Σύγκριση Τμημάτων Μαθηματικών στην Ελλάδα

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Να φανταστείς Κώστα ήταν να επιλέξω Μετεωρολογία Ι-ΙΙ με τα εργαστήρια στο Τμ.Φυσικής αλλά η καθηγήτρια του Τμ.Φυσικής δεν την παλεύει μια. Αντί αυτού, επέλεξα Αστροφυσική και Μαθηματική Αστρονομία και οι διδάσκοντες από το Τμ.Φυσικής είναι τρομεροί. Μάλιστα ασχολούνται και με την Εταιρεία Ερασιτεχνικής Αστρονομίας Πάτρας (δική τους εταιρεία) οπότε καταλαβαίνεις για πόσο ψαγμένα άτομα.

Βέβαια τα μαθήματα Μετεωρολογίας τα ήθελα πως και πως. Δεν φαντάστηκα τέτοιο χάλι λόγω καθηγητή. Αλλά μάλλον θα το ακολουθήσω μεταπτυχιακά. Η μαλακία είναι ότι ξέρω και καλή ρευστομηχανική από την κατεύθυνση, που είναι η μηχανική της μετεωρολογίας και θα έκανε καλό συνδυασμό με αυτά τα μαθήματα. Άστα...:(

Είστε τυχεροί που έχετε δυνατότητα να επιλέγετε μαθήματα από Τμήματα εκτός Τμήματος Μαθηματικών. Προσωπικά είμαι σκράπας σε προγραμματισμό. Έλεος με την τόση πληροφορική (π.χ. τεχνολογία λογισμικού, δομές δεδομένων) στο Μαθηματικό. Θα προτιμούσα και χημεία ή και βιολογία να κάναμε.

Αυτά μάλλον επέλεξε: (έχουν μια συνάφεια περιεχομένου με την εφαρμοσμένη ανάλυση)
Κλασσική Μηχανική Ι & ΙΙ
Ηλεκτρομαγνητισμός Ι & ΙΙ
Κβαντομηχανική Ι & ΙΙ
Θερμοδυναμική
Στατιστική Φυσική
Μηχανική Συνεχών Μέσων
Δυναμικά Συστήματα
Θεωρία Βαρύτητας

Ειδική Σχετικότητα (ίσως) ---> κολλάει περισσότερο με θεωρητικές φυσικές και άλλα συναφή (π.χ. αστροφυσική)
Καλά και εγώ προγραμματισμό τίποτα, τωρα προσπαθώ να διαβάσω λίγο μπας και τον περάσω, αλλα τίποτα...
Και πρέπει να μάθω και FORTRAN και μάλιστα για να παρεις την Αριθμητική ανάλυση θεωρείται γνωστή γλώσσα......
πφφφφφφ
Χαλαρά, Χημεία (Ανόργανη Ποσοτική και τέτοια), αλλά κυρίως Βιολογία (μικροβιολογία, αναπτυξιακή, δομη φυτικών, κυτταρική κ.α. είναι αυτά που μπορούμε να πάρουμε εμείς), είναι τέλεια μαθηματάκιαααααα

Να σου πω, μπορώ να επιλέξω και κάποια απο το Φυσικό απο το 3ο ή 4ο εξάμηνο κιόλας....???
Ή μετά, στο τρίτο έτος....???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,792 μηνύματα.
Δεν ξέρω Κώστα. Συμβουλέψου τον οδηγό σπουδών σου. Πάντως Μαθηματικό και χημεία-βιολογία, πρώτη φορά βλέπω.

Καλά οι καθηγητές μας στην υπόλοιπη Ελλάδα σε ποιον αιώνα ζουν; :D :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petris20

Νεοφερμένος

Ο petris20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Χαρά μας να σε βοηθήσουμε φίλε. :P
Kαλή επιτυχία στον στόχο σου.

petris20 απαγορεύονται τα greeklish
δηλαδη δεν κανει να γραφω με λατινικους χαρακτηρες ? παιδια ζοριζομαι :S μεχρι να βρω το σωστο γραμμα στα πληκτρα περναει μιση ωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Sas euxaristo therma gia tis plirofories!! Me boithisate poli kai pisteuo pos mporeite na me boithisete kai sto mellon. Epitelous brika mia selida pou mporo na miliso kai me sobara atoma :P .
Ta mixanografika mas ta exoume idi paradosei emeis oi omogeneis kai exo thesei os proti epilogi to tmima sti thessaloniki kai deutero sta Giannena. Gia tis panellinies den agxonomai idiaitera, dioti oi theseis pou dinoun ta tmimata mathimatikon den kaliptontai pliros apo tous omogeneis...opote eimai kolofardos se auto to thema kai tha peraso sigoura akoma kai me xamilo geniko stin proti mou epilogi, ektos an spasei o diaolos to podari tou...baibea den basizomai se auto kai diabazo giati pote den xereis..

