Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
διαβασα το ''Σωμα'' της Stephenie Mayer μιλαμε ελιωσα....:Djust perfect!!:clapup:καμια σχεση με twilight κλπ...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Vampire Academy, τελειώνω το πρώτο βιβλίο και πάω για το δεύτερο!!
αχ please πες τι θέμα έχει...:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
ο τρελεντωνης της πηνελοπης δελτα.εχει πολυ πλακα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Προτείνω το "ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ" του Λευτέρη Αργυρόπουλου, Μαθηματικού. Α! Διαβάστε και κανένα κόμιξ...Καλοκαιράκι έρχεται...:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
αχ please πες τι θέμα έχει...:):)

Είναι για δυο φίλες(οι οποίες συνδέονται με έναν μαγικο δεσμό) που αποφασίζουν να το σκάσουν απο την ακαδημία βρυκολάκων που φοιτούν(δεν θέλω να αποκαλύψω spoiler). Και γενικά οι ζωές τους περιπλέκονται αρκετά γιατί μυστικά έρχονται στο φως, συνωμοσίες κτλ.
H σειρά έχει φιγουράρει για 8 εβδομάδες στη λίστα των bestsellers των New York Times, και έχει τιμηθεί με βραβείο από την American Library Association.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Αν μπορειτε προτεινετε μου βιβλια που να σχετιζονται με:
1) Μαγεια - υπερφυσικα φαινομενα, να μην ειναι ομως κατι το υπερβολικο δηλ. να υπαρχουν μεσα στοιχεια πραγματικοτητας και παρακαλω να μην ειναι καποιο "παιδικο" βιβλιο τυπου Χαρι Ποτερ.
2) Μυστηριο - περιπετεια, κατα προτιμηση οχι αστυνομικο και αν γινεται το περιεχομενο του βιβλιου να εχει πλοκη - δραση.
3) Ρομαντικο, και με αυτο δεν εννοω βιβλια τυπου αρλεκιν... να εχει καποια στοιχεια ρομαντισμου το βιβλιο, αλλα η βασικη ιδεα του βιβλιου να μη βασιζεται στο ρομαντισμο, αν καταλαβαινετε. Με λιγα λογια να μην ειναι γυναικιο !!!! :P

Ολες οι απαντησεις σας ειναι ευπροσδεκτες και σας ευχαριστω προκαταβολικα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Διάβασε Dan Brown φίλε μου και συγκεκριμένα "Το Χαμένο Σύμβολο" , Illuminatti (Πεφωτισμένοι), Ψηφιακό Οχυρό και γενικά οτιδήποτε απο Dan Brown.Για την περίπτωση σου :D
Όπως επίσης και ο Edgar Allan Poe το "Αλλόκοτες Ιστορίες"
Δίαβασε τα και θα με θυμηθείς φίλε μου!!

Α οπώς επίσης δίαβασε και το Λυκόφως και γενικά όλη την σείρα! Είναι λίγο ρομαντικό,έχει περιπέτεια,φαντασία κτλπ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Ξέρω τι διαβάζω φίλε Γιάννη ;) Ο Stephen King το έχει γράψει??? Αν ναί θα είναι πολύ καλό,καταπληκτικός συγγραφέας τον οποίο ξέχασα να αναφέρω αλλα και σκηνοθετάρα με τα απίστευτα Θρίλερ του!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Holy_Law

Νεοφερμένος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Biology:Science for Life
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
Εγω τωρα διαβαζω :Το παλατι των ονειρων!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Όπως επίσης και ο Edgar Allan Poe το "Αλλόκοτες Ιστορίες"
Poe. :inlove:

Aν και προτιμώ περισσότερο τα ποιήματά του,το συγκεκριμένο που λές έχει τύχει να το διαβάσω και μου άρεσε.

<3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mc08071

Νεοφερμένος

Ο 22160717181518 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
finkelstein: Η βιομηχανία του Ολοκαυτώματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
τα βιβλία της εξεταστικής για δυο μαθήματα όπως Αριθμητική Επίλυση Συνήθων Διαφορικών Εξισώσεων και Ολοκληρωτικές Εξισώσεις τύπου Fredholm-Volterra...

...δεν ξέρω αν είναι μπέστ σέλλερ...:confused::D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Poe. :inlove:

Aν και προτιμώ περισσότερο τα ποιήματά του,το συγκεκριμένο που λές έχει τύχει να το διαβάσω και μου άρεσε.

<3


Και εγώ λατρεύω Poe....:redface: !!! Έχω διαβάσει και κάποια ποιήματα του και ένα βιβλίο που είχε το εξώφυλλο του και ένα Μαύρο κοράκι απο πίσω (ενα μόβ με μαύρο).Είναι φανταστικός ο Poe,σε ταξιδεύει ώρε ώρες.

"Μου φαινότανε πως άκουγα συχνά τον ήχο του σκοταδίου καθώς δρασκελούσε στον ορίζοντα"
Αγαπημένη Ατάκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Τώρα διαβάζω ένα με τίτλο Ψυχοθεραπεία που μιλάει για τον Φρόυντ και τους μετέπειτα επιστήμονες που συνέβαλαν στην ανάπτυξη αυτής.
Είναι πραγματικά πολύ ενδιαφέρον :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkr0se

Νεοφερμένος

Ο darkr0se αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Τωρα διαβαζω το "Χημεια στην καθημερινη ζωη¨ του Βαρβογλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Αν μπορειτε προτεινετε μου βιβλια που να σχετιζονται με:
1) Μαγεια - υπερφυσικα φαινομενα, να μην ειναι ομως κατι το υπερβολικο δηλ. να υπαρχουν μεσα στοιχεια πραγματικοτητας και παρακαλω να μην ειναι καποιο "παιδικο" βιβλιο τυπου Χαρι Ποτερ.
2) Μυστηριο - περιπετεια, κατα προτιμηση οχι αστυνομικο και αν γινεται το περιεχομενο του βιβλιου να εχει πλοκη - δραση.
3) Ρομαντικο, και με αυτο δεν εννοω βιβλια τυπου αρλεκιν... να εχει καποια στοιχεια ρομαντισμου το βιβλιο, αλλα η βασικη ιδεα του βιβλιου να μη βασιζεται στο ρομαντισμο, αν καταλαβαινετε. Με λιγα λογια να μην ειναι γυναικιο !!!! :P

Ολες οι απαντησεις σας ειναι ευπροσδεκτες και σας ευχαριστω προκαταβολικα!!!


Σου προτείνω, "η εποχή των μαγισσών" (https://www.public.gr/prod/books/gre...d-literature/i-epohi-ton-magisson/prod411661/) διαβασέ το και θα με θυμηθείς...έχει ακριβώς αυτά που θες..!
^ Πολύ σωστός ο Kώστας! ;)

Σήμερα αγόρασα το "Αγώνες Πείνας". Φαίνεται τέλειο!
https://www.public.gr/prod/books/gre...anslated-literature/agones-peinas/prod490256/

αχ, και γω θέλω να το διαβάσω αυτό!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
Λογικη και ευαισθησια!! Καλο ειναι!!!:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Η φυλή της φωτίας!
Της Τζόαν Χάρις
Το διάβασα 4 φορές!
Το μόνο βιβλίο που διάβασα πάνω απο μια φορά!
ΤΟ ΛΑΤΡΕΥΩ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top