eleni09kyr

Νεοφερμένος

Η eleni09kyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Πέρασα επιστήμη και τεχνολογία τροφίμων - Αιγάλεω αλλά δε ξέρω κατά πόσο μου αρέσει, ξέρει κανένας πληροφορίες για αυτή τη σχολή; (τι μαθήματα κάνεις, εμπειρίες, πως του φάνηκε κλπ)
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Πέρασα επιστήμη και τεχνολογία τροφίμων - Αιγάλεω αλλά δε ξέρω κατά πόσο μου αρέσει, ξέρει κανένας πληροφορίες για αυτή τη σχολή; (τι μαθήματα κάνεις, εμπειρίες, πως του φάνηκε κλπ)
τα μαθήματα μπορείς να τα δεις στον οδηγό σπουδών του τμήματος
 

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Υπάρχουν φοιτητές στο συγκεκριμένο τμήμα;
 

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Να αντλήσεις πολλές πληροφορίες με προσοχή, γιατί πλέον που πανεπιστημιοποιηθηκαν όλα τα τμήματα, τα Ε&TT των ΠαΔΑ και Ιονίου είναι 4ετη (δεν ξέρω το γιατί)... Σε αντίθεση με όλα τα άλλα Ε&ΤΤ που είναι (και έγιναν) 5ετη. Αυτό επειδή αποτελεί κλάδο της γεωπονίας, ήτοι 5ετια στο ΓεωτΕΕ (και άρα επαγγελματικά δικαιώματα).

Υ.γ. 4ετη είναι και τα Επιστήμης Τροφίμων και Διατροφής σε Λήμνο και Καρδίτσα.
 

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Υπάρχουν φοιτητές στο συγκεκριμένο τμήμα;

Σκέφτομαι πολύ για κατατακτηριες σε αυτό το τμήμα.

Οποιαδήποτε πληροφορία για τα μαθήματα που δίνονται, υλη, καθηγητές που τα διδάσκουν, το που δίνουν έμφαση, προτεινόμενα συγγράμματα, σημειώσεις, κυρίως ενδεικτικά ή παλιά θέματα, ακόμη και ομαδα που μπορώ να μπω στα σοσιαλ του συγκεκριμένου τμήματος θα ήταν μεγάλη βοήθεια!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να αντλήσεις πολλές πληροφορίες με προσοχή, γιατί πλέον που πανεπιστημιοποιηθηκαν όλα τα τμήματα, τα Ε&TT των ΠαΔΑ και Ιονίου είναι 4ετη (δεν ξέρω το γιατί)... Σε αντίθεση με όλα τα άλλα Ε&ΤΤ που είναι (και έγιναν) 5ετη. Αυτό επειδή αποτελεί κλάδο της γεωπονίας, ήτοι 5ετια στο ΓεωτΕΕ (και άρα επαγγελματικά δικαιώματα).

Υ.γ. 4ετη είναι και τα Επιστήμης Τροφίμων και Διατροφής σε Λήμνο και Καρδίτσα.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Σκέφτομαι πολύ για κατατακτηριες σε αυτό το τμήμα.

Οποιαδήποτε πληροφορία για τα μαθήματα που δίνονται, υλη, καθηγητές που τα διδάσκουν, το που δίνουν έμφαση, προτεινόμενα συγγράμματα, σημειώσεις, κυρίως ενδεικτικά ή παλιά θέματα, ακόμη και ομαδα που μπορώ να μπω στα σοσιαλ του συγκεκριμένου τμήματος θα ήταν μεγάλη βοήθεια!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
έχω φίλη σε αυτό το τμήμα αν σε ενδιαφέρει να μάθεις πληροφορίες.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Σκέφτομαι πολύ για κατατακτηριες σε αυτό το τμήμα.

Οποιαδήποτε πληροφορία για τα μαθήματα που δίνονται, υλη, καθηγητές που τα διδάσκουν, το που δίνουν έμφαση, προτεινόμενα συγγράμματα, σημειώσεις, κυρίως ενδεικτικά ή παλιά θέματα, ακόμη και ομαδα που μπορώ να μπω στα σοσιαλ του συγκεκριμένου τμήματος θα ήταν μεγάλη βοήθεια!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για μεταπτυχιακό στην τεχνολογία τροφίμων σε κάποιο Πολυτεχνείο του εξωτερικού το έχεις σκεφτεί; Θα έχεις άλλο εκτόπισμα μετά ακόμη και ο τρόπος σκέψης θα αλλάξει επειδή θα έρθεις σε επαφή με μια άλλη χώρα και ένα άλλο εκπαιδευτικό σύστημα. Η διαφορά κουλτούρας παίζει ρόλο στην ωρίμανση της προσωπικότητας κάποιου. Όσο για το φόβο του ΔΙΚΑΤΣΑ σε περίπτωση αναγνώρισης του πτυχίου των μεταπτυχιακών σπουδών, είμαι νέος απόφοιτος αναγνωρισθείς του 2022 χωρίς ταλαιπωρία. :)
 

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Εχω μεταπτυχιακό στη χημεία τροφιμων, τώρα κανω το διδακτορικό μου, οπότε θα είμαι εδώ έτσι κι αλλιώς.

Ευχαριστώ ωστόσο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

έχω φίλη σε αυτό το τμήμα αν σε ενδιαφέρει να μάθεις πληροφορίες.
Εννοείται, σε ευχαριστώ πολύ!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top