Opos fenetai tha exo akoma arketes erotiseis mexri na eimai se thesi na apantao ego stis erotiseis ton allonon gi´auto sas euxaristo ek ton proteron!

Χαρά μας να σε βοηθήσουμε φίλε. :P
Kαλή επιτυχία στον στόχο σου.

petris20 απαγορεύονται τα greeklish
petris20, χαρά μας είναι να σε βοηθήσουμε.......
Ό,τι θες σε έκανα add στο msn, στείλε μου e-mail ή αν σε πετύχω να μιλησουμε.....:):)
Πάντως περισσότερες γνωσεις περί σπουδών έχει ο φίλος Νίκος, εγώ ακόμη το ψάχνω......;)
Καλη επιτυχία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,792 μηνύματα.
δηλαδη δεν κανει να γραφω με λατινικους χαρακτηρες ? παιδια ζοριζομαι :S μεχρι να βρω το σωστο γραμμα στα πληκτρα περναει μιση ωρα...

Δεν κάνει να γράφεις με λατινικούς χαρακτήρες. Κανονισμοί του φόρουμ φίλε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petris20

Νεοφερμένος

Ο petris20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
χαχα μου φενεται σε λιγο θα γραφω χωρις να με ενδιαφερουν τα ορθογραφικα...ασε που μολις τωρα παιδευομουν να βρω το "θ"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Δεν ξέρω Κώστα. Συμβουλέψου τον οδηγό σπουδών σου. Πάντως Μαθηματικό και χημεία-βιολογία, πρώτη φορά βλέπω.

Καλά οι καθηγητές μας στην υπόλοιπη Ελλάδα σε ποιον αιώνα ζουν; :D :laugh:

