Τι χρειάζεται να έχω μαζί μου για τις Πανελλήνιες;

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
παντως διαβητης και χαρακας στην εκθεση θα ναι αχρειαστα! μην τα κουβαλας αδικα!
Κρίμα που δεν έχουμε και σχήματα στην έκθεση! Στο δημοτικό είχαμε το τετράδιο μισό-μισό και η κυρία μας έβαζε να κάνουμε και ζωγραφιά σχετική με το θέμα.


Απαγορεύεται το στυλό που σβήνει


Το στυλό που σβήνει έχει και άλλη μια ιδιότητα: Γράψε κάτι σε ένα τετράδιο και άφησε το μερικές ώρες στον ήλιο μέσα στο θερμοκήπιο ενός αυτοκινήτου. Δοκίμασε μετά να διαβάσεις τι έγραψες και θα δεις.

ρε σεις διαβητης επιτρεπεται? το λεω μπας και αφησει τρυπουλα στο χαρτι με την σιδερενια μυτη του και θεωρηθει σημαδι(λεεμε τωρα...)
Φυσικά και επιτρέπεται. Πώς θα κάνεις κύκλο? Ένας καθηγητής μου όταν κάνουμε σχήμα χωρίς χάρακα ή διαβήτη μας λέει: "Αυτό που κάνετε με το χέρι, ξέρεται πώς λέγεται". Όσο για τα ...σημάδια, αυτό είναι ένας από τους 10 μύθους για τις πανελλήνιες.
Μου αρέσουν οι διαβήτες που αντί για χαζές μύτες, παίρνουν οτιδήποτε μολύβι ή στυλό:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

Μου αρέσουν οι διαβήτες που αντί για χαζές μύτες, παίρνουν οτιδήποτε μολύβι ή στυλό:



και εγω τετοιο εχω:1eye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Παντως το να μασατε τσιχλα οσο γραφετε δεν το προτεινω...εξαρταται βεβαια απο εσας,αλλα αποσπα πολυ την προσοχη.:worry:Αφηστε που αν μασουλατε περιεργα θα την σπασετε στους συμμαθητες σας(φανταστειτε βεβαια και το αναποδο-θελετε να εχετε τον αλλο να μασαει μεσα στο αυτι σας οσο γραφετε εκθεση ας πουμε??:P)


ειπαμε να μασας για να σου φυγει το αγχος οχι να μασουλας σαν να εισαι κατσικα σε χωραφι την ανοιξη............
οχι υπερβολες και ουτε καμια μπιγκ μπαμπολ συνοδευομενη απο φουσκες οι οποιες σκανε ηχηρα!
παντως εχω διαβασει για την τσιχλα οτι ενεργοποιει τον εγκεφαλο και σκεφτεται καλυτερα!!!!!!!!!!!εγω παντως παντα οταν μασαω τσιχλα μου φευγει το αγχος......απο εκει και περα ο καθενας κανει οτι τον βολευει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Και το τρεξιμο σε κανει να σκέφτεσαι πιο καθαρα, αρα οταν θα δινουμε εξετασεις θα κανουμε σπριντ μεχρι το σχολειο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μέγα-Μπιπ

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
1)2-3 στυλό γιατί ποτέ δεν ξερέις τ γίνεται
2)μολύβι-γόμα για πρόχειρο ή για σημειώσεις πάνω στα θέματα ή στο καλό(μην ξεχάσετε να τα σβήσετε πριν τα δώσετε)
3)2-3 depon μην σας πιάσει κανένας πονοκέφαλος και δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα
4)Όλα τα γεωμετρικά εργαλεία επιτρέπονται εκτός από χάρακες με αριθμομηχανή επάνω(σοβαρά μιλάω ενάς μ******** στο σχολείο που έδινα πέρσι είχε φέρει ένα τέτοιο)
5)το καρτελάκι που σας έδωσαν στο σχολείο και την ταυτότητα γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται
(extra: 6)αν είσαι χριστιανός το μισό εικονοστάσιο της κοντινότερης εκκλησίας!!!!!!! :Ρ)


καλή επιτυχία σε όλους!!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Επισης καλο θαναι να μην φοραμε βραχιολια,γιατι κανουν πολυ φασαρια,καθως γραφουμε κ ενοχλουμε απαντες μου εχουν σπασει τα νευρα πολλες φορες συμμαθητριες μου με απειρα βραχιολια.Επισης οσοι τελειωνουμε να απομακρυνομαστε απο το σχολειο,γιατι συνηθως καθομαστε διπλα στην πορτα κ μιλαμε ασταματητα,με αποτελεσμα να ενοχλουνται οι συμμαθητες μας που συνεχιζουν το γραψιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
πολύς ο θόρυβος για τις πανελλήνιες...

