Τι χρειάζεται να έχω μαζί μου για τις Πανελλήνιες;

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Χαλάρωσε man, να σπάσω το άγχος των ημερών θέλω. Δεν ξέρω.

Δεν ενοχληθηκα απλα σκεψου οτι σε 3-4 μερες γραφω και δεν ξερω τι χρειαζεται να εχω.ελεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Γιατι δεν παιρνεις τηλ αυριο στο σχολειο σου να σου πουν σιγουρα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Απλα σκεφτηκα πως χιλιαδες παιδια που δινουν πανελληνιες επισκεπτονται το forum και θα ηταν ευκολο να μαθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Απλα λεω οτι μονο θα επιβεβαιωθεις! Ειναι σιγουρη η απαντηση, πως να το πω? Στην θεση σου θα ρωτουσα το σχολειο, δεν ξερεις τι σωστο και τι λαθος μπορει να πει ο καθε καημενος! Πανελληνιες δινουμε! Πρεπει να εχυμε την βελτιστη ενημερωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
κινητο τηλεφωνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Παιδια περα απο την ταυτοτητα και εκεινο το καρτελακι που μας εβγαλαν, χρειαζεται τιποτα αλλο την Δευτερα?(το στιλο ειναι δεδομενο :P)
Στην ουσία μόνο αυτά χρειάζονται.
Από κει και πέρα, πολλοί παίρνουν ένα ρολόι για να βλέπουν πόση ώρα έχουν και ένα μπουκαλάκι νερό για ώρα ανάγκης.
Δε χρειάζεσαι κάτι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Καλύτερα να μην έχεις κινητό. Μπορεί να του έρθει να χτυπήσει, κάποιο ξυπνητήρι ή κάτι τέτοιο. Πέρσι μηδενίστηκε παιδί λόγω κινητού που χτύπησε.

Ακόμα δεν πρέπει να έχουμε ψηφιακό ρολόι, γιατί κάποια έχουν κομπιουτεράκι και δεν ξέρουμε πόσο καθυστερημένος μπορεί να είναι κάποιος επιτηρητής.

Ρολόι αναλογικό απαραίτητο.

Χάρακα και διαβήτη στα θετ-τεχν μαθήματα.

Νεράκι το οποίο θα αφησουμε στα πόδια μας, δίπλα μας όμως για να μην το κλωτσήσουμε. Επίσης όχι παγωμένο και μας πιάσει ο λαιμός μας.
Ή ακόμα χειρότερα να πάθουμε ''πάγωμα μυαλού'' και αποσυντονιστούμε.

Και κάποια στερεά τροφή, αν θέλουμε, ή ντεπόν.

Στο τελευταιο μάθημα, τέλος, μην ξεχάσετε τα μπρατσάκια σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Οκ ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ΟΛΟΙ όσοι έδιναν/δίναμε πέρσι είχαμε κινητά, και απλά τα αφήναμε στην έδρα, όποιος ήθελε, άλλοι τα' χαν πάνω τους κλειστά.
Εγώ επειδή φοβόμουν μη γίνει μαλακία, έβγαζα τη μπαταρία, την άφηνα στη τσάντα μου, και το κινητό το άφηνα στην έδρα. ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΤΣΙ για κάποιο απρόοπτο. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εγώ σκέφτομαι να πάρω κανένα γλυφιτζουράκι γιατί μου πέφτει η πίεση :P και εννοείται χαρτομάντηλα για την ρέουσα μυτούλα που ταλανίζεται από την αλλεργία.
Νερό must,αλλά προσοχή στις γουλιές σας γιατί θα σας πιάσει συχνοουρία!
Προβλέπεται καύσωνας τη Δευτέρα, παρά τις βροχές και το κρύο χτες και σήμερα που μας τα χουν κάνει τσουρέκια.

Επίσης ρολόι στην έκθεση must!

ps μόνο εγώ βγήκα σα πρεζάκι στο καρτελάκι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Εγώ σκέφτομαι να πάρω κανένα γλυφιτζουράκι γιατί μου πέφτει η πίεση :P και εννοείται χαρτομάντηλα για την ρέουσα μυτούλα που ταλανίζεται από την αλλεργία.
Νερό must,αλλά προσοχή στις γουλιές σας γιατί θα σας πιάσει συχνοουρία!
Προβλέπεται καύσωνας τη Δευτέρα, παρά τις βροχές και το κρύο χτες και σήμερα που μας τα χουν κάνει τσουρέκια.

Επίσης ρολόι στην έκθεση must!

ps μόνο εγώ βγήκα σα πρεζάκι στο καρτελάκι;
Και εγω σαν πρεζακι ειμαι,εχω και ενα θλιμενο υφος ακρως καταλληλο για την περιπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
και γω βγηκα καπως χαλια... ηταν και πρωι και νυσταζαα οταν βγηκα φωτογραφια... γαμωτο αυτη θα μπει και στο απολυτηριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Εγώ βγήκα χωρίς τα γυαλιά και ξυρισμένος.

Αλλά θα πάω με γυαλιά (προφανώς) και αξύριστος (έχω να χρησιμοποιήσω ξυράφι εδώ και μήνες, είναι το γούρι μου πια).