:hehe::hehe::hehe:
Είναι ωραία μαθήματα......;)
Εεεεεε θα ρωτήσω απο βδομάδα κανενα καθηγητή που με ξέρει κιόλας τομέα Ανάλυσης να με κατατοπήσει, γιατί ο οδηγός σπουδών είναι για ............(δεν κανει να πω:redface:)....
Όπως και να έχει ευχαριστώ πολύ.....
Υ.Γ. Σίγουρα Κβαντο δεν μπορώ να πάρω, δύνεται μόνο σε φοιτητές τρίτου έτους......;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
χαχα μου φενεται σε λιγο θα γραφω χωρις να με ενδιαφερουν τα ορθογραφικα...ασε που μολις τωρα παιδευομουν να βρω το "θ"...
χαχαχαχα
Εξασκήσου λίγο και όλα καλά....
Πάντως μην σε πειράζουν πολύ τα ορθογραφικά, δεν είναι θέμα.....
Εγω να δεις ποσα κανω όταν βιάζομαι.....
;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,792 μηνύματα.
Πάντως έχετε πολύ προχωρημένο μοντέλο προγράμματος σπουδών που μπορείτε και επιλέγετε κάτι πέρα από τα μαθηματικά. Αυτό ίσως γίνει σε μας αλλά και στην υπόλοιπη Ελλάδα, να μπορεί ο φοιτητής μαθηματικών να επιλέγει κάποια μαθήματα από άλλες θετικές επιστήμες όταν αλλάξει το σύστημα που υπάρχει στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, σύμφωνα με το ΥΠΕΠΘ (στο μέλλον). Το έλεγε παλιά ο υπουργός Αρσένης και έφαγε ντομάτες (καταλήψεις 1999). Αυτό το σύστημα επιλογής μαθημάτων που έχετε ισχύει σε όλον τον ανεπτυγμένο κόσμο, πλην ηπειρωτικής Ελλάδας, δηλ., ο φοιτητής επιλέγει το βασικό major π.χ. σε μαθηματικά και μετά επιλέγει και ένα δεύτερο συναφές major π.χ. σε φυσική ή πληροφορική ή στατιστική ή βιολογία ή μουσική ή οικονομικά ή...ξέρω εγώ τι. Εναλλακτικά, μπορεί να πάρει 2 minors με φυσικές, βιολογίες, χημείες...και ότι άλλο γουστάρει που να διδάσκεται εντός Faculty of Sciences. Aυτό πάει να γίνει τώρα με την Διαμαντοπούλου αν την αφήσουν τα ιερά τέρατα-συμφέροντα της "παρα-παιδείας".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Πάντως έχετε πολύ προχωρημένο μοντέλο προγράμματος σπουδών που μπορείτε και επιλέγετε κάτι πέρα από τα μαθηματικά. Αυτό ίσως γίνει σε μας αλλά και στην υπόλοιπη Ελλάδα, να μπορεί ο φοιτητής μαθηματικών να επιλέγει κάποια μαθήματα από άλλες θετικές επιστήμες όταν αλλάξει το σύστημα που υπάρχει στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, σύμφωνα με το ΥΠΕΠΘ (στο μέλλον). Το έλεγε παλιά ο υπουργός Αρσένης και έφαγε ντομάτες (καταλήψεις 1999). Αυτό το σύστημα επιλογής μαθημάτων που έχετε ισχύει σε όλον τον ανεπτυγμένο κόσμο, πλην ηπειρωτικής Ελλάδας.
χαχαχαχα
Λες εεεεε???
Εγώ δεν νομίζω ότι έχουμε κάτι προχωρημένο....
Θεωρούσα ότι σε όλες τις Σ.Θ.Ε. στα πανεπιστήμια της Ελλάδας θα μπορούσες να πάρεις μαθήματα απο τμήματα της σχολής.....Νομίζω, μπορούμε να παρουμε και Επιδιμιολογία απο την Ιατρική........:):)
Πάντως, οι τομείς στο μεταπτυχιακό μας δεν μ' άρέσουν....
Να μην έχει καμια Βιοστατιστική ή αυτό που μου ειπες προχθες στο msn.....?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,792 μηνύματα.
Κάνετε και Χειρουργική Ι μήπως; :D :laugh:

Καλά από όλο το Πανεπιστήμιο επιλέγετε; χαχαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Κάνετε και Χειρουργική Ι μήπως; :D :laugh:

Καλά από όλο το Πανεπιστήμιο επιλέγετε; χαχαχαχαχα
χαχαχαχα
Καλα για Επιδημιολογία δεν είμαι σίγουρος, παντως γινοταν μέχρι περσυ.....
Μπορουμε να πάρουμε κάποια μαθηματα, καθορισμένα απο την επιτροπή σπουδων του τμήματός μας, απο άλλα τμήματα της Σχολής Θετικών, που αναγνωρίζονται οι Δ.Μ. στο πτυχίο.Επίσης, μπορούμε να πάρουμε καποια μάθηματα που δεν αναγνωρίζονται, απλώς αναγράφονται στο πτυχίο....Επιπλέον, μπορούμε να πάρουμε Ψυχολογίες και παιδαγωγικά αβέρτα απο το Ρέθυμνο.....Δεν ξαναπαίρνω, 2 ψυχολογίες πήρα στο 2ο εξάμηνο, εγραφα νον στοπ απο τις 2.30 εως τις 8.30, στην μια 12 σελιδες και στην άλλη 8.....Αλλα πολυ κούραση....Να τρέχεις στου διαόλ@@ την μάνα, Ρέθυμνο, μες στην ΄ζεστη, για να δώσεις Ψυχολογία του καρκίνου και της τέχνης......Ελεος..........
Ασχετο, μολις σκωτοσα ένα κονωπα.....Μου είχε σπασει τα νευρα....:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,792 μηνύματα.
Βλέπω ο ανταγωνισμός των ειδών καλά κρατεί (ο Κώστας σκοτώνει ένα κουνούπι). :D :D
Μήπως θα μπορούσαμε να μελετήσουμε το συγκεκριμένο διάσημο μοντέλο του ανταγωνισμού βιολογικών ειδών σε ένα οικοσύστημα (το γραφείο σου) με μαθηματικά εργαλεία (διαφορικές εξισώσεις); :D :laugh: :laugh: (αστειάκι)

