Τι ποτά πίνετε;

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
το τρίπτυχο κρασί-ούζο-τσίπουρο.... <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Sprite με martini και μπολικο παγο... nuff said.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
Κρασί και μπύρα (συνήθως Heineken). Παιδιά και να σας ρωτήσω, μιας και είμαι ψιλοασχετος με ποτά (δεν πολυπίνω :P), με κατατοπιζετε λίγο σχετικά με τα Cuba Libre, Pina colada, daiquiri, mojito?Ποιό είναι πιο ελαφρύ,πιο καλό,κλπ...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Απο μπύρες Fischer και απο "βαριά" ποτά Jim Beam White Label (Bourbon)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Αν και όποτε αξιωθώ να πάω σε πάρτυ (ο θεός να το κάνει πάρτυ) παίρνω συνήθως βότκα λεμόνι που ναι και δοκιμασμένο από πριν. Γενικά δεν με λες και πότη εμένα. 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
χθες στο μπαρ, ψαχνοντας για breezer, ανακαλυψα κατι καλυτερο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Κρασί και μπύρα (συνήθως Heineken). Παιδιά και να σας ρωτήσω, μιας και είμαι ψιλοασχετος με ποτά (δεν πολυπίνω :P), με κατατοπιζετε λίγο σχετικά με τα Cuba Libre, Pina colada, daiquiri, mojito?Ποιό είναι πιο ελαφρύ,πιο καλό,κλπ...?
Cuba Libre: δεν έχω δοκιμάσει αλλά θέλω κάποια στιγμή..μου έχουν πει πως είναι βαρύ βέβαια αλλά είναι ωραίο..τώρα εξαρτάται από τα γούστα του καθενός..
Pina colada: δεν ξέρω κάτι, αλλά κι αυτό θέλω να το δοκιμάσω ανάμεσα σε πολλά άλλα
daiquiri: είχα πιει λίγο μια φορά από μια φίλη που είχε πάρει..daiquiri με φράουλα ήταν όμως, αλλά ωραίο ήταν..ελαφρύ..δεν έχεις την αίσθηση ότι πίνεις και πολύ αλκοόλ..είναι αρκετά γλυκό..σαν να τρως ζαχαρωτό-καραμέλα ή κάτι τέτοιο :hmm:
mojito: δοκίμασα στις διακοπές 1η φορά γιατί είναι γνωστό σε όλους κι ήθελα από περιέργεια να δω τι είναι..ένα θα σου πω..Α Π Α Ι Σ Ι Ο :sick: ..δεν πρόκειται να ξαναπιώ..ξέρω ότι διαφωνούν κάποιοι μαζί μου αλλά τι να κάνουμε??? :(:P γενικά νομίζω πως θεωρείται από τα ελαφριά ποτά..όχι?? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
Cuba Libre: δεν έχω δοκιμάσει αλλά θέλω κάποια στιγμή..μου έχουν πει πως είναι βαρύ βέβαια αλλά είναι ωραίο..τώρα εξαρτάται από τα γούστα του καθενός..
Pina colada: δεν ξέρω κάτι, αλλά κι αυτό θέλω να το δοκιμάσω ανάμεσα σε πολλά άλλα
daiquiri: είχα πιει λίγο μια φορά από μια φίλη που είχε πάρει..daiquiri με φράουλα ήταν όμως, αλλά ωραίο ήταν..ελαφρύ..δεν έχεις την αίσθηση ότι πίνεις και πολύ αλκοόλ..είναι αρκετά γλυκό..σαν να τρως ζαχαρωτό-καραμέλα ή κάτι τέτοιο :hmm:
mojito: δοκίμασα στις διακοπές 1η φορά γιατί είναι γνωστό σε όλους κι ήθελα από περιέργεια να δω τι είναι..ένα θα σου πω..Α Π Α Ι Σ Ι Ο :sick: ..δεν πρόκειται να ξαναπιώ..ξέρω ότι διαφωνούν κάποιοι μαζί μου αλλά τι να κάνουμε??? :(:P γενικά νομίζω πως θεωρείται από τα ελαφριά ποτά..όχι?? :confused:
Μάλιστα, σε ευχαριστώ. Οπότε λέω να ξεκινήσω από ένα daiquiri, να συνεχίσω με ένα Cuba Libre που το χω βάλει στο μάτι και βλέπουμε...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Μάλιστα, σε ευχαριστώ. Οπότε λέω να ξεκινήσω από ένα daiquiri, να συνεχίσω με ένα Cuba Libre που το χω βάλει στο μάτι και βλέπουμε...;)
προσε3ε μονο μην δεν συνεχισεισ :P CUBA LIBRE δεν εχω δοκιμασει ποτε αλλα λενε οτι ειναι βαρυ :redface:

