Τμήματα Eργοθεραπείας - γνώμες και προοπτικές

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
νταξει δεν εχει και τραγικη ορολογια (θελω να πιστευω) μιας και οι περισσοτερες λεξεις μοιάζουν με ελληνικές

Περνιούνται εύκολα.Μη το σκέφτεσαι καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TECHNICBOY

Νεοφερμένος

Ο TECHNICBOY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ. :D Δεν έχω πρόβλημα για τα Αγγλικά, τα Ιταλικά κυρίως με ενδιαφέρουν αλλά δυστυχώς δεν ξέρω τίποτα. Γι' αυτό ρώτησα, να δω αν γίνεται να παρακολουθήσεις χωρίς να γνωρίζεις τη γλώσσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ. :D Δεν έχω πρόβλημα για τα Αγγλικά, τα Ιταλικά κυρίως με ενδιαφέρουν αλλά δυστυχώς δεν ξέρω τίποτα. Γι' αυτό ρώτησα, να δω αν γίνεται να παρακολουθήσεις χωρίς να γνωρίζεις τη γλώσσα.

Αν θες να μάθεις ξένη γλώσσα προτίμησε φροντιστήριο.
Η σχολή σου μαθαίνει κυρίως τη φαρμακευτική ορολογία και πρέπει ήδη να έχεις κάποιες γνώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ. :D Δεν έχω πρόβλημα για τα Αγγλικά, τα Ιταλικά κυρίως με ενδιαφέρουν αλλά δυστυχώς δεν ξέρω τίποτα. Γι' αυτό ρώτησα, να δω αν γίνεται να παρακολουθήσεις χωρίς να γνωρίζεις τη γλώσσα.
και τα ιταλικα ειναι μια ευκολη σχετικα γλωσσα οποτε ισως μπορεις να κανεις μαθηματα. Βεβαια ειναι λιγο απαιτητικο (απο αποψη ωρων) το προγραμμα της σχολής :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TECHNICBOY

Νεοφερμένος

Ο TECHNICBOY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Αν θες να μάθεις ξένη γλώσσα προτίμησε φροντιστήριο.
Η σχολή σου μαθαίνει κυρίως τη φαρμακευτική ορολογία και πρέπει ήδη να έχεις κάποιες γνώσεις.
Το τελευταίο με ενδιέφερε περισσότερο. Ευχαριστώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Το τελευταίο με ενδιέφερε περισσότερο. Ευχαριστώ. :)

Σε τέτοια θέματα να κοιτάς και να ρωτάς τι κάνουν οι περισσότεροι.Εδώ για παράδειγμα,ζήτημα να επιλέγουν άλλη γλώσσα 3-4 παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Καθαρά από περιέργεια, όταν λέτε ξένη γλώσσα στην σχολή, εννοείται μόνο Ορολογία? Γιατί κι εμείς που έχουμε Αγγλικά ή Γερμανικά, μόνο αυτό κάνουμε 2 εξάμηνα (στα υποχρεωτικά, για τα επιλεγόμενα δεν ξέρω τι γίνεται). Και θυμάμαι στις ανακοινώσεις των γερμανικών η καθηγήτρια έλεγε ότι πήγαινε σε Ιατρική-Οδοντιατρική-Φαρμακευτική. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Καθαρά από περιέργεια, όταν λέτε ξένη γλώσσα στην σχολή, εννοείται μόνο Ορολογία? Γιατί κι εμείς που έχουμε Αγγλικά ή Γερμανικά, μόνο αυτό κάνουμε 2 εξάμηνα (στα υποχρεωτικά, για τα επιλεγόμενα δεν ξέρω τι γίνεται). Και θυμάμαι στις ανακοινώσεις των γερμανικών η καθηγήτρια έλεγε ότι πήγαινε σε Ιατρική-Οδοντιατρική-Φαρμακευτική. :)

Για τα γερμανικά δεν ξέρω τι κάνουν.Στα αγγλικά όμως εκτός από ορολογία κάνουμε και (απλές) γραμματικές ασκήσεις.(ασκήσεις με συμπλήρωση κενών)
Το σημαντικότερο πάντως είναι να μάθεις την ορολογία.Αλλιώς το κείμενο στις εξετάσεις μπορεί να σε δυσκολέψει πολύ.
Και αγγλικά κάνουμε 4 εξάμηνα.

