Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
"η φωνη του κυκλωνα" του Τζίμυ Σαντιάγο Μπάκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.


Δίνω σε μια εβδομάδα :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Ο παίκτης-ντοστογιεφσκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Αριζόνα (Μπέσσυ Λιβανού)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εχει κανα μηνα που τελειωσα ολη τη σειρα;)
Εγώ τώρα τελείωσα το δεύτερο και είμαι στο τρίτο βιβλίο!

Όλα πολύ ωραία μέχρι στιγμής:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Ξεκίνησα το "Ποιος σκότωσε τον Ρότζερ Ακρόυντ" της Αγκάθα Κρίστι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Ξεκίνησα το "Ποιος σκότωσε τον Ρότζερ Ακρόυντ" της Αγκάθα Κρίστι.

Είναι το 2ο καλύτερό της κατά τη γνώμη μου μετά το "Έγκλημα στο Όριεντ Εξπρές"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Είναι το 2ο καλύτερό της κατά τη γνώμη μου μετά το "Έγκλημα στο Όριεντ Εξπρές"

Δεν το έχω διαβάσει για να μπορώ να σου πω.

Πάντως προς το παρόν αυτό που διαβάζω είναι πολύ καλό.

Έχεις διαβάσει καμιά από τις ιστορίες του Σέρλοκ Χολμς από τον άρθουρ ντόιλ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Έχεις διαβάσει καμιά από τις ιστορίες του Σέρλοκ Χολμς από τον άρθουρ ντόιλ;

σχεδόν όλες, είμαι φαν του μυστηρίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
σχεδόν όλες, είμαι φαν του μυστηρίου

Έχεις να μου προτείνεις κανένα που να σου άρεσε περισσότερο;Αν και φαντάζομαι θα είναι δύσκολο να διαλέξεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Έχεις να μου προτείνεις κανένα που να σου άρεσε περισσότερο;Αν και φαντάζομαι θα είναι δύσκολο να διαλέξεις. :P

όντως μου βάζεις δύσκολα :P
λοιπόν από βιβλία το καλύτερο, κατά την γνώμη μου, είναι το Σημάδι των Τεσσάρων.
Σύνολο ο Κόναν Ντόιλ έχει βγάλει 4 βιβλία με τον Σερλοκ και πολλές μικρές ιστορίες.
Από τις μικρές ιστορίες ξεχωρίζουν: Σκάνδαλο στη Βοημία (το επεισόδιο της σειράς του bbc είναι μακράν καλύτερο από την ιστορία :P), η περιπέτεια του σμαραγδένιου στέμματος, ο Έλληνας διερμηνέας, η ασημένια φλόγα, το μυστήριο της κοιλάδας Μπόσκομπ, το λαγωνικό των Μπάσκερβιλ και το μυστήριο της ιριδίζουσας κορδέλας...

πολλά μαζεύτηκαν:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Έχεις να μου προτείνεις κανένα που να σου άρεσε περισσότερο;Αν και φαντάζομαι θα είναι δύσκολο να διαλέξεις. :P

Ψάξε βρές ένα βιβλίο "The complete stories(ή adventures) of Sherlock Holmes" έχει όλες τις ιστορίες που έγραψε ο Ντόιλ μαζεμένες.
Γύρω στις 1000 κάτι σελίδες,αλλά αξίζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
όντως μου βάζεις δύσκολα :P
λοιπόν από βιβλία το καλύτερο, κατά την γνώμη μου, είναι το Σημάδι των Τεσσάρων.
Σύνολο ο Κόναν Ντόιλ έχει βγάλει 4 βιβλία με τον Σερλοκ και πολλές μικρές ιστορίες.
Από τις μικρές ιστορίες ξεχωρίζουν: Σκάνδαλο στη Βοημία (το επεισόδιο της σειράς του bbc είναι μακράν καλύτερο από την ιστορία :P), η περιπέτεια του σμαραγδένιου στέμματος, ο Έλληνας διερμηνέας, η ασημένια φλόγα, το μυστήριο της κοιλάδας Μπόσκομπ, το λαγωνικό των Μπάσκερβιλ και το μυστήριο της ιριδίζουσας κορδέλας...

πολλά μαζεύτηκαν:worry:

Ψάξε βρές ένα βιβλίο "The complete stories(ή adventures) of Sherlock Holmes" έχει όλες τις ιστορίες που έγραψε ο Ντόιλ μαζεμένες.
Γύρω στις 1000 κάτι σελίδες,αλλά αξίζει!

Μάλιστα,σας ευχαριστώ.
Αυτό με τις 1000 σελίδες που λες θα το ψάξω προς το καλοκαίρι.Ακούγεται ωραίο πάντως. Μέχρι τότε θα κοιτάξω να πάρω κανένα από αυτά που προτείνει ο Χάρης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ένα απο τη σχολική βιβλιοθήκη για την ιατρική στο πέρασμα των αιώνων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ένα απο τη σχολική βιβλιοθήκη για την ιατρική στο πέρασμα των αιώνων..
Μη μου πεις πως είναι αυτό από τις εκδόσεις Παρισιάνου, που έχει σαν πρέκταση του εξώφυλλου την πρώτη ακτινογραφία του χεριού της Κιουρί, με το δαχτυλίδι της;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top