επόμενο και αν...:/::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
το χω κι εγω το ψηφιακο οχυρο.. εν το μεταξυ το χω πολυ χρονια αυτα τα βιβλια.. και τωρα αξιωθηκα να τα αρχισω ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
το χω κι εγω το ψηφιακο οχυρο.. εν το μεταξυ το χω πολυ χρονια αυτα τα βιβλια.. και τωρα αξιωθηκα να τα αρχισω ...
Μόλις το τελειώσεις, θα καταλάβεις το "λάθος" που έκανες τόσα χρόνια.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
καλα ναι μου το λενε πολλοιι.. και εχω ενθουσιαστει απο τωρα για το θησαυρο της βιβλιοθηκης μου χωρις να το χω διαβασει καν.. χαχαχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
καλα ναι μου το λενε πολλοιι.. και εχω ενθουσιαστει απο τωρα για το θησαυρο της βιβλιοθηκης μου χωρις να το χω διαβασει καν.. χαχαχαχ
Έγινε η αρχή, κάτι είναι αυτό.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DanaiPsa

Νεοφερμένος

Η DanaiPsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Χάρι Πότερ- ΤΖ.Κ. Ροουλινκγ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Τώρα δεν διαβάζω κάτι. Πριν ένα μήνα όμως διάβαζα αναπτυξιακή ψυχοπαθολογία του Tony Attwood :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
κριτικός μαρξισμός.ρεύματα και θεωρίες του μαρξισμού στον 20ό αιώνα ,του ντειβιντ ρέντον.εκδόσεις κψμ.πολύ καλά δομή-ενδιαφέρουσα διάρθρωση των κεφαλαίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
πωωω τι με θυμισες:')
το ειχα διαβασει πιο μικρη,ειχα μανια με τα κομιξ τοτε:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Κι εγώ αυτό διαβάζω. Έχω διαβάσει γενικά όλα τα βιβλία του Dan Brown, γνωστά και μη. Μου αρέσει που συνδυάζει μυστήριο-περιπέτεια-γνώση. Αν είσαι αυτού του είδους αναγνώστης, θα ξετρελαθείς. Να διαβάσεις και το "Χαμένο Σύμβολο" και το "Ψηφιακό Οχυρό"(του ίδιου συγγραφέα και τα δύο), αν δείς πως σου αρέσει το "Inferno".:)

Το inferno είναι ΑΠΑΙΣΙΟ από κάθε άποψη. :P:P:P
Έχει τόσες πολλές περιγραφές περιοχών της Ιταλίας, ηλίθιους τρόπους διαφυγής, ιστορικές αναφορές που ο αναγνώστης μετά από ένα σημείο χάνεται. :confused:
Επίσης, αν ήξερα πως αναφέρεται σε πίνακες ζωγραφικής, έργα καλλιτεχνών, ιστορία και θέατρο δεν θα το έπαιρνα σε καμία περίπτωση, γιατί όλα τα παραπάνω για εμένα είναι απίστευτα βαρετά. It's just me. :P Απορώ πως αυτό το βλακώδες βιβλίο είναι best-seller. :P

P.S. Είμαι γύρω στην 200 και κάτι σελίδα και με το ζόρι το διαβάζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Το inferno είναι ΑΠΑΙΣΙΟ από κάθε άποψη. :P:P:P
Έχει τόσες πολλές περιγραφές περιοχών της Ιταλίας, ηλίθιους τρόπους διαφυγής, ιστορικές αναφορές που ο αναγνώστης μετά από ένα σημείο χάνεται. :confused:
Επίσης, αν ήξερα πως αναφέρεται σε πίνακες ζωγραφικής, έργα καλλιτεχνών, ιστορία και θέατρο δεν θα το έπαιρνα σε καμία περίπτωση, γιατί όλα τα παραπάνω για εμένα είναι απίστευτα βαρετά. It's just me. :P Απορώ πως αυτό το βλακώδες βιβλίο είναι best-seller. :P

P.S. Είμαι γύρω στην 200 και κάτι σελίδα και με το ζόρι το διαβάζω...
Αυτός είναι ο κλασικός τρόπος γραφής του... Δηλαδή η "Θεία Κωμωδία" του Δάντη και η ανάλυσή της εντός του βιβλίου σε άφησαν αδιάφορο; Καλύτερα ρίξε το σε άλλα βιβλία που να ανταποκρίνονται στα όποια γούστα σου... Δικαιολογώ και το νεαρό της ηλικίας σου κιόλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Αυτός είναι ο κλασικός τρόπος γραφής του... Δηλαδή η "Θεία Κωμωδία" του Δάντη και η ανάλυσή της εντός του βιβλίου σε άφησαν αδιάφορο; Καλύτερα ρίξε το σε άλλα βιβλία που να ανταποκρίνονται στα όποια γούστα σου... Δικαιολογώ και το νεαρό της ηλικίας σου κιόλας...

αδιάφορη*

Θα το τελειώσω όλο και θα σου πω, ίσω βγάζω γρήγορα συμπεράσματα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
αδιάφορη*

Θα το τελειώσω όλο και θα σου πω, ίσω βγάζω γρήγορα συμπεράσματα. :P
Συγγνώμη.:redface:

Αν γενικότερα δεν σε ενδιαφέρει αυτός ο τομέας, γιατί αγόρασες το βιβλίο;:P Στη περιγραφή ξεκάθαρα αναφερόταν πως η ιστορία αφορμάται απο τη "Θεία Κωμωδία" του Δάντη, τι διαφορετικό περίμενες δηλαδή;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Μόνο εγώ είμαι προκατειλημμένος απέναντι στα best sellers; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Μόνο εγώ είμαι προκατειλημμένος απέναντι στα best sellers; :P
Αν σου αρέσει η υπόθεση ενός βιβλίου και παράλληλα είναι best seller, δεν θα το αγοράσεις;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Συγγνώμη.:redface:

Αν γενικότερα δεν σε ενδιαφέρει αυτός ο τομέας, γιατί αγόρασες το βιβλίο;:P Στη περιγραφή ξεκάθαρα αναφερόταν πως η ιστορία αφορμάται απο τη "Θεία Κωμωδία" του Δάντη, τι διαφορετικό περίμενες δηλαδή;:P

Μπήκα στο public, είδα ότι ήταν best-seller και το αγόρασα!! :P
Δεν πρόσεξα πλοκή κλπ, αλλά και πλοκή να δεις δεν μπορείς να καταλάβεις αν θα είναι καλό ή όχι, πρέπει να το διαβάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Αν σου αρέσει η υπόθεση ενός βιβλίου και παράλληλα είναι best seller, δεν θα το αγοράσεις;:confused:
αλλο η προκαταληψη και αλλο η αρνηση. αν και μπορει να ταυτιστουν.
τεσπα, περιμενω να διαβασω το 'out' ενα αστυνομικο θριλερ (αντε παμπλικ....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top