Τι σχολή θα διαλέγατε τώρα;

Θα διαλέγατε άλλη σχολή τώρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 73)
  • Ναι.

    Ψήφοι: 22 30.1%
  • Όχι.

    Ψήφοι: 26 35.6%
  • Δεν ειμαι δεινόσαυρος

    Ψήφοι: 25 34.2%

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,276 μηνύματα.
Ενώ τα communication studies, τα οποία σπουδάζω ΤΩΡΑ που είναι ένας αχταρμάς γνώσεων - λίγο δημοσιογραφία, λίγο μάρκετινγκ, λίγο διοίκηση, λίγο informatics, λίγο σχεδίαση γραφικών, λίγο κοινωνιολογία- και γενικά ένα μπασταρδεμένο πτυχίο, είναι πολύ καλύτερα. Και όλα αυτά για να γίνεις HR Manager (μιας και δεν υπάρχει μέλλον στην δημοσιογραφία).
Θεωρώ οτι υποτιμάς το πτυχίο σου. Ίσως το βλέπεις προβληματικό το οτι είναι συγκερασμός πολλών πραγμάτων, αλλά αυτό έχει και τα δυνατά του σημεία.
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Μου αρέσει η σχολή μου και νομίζω ότι θα την ξαναδιάλεγα. Ωστόσο, επειδή το σκέφτομαι μελλοντικά να πάω και για κάποιο δεύτερο πτυχίο, θα διάλεγα ΔΕΤ ή Ψηφιακών Συστημάτων.
 

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 191 μηνύματα.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
εχει βγάλει ότι μουρατη σχολη υπαρχει.... απλώς τρολαρει 😋
Φαίνεται ο κόσμος που παρακολουθεί το φόρουμ 😅

Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν πλάνα και για 3η, αν οι συνθήκες είναι κατάλληλες…🤔

Ίσως αυτή τη φορά βάλω το φόρουμ να ψηφίσει ποια θα ήθελε είναι
🤔🤔🤔

Θα αναφέρω μόνο ότι θα είναι του 1ου πεδίου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Rene2004

Νεοφερμένος

Η Rene2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Θα διάλεγα πάλι οικονομικά, αλλά θα διάλεγα άλλο πανεπιστημιακό ίδρυμα ή χημικό-χημικο μηχανικό μιας και δεν επέλεξα θετική κατεύθυνση λόγω της φυσικής και της ανασφάλειας μου για το αν θα τα καταφέρω.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,454 μηνύματα.
Φαίνεται ο κόσμος που παρακολουθεί το φόρουμ 😅

Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν πλάνα και για 3η, αν οι συνθήκες είναι κατάλληλες…🤔

Ίσως αυτή τη φορά βάλω το φόρουμ να ψηφίσει ποια θα ήθελε είναι
🤔🤔🤔

Θα αναφέρω μόνο ότι θα είναι του 1ου πεδίου.
Α και εγώ θα ήθελα να συνδυασω ενα πτυχιο απο το 1ο πεδιο , αλλα ειμαι πρωτο ετος και ηδη θελω να βγω στην συνταξη :loltooth:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,454 μηνύματα.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Α και εγώ θα ήθελα να συνδυασω ενα πτυχιο απο το 1ο πεδιο , αλλα ειμαι πρωτο ετος και ηδη θελω να βγω στην συνταξη :loltooth:
Νομική και δικτυώσου με αναισθησιολόγους και μαιευτήρες.

Εκει είναι τα λ7 😉😉😉
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,276 μηνύματα.
Νομική και δικτυώσου με αναισθησιολόγους και μαιευτήρες.

Εκει είναι τα λ7 😉😉😉
Τα λεφτά είναι σε θέσεις management πιστεύω.
Στο εξωτερικό μπορείς να αμοίβεσαι πολύ καλά και ως εργαζόμενος πιο κάτω στην ιεραρχεία, αλλά στην ελλάδα εαν δεν είσαι ψηλά στην ιεραρχεία, οτι μουράτη σχολή και να έχεις βγάλει πιστεύω παίρνεις ψίχουλα συγκριτικά με αυτά που τσιμπάνε αυτοί.
:bleh:.
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Νομική και δικτυώσου με αναισθησιολόγους και μαιευτήρες.

