Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

alexbz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
παιδοα εχετε να μου προτεινεται καποιο βιβλιο τωρα ειδος μην με ρωτησετε κατι ελαφρυ μιας και το μονο που εχω διαβασει ειναι ο μικρος νικολας :P ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

Στεφανία Ζγ

Νεοφερμένος

Η Στεφανία Ζγ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Για τους (πολύ) ρομαντικούς: Έρωτας σαν βροχή ~ Λένα Μαντά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
παιδοα εχετε να μου προτεινεται καποιο βιβλιο τωρα ειδος μην με ρωτησετε κατι ελαφρυ μιας και το μονο που εχω διαβασει ειναι ο μικρος νικολας :P ?

Ο καθρέπτης και το μαχαίρι - Μάνος Χατζηδάκις - εκδόσεις Ίκαρος. Κόντεψα φέτος να το μάθω απέξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Το 1ο το διαβασα :inlove:: [Ειναι εξαιρετικο, και η ταινια δεν το ακολουθει απολυτα.]


Το 2ο και αυτο το τελειωσα.:inlove: [Γνωμη---> Εξαιρετικο, μεσα στη δραση και την αγωνια. Καταπληκτικο. Βεβαια με παιδεψε να το βρω, καθως εχει εξαντληθει, και εψαξα στα πιο ο,τι-να-ναι-παλια-μικρα βιβλιοπωλεια για να το βρω, δοξα τω θεω το βρηκα!!]


Τωρα διαβαζω το ΧΑΟΣ :P:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The little musician boy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
H Υπόγεια Πολιτεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 280 μηνύματα.

Πολύ ωραία ατμόσφαιρα, θέματα κυρίως έχει την ηθική, την κοινωνία, και την ύβρι του ανθρώπου(το παίζει δημιουργός). Είναι σημαντικό να θυμάσαι ότι γράφτηκε το 1818. Δεν είναι σίγουρα τρομακτικό.

Για παρόμοιο στυλ, αλλά πιο προς φόβο πλευρά, δες το Dracula του 1897. Ίσως καλύτερα στην αγγλική έκδοση, αφού η γλώσσα μετράει. Συν ότι επειδή είναι κλασικό, μερικοί χαρακτήρες όταν εμφανίζονται προκαλούν περισσότερο δέος(πχ ο Βαν Χέλσιγκ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bingo95

Νεοφερμένος

Ο Bingo95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
"Ο Χορός Των Ρόδων"Του Αντώνη Σουρούνη,για μένα που μ'αρέσει ο τζόγος..Με κρατικό βραβείο αφήγησης!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Το χρονικό του Χρόνου. Πολύ καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Ο τοίχος - Σάρτρ
Ωραίο για να περνάει η ώρα, με πολλά μηνύματα θα έλεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
50 αποχρωσεις του γκρι. Η απελευθερωση.. Τελειωνει και το τριτο βιβλιο.. =/

Πι.Ες: απιστευτα βιβλια κ τα τρια(ειναι τριλογια για οσους δεν γνωριζουμ)
"He reaches between my legs and pulls on the blue string...what! And...gently pulls my tampon out and tosses it into the nearby toilet."


Εντάξει, φάση έχει, αλλά όχι και απίστευτο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Ήθελα μόνο ένα αντίο-Πασχαλία Τραυλού
( Φ Ο Β Ε Ρ Ο :inlove: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Ρε σεις , εχω μια απορία,παντα την ειχα βασικα.
Τα βιβλια που εχω δεν χωρανε πια στο σπιτι μου.Μπορώ να τα πουλήσω σε βιβλιοπωλείο;
σχετικά με τη δημοτική βιβλιοθήκη,αν τους πας στοίβες σου δίνουν κάποιο ποσό μήπως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
ανάλογα με το πόσο φαίνεται ότι είναι χρησιμοποιημένα,τσακισμένα,ξέρεις...
μπορείς να πας να ρωτήσεις βέβαια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ρε σεις , εχω μια απορία,παντα την ειχα βασικα.
Τα βιβλια που εχω δεν χωρανε πια στο σπιτι μου.Μπορώ να τα πουλήσω σε βιβλιοπωλείο;
σχετικά με τη δημοτική βιβλιοθήκη,αν τους πας στοίβες σου δίνουν κάποιο ποσό μήπως;

Στην Πρωτοπορια αν τους πας μεταχειρισμενα βιβλια σου δινουν εκπτωσεις για καινουργια, αλλα δεν νομιζω να σου δινουν λεφτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
"Η ζωή ενός άχρηστου ανθρώπου" του Μάξιμ Γκόρκι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Vierzig Rosen Thomas Hürlimann
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerinoooz

Νεοφερμένος

Η katerinoooz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Μαθηματικών Αιγαίου (Σάμος). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Το θεώρημα ενός παπαγάλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top