Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Έχεις διαβάσει μήπως το "Ο Αγρότης Τζάιλς από το Χωριό";:)

Όχι, δεν έχει τύχει :( Καλά, αυτό τον καιρό δεν έχω και καθόλου χρόνο. Εσύ το χεις διαβάσει? Αν το χεις διαβάσει για πες εντυπώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Οι νυχτερίτες (Tommyknockers) του Stephen King.! Εκπληκτικό!


Το διάβασα σε διακοπές. Καταπληκτικό θρίλερ. Λίγο αγριεύτηκα όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Όχι, δεν έχει τύχει :( Καλά, αυτό τον καιρό δεν έχω και καθόλου χρόνο. Εσύ το χεις διαβάσει? Αν το χεις διαβάσει για πες εντυπώσεις.

Ναι το διάβασα όταν ήμουν μικρός και μου άρεσε. Δεν είναι για τη Μέση-Γη, είναι φανταστικό, όμως, και ίσως για μικρότερες ηλικίες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Λεώνη - Μαρία Πυλιώτη...Πραγματικό πολύ ωραίο...:D:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
διαβαζω τα τρια γουρουνακια...καλα ετσι καταπληκτικη υποθεση, ολο αγωνια!!!μολις το τελειωσω παω για την κοκκινοσκουφιτσα...αλλα δυστιχως ειναι μεγαλα σε μεγεθος και εργω πολυ να τα τελειωσω...ειδικα τα γουρουνακια τα εχω αρχισει απο 6 χρονων:P:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εγώ τέλειωσε μετά από 4 μήνες το "Το Άλικο και το Λευκό" του Michel Faber(καταπληκτικό, παρεπιπτόντως), και σήμερα πήγα και πήρα δύο.
Το "Twilight", που το βρήκα τυχαία στα αγγλικά και δεν ήθελα να το αφήσω, θα βγει και ταινία και αν είναι να τη δω θέλω να το έχω διαβάσει.
Μετά πήρα το "Να σου πω μια ιστορία", το οποίο πρέπει να είναι καταπληκτικό, με βλέπω να παίρνω και τα υπόλοιπα του Bucay.!
Έχω και το "Εγχειρίδιο Βλακείας" του Διονύση Χαριτόπουλου που δεν έχω διαβάσει ακόμα και φαίνεται πολύ ενδιαφέρον. Επίσης θέλω να διαβάσω και το "11 Λεπτά" του Coelho επειδή είναι από τα λίγα δικά του που δεν έχω διαβάσει κ όλοι μου λένε ότι είναι τέλειο... Και θέλω να παραγγείλω και ένα του ίδιου που δεν έχει μεταφραστεί... Και φυσικά έχω αφήσει ένα του Yalom να περιμένει...... -.-
Βασικά θέλω να διαβάσω τόσα που μπερδεύομαι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Yalooom! Αγαπάμε Yalom.

Δίπλα στο κρεβάτι μου είναι του Yalom το 'Η μάνα και το νόημα της ζωής', αλλά είναι για μόστρα, το 'χω διαβάσει ήδη καμιά δεκαριά φορές.
Χρειάζομαι εξόρμηση σε βιβλιοπωλείο επειγόντως... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Τελείωσα τον Παίχτη του Ντοστογιέφσκι και το 1984 του Όργουελ (πολύ ωραία και τα 2) κι έχω ξεκινήσει τα Θλιμμένα στάχια, του Λουντέμη...
Επίσης διαβάζω κι ένα κόμιξ της vertigo, το sandman :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Άνεμοι Πολέμου-Στίβεν Πρέσσφιλντ
Φοβερός ο άτιμος.Έχει γράψει κι άλλα βιβλία σχετικά με Αρχαία Ελλάδα, και είναι όλα καταπληκτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Τελείωσα τον Παίχτη του Ντοστογιέφσκι και το 1984 του Όργουελ (πολύ ωραία και τα 2) κι έχω ξεκινήσει τα Θλιμμένα στάχια, του Λουντέμη...
Επίσης διαβάζω κι ένα κόμιξ της vertigo, το sandman :)

Και τα τρία είναι ένα κι ένα, μπράβο! (τον Παίχτη δεν θυμάμαι μόνο)
Το κόμικ δεν μου θυμίζει τίποτα, τι είναι περίπου; :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Yalooom! Αγαπάμε Yalom.

