Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

oikonomologos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο oikonomologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 237 μηνύματα.
προσφατα διαβασα το νησι(της χισλοπ) αλλα και τα δακρυα του θεου της χρυσας δημουλιδου(το δευτερο ηταν τελειοοοοοοοοοοοοοοοοοοο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Τα ελληνικά συντάγματα
1900-2010

ακούγεται τρομερά βαρετό, αλλά είναι ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
We need to talk about Kevin - Lionel Shriver;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soras7

Νεοφερμένος

Ο soras7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
εχετε διαβασει το
ΣΚΟΤΕΙΝΗ ΥΛΗ του Lawrence Krauss??
μπορειτε να μου πειτε γνωμες????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sirenia

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
λοιπόν εγώ τώρα τελειώνω την βιβλιογραφία του che guevara και θα αρχίσω ένα το οποίο λέγεται "Άσπονδες Φίλες" :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
λοιπόν εγώ τώρα τελειώνω την βιβλιογραφία του che guevara και θα αρχίσω ένα το οποίο λέγεται "Άσπονδες Φίλες" :)
εχω διαβασει και γω την βιογραφια του..ενα μεγαλο βιβλιο λες ασπρο με μαυρο νομιζω με τιτλο εικονες μιας ζωης? μου ειχε αρεσει πολυ το συγκεκριμενο..ηταν αναλυτικο και περιειχε και εικονες απο στιγμες της ζωης του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Aναζητώντας Κροκανθρώπους-Νικόλας Άσιμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Aναζητώντας Κροκανθρώπους-Νικόλας Άσιμος

μωρέ μπράβο :P και εγώ το έχω στο pc αλλά δεν το έχω διαβάσει ολόκληρο.

εγώ διάβασα για άλλη μια φορά αυτό:https://www.biblioasi.gr/product_info.php?products_id=22241
είναι λίγο μεγάλο αλλά αξίζει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexBiohazardou

Νεοφερμένος

Ο AlexBiohazardou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Θαυμαστός νέος κόσμος (Brave new world)- Aldous Huxley

Αρκετά βαρύ φουτουριστικό λογοτεχνικό κείμενο με συνεχείς εναλλαγές που κάπου κάπου χανόμουν.Θεωρείται από τα καλύτερα βιβλία του 20ου αιώνα.Έτσι λένε τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
μωρέ μπράβο :P και εγώ το έχω στο pc αλλά δεν το έχω διαβάσει ολόκληρο.

εγώ διάβασα για άλλη μια φορά αυτό:https://www.biblioasi.gr/product_info.php?products_id=22241
είναι λίγο μεγάλο αλλά αξίζει :)

Είναι ωραίο αυτό;Μου έχουν πει ότι είναι δύσκολο βιβλίο..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NIKH_SHENKER

Νεοφερμένος

Η NIKH_SHENKER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.

Sirenia

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
εχω διαβασει και γω την βιογραφια του..ενα μεγαλο βιβλιο λες ασπρο με μαυρο νομιζω με τιτλο εικονες μιας ζωης? μου ειχε αρεσει πολυ το συγκεκριμενο..ηταν αναλυτικο και περιειχε και εικονες απο στιγμες της ζωης του

Εμμ όχι ειναι μεν μεγάλο μα εμένα απέξω είναι μπλε με κόκκινο και είναι γραμμένο από την πρώτη του γυναίκα, τον πρώτο του κολλητό φίλο και κάποια άλλα άτομα που πέρασαν από την ζωή του.Είναι τρομερά αναλυτικό και περιεχει και εικόνες από την ζωη του.Έκδοση του 1995:)

μωρέ μπράβο :P και εγώ το έχω στο pc αλλά δεν το έχω διαβάσει ολόκληρο.

όταν λες ότι το έχεις στο άλλο pc εννοείς υποθέτω πως το έχεις κατεβάσει, μήπως θα είναι εύκολο να μου πεις από που?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
"Οι πύλες της φωτιάς" του Πρεσσφιλντ
Για 3η φορά!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

busted

Νεοφερμένος

Ο busted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
"Ο φύλακας στη σίκαλη" (Catcher in the Rye ο οριτζιναλ τιτλος) απο τον J.D. Salinger ο οποιος πεθανε περσι..
Πάρα πολύ ωραίο και μου έκανε πολλή εντύπωση.. διαφορετικό απ ό,τι έχω διαβάσει μεχρι τωρα. Το προτείνω !!

Και τωρα αρχισα το "Θεώρημα του Παπαγάλου" απο τον Ντενι Γκετζ.. Πιστεύω πως θα μ' αρεσει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Είναι ωραίο αυτό;Μου έχουν πει ότι είναι δύσκολο βιβλίο..:worry:
όχι , δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο. Ίσως να μπερδευτείς λίγο με τις αιρέσεις, αλλά εκεί είναι όλη η μαγεία :)είναι πραγματικά υπέροχο, θα το χαρακτήριζα άνετα και φιλοσοφικό.
όταν λες ότι το έχεις στο άλλο pc εννοείς υποθέτω πως το έχεις κατεβάσει, μήπως θα είναι εύκολο να μου πεις από που?:redface:

πάρε

*και κάτι που δεν πρέπει να ξεχνάς: google is your friend
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
όχι , δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο. Ίσως να μπερδευτείς λίγο με τις αιρέσεις, αλλά εκεί είναι όλη η μαγεία :)είναι πραγματικά υπέροχο, θα το χαρακτήριζα άνετα και φιλοσοφικό.

Αχά...σε ευχαριστώ πολύ:)...μόλις τελειώσω αυτό που διαβάζω τώρα θα το πάρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
"Ο φύλακας στη σίκαλη" (Catcher in the Rye ο οριτζιναλ τιτλος) απο τον J.D. Salinger ο οποιος πεθανε περσι..
Πάρα πολύ ωραίο και μου έκανε πολλή εντύπωση.. διαφορετικό απ ό,τι έχω διαβάσει μεχρι τωρα. Το προτείνω !!

Πω, ήταν το χειρότερο βιβλίο που διάβασα ever, αυτό. ο.Ο
Αναρωτιόμουν γιατί του αφιέρωσα και χρόνο...

Είχα πάρει πριν καιρό ένα βιβλίο με τους 100 μεγαλύτερους λογοτέχνες που σημάδεψαν τον πολιτισμό και είμαι ακόμα στον δέκατο.:redface:Αλλά είναι πάρα πολύ ωραίο γιατί έχει ένα μικρό bio για όλους..και διαβάζεται ευχάριστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
πολυ καλο βιβλίο:clapup:
Ναι και εμένα είναι από τα αγαπημένα μου!! Για αυτό άλλωστε και η 3η φορά :redface::P

Ξέρετε κανένα άλλο καλό αυτού του είδους;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και τωρα αρχισα το "Θεώρημα του Παπαγάλου" απο τον Ντενι Γκετζ.. Πιστεύω πως θα μ' αρεσει..

Είναι το αμέσως επόμενο βιβλίο που θα διαβάσω. Τώρα όμως, διαβάζω την "Ασκητική" του Καζαντζάκη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top