Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
εντυπώσεις; το συστήνεις;

Αμέ. Ειδικά σε όσους έχουν χιούμορ και είναι και (λιγάκι) κυνικοί. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό: Οργανική Χημεία - Δομή και Λειτουργικότητα!

Σας το συστήνω!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brynja

Νεοφερμένος

Η Brynja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
a storm of swords του george r.r. martin. ειπα και εγω μιας και ειδα το game of thrones να παρω το 3ο βιβλιο να δω τι γινεται παρακατω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Τζακ Λόντον-Μάρτιν Ήντεν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Dan Brown - Illuminati *.*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Στ' αχνάρια των ξυπόλυτων ποδιών-Σόφη Θεοδωρίδου

Όταν δεν έχεις βιβλίο να διαβάσεις...:P
Αλλά όχι πολύ ωραίο, συγκινητικό και καθόλου βαρετό αποδείχθηκε τελικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Θέλω να πάρω έτσι 5-6 που χω σταμπάρει για το καλοκαίρι, αλλά ξηλώνεσαι θα πάει 100+ οπότε θα αρκεστώ στα μισά περίπου... ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Κι εγώ έχω διαλέξει μερικά για καλοκαίρι:
Εκατό χρόνια μοναξιά
Σκέψου έναν αριθμό
Ο αναρχικός των δύο κόσμων
Το κουρδιστό πορτοκάλι
Γιατί οι άνθρωποι πιστεύουν σε παράξενα πράγματα?

Δύσκολο να τα προλαβαίνω όλα βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Undoing Gender - Judith Butler
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Πριν λίγο πήρα από τη βιβλιοθήκη της πόλης το "Η βοή των υδάτων" της Τούλας Τίγκα. Ελπίζω να είναι ωραίο γιατί η περίληψη κάτι λέει. Θα το ξεκινήσω σε λίγο και θα γράψω εντυπώσεις προσεχώς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εγώ έχω αρχίσει εδώ και 3 μέρες το "Ο κόσμος της Σοφίας" του Γκάαρντερ Γιοστέιν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Πριν λίγο πήρα από τη βιβλιοθήκη της πόλης το "Η βοή των υδάτων" της Τούλας Τίγκα. Ελπίζω να είναι ωραίο γιατί η περίληψη κάτι λέει. Θα το ξεκινήσω σε λίγο και θα γράψω εντυπώσεις προσεχώς. :)
το έχω διαβάσει...πριν από κάποια χρόνια βέβαια αλλά μου άρεσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αν σας αρέσουν τα "περίεργα", είναι και αυτό: Η κατάρα του τίγρη (δεν ξέρω αν αναφέρθηκε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZinaM

Νεοφερμένος

Η Ζήνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Τώρα διαβάζω τις Λευκές Νύχτες του Ντοστογιέφσκι! Είναι ο αγαπημένος μου και έχω διαβάσει τα περισσότερα απ' όσα έχει γράψει αλλά αυτό δεν το είχα υπόψη μου, μου το έκανε δώρο μια φίλη. Απίστευτα ερωτικό και ευαίσθητο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Θα αρχίσω σύντομα το "Gone Girl" (ή αλλιώς Το κορίτσι που εξαφανίστηκε) της Gillian Flynn. Λένε ότι πρόκειται για ενα απο τα καλύτερα αστυνομικά θρίλερ της χρονιάς. Δεν το έχω διαβάσει βεβαία οπότε δεν μπορώ να εκφέρω κάποια προσωπική άποψη. Ελπίζω πάντως να ειναι όντως καλό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Θα αρχίσω σύντομα το "Gone Girl" (ή αλλιώς Το κορίτσι που χάθηκε) της Gillian Flynn. Λένε ότι πρόκειται για ενα απο τα καλύτερα αστυνομικά θρίλερ της χρονιάς. Δεν το έχω διαβάσει βεβαία οπότε δεν μπορώ να εκφέρω κάποια προσωπική άποψη. Ελπίζω πάντως να ειναι όντως καλό. :)
θα το διαβασεις αγγλικα ή ελληνικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Θα αρχίσω σύντομα το "Gone Girl" (ή αλλιώς Το κορίτσι που χάθηκε) της Gillian Flynn. Λένε ότι πρόκειται για ενα απο τα καλύτερα αστυνομικά θρίλερ της χρονιάς. Δεν το έχω διαβάσει βεβαία οπότε δεν μπορώ να εκφέρω κάποια προσωπική άποψη. Ελπίζω πάντως να ειναι όντως καλό. :)
ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ!!! ήταν καλό!!! αλλά πιστεύω πως το αιχμηρά αντικείμενα της ίδιας ήταν αξεπέραστο!!!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
θα το διαβασεις αγγλικα ή ελληνικα;
Αρχικά σκεφτόμουν να το αγοράσω στα Αγγλικά (καθώς βγαίνει και φθηνότερα) απλά αργότερα σκέφτηκα ότι έχω και αρκετά άλλα ξενόγλωσσα να διαβάσω ακόμη (προς το παρόν σκέφτομαι για το Divergent) οπότε και επέλεξα την ελληνική έκδοση. Πάντως η αλήθεια είναι ότι στην αγγλική μπορεί να προσφέρει μεγαλύτερη "απόλαυση" ειδικά για κάποιον που γνωρίζει Αγγλικά σε αρκετά καλό επίπεδο.

ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ!!! ήταν καλό!!! αλλά πιστεύω πως το αιχμηρά αντικείμενα της ίδιας ήταν αξεπέραστο!!!!:):)

Ωραία ! :D

Είχες διαβάσει την ελληνική η την αγγλική έκδοση ; :hmm:
Πάντως αν δω ότι μου αρέσει το στυλ της συγγραφέας θα διαβάσω σίγουρα και τα προηγούμενα βιβλία της.
(ήμουν στο δίλημμα στο να αγοράσω το 1ο ή το 3ο της βιβλίο :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Σαν να μην πέρασε μια μέρα-Αθηνά Φερεντίνου! :D :D :D
(συνονόματη η πρωταγωνίστρια ^^)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top