Η Γενική Ανόργανη Χημεία του 1ου εξαμήνου:



Η Ανόργανη Φαρμακευτική Χημεία 3ου εξαμήνου:


Η Φαρμακογνωσίες Ι,ΙΙ και ΙΙΙ του 5ου,6ου και 7ου εξαμήνου αντίστοιχα:


Η Ειδική Οργανική Χημεία 3ου εξαμήνου:


Οι Ορμόνες(φαρμακευτική χημεία) 4ου εξαμήνου:


Η Γενική Οργανική Χημεία 2ου εξαμήνου:


Η Κυτταρική Βιολογία 2ου εξαμήνου:




H Μικροβιολογία 2ου εξαμήνου:




Η Οργανική Φαρμακευτική Χημεία Ι του 5ου εξαμήνου:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Οργανική και Ραδιοφαρμακευτική Χημεία 8ου εξαμήνου:


Βιοχημεία Ι και ΙΙ 3ου και 4ου εξαμήνου:


Η Γενική Ανόργανη Χημεία 1ου εξαμήνου:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Γενική Ανόργανη Χημεία.jpg
    Γενική Ανόργανη Χημεία.jpg
    33.7 KB · Εμφανίσεις: 1,535
Τελευταία επεξεργασία:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Raiseonce ευχαριστούμε για τις πληροφορίες! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Tωρα σοβαρά πειτε μου κάθεστε και διαβάζετε την μικροβιολογία του Murray;
γιατί εγώ το πήρα και όπως το πήρα το πάρκαρα στην βιβλιοθήκη μου.


Επίσης θα ήθελα ένα καλό βιβλίο για βιοχημεία (μη μου πείτε Stryer γιατί το έχω και είναι αίσχος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Tωρα σοβαρά πειτε μου κάθεστε και διαβάζετε την μικροβιολογία του Murray;

Εγώ sos διάβασα και την πέρασα.Δε μαθαίνεται αυτό το θηρίο(βιβλίο).
Αλλά να ξέρεις δεν είναι όλο μέσα στην ύλη.Κάνουμε λιγότερα από τους γιατρούς.

Επίσης θα ήθελα ένα καλό βιβλίο για βιοχημεία (μη μου πείτε Stryer γιατί το έχω και είναι αίσχος).

Δεν ξέρω να σου προτείνω κάποιο.Το μόνο που έχω διαβάσει είναι αυτό που έχω πάνω σε φωτογραφία.Είναι καλογραμμένο και γίνεται εύκολα κατανοητό.Και κάτι βασικό για μένα.Δεν αναλώνεται σε λεπτομέρειες επί λεπτομερειών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Επίσης θα ήθελα ένα καλό βιβλίο για βιοχημεία (μη μου πείτε Stryer γιατί το έχω και είναι αίσχος).

Έλα ρεεεε, δεν είναι αίσχος ο Stryer, μια χαρά τα εξηγεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tomatojuice19

Νεοφερμένος

Ο Tomatojuice19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Τι επιλεγομενο να διαλέξω στο πρωτο εξάμηνο; Ειναι όλοι οι καθηγητές εντάξει ή πρέπει να αποφύγω κάποιον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Τι επιλεγομενο να διαλέξω στο πρωτο εξάμηνο; Ειναι όλοι οι καθηγητές εντάξει ή πρέπει να αποφύγω κάποιον;

Διάλεξε Ιστορία και Αντικείμενα της Φαρμακευτικής.Όλοι αυτό παίρνουν.
Και να θες να αποφύγεις κάποιον καθηγητή δε νομίζω να μπορέσεις.
Αλλά μη φοβάσαι καθόλου.Είναι όλοι οι καθηγητές εντάξει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TECHNICBOY

Νεοφερμένος

Ο TECHNICBOY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Διάλεξε Ιστορία και Αντικείμενα της Φαρμακευτικής.Όλοι αυτό παίρνουν.
Και να θες να αποφύγεις κάποιον καθηγητή δε νομίζω να μπορέσεις.
Αλλά μη φοβάσαι καθόλου.Είναι όλοι οι καθηγητές εντάξει.:)

Είναι εύκολο μάθημα, δηλαδή κατανοητό; Φαίνεται ενδιαφέρον αλλά δεν είμαι και σίγουρος. :hmm: Αν μπορείτε πείτε καμια γνώμη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Είναι εύκολο μάθημα, δηλαδή κατανοητό; Φαίνεται ενδιαφέρον αλλά δεν είμαι και σίγουρος. :hmm: Αν μπορείτε πείτε καμια γνώμη. :)

Μετά τα Αγγλικά είναι το πιο εύκολο στο α εξάμηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tomatojuice19

Νεοφερμένος

Ο Tomatojuice19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ευχαριστω Raiseonce! Ολες οι πληροφορίες σου ηταν πολυ ενδιαφέρουσες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tomatojuice19

Νεοφερμένος

Ο Tomatojuice19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ξέρει κανέις ποτε αρχίζουν τα μαθήματα/ποτε θα ανακοινωθεί το προγραμμα της σχολής; Παίρνω τηλέφωνο στη γραμματεία αλλα δεν το σηκωνουν, προφανώς απεργούν... Γνωρίζετε τίποτα; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top