Δίπλα στο κρεβάτι μου είναι του Yalom το 'Η μάνα και το νόημα της ζωής', αλλά είναι για μόστρα, το 'χω διαβάσει ήδη καμιά δεκαριά φορές.
Χρειάζομαι εξόρμηση σε βιβλιοπωλείο επειγόντως... :D

Καλός πρέπει να είναι ο Yalom, απ' ότι ακούω:D. Λέω να διαβάσω κάποια στιγμή το "Όταν έκλαψε ο Νίτσε", αλλά που χρόνος τώρα με τις πανελλήνιες...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lola_29

Νεοφερμένος

Η Aγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
τι τελειο βιβλιο, το εχω διαβασει απειρες φορες,διαβασε και το "γευση πικραμυγδαλου" εξισου καταπληκτικο..
Τέλεια και τα δύο...:no1:
-----------------------------------------
Λεώνη - Μαρία Πυλιώτη...Πραγματικό πολύ ωραίο...:D:)
Εμένα με συγκίνησε...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Έχω ξεκινήσει το graphic novel Halo.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lola_29

Νεοφερμένος

Η Aγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
ΨΑΞΕ, ΨΑΞΕ δε θα το βρεις. Ο αδερφός σου επιβιβάστηκε στο τρενάκι του τρόμου...<= Αστυνομικό θρίλερ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emmanuella

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Στο ακρογυάλι της Ουτοπίας - Αλκυόνη Παπαδάκη

¨Λατρεύω την Κ. Αλκυόνη και τη σκέψη της ! :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathnote

Νεοφερμένος

Η Πασχαλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μονεμβασία (Λακωνία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
3 ταυτόχρονα.Ξένη λογοτεχνία.Ρώσικη, Γερμανική και Σουηδική.Πανεύκολα (ψέμα μεγάλο αυτό) μικρά και πάνω απ'όλα σχετικά μεταξύ τους...(όλο ψέματα λέω...):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Και τα τρία είναι ένα κι ένα, μπράβο! (τον Παίχτη δεν θυμάμαι μόνο)
Το κόμικ δεν μου θυμίζει τίποτα, τι είναι περίπου; :xixi:

O παίχτης είναι η ιστορία ενός ανθρώπου παθιασμένου με δύο μόνο πράγματα, τον τζόγο και μια γυναίκα :Ρ
Όσο για το κομικ, αφορά τον Μορφέα (Morpheus ή Sandman ή Dream) και ουσιαστικά περιγράφεται η ζωή του, οι κόντρες του με τ'αδέρφια του (Dellirium, destiny κοκ) =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΟΦΙΑ-ΦΑΙΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λεχαινά (Ηλεία). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
ΜΑΡΑ Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΝΕΙΛΟΥ
ΕΛΟΙΖ ΤΖΑΡΒΙΣ ΜΑΚΚΡΟΥ
RΟΜΑΝCΕ ΜΕ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ
ΜΗΝ Τ ΧΑΣΕΤΕ!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valia_92

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κασσάνδρεια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Ελληνες οι γιοι των θεων(Γ.Καλογερακης)

το βρηκα αναμεσα σε κατι παλια βιβλια της μανας μ... ειναι πολυ περιεργο.. μιλαει για εξωγηινους-θεους που ειχαν επισκευτει την γη παλιααααααα και οι αρχαιοι ελληνες το ηξεραν! και γενικα τετοιες παραφυσικες ιστοριες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Μόλις τέλειωσα τα "Αιχμηρά Αντικείμενα" της Τζίλιαν Φλιν (πολύ καλό, το προτείνω:no1:) και ξεκινάω τώρα το "μ.Χ." του Βασίλη Αλεξάκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top