στις επόμενες εξεταστικές (Πανεπιστημίου) πάντως, κατά την θερινή περίοδο, φοιτητές έρχονται και με μαγιώ...:P
και δεν το κάνουμε θέμα
εδώ έρχεται και κόσμος χωρίς στυλό και άλλα σύνεργα με στυλ «είδα φως και μπήκα»
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
πολύς ο θόρυβος για τις πανελλήνιες...

στις επόμενες εξεταστικές (Πανεπιστημίου) πάντως, κατά την θερινή περίοδο, φοιτητές έρχονται και με μαγιώ...:P
και δεν το κάνουμε θέμα
εδώ έρχεται και κόσμος χωρίς στυλό και άλλα σύνεργα με στυλ «είδα φως και μπήκα»
Το μαγιω δεν ειναι κακο, ισα ισα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
κι αν μπερδευτεί και γράψει και στο καλό με αυτό το στυλό τι γίνεται; κι άντε μετά να δεις που έχεις γράψει με αυτό το στυλό. Επίσης δεν είμαι και σίγουρος αν επιτρέπεται μολύβι στο πρόχειρο, ή να γράψεις στο καλό και να το σβήσεις μετά :hmm:


Εγώ πέρυσι στα Μαθηματικά είχα κάνει σχήμα με μολύβι για να μην βγει μαλακία και απλά το πέρασα με το στυλό από πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Επισης καλο θαναι να μην φοραμε βραχιολια.....
Όχι ρε γ#μ#τ# !!! Δεν θα μπορέσω να γράψω χωρίς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios88

Νεοφερμένος

Ο marios88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
παιδια εγω καρτα δν εχω παρει..θα μου την δωσουν αυριο στην ταξη;τη αλλο χρειαζεται εκτος απο ταυτοτητα;δινω 2η φορα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ πέρυσι στα Μαθηματικά είχα κάνει σχήμα με μολύβι για να μην βγει μαλακία και απλά το πέρασα με το στυλό από πάνω.
Κι εγώ αυτό έκανα με τους κύκλους. Τους σχεδιάζεις με τον διαβήτη και περνάς το στυλό από πάνω.
Κατά τα άλλα, με στυλό τα έκανα εγώ τα σχήματα, καθώς είμαι confident σε τέτοια θέματα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πήρα μαζί μου όλα όσα είχα στη λίστα μου. Τα κινητά τα βάλαμε κλειστά σε ένα κουτι που είχαν στην είσοδο, αν και είχε και κόφτη. Μετά για να μας τα δώσουν έπρεπε να τα ενεργοποιήσουμε. Ταυτότητα δεν χρειάστηκε, μόνο το καρτελάκι. Την κασετίνα μου την κράτησαν στην έδρα και τα πράγματα μου τα άδειασα στο θρανίο. Το νερό μου παραήταν καταπαγωμένο και δεν πινόταν. Και έχω μια απορία: Πού τις βρίσκουν αυτές τις τόοοοσο ηλίθιες και τις φέρνουν για επιτηρήτριες?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Εγώ πέρυσι στα Μαθηματικά είχα κάνει σχήμα με μολύβι για να μην βγει μαλακία και απλά το πέρασα με το στυλό από πάνω.

