Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ξαναδιαβάζω το "Χίλιες και μια νύχτες"! Είναι 7 τόμοι και τώρα είμαι στον 6ο! :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
οι πυλες της φωτιας ηταν εξαιρετικο.απλα αναρωτιομουν.ΓΡΑΦΕΙ στο εξώφυλλο ότι ειναι ιστορικό μυθιστορημα.αυτο σημαινει οτι δεν ειναι ολα οσα αναφερονται αληθινα?

Αυτό σημαίνει ότι δεν ξέρουμε αν είναι αληθινά αλλά υποθέτονται ότι έτσι έγινε. Σ'άρεσε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρικαίτη

Νεοφερμένος

Η Μαρικαίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Αυτό είναι καταπληκτικό! :)

Το έχεις διαβάσει? Μέχρι ώρας, μπορώ να πω πως με έχει συνεπάρει. .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
The Last Confession του Morris West
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatiexXxMissMexX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
-O σκοπος της ζωης σας(Carol Adrienne) - (Νταξει παιδια δεν ειμαι καλα το ξερω τι να κανω, ψαχνομαι)

και Συντομη Ιστορια Των ΗΠΑ (απλη περιεργεια, το βρηκα καπου σκονισμενο και ειπα να το δω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepOnDreaming

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 246 μηνύματα.
-O σκοπος της ζωης σας(Carol Adrienne) - (Νταξει παιδια δεν ειμαι καλα το ξερω τι να κανω, ψαχνομαι)

και Συντομη Ιστορια Των ΗΠΑ (απλη περιεργεια, το βρηκα καπου σκονισμενο και ειπα να το δω)

Εντάξει, κι εγω διαβαζω τετοια ! :D :thumbsup: μου αρεσουν ...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatiexXxMissMexX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Εντάξει, κι εγω διαβαζω τετοια ! :D :thumbsup: μου αρεσουν ...:redface:


ωραια , ουυ εχω διαβασει τετοια πολλα.. Πολυ ωραια βιβλια πραγματι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.

toro el rabiar

Νεοφερμένος

Ο toro el rabiar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Οι 48 νόμοι της δύναμης , Robert Greene
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
το Μαργκινους Μοριους του Στελιου Χαλκιτη 2012 και το Η αυτοβιογραφια ενος Γιογκι του Παραμαχανσα ΓΙογκαναντα βιβλιαρες και τα δυο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Αυριο θα αρχισω του Χερμαν Εσσε το Ο λυκος της στεπας....Ελπιζω να ειναι καλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
εγω εχω πορωθει με ενα του οσκαρ ουαιλντ το εκ βαθεων!!το συνιστω ανεπιφυλακτα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εquilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibrium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
εγω εχω πορωθει με ενα του οσκαρ ουαιλντ το εκ βαθεων!!το συνιστω ανεπιφυλακτα:)
Ποιό ακριβώς ;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
δεν ειναι πολυ ενδιαφερον?προσφατα ειχα διαβασει το τελενυ η η αλλη οψη του νομισματοσ που το εγραψε ο ιδιοσ!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Εquilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibrium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
δεν ειναι πολυ ενδιαφερον?προσφατα ειχα διαβασει το τελενυ η η αλλη οψη του νομισματοσ που το εγραψε ο ιδιοσ!!:)
Όντως είναι πολύ προχωρημένα και για πάρα πολύ ψαγμένους. Πάντως, κοίτα, τα έργα όλων αυτών των συγγραφέων-ποιητών-φιλοσόφων και και, δεν πιάνουν μια μπροστά στους δικούς μας φιλοσόφους. Μάλιστα, όπως είπε και ο Νίτσε μισώ τους Έλληνες γιατί τα είπανε ΌΛΑ και δεν άφησαν τίποτα να πούμε και εμείς. Ε, πιστεύω, αυτό τα λέει όλα. Κάθησε και διάβασε Αριστοτέλη Ηθικά Νικομάχεια, "ΠΟΛΙΤΙΚΑ", το έργο από το οποίο επηρεάστηκε ο Μέγας Αλέξανδρος.

Εδώ στη Microsoft, αν δεν κάνω λάθος, όπως είπε χαρακτηριστικά και ο Bill Gates το επόμενο ή μάλλον η επόμενη μελλοντική-next generation softwares- θα προέρχονται-στηρίζονται σε αρχαία ελληνικά. Κάτσε και διάβασε όποιου θες αρχαίου Έλληνα φιλόσοφου οποιδήποτε έργο και θα νιώσεις 100000...000 πιο έξυπνος, δημιουργικός, θα αισθανθείς το πνεύμα σου να εξυψώνεται. Φιλικά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Όντως είναι πολύ προχωρημένα και για πάρα πολύ ψαγμένους. Πάντως, κοίτα, τα έργα όλων αυτών των συγγραφέων-ποιητών-φιλοσόφων και και, δεν πιάνουν μια μπροστά στους δικούς μας φιλοσόφους. Μάλιστα, όπως είπε και ο Νίτσε μισώ τους Έλληνες γιατί τα είπανε ΌΛΑ και δεν άφησαν τίποτα να πούμε και εμείς. Ε, πιστεύω, αυτό τα λέει όλα. Κάθησε και διάβασε Αριστοτέλη Ηθικά Νικομάχεια, "ΠΟΛΙΤΙΚΑ", το έργο από το οποίο επηρεάστηκε ο Μέγας Αλέξανδρος.

συμφωνω απολυτα!!!ειδικα ο σωκρατησ εμενα μου αρεσει παρα πολυ!!αφου ωρεσ ωρεσ λεω μακαρι να ζουσα στην εποχη του πλατωνα και του αριστοτελη...απλωσ οπο οσκαρ ουαιλντ μου αρεσε που ενω ζουσε σε εποχη εντονησ λογοκρισιασ και πουριτανισμου δεν διστασε να αποκαλυψει την ιδιαιτερτοτητα τησ ομοφυλοφιλιασ του!!τολμησε!!ειναι και τρομερα ευκολοδιαβαστοσ..απλα ειναι κατι διαφορετικο απο το συνηθεσ!!η δικη μασ φιλοσοφια ειναι ενδιαφερουσα γιατι πιστευω προσεγγισει διαχρονικα θεματα και δινει μηνυματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Τζακ Κέρουακ - Πικ.
Όμορφο δείγμα αμερικανικής λογοτεχνίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top