Είχα επιλέξει φιλοσοφία μαθηματικών και δεν άντεξα. Δεν το έδωσα καν. Η διαίσθηση του Kant και του Mill με ισοπέδωσε...:D Η φιλοσοφία ήταν μια σκέτη τρέλα για όσους επιθυμούν να πάνε στο Δαφνί. Κάναμε ένα βιβλίο του Shapiro. Πολύ μπλά μπλά και ασυναρτησίες. Έχω ξεχάσει να αποστηθίζω κατεβατά ή να αναπτύσσω ιδέες για έκθεση. :P Τόσος φορμαλισμός βλέπεις τόσα χρόνια...όλο x, y βλέπω. :laugh: :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petris20

Νεοφερμένος

Ο petris20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Έχω μια απορία ακόμα..από μαθηματικά γενικής παιδειας στο λύκειο δυστυχώς δεν έχουμε δώσει πολύ βάση, ισα ισα τα στοιχειώδη μάθαμε και αυτά τα έχω ξεχάσει ήδη..εννοώ αυτά που έχουν σχέση με στατιστική και πιθανότητες..θα με επιβαρύνουν πολύ αυτά τα κενά??

Και κάτι ακόμα ξεκάρφωτο..κορίτσια έχουν τα τμήματα μαθηματικών η μονο αγόρια πηγαίνουν?? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Βλέπω ο ανταγωνισμός των ειδών καλά κρατεί (ο Κώστας σκοτώνει ένα κουνούπι). :D :D
Μήπως θα μπορούσαμε να μελετήσουμε το συγκεκριμένο διάσημο μοντέλο του ανταγωνισμού βιολογικών ειδών σε ένα οικοσύστημα (το γραφείο σου) με μαθηματικά εργαλεία (διαφορικές εξισώσεις); :D :laugh: :laugh: (αστειάκι)

Είχα επιλέξει φιλοσοφία μαθηματικών και δεν άντεξα. Δεν το έδωσα καν. Η διαίσθηση του Kant και του Mill με ισοπέδωσε...:D Η φιλοσοφία ήταν μια σκέτη τρέλα για όσους επιθυμούν να πάνε στο Δαφνί. Κάναμε ένα βιβλίο του Shapiro. Πολύ μπλά μπλά και ασυναρτησίες. Έχω ξεχάσει να αποστηθίζω κατεβατά ή να αναπτύσσω ιδέες για έκθεση. :P Τόσος φορμαλισμός βλέπεις τόσα χρόνια...όλο x, y βλέπω. :laugh: :laugh:
χαχαχα
Λοιπόν, παλι λάθος έκανα το "σκωτόνω"...Ε Λ Ε Ο Σ....Τρίτη δημοτικού, το οοοο που τονίζεται είναι "ω"....:D:D:D:D
Για το αστείο δεν μπορώ να σου απαντησω, δεν ξερω να κάνω κάτι τέτοιο.....:D:D:D:P:P:P:P
Όσο για την φιλοσοφία, καλα που μου το είπες να μην το επιλέξω.....Αμεσως θα θέλω Δαφνι.....
Μαλλον τετοια διαβάζουν οι καθηγητές και είναι έτσι που είναι.....
Όσο για το x, y είναι το μόνο βέβαιο....Αντε εγω μπορεί να δω και κανα ολοκληρωμα.....:P:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,792 μηνύματα.
Έχω μια απορία ακόμα..από μαθηματικά γενικής παιδειας στο λύκειο δυστυχώς δεν έχουμε δώσει πολύ βάση, ισα ισα τα στοιχειώδη μάθαμε και αυτά τα έχω ξεχάσει ήδη..εννοώ αυτά που έχουν σχέση με στατιστική και πιθανότητες..θα με επιβαρύνουν πολύ αυτά τα κενά??

