Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.


Αυτο εδω, ειναι μονο στα Αγγλικα, αλλα μ αρεσει παρα ΠΟΛΥ :)

Assassin's creed :clapup:

περα απο παιχνιδι υπαρχει και βιβλιο!!!
οσο ζεις μαθαινεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Γιατί σας αρέσει να διαβάζετε μ'αυτόν τον τρόπο; Προσωπικά εγώ δε θα άλλαζα με τίποτα το βιβλίο για να διαβάσω από το ίντερνετ. Και ας μην ξεχνάμε ότι κάποιοι άνθρωποι ζουν από τις εισπράξεις των βιβλίων...

1) Τα ελληνικα βιβλια ειναι πανακριβα. Βιβλιο που στην ελλαδα κανει 45 ευρω στη γερμανια πχ το βρισκεις με 13.

2) Προσωπικα οι περισσοτεροι συγγραφεις που διαβαζω ειναι νεκροι, οποτε δε νομιζω να χρειαζονται οικονομικη υποστηριξη :P

3) Και ζωντανοι να ηταν, τα ποσοστα που περνουν οι συγγραφεις ειναι πολυ μικρα απ' οσο ξερω. Οι εκδοτες ειναι που θησαυριζουν απο τα βιβλια.

4) Ουτε εγω θα αλλαζα το βιβλιο με το ιντερνετ, αλλα δεν θα επαιρνα και ενα βιβλιο χωρις να του εχω ριξει μια ματια πρωτα και το ιντερνετ βοηθαει οσο να 'ναι σε αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
1
2) Προσωπικα οι περισσοτεροι συγγραφεις που διαβαζω ειναι νεκροι, οποτε δε νομιζω να χρειαζονται οικονομικη υποστηριξη :P


εγω απλα και μονο για το 2 σου δινω +1 ειναι η καλυτερη απαντηση ever:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
ειναι φτηνο(δωρεαν) και αμα δεν σε αρεσει ενα βιβλιο μπορεις να το αλλαξεις στιγμιαια.ποσες φορες πηγες αγορασες ενα βιβλιο και τελικα δεν σ αρεσε τοσο;;;εμενα αρκετες και φαντασου καθομαι στο βιβλιοπωλειο και διαβαζω 5-10 σελιδες πριν το αγορασω...
problem solved....:P

1) Τα ελληνικα βιβλια ειναι πανακριβα. Βιβλιο που στην ελλαδα κανει 45 ευρω στη γερμανια πχ το βρισκεις με 13.

2) Προσωπικα οι περισσοτεροι συγγραφεις που διαβαζω ειναι νεκροι, οποτε δε νομιζω να χρειαζονται οικονομικη υποστηριξη :P

3) Και ζωντανοι να ηταν, τα ποσοστα που περνουν οι συγγραφεις ειναι πολυ μικρα απ' οσο ξερω. Οι εκδοτες ειναι που θησαυριζουν απο τα βιβλια.

4) Ουτε εγω θα αλλαζα το βιβλιο με το ιντερνετ, αλλα δεν θα επαιρνα και ενα βιβλιο χωρις να του εχω ριξει μια ματια πρωτα και το ιντερνετ βοηθαει οσο να 'ναι σε αυτο.
Δε χρειάζεται πάντα να αγοράζεις αν είναι ακριβό το βιβλίο. Εγώ δανείζομαι τακτικά από βιβλιοθήκη που ευτυχώς βρίσκεται πολύ κοντά μου και πολλές φορές βρίσκω και βιβλία που δεν κυκλοφορούν πια. ;)
Βασικά όσον αφορά το 2 , νομίζω ότι τα έσοδα τα παίρνουν οι κοντινότεροι συγγενείς αν έχει πεθάνει ο συγγραφέας , διορθώστε με αν κάνω λάθος.
Και τα περισσότερα βιβλία που έχω αγοράσει δεν κοστίζουν πάνω από 15 ευρώ. Και φυσικά με τίποτα 45 ευρώ...
Όμως πραγματικά δε θα άλλαζα με τίποτα την αίσθηση του να κρατάς ένα βιβλίο. Άσε που αν είσαι ώρες συγκεντρωμένος στον υπολογιστή και διαβάζεις ζαλίζεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cuius Cuius

