Τμήματα Μετσοβίου Πολυτεχνείου: Βοήθεια στην Επιλογή

nPb

Well-known member

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,494 μηνύματα.
Δηλαδή έχει τόσο καλό επίπεδο γνώσεων που υπερκαλύπτει και ένα πρόγραμμα 120 ects; :hmm: Το θέμα είναι πως διδάσκεται η ύλη: βιβλιογραφία και projects. Φαντάζομαι κάθισες και έψαξες αναλυτικά σε μεταπτυχιακά προγράμματα στο αντικείμενό σου, τι ακριβώς κάνουν σε άλλα Τμήματα; Εννοώ σε γραπτά εξέτασης, ασκήσεις..κ.α.;

vikam18

New member

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 774 μηνύματα.
Οχι δεν το υπέρ καλύπτει . Οπως είπα και πριν δίνει πολυ καλύτερες βάσεις . Έχω ψάξει τον τομέα της λογικής και της Θεωρίας υπολογισμου παρα πολυ . Ομως επειδη έχω την διπλωματική εργασία στο μέλλον , σκέφτομαι και την κρυπτογραφία την οποία τώρα έχω αρχίσει κ ψάχνω σιγα σιγα !

nPb

Well-known member

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,494 μηνύματα.
Στο αντικείμενο που ενδιαφέρεσαι, είχαμε ένα παιδί στο Τμήμα μου με πτυχίο ΣΕΜΦΕ και έκανε το μεταπτυχιακό πρόγραμμα: Υπολογιστικά Μαθηματικά (κατεύθυνση: Μαθηματικά των Υπολογιστών και Υπολογιστική Νοημοσύνη). Πρέπει να εργάζεται στο Ην.Βασίλειο τώρα, νομίζω.

vikam18

New member

Νομίζω σε προπτυχιακο και μεταπτυχιακο επίπεδο έχετε παρόμοιο προγράμμα σπουδών με τα Γιάννενα . Αν κάνω λάθος διόρθωσε με !

nPb

Well-known member

Νομίζω σε προπτυχιακο και μεταπτυχιακο επίπεδο έχετε παρόμοιο προγράμμα σπουδών με τα Γιάννενα . Αν κάνω λάθος διόρθωσε με !
Ναι ακολουθείται κοινή δομή αλλά δεν ξέρω από πλευράς ύλης, βιβλιογραφίας..

bagtzim

New member

Ο bagtzim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
των ιωαννίνων είναι καλύτερο; γενκικότερα σαν τμήματα τα γιάννενα είναι καλύτερα νομίζω!

Fast

Well-known member

Ο Θεόδωρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,854 μηνύματα.

vikam18

New member

Εε φίλε δεν ξέρω τι παιζει με τα δωρεάν μεταπτυχιακα . Ποια ειναι δωρεάν και όταν λένε δωρεάν πως σε δέχονται ;!

bagtzim

New member

Ο bagtzim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.

artemaki

New member

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 899 μηνύματα.

vikam18

New member

artemaki

New member

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 899 μηνύματα.
Ε καλα, δεν νομιζω οτι "πρεπει".

Νομιζω, παει αναλογα τους υποψηφιους και αναλογα τις θεσεις που υπαρχουν.

artemaki

New member

Τι γλωσσα; Διαδικτυακη ; :P

vikam18

New member

i-γλώσσα ;) :Ρ πες μου μηχανογραφικο . Μην εκνευριστώ ομως

artemaki

New member

vikam18

New member

Χαχαχα και στα δυο παω εγω ρε γιατι έχω φίλους εκπα . Εντάξει καλα έκανες να πάρεις και πιο εύκολα πτυχίο . Στη Σεμφε θα σου έβγαινε η γλώσσα . Άντε συγχαρητήρια και καλη σταδιοδρομία !

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 60 μέρες:
  • Φορτώνει...