Και κάτι ακόμα ξεκάρφωτο..κορίτσια έχουν τα τμήματα μαθηματικών η μονο αγόρια πηγαίνουν?? :P

Οι πιθανότητες και η στατιστική του λυκείου μου άρεσε. :P Μόλις είδα τις πιθανότητες και την στατιστική του Πανεπιστημίου έπαθα πλάκα και την σιχάθηκα. Καμία μα καμία σχέση. Στα Μαθηματικά Τμήματα διδάσκουν Στατιστική Συμπερασματολογία (σε πρώτο επίπεδο) και Μαθηματική Θεωρία Πιθανοτήτων που είναι φούλ σε θεωρήματα, πράξεις και τύπους...δίχως νόημα. :laugh: Είναι πολύ επιστημονική η θεωρία πιθανοτήτων και η στατιστική του Πανεπιστημίου. Τα ραβδογράμματα ίσως τα δεις σε κανένα μάθημα ανάλυσης δεδομένων ή και ποτέ...:P :D

Κορίτσια έχει αλλά προσωπικά τα βρίσκω πολύ ξενέρωτα. Γούστα είναι αυτά. Σε άλλους αρέσουν. :D Προσωπικά την βρίσκω με κορίτσια από τα Τμήματα γυναικείας προτίμησης όπως παιδαγωγικό, θεατρικών σπουδών, φιλολογικό, νηπιαγωγών. Εκεί υπάρχουν κορίτσια με διαβαθμισμένη ομορφιά (από μπάζα μέχρι θεές με καυτά σόρτς). :D :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Έχω μια απορία ακόμα..από μαθηματικά γενικής παιδειας στο λύκειο δυστυχώς δεν έχουμε δώσει πολύ βάση, ισα ισα τα στοιχειώδη μάθαμε και αυτά τα έχω ξεχάσει ήδη..εννοώ αυτά που έχουν σχέση με στατιστική και πιθανότητες..θα με επιβαρύνουν πολύ αυτά τα κενά??

Και κάτι ακόμα ξεκάρφωτο..κορίτσια έχουν τα τμήματα μαθηματικών η μονο αγόρια πηγαίνουν?? :P

Κοπελιές να δουν τα μάτια σου.....:D:D:D
Ειδικά αν πας Σαλονίκη........Θεές φίλε μου...
Ξέρω απο την σχολή μας.....
Όσο για τα μαθηματικά γενικής, ούτε εγω διαβαζα και ούτε και ξέρω καν τι ύλη έχουν.....
Μην σε αγχώνει.....Θα τα μάθεις (Πιθανότητες) σε χωριστό μαθημα στο τμήμα σου, οποτε.........;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John_Megadeth

Νεοφερμένος

Ο John_Megadeth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Έχω μια απορία ακόμα..από μαθηματικά γενικής παιδειας στο λύκειο δυστυχώς δεν έχουμε δώσει πολύ βάση, ισα ισα τα στοιχειώδη μάθαμε και αυτά τα έχω ξεχάσει ήδη..εννοώ αυτά που έχουν σχέση με στατιστική και πιθανότητες..θα με επιβαρύνουν πολύ αυτά τα κενά??
Το αντιθετο! Θα αναγκαστεις να ξεχασεις ο,τι εκανες στο Λυκειο, γιατι τωρα θα αρχισεις να μαθαινεις μαθηματικα και οχι τις βλακειες που εκανες στο Λυκειο. Ισως να σου φαινεται περιεργο, αλλα οταν μπεις θα καταλαβεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Κορίτσια έχει αλλά προσωπικά τα βρίσκω πολύ ξενέρωτα. Γούστα είναι αυτά. Σε άλλους αρέσουν. :D Προσωπικά την βρίσκω με κορίτσια από τα Τμήματα γυναικείας προτίμησης όπως παιδαγωγικό, θεατρικών σπουδών, νηπιαγωγών...
χαχαχα Θα +φωνίσω για μια ακόμη φορά με τον Νίκο....
Βασικα μια είναι καλη, εμφανισιακά, στην σχολή μου.....Και έφαγα τα μούτρα μου.....
Οι άλλες είναι...αστα....!!!
Αλλα εγω θα προσθέσω και γιατρίνες και βιολόγες.....
Μια κοπελιά απο βιολογικό Κρήτης είδα μια μέρα στο αστικο, δεν εχω δει πιο όμορφη....Ελαμπε....ποοοοοο
:P:P:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petris20

Νεοφερμένος

Ο petris20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ευχάριστο και πάλι! όσο περισσότερα μαθαίνω τόσο πιο σίγουρος αισθάνομαι για την επιλογή μου.

Νομίζω πρέπει να ανοίξουμε καινούργιο forum: Κοπέλες στο μαθηματικό ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top