Τι ποτά πίνετε;

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Μια χαρά γίνεται.Σκέψου ότι τα 10 ποτήρια Smirnoff North αντιστοιχούν σε 5 πραγματικά ποτήρια Smirnoff North στα κέντρα διασκέδασης.Αυτό συμβαίνει επειδή σερβίρεται με αναψυκτικό ή χυμό πορτοκάλι η Smirnoff North κι όχι σκέτη.Αντιθέτως,οι 10 μπύρες είναι πραγματικές.Δεν έχουν αραιωθεί με κάτι άλλο.Είναι φυσιολογικό λοιπόν κάποιος να μεθύσει περισσότερο με τις 10 μπύρες.Εμένα προσωπικά έχει τύχει να με χτυπήσουν 5 μπύρες ενώ 12 ποτήρια Absolut Vodka απλά να με ζαλίσουν.Αυτό έγινε διότι τα 12 ποτήρια ήταν γεμάτα πορτοκαλάδα και όχι γεμάτα vodka.Σκέψου λοιπόν αυτό,+ τον παράγοντα "οργανισμός".Αυτά από εμένα. :)


ευχαριστω παρα πολυ,αυτη ειναι πραγματι μια διαφωτιστικη απαντηση...


μήπως συμβαίνει ότι πίνεις τη νορθ σε διάστημα 15λεπτών και τη μπύρα σε διαστημα 3-5λεπτών;

μμμμμμμμ δεν το ειχα σκεφτει αυτο.και γιατι ειναι κακο να πινεις γρηγορα ενα ποτο;;;;

Ρε παιδιά με 20% αλκοόλ δεν μπορείς να πεις ότι είναι βαρύ ποτό.Για να είναι βαρύ πρέπει να είναι από 30-40 και πάνω. πιείτε αψέντι και θα καταλάβετε

καλα οκ εννοειται αλλα και παλι εχει ενα αξιομνημόνευτο 20% αλκοόλ...(καλα οκ αψεντι ειναι σαφως σε αλλη κατηγορια):whistle:


Γιατί είναι γλυκό και δεν καταλαβαίνεις το αλκοόλ που έχει. Σαν να σε βάλω εσένα να φας δέκα πιάτα φασολάδα με 100 τόνους ζάχαρη το καθένα. Δε θα σε πειράξει καθόλου στην "αίσθηση" για να πεις βαρύ φαγητό είναι, όλη τη μέρα θα κλάνεις όμως, τα αποτελέσματα θα είναι τα ίδια. :P
ναι οκ αλλα ειναι τοσο δυνατη η επιδραση της ζαχαρης:hmm:


Και το τι θεωρείται δεν είναι και πάντα το τι ισχύει. Όταν από τα 10 μας μαθαίνουμε το κρασί και στα 13 έχουμε ήδη πάρει διδακτορικό στη Vodka, τι να μας κάνει η North; Άμα βάλεις ένα Ρώσο που πίνει Vodka μαζί με το πρωινό να πιει 10 ποτήρια Vodka για την παρέα θα τα κατεβάσει στο αψε σβήσε και θα το θεωρήσει και "προθέρμανση"

ναι καλα οκ ειναι αναλογα τον οργανισμο αλλα εμενα με νοιαζουν οι αλλες παραμετροι κυριως....


Δεν συμβαίνει αυτό.Μπερδεύεις σταθερές και μεταβλητές.Σταθερά είναι το ποτό,μεταβλητή ο άνθρωπος.Απ'τον άνθρωπο εξαρτάται αν θα μεθύσει,όχι απ'το ποτό.Υπάρχουν άτομα που είναι αρκούδες και άτομα που δεν είναι.Εγώ π.χ. με 10 μπύρες το μόνο που παθαίνω είναι ακατάσχετο κατούρημα.Με 10 north δεν ξέρω,γιατί να βγω για να πιω depon...sorry,το πίνω και σπίτι μου.

bold:D:P:D καλο αλλα οπως προειπα πέρα απο τη γευση και τον οργανισμο θελω αν μαθω ποιοι ειναι οι -πιθανοι-αλλοι λογοι που ενα τοσο(φαινομενικα) ελαφρη ποτο εχει 20%alc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zopy

Νεοφερμένος

Η Zopy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Δεν το έπαιξαν στο live τους :(

Στο Rockwave? Δεν θυμάμαι αν το παίξανε.. Πάντως ήτανε γαμάτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
bold:D:P:D καλο αλλα οπως προειπα πέρα απο τη γευση και τον οργανισμο θελω αν μαθω ποιοι ειναι οι -πιθανοι-αλλοι λογοι που ενα τοσο(φαινομενικα) ελαφρη ποτο εχει 20%alc

20% δεν είναι πολύ,τα βαριά είναι από 40% και πάνω.