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Δε χρειάζεται πάντα να αγοράζεις αν είναι ακριβό το βιβλίο. Εγώ δανείζομαι τακτικά από βιβλιοθήκη που ευτυχώς βρίσκεται πολύ κοντά μου και πολλές φορές βρίσκω και βιβλία που δεν κυκλοφορούν πια. ;)

Βιβλιοθήκη; Πού τη βρήκες; Δυστυχώς δεν έχουν όλα τα παιδιά την πολυτέλεια να βρίσκονται κοντά σε βιβλιοθήκη ή ακόμη και να έχουν βιβλιοθήκη στην πόλη τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Δε χρειάζεται πάντα να αγοράζεις αν είναι ακριβό το βιβλίο. Εγώ δανείζομαι τακτικά από βιβλιοθήκη που ευτυχώς βρίσκεται πολύ κοντά μου και πολλές φορές βρίσκω και βιβλία που δεν κυκλοφορούν πια. ;)
Βασικά όσον αφορά το 2 , νομίζω ότι τα έσοδα τα παίρνουν οι κοντινότεροι συγγενείς αν έχει πεθάνει ο συγγραφέας , διορθώστε με αν κάνω λάθος.
Και τα περισσότερα βιβλία που έχω αγοράσει δεν κοστίζουν πάνω από 15 ευρώ. Και φυσικά με τίποτα 45 ευρώ...
Όμως πραγματικά δε θα άλλαζα με τίποτα την αίσθηση του να κρατάς ένα βιβλίο. Άσε που αν είσαι ώρες συγκεντρωμένος στον υπολογιστή και διαβάζεις ζαλίζεσαι...

δεν διαφωνω,ειναι εντελως αλλη εμπειρια να κρατας το βιβλιο στα χερια σου.
Οταν εισαι στο pc κουραζονται τα ματια σου και αποπροσανατολιζεσαι(τσουκ ηρθε ενα email σταματας να διαβαζεις το βιβλιο σου πχ) αλλα οκ,εχω αγορασει βιβλιο(καινουριο ) που ηταν καμια 20αρια euro πολλες φορες και απογοητευτικα...

το οτι τα εσοδα ανηκουν στου συγγενεις των συγγραφεων δεν με λεει πολλα αφου παλι δεν μιλαμε για πολλα χρηματα.απο τα βιβλια παντως που εχω βρει στο internet λιγα ειναι αυτα που τα εχω αγορασει μετα και στην πραγματικοτητα(2 για την ακριβια).αρα,αν ειναι πραγματι κατι εξαιρετικο ενισχυω και εγω το συγγραφέα...
τελος παντων,η βασικη μου ενσταση εγκυται στο οικονομικο θεμα οπως εχεις καταλαβει...:whistle:

με αλλα λογια συμφωνουμε....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
εγω διαβαζω μαθηματικεσ ολυμπιαδεσ α λυκειου του στεργιου lol
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
εγω διαβαζω μαθηματικεσ ολυμπιαδεσ α λυκειου του στεργιου lol
Tο διάβασα κι εγώ αυτό το βιβλίο ένα φεγγάρι..Ξεκοκάλισέ το άφοβα!:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prokopis22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Prokopis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Εγω διαβαζω το new moon της Meyer.Πραγματικα σε καθηλωνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγω διαβαζω μαθηματικεσ ολυμπιαδεσ α λυκειου του στεργιου lol

:P και εγώ!! μου το έδωσε ο διευθυντής του σχολείου μου, όταν πέρασα σε κάποιο διαγωνισμό μαθηματικών... αλλά, ακόμα να το τελειώσω..! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aluteros

Νεοφερμένος

Ο σημαντικος αλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
ο αφρος των ημερων - μπορις βιαν

κλεβει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
eat pray love
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cuius Cuius

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
<< Η Παγίδα των Αηδονιών'' Λίαν Χερν <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
:P και εγώ!! μου το έδωσε ο διευθυντής του σχολείου μου, όταν πέρασα σε κάποιο διαγωνισμό μαθηματικών... αλλά, ακόμα να το τελειώσω..! :whistle:

πωσ σου φαινεται ειναι ερκετα ευκολο ως εδω που εχω κανει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Eroica
Κοσμας Πολιτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Το κοιμητήριο της Πράγας του Ουμπερτο Εκο είναι λίγο θρίλερ πολύ καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Ζωρζ Σαρή Ζουμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top