Τουρνουά σκακιού - iSchool Edition

Πότε σας βολεύει να γίνουν οι αγώνες;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 35)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Λοιπόν, ύστερα από συζήτηση στο τσατ, καταλάβαμε πως πολλοί από εδώ παίζουν σκάκι. Μας ήρθε λοιπόν η ιδέα για ένα φιλικό τουρνουά μεταξύ των μελών του φόρουμ εδώ. Θα γίνει στο σάιτ https://chess.com
Λογικά αρχίζουμε γύρω στις 18 ιουνίου.
Όποιος ενδιαφέρεται παρακαλώ να ποστάρει και να το δηλώσει. ;)
ΠΡΟΣΟΧΗ: Για την συμμετοχή απαιτείται λογαριασμός στο παραπάνω σάιτ.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Από εδώ και κάτω, edited by Γιώργος.


ΠΙΝΑΚΑΣ Βαθμολογιών (credits to Γιώργος)
Ενημέρωση μέχρι και εδώ.

(tables by jj!)
1η Φάση
[table 1 3 0]2^=Group #1
3^=Παίχτης|Pld|W|D|L|Pts
4^=Mr.Blonde|3|3|0|0|3
=~Melania~|2|1|0|1|1
=justin pieper|2|1|0|1|1
=akis95|0|0|0|0|0
=Guest 278211|3|0|0|3|0
[/table]
[table 1 3 0]2^=Group #2
3^=Παίχτης|Pld|W|D|L|Pts
4^=antwwwnis|3|3|0|0|3
5^=john1994|2|1|0|1|1
=Bemanos|1|0|0|1|0
=sonnY|1|0|0|1|0
=Demlogic|1|0|0|1|0
[/table]
[table 1 3 0]2^=Group #3
3^=Παίχτης|Pld|W|D|L|Pts
4^=StratosRIP|2|2|0|0|2
5^=Wild_Boy|2|1|0|1|1
=Τάσος97|1|0|0|1|0
=infinity|0|0|0|0|0
=Giorgos216|1|0|0|1|0
[/table]
[table 1 3 0]2^=Group #4
3^=Παίχτης|Pld|W|D|L|Pts
4^=Άγγελος23|2|2|0|0|2
5^=kiriazispao4ever|1|1|0|0|1
=Drymenia|2|0|0|2|0
=crazyharis|0|0|0|0|0
=gregory, nub|0|0|0|0|0
[/table]
[table 1 3 0]2^=Group #5
3^=Παίχτης|Pld|W|D|L|Pts
4^=Mr.Brainiac|4|4|0|0|4
5^=Jkaradakov|5|2|0|3|2
5^=AntonisR21|3|2|0|1|2
6^=Andy27|2|1|0|1|1
=natasoula...|1|0|0|1|0
=vassilakos|2|0|0|2|0
[/table]
Pld: Played
W: Wins
D: Draws
L: Losses
Pts: Points
2η φάση
Μέσα σε αγκύλες ([ ]) και bold όσοι προκρίνονται στην 3η φάση:

[Mr.Blonde] - jkaradakov
~Melania~ - [Μr.Brainiac]
[antwwwnis] - kiriazispao4ever
john1994 - [StratosRIP]
Wild_Boy - [Αγγελος23]
3η φάση
[table 1 3 0]2^=Προημιτελικά
3^=Παίχτης|Pld|W|D|L|Pts
4^=Mr.Brainiac|3|3|0|0|3
5^=antwwwnis|2|1|0|1|1
5^=StratosRIP|2|1|0|0|1
5^=Αγγελος23|2|1|0|1|1
Mr. Blonde|3|0|0|3|0[/table]
Οδηγίες για όσους ανανεώνουν τους πίνακες:
Μετά από κάθε παιχνίδι μεταξύ δύο παιχτών:

  • Βρίσκουμε τις σχετικές εγγραφές στον πίνακα.
  • Αυξάνουμε κατά 1 τον πρώτο αριθμό (Pld).
  • Αυξάνουμε κατά 1, ένα εκ των πεδίων W|D|L, ανάλογα με το αποτέλεσμα του αγώνα (νίκη-ισοπαλία-ήττα).
  • Ανανεώνουμε τους πόντους: +1 για νίκη, +0.5 για ισοπαλία, +0 για ήττα.
  • Ταξινομούμε τον πίνακα, αν χρειαστεί: αν κάποιος παίχτης, φερ' ειπείν, περάσει πρώτος στην βαθμολογία, τον μετακινούμε στην πρώτη θέση του πίνακα.
  • Ανανεώνουμε το λινκ του ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ είναι τα στατιστικά.


ΛΙΣΤΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ:
  1. gregory,nub
  2. StratosRIP
  3. Demlogic
  4. Bemanos
  5. Τάσος97
  6. crazyharis
  7. antwwwnis
  8. ~Melania~
  9. Drymenia
  10. Wild_Boy
  11. infinity
  12. JKaradakov
  13. Αγγελος23
  14. natasoula...
  15. AntonisR21
  16. vassilakos
  17. Guest 278211
  18. akis95
  19. Mr.Brainiac
  20. john1994
  21. kiriazipao4ever
  22. Giorgos216
  23. andy27
  24. SonnY
  25. justin pieper
  26. Mr.Blonde

Groups 1ης φάσης

Group #1
  1. Mr.Blonde
  2. justin pieper
  3. Guest 278211
  4. akis95
  5. ~Melania~

Group #2
  1. john1994
  2. Demlogic
  3. Bemanos
  4. SonnY
  5. antwwwnis

Group #3
  1. Τάσος97
  2. infinity
  3. Giorgos216
  4. StratosRIP
  5. Wild_Boy