Cuba Libre: δεν έχω δοκιμάσει αλλά θέλω κάποια στιγμή..μου έχουν πει πως είναι βαρύ βέβαια αλλά είναι ωραίο..τώρα εξαρτάται από τα γούστα του καθενός..
Pina colada: δεν ξέρω κάτι, αλλά κι αυτό θέλω να το δοκιμάσω ανάμεσα σε πολλά άλλα
daiquiri: είχα πιει λίγο μια φορά από μια φίλη που είχε πάρει..daiquiri με φράουλα ήταν όμως, αλλά ωραίο ήταν..ελαφρύ..δεν έχεις την αίσθηση ότι πίνεις και πολύ αλκοόλ..είναι αρκετά γλυκό..σαν να τρως ζαχαρωτό-καραμέλα ή κάτι τέτοιο :hmm:
mojito: δοκίμασα στις διακοπές 1η φορά γιατί είναι γνωστό σε όλους κι ήθελα από περιέργεια να δω τι είναι..ένα θα σου πω..Α Π Α Ι Σ Ι Ο :sick: ..δεν πρόκειται να ξαναπιώ..ξέρω ότι διαφωνούν κάποιοι μαζί μου αλλά τι να κάνουμε??? :(:P γενικά νομίζω πως θεωρείται από τα ελαφριά ποτά..όχι?? :confused:

δεν εχω δοκιμασει κανενα απο αυτα :confused::worry::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
προσε3ε μονο μην δεν συνεχισεισ :P CUBA LIBRE δεν εχω δοκιμασει ποτε αλλα λενε οτι ειναι βαρυ :redface:



δεν εχω δοκιμασει κανενα απο αυτα :confused::worry::eek:
Όχι σερί είπαμε,Χαχα! :D Ένα τη μία φορά το άλλο άλλη μέρα.
Και το Cuba Libre είδα στο νετ ότι λένε για περίπου 12.5 % όσο και το κρασί δηλαδή, οπότε πόσο βαρύ να είναι... ?Και για το daiquiri είδα ότι το φράουλα δεν έχει πολύ, το κανονικό λέει κάτι για 29%. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει βέβαια αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Δεν πινω συνηθως αλλα αν πιω θα παρω μια μπιρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Όχι σερί είπαμε. :p Ένα τη μία φορά το άλλο άλλη μέρα.
Και το Cuba Libre είδα στο νετ ότι λένε για περίπου 12.5 % όσο και το κρασί δηλαδή, οπότε πόσο βαρύ να είναι... ?
αα λιγο μου δειχνει vodka που εχω πιει πιο πολυ πρεπει να χει δεν 3ερω :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
Παιδιά έχει κανείς δοκιμάσει το cuba libre?Είναι δυνατό?(για τι περιεκτικότητα μιλάμε, 12.5% περιπου?)Ή το daiquiri?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Παιδιά έχει κανείς δοκιμάσει το cuba libre?Είναι δυνατό?(για τι περιεκτικότητα μιλάμε, 12.5% περιπου?)Ή το daiquiri?
ελπιζω να σε βοηθησουν αυτα
https://dev.asxetos.gr/pedia/fagita/thermides/cuba-libre-2.html
https://www.clickatlife.gr/nightlife/story/11810
https://www.missevia.gr/ygeia/item/504-ti-poto-naprotimiso
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
παιδιά τα περισσότερα κοκτέιλ δεν είναι δυνατά με την έννοια ότι δε σε καίνε, ειδικά όσα σερβίρονται με πολλά παγάκια ή χυμό. Τώρα οκ ανάλογα και με τη ποσότητα μπορεί κάποιος κάποια στιγμή αργότερα να την ακούσει λίγο αλλά τίποτα ουάου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δε μ' αρέσουν καθόλου τα κοκτέιλς. Πολύ γλυκά ποτά γενικά δε μ' αρέσουν, κρίμα γιατί από εμφάνιση είναι όμορφα, κι άντε μετά να ανεβάσεις στο instagram μια φωτό από μια απλή τεκίλα. Ξενέεεεερωτο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
Μάλιστα,, σε ευχαριστώ.Πάντως
εδώ λέει ότι το cuba libre έχει 11% και το daiquiri φράουλα 20%...Μου έκανε εντύπωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Τσαι, καφέ, χυμούς, σόδα, λεμονάδα με στέβια. Με τα οκτάνια δεν έχω καλές σχέσεις, ακόμα κι αν είναι εμπλουτισμένα με χυμό φρούτων.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

c0nan

Νεοφερμένος

Ο c0nan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εμενα μου αρεσει να πινω κυριως vodka lime ή vodka north.Εμενα για τισ μπυρες παντα μου ελεγαν να θυμαμαι"beer ,whiskey very risky but whiskey, beer no fear"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Χειμώνα-καλοκαίρι,την Guiness μου θα την πιω,θεικό κατασκεύασμα.
Καμία φορά τιμώ και την σαγκριά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top