Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

Athanasoulini:)

Νεοφερμένος

Η Athanasoulini:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό, αν και δεν έχω πολύ ελεύθερο χρόνο λόγω διαβάσματος είναι το "Να ζεις, ν' αγαπάς και να μαθαίνεις" του Λέο Μπουσκάλια!!! Ενα άλλο βιβλίο που θέλω να ξεκινήσω σύντομα είναι το καινούριο του Πάολο Κοέλο: Ο νικητής είναι μόνος (έτσι νομίζω το λένε)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michalis karami

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
:bravo::up:διαβάζω το 21πεντε φοιτητες απο το M.I.T ξετιναζουν τα καζινο του Λας Βεγκας τελειο είναι!!!:D:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Το εγωιστικο γονιδιο του Richard Dawkins. Ιδανικο για τους λατρεις της βιολογιας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsixlofouska

Νεοφερμένος

Η Όλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
διαβαζω το "λογια φτερα" του χωμενιδη....πολυ καλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1025

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria1025 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
διαβαζω το "λογια φτερα" του χωμενιδη....πολυ καλο...

Εχεις διαβασει το σοφο παιδι του ιδιου συγγραφεα? Ειναι καλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsixlofouska

Νεοφερμένος

Η Όλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εχεις διαβασει το σοφο παιδι του ιδιου συγγραφεα? Ειναι καλο?
οχι δεν το εχω διαβασει αυτο για να σου πω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1025

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria1025 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Εχω ακουσει οτι ειναι πολυ δυνατο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Εχεις διαβασει το σοφο παιδι του ιδιου συγγραφεα? Ειναι καλο?


Το έχω διαβάσει και δε μου άρεσε. Μου φάνηκε κάπως σεξιστικό σεξιστικό, ωστόσο ρεαλιστικό. Πρόβαλλε ένα δεκάχρονο ως ένα "διεστραμμένο" που λέει ο λόγος, και πρόωρα πνευματικά ας πούμε ανεπτυγμένο άτομο για την ηλικία του, που του άρεσε να επιδίδεται σε διάφορες πράξεις. Γι'αυτό κάποιοι το χαρακτηρίζουν ως δυνατό, και τις εμπειρίες του ως ιδιαίτερες και ξεχωριστές περιστασεις της ζωής του.
Ο Χωμενίδης επιδίδεται σε πολύ χειμαρρώδης περιγραφές. Δε με εντυπωσίασε ιδιαίτερα. Το βιβλίο έχει κάποιο νόημα πιστεύω, αφού θίγει πολλά θέματα που βρίσκονταν στην πρώτη γραμμή πριν από 30 ξέρω 'γω χρόνια, όπως ο νεοπολουτισμός, η μεταπολίτεση και τα περισσότερα αντιμετωπίζονται μέσα από την ψυχοσύνθεση του παιδιού στην ηλικία των 10 ετών, απ'όσα άκουγε από τους κοντινούς του ανθρώπους. Ο ήρωας βέβαια μετά ενηλικιώνεται.

Αν και δε με εντυπωσίασε, ούτε με άγγιξε ως βιβλίο, και σε κάποιες φάσεις το βρήκα χυδαίο, ήταν ευανάγνωστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ποσο κλισε εχει γινει η ιστορια για ενα παιδακι που ειναι διεστραμενω. Βλεπω τετοια βιβλια και μου'ρχεται να βαλω δαχτυλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ποσο κλισε εχει γινει η ιστορια για ενα παιδακι που ειναι διεστραμενω. Βλεπω τετοια βιβλια και μου'ρχεται να βαλω δαχτυλο.


Το διεστραμμένο το έβαλα σε εισαγωγικά. Πρέπει να το διαβάσεις για να καταλάβεις τι ακριβώς εννοώ... Δεν εννοώ ότι ήταν από αυτά τα παιδάκια που είναι τα παιδιά του σατανά και κάτι άλλα κουλά που έχουν πέραση.
Απλώς οι συνθήκες στις οποίες μεγαλωσε το συγκεκριμένο παιδί ήταν ίσως υπερβολικά ξέγνοιαστες, και οι άνθρωποι που το μεγάλωσαν, κάπως τρομαχτικοί αρχικά για το παιδί, έπειτα έγιναν πρότυπά του.

Για το διεστραμμένο αναφέρομαι πιο πολύ στο ότι σε κάποιες φάσεις, το παιδί, που μετά γίνεται ενήλικας, κάνει νυξεις για το ότι ήθελε να κάνει κάτι με την αδερφή του, και πολλά άλλα τετοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Μόλις αγόρασα το Man Down του Τζων Ντάγκλας,συγγραφέα του βιβλίου "Στο μυαλό των σίριαλ κίλερς".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Σήμερα,αγόρασα 2 βιβλία του μεγάλου Έρικ Άμπλερ.
Το "Εσωτερική συνωμοσία" και το "Παλεύοντας με το χρόνο",απο τις εκδόσεις Opus MAGNUM.Και τα δυο βιβλία,25 ευρώ.Μια χαρά,μπορώ να πω!Πολύ καλές εκδόσεις.Διάβασα και το Man Down,του Τζων Ντάγκλας και ήταν πολύ καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
"Αλφαβητάρι του Αναρχισμού" (Α.Berkman) "1984" (G.Orwell)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennoulita

Νεοφερμένος

Η Pennoulita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Το κορίτσι με το τατουάζ του Stieg Larsson.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
can you keep a secret?-sophie kinsella
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
τελειωσα τη "δικη" του φραντς καφκα.τωρα διαβαζω ενα βιβλιο για τον σωκρατη και το "σωκρατικο ζητημα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris60

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Διαβαζω δυο ιστορικα βιβλια .την ιστορια[κωμικοτραγικη] του νεοελληνικου κρατους 1830-1974 του Β.Ραφαηλιδη καιτα μελετηματα γυρω απο τον Βενιζελο και την εποχη του.Γενικα μου αρεσουν τα ιστορικα και ταφιλοσοφικα βιβλια΄.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
"Έρχονται Οι Διαστημάνθρωποι" του Juliano Amitsi...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Μόλις τελείωσα το "Εσωτερική συνωμοσία" (The Intercom Conspiracy) του Έρικ Άμπλερ.Ήταν όπως ακριβώς το περίμενα.Πολύ καλό χιούμορ,μεγάλη δόση ειρωνίας,συνωμοσίες μυστικών υπηρεσιών,ένα πανέξυπνο σχέδιο απο τον Συνταγματάρχη Τζοστ και τον Συνταγματάρχη Μπραντ,κατάλληλες περιπετειώδεις σκηνές και άλλα πολλά,που συνθέτουν ένα καλό κατασκοπευτικό μυθιστόρημα.Επόμενο βιβλίο προς ανάγνωση,είναι πιθανότατα το 'Παλεύοντας με το χρόνο",επίσης του Έρικ Άμπλερ.Έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια γι'αυτό το βιβλίο και είμαι σίγουρος ότι ισχύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Το σπίτι της σιωπής- Ορχάν Παμούκ
Μ'αρέσουν πάρα πολύ οι εναλλαγές της οπτικής γωνίας, οι ηλικιακές εναλλαγές: το πάθος της εφηβείας, η κακομοιριά των γερόντων... Πολύ Καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top