Group #4
  1. kiriazispao4ever
  2. Drymenia
  3. Αγγελος23
  4. crazyharis
  5. gregory, nub

Group #5
  1. AntonisR21
  2. natasoula...
  3. vassilakos
  4. Mr.Brainiac
  5. andy27
  6. JKaradakov
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
Ελα να βλεπω κοσμο να δηλωνειιιι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
δηλώνομαι ,αν και ποτε δεν ημουν καλος στο σκακι.Βαλτο πιο πριν το τουρνουα γιατι 18 ειναι η επομενη των εκλογων και συμφωνα με καποιους θα βγουμε απτο ευρω και θα επικρατησει το χαος και θα ερθει ο cthulhu και θα ψοφισουμε ολοι (:D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Και εγω ειμαι μεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
αν και δηλωνω ασχετος στο σκακι και παιζω επειδη μ'αρεσει θα μπω μεσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
μπράβο παιδιά!!! απαιτώ να στέλνονται σε ποστ τα λινκς έτσι ώστε να μπορούμε να παρακολουθούμε τους αγώνες όταν ξεκινήσει το τουρνουά ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
Παιδια για ωρες και ημερομηνιες θα κανονισουμε μην αγχωνεστε... Απλα να οριστικοποιησουμε ποιοι θα μαστε για να ξερω να γραψω ονοματα κ να βγαλουμε τις κληρωσεις :) Ποσους γυρους λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Εεε μην ξεχασετε και εμενα!αλλα να ξερετε δεν ειμαι και κανενας πρωταθλητης!!!χαχαχαχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
μπράβο παιδιά!!! απαιτώ να στέλνονται σε ποστ τα λινκς έτσι ώστε να μπορούμε να παρακολουθούμε τους αγώνες όταν ξεκινήσει το τουρνουά ^_^
Ναι, σε κάθε αγώνα θα βάζουμε λινκ με τα παιχνίδια.

Βέβαια ελπίζω να έρχονται οι παίκτες για να γίνεται ο αγώνας, θα είναι λίγο δύσκολο να μαζευτούμε :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
μπράβο παιδιά!!! απαιτώ να στέλνονται σε ποστ τα λινκς έτσι ώστε να μπορούμε να παρακολουθούμε τους αγώνες όταν ξεκινήσει το τουρνουά ^_^

Εσυ μη χαιρεσαι γιατι θα παιξεις! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Απλως να πουμε τις ωρες που θα γινουν τα παιχνιδια.Πως θα δηλωσουμε συμμετοχη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Απλως να πουμε τις ωρες που θα γινουν τα παιχνιδια.Πως θα δηλωσουμε συμμετοχη;

Σ έχω στην λίστα, λογικα σε κανα δυο μέρες θα κλειδώσω τις συμμετοχές κι εγώ με τον Στράτο θα φτιάξουμε τους αγώνες του πρώτου γύρου (τυχαία φυσικά, δεν θα τους στήσουμε). Ύστερα θα βάλουμε μία πρωϊνή ή απογευματινή ώρα, αναλόγως τι βολεύει το κοινό και θα πάιξουμε! Οι βαθμολογίες θα σημειώνονται από εμένα εδώ και ο Στράτος έχει πρόγραμμα οπότε είμαστε κομπλέ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Θα παίξουμε σε ομίλους;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Να ρωτησω και κατι αλλο.Στο σαιτ αυτο ειμαι ηδη σε ενα τουρνουα.Μπορω να ειμαι και σε δευτερο ή να βγω απο αυτο που ειμαι τωρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Να ρωτησω και κατι αλλο.Στο σαιτ αυτο ειμαι ηδη σε ενα τουρνουα.Μπορω να ειμαι και σε δευτερο ή να βγω απο αυτο που ειμαι τωρα;

Το τουρνουά θα είναι του φόρουμ, στο σάιτ θα παίζουμε απλά live chess και θα ποστάρουμε εδώ τα παιχνίδια και θα λέμε αποτελέσματα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

icesnowman

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Και εγώ θέλω !!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
Μαλλον δεν θα κανουμε το τουρνουα στο chess.com απλα οι αγωνες θα γινονται εκει (η σε οποιο αλλο σαιτ κανονιζουν τα ζευγαρια..) Εγω εχω προγραμμα που βγαζει κληρωσεις/βαθμολογιες. Οποτε το τουρνουα θα γινει μεσω του προγραμματος αυτου.. Σε καθε γυρω θα βγαζω τα ζευγαρια και τις βαθμολογιες και τα ζευγαρια θα κανονιζουν τους αγωνες τους... Μετα το τελος καθε αγωνα απλα μου δινετε τα αποτελεσματα και τα σημειωνω στο προγραμμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
προτιμω groups τα οποια θα γινονται απογευμα και βραδυ, αναλογα με τι βολευει τον καθενα θα διαμορφωθει το καθε γκρουπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Εγω αν θελετε προτεινω χρονο 10 λεπτα για ολα τα ματς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
προτιμω groups τα οποια θα γινονται απογευμα και βραδυ, αναλογα με τι βολευει τον καθενα θα διαμορφωθει το καθε γκρουπ

Ε ναι θα βγαζουμε κληρωσεις και το καθε ζευγαρι μες στην ιδια μερα μπορει να κανονιζει οποια ωρα θελει για να παιξει.. Και μετα απλα θα δινετε τα αποτελεσματα...
ΜrBlonde για το χρονο θα το συζητησουμε.. Μαλλον θα ειναι καπου εκει 10-15 μινς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top