σχήματα απ' όσο ξέρω επιτρέπονται και με μολύβι

Και έχω μια απορία: Πού τις βρίσκουν αυτές τις τόοοοσο ηλίθιες και τις φέρνουν για επιτηρήτριες?
την έχω κι εγώ αυτή την απορία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
την έχω κι εγώ αυτή την απορία
Και οι 2 επιτηρήτριες που είχαμε σήμερα ήταν εξωγαλαξιακά όντα. Η μία μάλιστα ήταν πάνω από 180 χρονών. Μας ρωτούσανε βλακείες. Δεν είχαν ιδέα να μας πουν πώς θα γράψουμε τα στοιχεία μας και χαλάσαμε μερικά τετράδια. Βάζανε λάθος τα αυτοκόλλητα και μετά τα ξεκολλάγανε και προσπαθούσασν να τα κολλήσουν με σάλιο. Ρωτούσαν το διευθυντή αν επιτρέπεται το νερό. Ενώ στα θέματα έγραφε ελάχιστη αποχώρηση στις 10:00 αυτές έγραψαν στον πίνακα 10:15. Και άλλα διάφορα. Θα μπορούσε να γίνει χαβαλές, αλλά είχαμε πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθούμε.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Και οι 2 επιτηρήτριες που είχαμε σήμερα ήταν εξωγαλαξιακά όντα. Η μία μάλιστα ήταν πάνω από 180 χρονών. Μας ρωτούσανε βλακείες. Δεν είχαν ιδέα να μας πουν πώς θα γράψουμε τα στοιχεία μας και χαλάσαμε μερικά τετράδια. Βάζανε λάθος τα αυτοκόλλητα και μετά τα ξεκολλάγανε και προσπαθούσασν να τα κολλήσουν με σάλιο. Ρωτούσαν το διευθυντή αν επιτρέπεται το νερό. Ενώ στα θέματα έγραφε ελάχιστη αποχώρηση στις 10:00 αυτές έγραψαν στον πίνακα 10:15. Και άλλα διάφορα. Θα μπορούσε να γίνει χαβαλές, αλλά είχαμε πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθούμε.



Για να σε πάρουν για επιτηρητή,σου κάνουν IQ test.Αν σκοράρεις πάνω από 50,κόβεσαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
μονο εμας ηταν φυσιολογικοιν οι επιτηρητές? ΄
βασικα ηταν λιγο σπαστικοι προς το τελος...
οπου 10 λεπτα πριν το τελος λενε ΄Σας εχουν μεινει 10 λεπτα...δεν θελουμε να σας αγχωσουμε αλλα θα υπαρξει προβλημα αν αργησετε'
5 λεπτα πριν το τελος ΄Σας εχουν μεινει 5 λεπτα...δεν θελουμε να σας αγχωσουμε αλλα θα υπαρξει προβλημα αν αργησετε'


ε το καταλαβαμε Χριστιανή μου...μην μιλας μπας κ τελειωσουμε!

α! ειχαν κ το αγχος με την ωρα...γιατι ειχα ξεχασει να παρω ρολοι κ τους ειχα πει οποτε περναει μια ωρα να μ το λενε! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Και οι 2 επιτηρήτριες που είχαμε σήμερα ήταν εξωγαλαξιακά όντα. Η μία μάλιστα ήταν πάνω από 180 χρονών. Μας ρωτούσανε βλακείες. Δεν είχαν ιδέα να μας πουν πώς θα γράψουμε τα στοιχεία μας και χαλάσαμε μερικά τετράδια. Βάζανε λάθος τα αυτοκόλλητα και μετά τα ξεκολλάγανε και προσπαθούσασν να τα κολλήσουν με σάλιο. Ρωτούσαν το διευθυντή αν επιτρέπεται το νερό. Ενώ στα θέματα έγραφε ελάχιστη αποχώρηση στις 10:00 αυτές έγραψαν στον πίνακα 10:15. Και άλλα διάφορα. Θα μπορούσε να γίνει χαβαλές, αλλά είχαμε πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθούμε.

Όντως βρε παιδί μου τί τρέχει τέλος πάντων μ'αυτούς τους άσχετους επιτηρητές....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Απορία.
Το πρόχειρο δίνεται ξεχωριστά; Το πετάμε μετά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Απορία.
Το πρόχειρο δίνεται ξεχωριστά; Το πετάμε μετά;

Το πρόχειρό σας είναι οι τελευταίες σελίδες του τετραδίου σας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top