Τμήμα Επιστήμων Διατροφής και Διαιτολογίας (ΕΛΜΕΠΑ)

Katerina_patmos

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Γειά σας!!! Ενδιαφέρομαι για το τμήμα αυτό. Το μόνο βέβαια που με πάει πίσω είναι το οτι είναι μακριά! Υπάρχει κάποιος ποθ να έχει περάσει σ αυτό το τμήμα? Αν ναι πως σας φαίνεται η σχολή , τα μαθήματα, το μέρος και πως βλέπετε και τις μελλοντικές προοπτικές? Αρχικά ήθελα στην καρδιτσα αλλα πρέπει να πέσει 400 μόρια(πράγμα δύσκολο) για να το πιάσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Η κολλητη μου σπουδαζει εκει, βασικα τωρα κανει πτυχιακη και απο το επομενο εξαμηνο πρακτικη και τελειωνει. Γενικα ευχαριστημενη την ακουω, τα μαθηματα τα περισσοτερα ειδικα οσο προχωρουσε ηταν παρα πολυ ενδιαφεροντα καθως πρεπει να μαθεις καλα το ανθρωπινο σωμα, τη διατροφικη αξια των τροφιμων, να διαβασεις για περιστατικα ασθενων (δεν πανε μονο παχυσαρκοι στους διατροφολογους), προσωπικα την ζηλευα οταν μου τα ελεγε. :)
Το μερος επειδη την εχω επισκεφθει και ειμαι απο Κρητη, δεν ειναι κατι τρομερο. Βεβαια εισαι απο μικρο νησι οποτε φανταζομαι πως δε θα σου φανει τοσο τραγικο, αλλα γενικα εχει συγκεκριμενα μαγαζια, αν βαρεθεις δεν μπορεις να πεις πως θα αλλαξεις ευκολα στεκι. Το οτι ειναι ομως μικρη η πολη σε κανει να ζησεις φοβερη φοιτητικη ζωη, καθως ευκολα δενεσαι σε φιλιες, οι ανθρωποι ειναι πιο ανοιχτοκαρδοι (προσεξε ομως τους κουτσομποληδες μιας επαρχιακης πολης ;) ) Εχει και θαλασσα οποτε απο Μαϊο θα κανεις τα μπανακια σου. Γενικα εγω θα πηγαινα, θα'χει πλακα. Απλά σου ξαναλεω ειναι μικρο μερος και πολλες φορες μου φαινεται καπως φαντασμενο το να βλεπω να ντυνονται με συνολακια για να πανε στο κλαμπ που συχναζει ολη η πολη :P Eιναι και η σχολη τετοια που εγκρινει τη ματαιοδοξια, πρεπει να εισαι στυλακι αν θες να πεισεις τον ασθενη σου.
Για τις προοπτικες δεν ξερω, δεν εχει κανει ακομα την πρακτικη για να δει πως πληρωνονται και ποιες ειναι οι συνθηκες. Γενικα με την κριση φανταζομαι πως ο κοσμος θα κανει διαιτα απο μονος του :P Παντως μπορεις να δουλεψεις σε δικο σου γραφειο, σε νοσοκομειο σαν κλινικος, σε αθλητικους συλλογους για να φτιαχνεις τις διαιτες των αθλητων και τελος ακαδημαικα αν κυνηγησεις μεταπτυχιακες σπουδες ισως να βρεις καμια θεση σε αντιστοιχο ΤΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina_patmos

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τισ πληροφορίες! Καλα ,το οτι είναι μικρό μέρος δεν με νοιάζει και πολύ καθώς μεγάλωσα σ ένα ιδιαίτερα μικρό νησί και γνωρίζω πολύ καλά τις μικρές κοινωνίες και το κουτσομπολιό που συνεπάγονται!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kopitis89

Νεοφερμένος

Ο kopitis89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
βρε ας περασουμε....και ας ειναι και Σητεια...αρκει γινουμε Διαιτολογοι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efhh

Νεοφερμένος

Η efhh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
σαν διαιτολογος απο τει που μπορει να δουλεψει καποιος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kopitis89

Νεοφερμένος

Ο kopitis89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
σε ταβερνες, καφετεριες, ιντερνετ καφε κτλ....γιατι πλεον ειναι δυσκολα τα πραγματα...:(
Παρολα αυτα....για σητεια με βλεπωωωω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Πηγαίνετε Σητεία! Μια χαρά.