Εκει είναι τα λ7 😉😉😉
για μενα εχει νοημα καποιος που παει για αναθεθησιολογια να βγαζει κ νομικη μαζι,θα κάνει απόσβεση χρηματων για το πτυχιο νομικης μεσα σε λιγα χρονια
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Αυτή που σπούδασε ο Κασσελακ... :hmm:
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Wow... τι έχεις στο νου;
Υπάρχουν κάποιες επιλογές φίλε Πανζερ, οι παρακάτω κυρίως:

1) Η σχολή σου φυσικα <3 (αλλά εκπα λόγω τοποθεσίας).
Το καλο εδώ είναι ότι έχω διαβάσει τα μαθήματα των εξετάσεων, όποτε δεν ξεκινάω από το 0 αυτή τη φορά.
Το κακό είναι ότι κάποιοι τομείς πχ εμπορικό ποτέ δεν τους χώνεψα… Είναι το ιδανικο ομως από ακαδημαϊκή αποψη.

2) ΕΣΔΔΑ. Το ιδανικό κερασάκι από επαγγελματική άποψη + ακριβώς ο τομέας του δικαίου που με ενδιαφέρει. Αλλά μόνο με λιοντάρι δεν σε βάζουν να παλέψεις, κουράστηκα!

3) Δημόσιας διοίκησης Πάντειο / Εκπα, αλλά είναι downgrade σε σχέση με το (2) και θα ξενερώσω

4) Ναυπηγών εμπ επειδή μπαίνω 3ο έτος και το έχω μαράζι που δεν πέρασα στο λυκειο :P

5) Παιδαγωγικό - Θεολογία για το yolo

Καθαρά ως χομπι και τέρψη, με 2 μαθήματα/εξεταστικη περίοδο.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.
Υπάρχουν κάποιες επιλογές φίλε Πανζερ, οι παρακάτω κυρίως:

1) Η σχολή σου φυσικα <3 (αλλά εκπα λόγω τοποθεσίας).
Το καλο εδώ είναι ότι έχω διαβάσει τα μαθήματα των εξετάσεων, όποτε δεν ξεκινάω από το 0 αυτή τη φορά.
Το κακό είναι ότι κάποιοι τομείς πχ εμπορικό ποτέ δεν τους χώνεψα… Είναι το ιδανικο ομως από ακαδημαϊκή αποψη.

2) ΕΣΔΔΑ. Το ιδανικό κερασάκι από επαγγελματική άποψη + ακριβώς ο τομέας του δικαίου που με ενδιαφέρει. Αλλά μόνο με λιοντάρι δεν σε βάζουν να παλέψεις, κουράστηκα!

3) Δημόσιας διοίκησης Πάντειο / Εκπα, αλλά είναι downgrade σε σχέση με το (2) και θα ξενερώσω

4) Ναυπηγών εμπ επειδή μπαίνω 3ο έτος και το έχω μαράζι που δεν πέρασα στο λυκειο :P