Στο Rockwave? Δεν θυμάμαι αν το παίξανε.. Πάντως ήτανε γαμάτα :P

Δεν το έπαιξαν,όπως και πολλά άλλα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
20% δεν είναι πολύ,τα βαριά είναι από 40% και πάνω.
ok thanx



Δεν το έπαιξαν,όπως και πολλά άλλα :(
εγω δεν πηγα στην συναυλια....
τα αγαπημενα μου ειναι

Immigrant Punk https://www.youtube.com/watch?v=maocOiES-Mo
Avenue B https://www.youtube.com/watch?v=sH47GqUYbEc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilis GG

Νεοφερμένος

Ο G αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
πινω με παρεα κυριως σπανια μονος.....αγαπημενα ποτα (πολλα κ βαρια συνηθως):P : mojito, sex on the beach, tanqueray gin, tequila, jack, absolut vodka, captain morgan rum, mcfarland beer, k gnk ola t coctails! (προβλημα δεν ειχα ποτε κ δεν πιστευω να εχω...αν κ φενονται πολλα τ πινω αραια κ που...κ φυσικα 1-1 χωρις αναμειξεις κτλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Φέτος το καλοκαίρι το γ*μησα το θέμα. Σε σημείο να πίνω σχεδόν κάθε βράδυ. Βοτκες, τεκιλες, μπύρες ότι να ναι. Τώρα το έκοψα γιατί κάνω δίαιτα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Το αλκοολ δεν το μπορω με τιποτα. . .Θα πιω για την παρεα , αλλα μονο τοτε !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Γενικα πινω οποτε μου ερθει,με παρεα η οχι, και κυριως μπυρα... :drunk:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bethoni

Νεοφερμένος

Η bethoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Μπορω να πω πως εγω τα τελευταια 2 σαββατοκυριακα το εχουμε παραριξει εξω με τις φιλες μου και ολο μεθαμε... πολυ ασχημες οι συνεπεις ειδικα την επομενη μερα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
βαλτε σε ποτηρι του τσιπουρου νερο και καντε οτι πινετε τσιπουρο:P:P:P:P:P χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είμαι λιγάκι παράξενη που δε μου αρέσει σχεδόν καθόλου το αλκοόλ;; με καίει και με ενοχλεί... :hmm:
Μια φορά είχα πιει ένα ποτό και νόμιζα πως έπινα αντιβίωση... :sick:
Για να πιω μισό ποτήρι malibu, έπρεπε να είναι διαλυμένο σε 3 ποτήρια πορτοκαλάδας... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Προσωπικα μου λειπουν τα ξεγνιαστα παιδικα χρονια που περναγα ωραια χωρις να χρειαστει να κανω κεφαλι.. Τωρα πια ειναι σπανιο να βγω και να μην πιω καθολου αλκοολ. Δυστυχως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Προσωπικα μου λειπουν τα ξεγνιαστα παιδικα χρονια που περναγα ωραια χωρις να χρειαστει να κανω κεφαλι.. Τωρα πια ειναι σπανιο να βγω και να μην πιω καθολου αλκοολ. Δυστυχως.
Γιατί σε υποχρεώνει κανείς να πιεις ή θα θεωρηθείς out;
Προσωπικά πίνω όταν θέλω, δε με νοιάζει τι και αν θα μου πούνε κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer life

Νεοφερμένος

Ο summer life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
εγώ δεν πίνω καθόλου και χαίρομαι γι αυτό. ας λέει ο καθένας ότι θέλει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Γιατί σε υποχρεώνει κανείς να πιεις ή θα θεωρηθείς out;
Προσωπικά πίνω όταν θέλω, δε με νοιάζει τι και αν θα μου πούνε κάτι.

δε με υποχρεωνει κανεις καλη μου. απλα δεν εχει πλακα πια αν δε κανω λιγο κεφαλι. που καταντησα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fayy_22

Νεοφερμένος

Η cornflake girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ουτε εμενα μ αρεσει πολυ το αλκοολ..ειμαι κ λιγο μικρη εδω που τα λεμε..αλλα μια φορα π δοκομασα north ξετρελαθηκα!! ηπια 6 σφηνακια!(ηταν το μπατσελορ τσ αδερφης μου:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
εγω τελευταια εχω αρχισει και πινω και κοκκινο κρασακι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evaki93

Νεοφερμένος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Και μένα έχει αρχίσει να μου αρέσει το κρασί ενώ παλιά δεν το ήθελα καθόλου!Γενικά μου αρέσει να πίνω αλκοόλ,αλλά δεν το επιδιώκω μετά μανίας κιόλας! :P
Πίνω μόνο με παρέα και μόνο 2-3 φορές έχω ζαλιστεί υπερβολικά,αλλά ποτέ δεν έχω φτάσει σε σημείο να μην καταλαβαίνω τι κάνω ή να μην θυμάμαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
και γω αρχισει να πινω κρασι τελευταια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top