Στη Θεσ/νίκη τραβάμε το λούκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kopitis89

Νεοφερμένος

Ο kopitis89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Δε μου λες???? αυτο το ΑΕΙ στη Λυμνο..σχετικα με τη διατροφη....ειναι καλο???? επειδη ειναι ακομη καινουργιο...εχετε ακουσει κατι που να το κανει ελκυστικο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Τίποτα ελκυστικό αλήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kopitis89

Νεοφερμένος

Ο kopitis89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
ειναι καινουργιο τμημα....ακομη δεν εχει αποκτησει τα δικαιωματα που ζηταει...το θεμα ειναι αν θα μπορεσει να επιβιωση μεσα σε αυτην τν οικονομικη κατασταση που επικρατη στη χωρα.....αντιθετα το τει διαιτολογιας,εχει κατοχυρωμενα δικαιωματα.....απλα ειναι τει...και ισως με αυτα που ακουγονται να υποβαθμισουν τα τει.....τι να πω δε ξερωω...μεχρι στιγμης θα προτιμουσα και εγω το τει...αλλα προσπαθω να κοιταξω στο μελλον:devil: για πιθανον καταργησης μερικων τει κτλ...γτ το αει ισως ειναι πιο δυσκολο να καταργηθη!!!


ολα τα παραπανω αποτελουν τη γνωμη μου και πληροφοριες που εχω συλλεξει!!!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kopitis89

Νεοφερμένος

Ο kopitis89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
λετε να πεσει η βαση στη σητεια??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XriStiNa_94

Νεοφερμένος

Η XriStiNa_94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
λετε να πεσει η βαση στη σητεια??????

αν πέσει θα πάει μέχρι 12.000!!δεν πιστεύω να πέσει πιο πολύ..!!
κ αν ανεβεί πιστεύω να πάει μέχρι τις 13.000!!
Good luck :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kopitis89

Νεοφερμένος

Ο kopitis89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
αν πέσει θα πάει μέχρι 12.000!!δεν πιστεύω να πέσει πιο πολύ..!!
κ αν ανεβεί πιστεύω να πάει μέχρι τις 13.000!!
Good luck :)

εχω βγαλει 12.750....θα ειναι κριμα να μη πεσει 200 μορια τουλαχιστον....πρεπει να περασω!!!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XriStiNa_94

Νεοφερμένος

Η XriStiNa_94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εχω βγαλει 12.750....θα ειναι κριμα να μη πεσει 200 μορια τουλαχιστον....πρεπει να περασω!!!!:mad:

χαχα :) όλες οι σχολές λένε πως θα πέσουν έστω κ λίγο οπότε μην αγχώνεσαι!!κ εγώ για εκεί στοχεύω του χρόνου!!ελπίζω να τα καταφέρω :)) εμένα άλλο με προβληματίζει :// ακούστηκε οτι γίνονται συγχωνεύσεις κλπ κ φοβαμαι να μην υποβαθμιστεί τι τμήμα απο ΤΕΙ σε ΙΕΚ Ή το ενώσουν με της Θεσ/νίκης ή Καρδίτσας :((
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Η διαιτολόγος μου έχει τελειώσει αυτό το τμήμα... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XriStiNa_94

Νεοφερμένος

Η XriStiNa_94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Άσε... Μόλις το 'μαθα τρόμαξαα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kopitis89

Νεοφερμένος

Ο kopitis89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
χαχα :) όλες οι σχολές λένε πως θα πέσουν έστω κ λίγο οπότε μην αγχώνεσαι!!κ εγώ για εκεί στοχεύω του χρόνου!!ελπίζω να τα καταφέρω :)) εμένα άλλο με προβληματίζει :// ακούστηκε οτι γίνονται συγχωνεύσεις κλπ κ φοβαμαι να μην υποβαθμιστεί τι τμήμα απο ΤΕΙ σε ΙΕΚ Ή το ενώσουν με της Θεσ/νίκης ή Καρδίτσας :((


να γινει ιεκ δυσκολοοο....αν συχωνευτει,το πολυ πολυ να μετακομισουμε....και γιατι να μη ερθει της καρδιτσας στη σητεια ;)...τεσπα....εγω πιστευω να επιβιωση...ειδικα τωρα που εγινε καινουργιες εγκαταστασεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XriStiNa_94

Νεοφερμένος

Η XriStiNa_94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
να γινει ιεκ δυσκολοοο....αν συχωνευτει,το πολυ πολυ να μετακομισουμ!ε....και γιατι να μη ερθει της καρδιτσας στη σητεια ;)...τεσπα....εγω πιστευω να επιβιωση...ειδικα τωρα που εγινε καινουργιες εγκαταστασεις:P

μακάριιιι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eria..

Νεοφερμένος

Η Eria.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εκαναν προταση στο τει να μεταφερθει Ηρακλειο αλλα δεν δεχτηκαν! Εγω εβγαλα 14 258 δεν νομιζω να μην περασω..Ποιος θα ναι μαζι μου ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top