5) Παιδαγωγικό - Θεολογία για το yolo

Καθαρά ως χομπι και τέρψη, με 2 μαθήματα/εξεταστικη περίοδο.
  1. Δένει πάρα πολύ με ιατρική, αν έχεις μεράκι και κουράγιο να ασχοληθείς ιδίως αφού έβγαλες 6 χρόνια σχολή + ειδικότητα.
    Ιατρικό Ποινικό Δίκαιο, αποζημιώσεις αστικής ευθύνης έχει πολύ χρήμα αλλά θέλει υπερεξειδικευμένες γνώσεις.
  2. Θεωρώ να το παίζεις administrator για 1800€ το μήνα ενώ είσαι γιατρός και άνετα βγάζεις υπερδιπλάσια με ιδιωτική πελατεία ως μη αξιόλογο. Συν ότι για ανταγωνισμό θα έχεις κάθε διψασμένη φιλόλογο που θέλει να έχει μια αξιοπρεπή διαβίωση. Από μένα όχι.
  3. Πάνε νομική απλά ρε συ, δεν υπάρχει λόγος να σπουδάζεις Δημόσια Διοίκηση χωρίς νομικό υπόβαθρο.
  4. Δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό.
  5. Εκτός τόπου και χρόνου.
Μετά χαράς να σε δω ΚΑΙ συνάδελφο :morning1::playboy:
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
  1. Δένει πάρα πολύ με ιατρική, αν έχεις μεράκι και κουράγιο να ασχοληθείς ιδίως αφού έβγαλες 6 χρόνια σχολή + ειδικότητα.
    Ιατρικό Ποινικό Δίκαιο, αποζημιώσεις αστικής ευθύνης έχει πολύ χρήμα αλλά θέλει υπερεξειδικευμένες γνώσεις.
  2. Θεωρώ να το παίζεις administrator για 1800€ το μήνα ενώ είσαι γιατρός και άνετα βγάζεις υπερδιπλάσια με ιδιωτική πελατεία ως μη αξιόλογο. Συν ότι για ανταγωνισμό θα έχεις κάθε διψασμένη φιλόλογο που θέλει να έχει μια αξιοπρεπή διαβίωση. Από μένα όχι.
  3. Πάνε νομική απλά ρε συ, δεν υπάρχει λόγος να σπουδάζεις Δημόσια Διοίκηση χωρίς νομικό υπόβαθρο.
  4. Δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό.
  5. Εκτός τόπου και χρόνου.
Μετά χαράς να σε δω ΚΑΙ συνάδελφο :morning1::playboy:
Η ζυγισμένη απάντηση που περίμενα.

Η καρδιά συμφωνεί μαζί σου.

Ωραία πρόκληση για την επόμενη δεκαετία λοιπόν, ογκώδη μαθήματα αλλά σε λογικό αριθμό, (κάπου 50 τα μέτρησα), ό,τι πρέπει μεθοδική μελέτη.
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Υπάρχουν κάποιες επιλογές φίλε Πανζερ, οι παρακάτω κυρίως:

1) Η σχολή σου φυσικα <3 (αλλά εκπα λόγω τοποθεσίας).
Το καλο εδώ είναι ότι έχω διαβάσει τα μαθήματα των εξετάσεων, όποτε δεν ξεκινάω από το 0 αυτή τη φορά.
Το κακό είναι ότι κάποιοι τομείς πχ εμπορικό ποτέ δεν τους χώνεψα… Είναι το ιδανικο ομως από ακαδημαϊκή αποψη.

2) ΕΣΔΔΑ. Το ιδανικό κερασάκι από επαγγελματική άποψη + ακριβώς ο τομέας του δικαίου που με ενδιαφέρει. Αλλά μόνο με λιοντάρι δεν σε βάζουν να παλέψεις, κουράστηκα!

3) Δημόσιας διοίκησης Πάντειο / Εκπα, αλλά είναι downgrade σε σχέση με το (2) και θα ξενερώσω

4) Ναυπηγών εμπ επειδή μπαίνω 3ο έτος και το έχω μαράζι που δεν πέρασα στο λυκειο :P

5) Παιδαγωγικό - Θεολογία για το yolo

Καθαρά ως χομπι και τέρψη, με 2 μαθήματα/εξεταστικη περίοδο.
κ μονο που χρειαζεται να κανεις δευτερη διπλωματικη στο ναυπηγων δε σε κουραζει σαν σκεψη, κ 5ο ετος να σε βαζανε δλδ.....εγω μονο στη σκεψη της πτυχιακης κουραζομαι,αν μπει καμια πτυχιακη ιατρικη κανω διαγραφη 😋
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top