Λέτε να μη με γνωρίσουν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
για μηνες?? ωχ σε φανταζομαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Εγω εχω αποφασισει ηδη τι θα κανω.Θα βαλω κατι φετινες απο ενα παρτυ μασκε που ειχα παει..Θα εχω το πιο γαματο απολυτηριο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Χρειάζονται το καρτελάκι που θα πάρεις από το σχολείο, ταυτότητα, ρολόι (αναλογικό), στυλό, μολύβι-σβήστρα (για πρόχειρο, και για διαγράμματα, που κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερο να σχεδιάσεις πρώτα με μολύβι).
Εάν είσαι θετική-τεχνολογική ή δίνεις μαθηματικά κατεύθυνσης οπωσδήποτε χρειάζονται χάρακας/γνώμονας/μοιρογνωμόνιο/διαβήτης.

Από 'κει και πέρα, νεράκι ή χυμός και καμία μικρή σοκολάτα (αρκεί να μην λερώσεις το γραπτό). Και από βιολογικής άποψης, η πρόσληψη γλυκόζης ευνοεί την εγκεφαλική λειτουργία.


Κινητά και τέτοια άσε τα απ' έξω καλύτερα (πχ στο γραφείο του διευθυντή) , ή στο σπίτι σου, εγώ δεν θα ρίσκαρα για κανένα λόγο να μηδενιστώ επειδή ξέχασα το ξυπνητήρι ή απλώς τα έπαιξε το κινητό μου. Εκτός εάν το βάλεις στην τσέπη σου και βγάλεις την μπαταρία. :P


Και μια πιο άσχετη συμβουλή: Το πρωί φάε πολύ καλό πρωινό χωρίς περίεργα σκευάσματα για "ενέργεια" και τέτοια, και το προηγούμενο βράδυ πέσε για ύπνο από τις 10, εάν είναι δυνατόν. Στην αρχή ίσως να μην μπορείς να κοιμηθείς από το άγχος, αλλά αργά ή γρήγορα θα σε πάρει ο ύπνος.
Για κανένα λόγο μην ξενυχτήσεις! Εάν το κάνεις, την ημέρα των πανελληνίων , ο εγκέφαλός σου θα πέσει σε λειτουργία snooze γύρω στις 10-11 το πρωί (δηλαδή τις ώρες που θα δίνεις).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Στο καρτελάκι η φωτογραφία μου μια χαρά είναι. (Καλά θα μπορούσε να ταν κ καλύτερα.)
Στην ταυτότητα είμαι ΧΑΛΙ! Το '08 νομίζω την έβγαλα και είμαι απαίσια. Κανείς λένε δε βγαίνει καλά στην ταυτότητα, μα όχι κ έτσι!
Ντρέπομαι να τη δείχνω πραγματικά.:redface:

Εγώ πέρα από στυλούς θα πάρω και μολυβάκι με γόμα, για να σβήνω τα ερωτήματα που απαντώ. (σε περίπτωση που δε μας αφήνουν να σημειώνουμε.)
Καλά το ρολόι εννοείται. Τσίχλα επίσης εννοείται. Είναι αγχολυτική.:P
Για νεράκι ούτε λόγος. Η φύση με καλεί με το παραμικρό που πιω κάτι.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Γιατί αναλογικό συγκεκριμένα? Εγώ με ψηφιακό ήμουν. :P

Anw, two points: Το πρωί μην κάνετε τίποτα που δεν κάνετε φυσιολογικά, που σημαίνει ότι αν δεν τρώτε πρωινό γενικά ΔΕ θα φάτε και πριν γράψετε. Σ' αυτό εξαιρείται το μπάνιο, ένα ντουζάκι το πρωί (που κανονικά δεν έκανα κάθε μέρα στις 7, ναι, OK :P) εμένα με ξυπνούσε καλά και μ' άρεσε έτσι γενικά, έχει ψύχρα το πρωί και είσαι κάπως σε εγρήγορση.

Την μέρα πριν γράψω έκθεση κοιμήθηκα στις 4, απλά δε μπορούσα να κοιμηθώ και γενικά, το 'χω ξαναπεί, δεν είμαι τύπος που αγχώνεται. Το λέω απλά επειδή, αν και όντως μη βαράτε ξενύχτια τις μέρες πριν, μπορεί να παίξει τίποτα τέτοιο στα πρώτα μαθήματα (ή στα τελευταία, δεν ξέρω) so no worries generally. Ντουζάκι το πρωί κι είναι τέτοια η φάση των εξετάσεων που έτσι κι αλλιώς δε σ' αφήνει να νυστάξεις όσο γράφεις/πριν/μετά/you get it.

Speaking of which, εμείς πέρσι τέτοια μέρα είχαμε αρχίσει ήδη, μμ? Κι ήμασταν στο 3ο? 4ο? Good times. :P

Καλή τύχη σ' όλους μάγκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kelli

Νεοφερμένος

Η kelli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Αυτο το αγχος πριν την πρωτη μερα των εξετασεων, με πιανει καααθε φορα και δεν μπορω να κοιμηθω με τιποτα.!
Και φετος, που δινω Πανελληνιες, περιμανα να με εχει πιασει ήδη... Αλλά μπα, ουτε αγχος, ουτε αυπνιες,τιποτα! Ειμαι εντελως αναισθητη φετος!
Θα δειξει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Για το ρολοΐ δεν νομιζω οτι υπαρχει προβλημα με τα ψηφιακα... Ισως αν φαινετε υποπτο να σου ζητησουν να το βγαλεις το πολυ-πολυ. Νομιζω οτι εγω φορουσα ψηφιακο οταν εδεινα, αλλα δεν ειμαι και σιγουρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top